Malý princ přehled

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/606/bmid_maly-princ-1a9-606.jpg 4 16281 16281

Není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ Antoina de Saint-Exuperyho, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury. Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v Africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své podivuhodné životní pouti. Ale zjeví mu vlastně daleko víc: tajemství čistého srdce, dobra a krásy. Je to opravdu líbezná knížka, která vám bude jistě právě tak milá a blízká, jako byla všem čtenářským generacím, a k níž se budete i později najednou rádi vracet.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

Le Petit Prince , 1943


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Malý princ. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (2200)

Villon
14.06.2024 5 z 5

Malý princ..Kniha, která zasáhne každého člověka, který má srdce tam, kde má být. Na první pohled naivní čtení o hodnotách, které by měly být tak automaticky na tom nejvyšším žebříčku ..o lásce k bližnímu, k věcem a žijícím bytostem. Pro děti těžce pochopitelná, pro dospělého, který už zná ty nejdůležitější hodnoty života však něžně depresivní. Každý člověk, ať už chtěně či nechtěně v životě někomu blízkému ublížil a pocit viny si nese sebou. Kniha je i o odpuštění, o tom, že chybovat je lidské a odpouštět je božské. Malý princ nám ze vzdálené planety donesl spousty dobra, chvíle, kdy se při čtení noříme do svého hlubokého JÁ , život nám svým během ukázal svoji konečnost a my bilancujeme. Nad konečnosti života, nad jeho smutky, ale i nesmírnou něžností a laskou, která nás všechny životem provází. Ať už láskou dětskou, partnerskou či rodičovskou. Každý dostane v životě tu pomyslnou růži ..a je jen a jen na něm, jak s ní naloží.

Talita1
13.06.2024 5 z 5

Malý princ je nežné a krehké dielko, ktoré prináša ponaučenie malým aj veľkým. Oceňujem, že jednotlivé kapitoly nie sú dlhé, napriek tomu sú obsahovo veľmi hutné. Na každej planéte spoznáva princ rôzne situácie a niekedy sa nestačí sám diviť. "Prosím ťa, skroť si ma. Povedala líška. Spoznáme len tie veci, ktoré si skrotíme."


burg
10.06.2024 5 z 5

Výzva 2024 - Kniha autora z žebříčku 50 právě nejčtenějších knih na DK.
Když já vám furt nevím - ta kniha je samozřejmě geniální a považuju jí za tak zásadní dílo, že by člověk jen horko těžko hledal jinou knihu obdobné úrovně. Ale proč se proboha už osmdesát let všichni dozvídají, že se jedná o knihu pro děti? Já jsem jí poprvé přečetl až jako dospělý (a v rámci výzvy letos znovu, po cca deseti letech) a vůbec netuším co bych si z toho jako desetiletý špunt odnesl kromě poučky "od hadů se drž dál".
Vlastně to byla hrozně smutná kniha, ale to se asi dá snadno pochopit vzhledem k době, ve které ji autor psal. Jinak samozřejmě plný počet.

všechny komentáře

Související novinky (9)

Čtenářská výzva 2023 v číslech

02.01.2024


Pověst potížistky, Ve stínu popela a další knižní novinky (13. týden)

26.03.2023


100 nejčtenějších knih roku 2022

27.12.2022

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.


Citáty z knihy (19)

Lidé cestují vlakem, sem a tam a Malý princ říká výhybkáři, se kterým se baví: Nebyli snad spokojeni tam kde byli? Výhybkář: Nikdy nejsme spokojeni tam, kde jsme.


Lidé se natlačí do rychlíků, řekl malý princ, ale potom nevědí, co hledají. A tak se rozčilují a točí se kolem dokola. A pak dodal: Nestojí to za to...


Tady je to mé tajemství, úplně prostinké: Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.


Více citátů z knihy najdete u autora.


Ocenění knihy (1)

2020 - Zlatá stuha (Překladová část: Beletrie pro děti (Pikola, 2019))


Kniha Malý princ v seznamech

v Právě čtených171x
v Přečtených27 129x
ve Čtenářské výzvě5 407x
v Doporučených2 512x
v Knihotéce4 906x
v Chystám se číst948x
v Chci si koupit306x
v dalších seznamech154x