Antoine de Saint-Exupéry

francouzská, 1900 - 1944 statistiky

Nahrávám...

Nová kniha

Malý princ / The Little Prince

Malý princ / The Little Prince - Antoine de Saint-Exupéry

Antoine de Saint-Exupéry napsal a poprvé vydal Malého prince v roce 1943, pouhý rok před tím, než jeho letadlo zmizelo během průzkumného letu nad Korsikou. A je jen málo ... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 35 knih

Komentáře (18)

Přidat komentář
CleoXandra
14.02.2019

Malý princ světové lieratury, toť pan Antoine. Obyčejnými slovy dokázal vyjádřit veliké věci. To je obdivuhodné umění.

HenryOsmý
06.02.2019

Před Exupérym se skláním v pokoře. Proč? Neznám jiného autora, který by dokázal tak působivě popsat touhu po uchopení smyslu a podstaty existence. A navíc z toho vytvořit tak voňavou literaturu.

TaLu
31.07.2018

Autor knihy Malý princ.
Kniha, kterou vlastně nelze číst.
Kniha, která se místo přečtení prostě jen "vnímá" ....
...a jinak se vnímá v našem dětství, jinak v době hledání sebe sama v dospívání, jinak ve věku, kdy máme spousty sil,... a jinak, když sílu zoufale potřebujeme nalézt.
A z toho všeho je jasné, že tato kniha nebude nikdy patřit u mě do kolonky "přečteno" , mohla bych ji trvale mít zařazenu jako "právě čte" . Vždyť tak často leží na mém nočním stolku !
Můj pohled na přátelství byl mimo jiné formován právě mým setkáním s Malým princem, liškou, růží a autorem....
A autorův život, jeho další dílo - nesmazatelná stopa !
Co my víme, třeba autorovo zmizení zavinil jeho malý přítel. Přišel, vzal ho za ruku a řekl : "Příteli, je čas jít, a neboj se, růžím budeš moci pomáhat i dál...."

R0RI
30.03.2018

Prečítala som dve knihy-Malého princa,Citadelu a myslím,že to úplne stačilo,aby ma presvedčil o kvalite.Bolo v nich mnoho myšlienok, ktoré ma oslovili.

"Aj o vetre, ktorý trhá plachty, sa dá povedať, že ich zároveň formuje do tvaru krídel“

fajka
01.01.2018

Četla jsem od Antoine de Saint-Exupéry jen Malého prince a jsem ráda, že jsem si ho přečetla. Byla to doslova úžasná knížka. Myslím, že by se vám hodně líbila. A Malého prince jsem si hodně oblíbila, byl hodně jiný než ostatní a to se mi na něm líbilo. Nic nemohu této knize vytknout.

domovnicek
21.06.2017

Jeho filozofie směny, kdy Člověk pádí po vertikále jako máloco v kultuře 20. století... vysoký přesah... vysoký intelekt... vysoké sociální začlenění... velmi jemná hra... díky Sv. Ex. možnost prožitím pochopit význam základních slov: pokora, oběť, odpovědnost a nalézt své pevné body v civilizaci... skrze veškeré okolí profiltrovat sám sebe... neskutečně zajímavý a jedinečný přístup... opravdový šlechtic hmoty a ducha

WingsofDesire
26.03.2017

Neuvěřitelně moudrý muž nezdolných hodnot, nepomíjivé nádhery a téměř hmatatelného citlivého ducha. Jeho knihy jsou skvostem literatury, především tedy pro svou geniální podstatu, vyjádřenou tak s dechberoucí přesvědčivostí, že i poté, co člověk dočte, stále přemýšlím nad vším, o co byl skrze tuto vyjádřenou genialitu obohacen. Pan Exupéry je rozhodně jedním z nejlepších autorů napříč generacemi.

anonym02
15.01.2017

Knihu Malý princ by si měl přečíst každý

1