koupit eknihy

Antoine de Saint-Exupéry

francouzská, 1900 - 1944koupit eknihy

Nahrávám...

Nejnovější kniha

Cesta diář 2018

Cesta diář 2018

Diář na rok 2018 CESTA přináší na každý týden inspirativní myšlenky francouzského spisovatele, letce a válečného hrdiny ANTOINA DE SAINT-EXUPÉRY (1900-1944). S motivem ce... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy
Noční letPovídkyMalý princKurýr na jih / Noční letKurýr na jih / Noční let / Válečný pilot / Dopis rukojmímu

Komentáře (16)

Přidat komentář
TaLu
31. července

Autor knihy Malý princ.
Kniha, kterou vlastně nelze číst.
Kniha, která se místo přečtení prostě jen "vnímá" ....
...a jinak se vnímá v našem dětství, jinak v době hledání sebe sama v dospívání, jinak ve věku, kdy máme spousty sil,... a jinak, když sílu zoufale potřebujeme nalézt.
A z toho všeho je jasné, že tato kniha nebude nikdy patřit u mě do kolonky "přečteno" , mohla bych ji trvale mít zařazenu jako "právě čte" . Vždyť tak často leží na mém nočním stolku !
Můj pohled na přátelství byl mimo jiné formován právě mým setkáním s Malým princem, liškou, růží a autorem....
A autorův život, jeho další dílo - nesmazatelná stopa !
Co my víme, třeba autorovo zmizení zavinil jeho malý přítel. Přišel, vzal ho za ruku a řekl : "Příteli, je čas jít, a neboj se, růžím budeš moci pomáhat i dál...."

R0RI
30. března

Prečítala som dve knihy-Malého princa,Citadelu a myslím,že to úplne stačilo,aby ma presvedčil o kvalite.Bolo v nich mnoho myšlienok, ktoré ma oslovili.

"Aj o vetre, ktorý trhá plachty, sa dá povedať, že ich zároveň formuje do tvaru krídel“

fajka
01. ledna

Četla jsem od Antoine de Saint-Exupéry jen Malého prince a jsem ráda,že jsem si ho přečetla.Byla to do slova úžasná knížka.Myslím,že by se vám hodně líbila.A Malého prince jsem si hodně oblíbila,byl hodně jiný než ostatní.Nic nemohu této knize vytknout.

domovnicek
21.06.2017

Jeho filozofie směny, kdy Člověk pádí po vertikále jako máloco v kultuře 20. století... vysoký přesah... vysoký intelekt... vysoké sociální začlenění... velmi jemná hra... díky Sv. Ex. možnost prožitím pochopit význam základních slov: pokora, oběť, odpovědnost a nalézt své pevné body v civilizaci... skrze veškeré okolí profiltrovat sám sebe... neskutečně zajímavý a jedinečný přístup... opravdový šlechtic hmoty a ducha

WingsofDesire
26.03.2017

Neuvěřitelně moudrý muž nezdolných hodnot, nepomíjivé nádhery a téměř hmatatelného citlivého ducha. Jeho knihy jsou skvostem literatury, především tedy pro svou geniální podstatu, vyjádřenou tak s dechberoucí přesvědčivostí, že i poté, co člověk dočte, stále přemýšlím nad vším, o co byl skrze tuto vyjádřenou genialitu obohacen. Pan Exupéry je rozhodně jedním z nejlepších autorů napříč generacemi.

anonym02
15.01.2017

Knihu Malý princ by si měl přečíst každý

pajzdaz
08.11.2016

Když jsem ho četla jako mladá holka, příliš mne Malý princ neoslovil, když jsem ho četla poté, co mi umřel tatínek, poté co uběhlo hodně let od mého prvního čtení, jsem plakala. A pláču od té doby pokaždé, když Malého prince čtu a když dočtenou knihu zavírám. Jediná kniha, která mi připomíná, že stárnu...

monicka87
05.07.2015

Jedině od tohoto autora dokážu přečíst knížku více než jednou.

Marčullkas
26.01.2014

autora řadím mezi poklady mé knihovny!

Amadys33
23.11.2013

Nejlidštěji píšící autor.

algieba
13.10.2013

muj nejoblíbenější.
Nebudu ti snášet důvody, pro které mě máš milovat, neboť ty žádné důvody nemáš. Důvodem k lásce je láska.
/Antoine de Saint-Exupéry, CITADELA/

Kachora
21.03.2013

"A když tě něco drásá a staví se ti na odpor, dopřej si volnost růstu, neboť to zapouštíš kořeny a proměňuješ se."

"Je dobré, když nám plynoucí čas nepřináší pocit opotřebování a zmaru, nýbrž naplnění. Je dobré, je-li čas stavbou."

Lauralex
17.01.2013

MALÝ PRINC prostě, no jistě. :)
Ale strašně se mi líbí jeho styl, to, co říká ...škoda, že takový lidi tu dneska nejsou.

Petratra
02.11.2012

Pokud máte rádi tohoto autora, přečtěte si Paměti růže od jeho manželky, Consuelo de Saint-Exupéry.

angi5
15.11.2011

Například Malého prince mám ráda z více důvodů,ale ten největší je to,že si touto knihou a úryvky z ní připomínám "lidskost" o které si myslím že se nám někam vytrácí.

knedlik
14.04.2011

Exupéryho knihy mám moc ráda. Nejenže nejsou obsahově plytké, jako mnoho jiných, řekněme filosoficky laděných, ale navíc jsou psány kouzelným, uchvacujícím, pohlcujícím stylem, kdy se jednoduše řečeno ponoříte do první věty a vynoříte se na samém závěru díla. Ostatně i pouhý fakt, že Malý princ je celosvětově jednou z nejoblíbenějších knih, dokazuje, že Exupéry byl opravdu výborným a hlavně výjimečným autorem.