Malý princ

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ Antoina de Saint-Exuperyho, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury. Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v Africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své podivuhodné životní pouti. Ale zjeví mu vlastně daleko víc: tajemství čistého srdce, dobra a krásy. Je to opravdu líbezná knížka, která vám bude jistě právě tak milá a blízká, jako byla všem čtenářským generacím, a k níž se budete i později najednou rádi vracet....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/606/big_maly-princ-1a9-606.jpg 4.515229
Žánr:
Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

Le Petit Prince, 1943


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2083)

Kniha Malý princ

Kristulda
24. března

Tuto knihu jsem četla kvůli výzvě, v dětství mě neoslovila a to se nezměnilo. Snažila jsem dát jí šanci, ale nejsem cílový čtenář.

Naďa2411
24. března

Poslechnuto jako audiokniha s vypravěčem panem V. Preissem jenž nás v osmi kapitolách seznamuje s Malým princem, který má domov na planetce B612 o velikosti domu. Domov opouští a cestuje vesmírem poznává další planetky, na každé z nich je jiný dospělý: král, domýšlivec, pijan, byznysmen, lampář a zeměpisec. Každý z nich mu dává své moudro. Patřím do druhé skupiny čtenářů, neboť v dospělosti mě kniha vůbec neoslovila. V kapitolách jsou nesouvislé a nahodilé věty, které mi nadávaly smysl. Vadila mi i dost naivní hlavní postava. Vypravěč mu dával svá moudra, ale já jsem si z nich nedokázala nic vzít. Nelíbilo se mi i používaná čísla, vždyť malé děti nemají představu kolik je tolik miliónů atd. Mám ráda večerní oblohu a hvězdy, ale s tímto příběhem tam někde nahoře poslání této knihy nevidím.


PavelDostál
20. března

Když jsem se poprvé začetl do téhle knížky okamžitě jsem měl pocit nadšení, jak taková knížka může mít, tak emotivní příběh. Dílo Antoina de Saint-Exupéryho si mě získalo hned od první stránky.

Na začátku děje se objevuje pilot, který havaruje na poušti. Zde se taky setkává s malým princem. Malým chlapcem který cestuje po planetách, aby poznal různé lidi a stvoření a porozuměl kráse života. Příběh je protkaný různými filozofickými myšlenkami, které jsou zobrazovány za pomocí setkávání s různými lidmi na různých planetách.

Kniha je dozdobena různými ilustracemi od autora, které příjemně doplňují příběh. A jako poslední kapka k dokonalosti jsou hezké citace, které jsou velmi inspirující.

Malý princ je opravdu krásná a zajímavá knížka. Doporučil bych ji každému, kdo hledá hluboký, a přitom emotivní příběh.

tittanie
20. března

Malého prince máte buď rádi nebo ne. Já patřím do druhé skupiny. Ano, mám ke knize spoustu předsudků, za které může škola a to absolutní nadšení některých lidí z této knihy.
Knihu jsem četla ze dvou důvodů, hodila se mi do výzvy a nechtěla jsem dále odsuzovat něco, co jsem nečetla. No četla jsem....

www.sovička
20. března

Malý princ je nej!!

sakro
19. března

Pravdou je, že tahle knížka je pohlazením po duši. Jen mi trošičku uniká, kdo by měl být oslovenou cílovou skupinou. Pro děti opravdu není, na ně je moc filozofická a v podstatě složitá a nezáživná. Kdo žije svůj život v souladu s morálními zásadami, pro toho je vlastně zbytečná a kdo se prodírá svým životem jen pomocí ostrých loktů, pošlapáváním morálky, cti a slušnosti, ten se s touto knihou nikdy nepotká. Vize je tedy taková, že by ji měl mít v duši každý, ale v realitě je to, bohužel, utopická myšlenka.

Knihomol170
15. března

(+ SPOILER) Pilot ztroskotal v poušti, kde potká malého prince. Ten jej požádal o to, aby mu nakreslil beránka. Naštvaný pilot nakreslí bedničku, uvnitř které je beránek zavřený. Princ je spokojený. Malý princ pak začal pilotovi vyprávět svůj příběh o tom, jaké planetky navštívil a koho na nich potkal. Princ pocházel z planetky B612, kterou opustil, protože se bál o květinu. Růže, jež mu tam vykvetla, totiž myslela jen na sebe. Na planetě Zemi se setkal s liškou, která chtěla, aby si ji princ ochočil, aby mohli být navždy přátelé. Lišku si ochočil a byla pro něj jedinou, tak jako jeho růže. Během vyprávění pilotovi došla voda, a tak se i s malým princem vydali vodu hledat. Našli studnu. Pilot poslouchal rozhovor prince s hadem, který mu řekl, že ho vrátí zpět na jeho planetku. Další noc had uštkl prince. Princ neumřel, pouze se vrátil na svoji planetku

lucia0482
14. března

Malý Princ je mojím balzamom na dušu. Prečítala som ju už toľkokrát,že by som to nespočítala na prstoch jednej ruky. Vždy v nej nájdem niečo nové, nejaké múdro,ktoré zahreje pri srdci. Pre deti rozprávka,pre dospelého šanca premýšľať nad tým,čo má naozaj cenu. Ak by ste sa ma spýtali na najobľúbenejšiu knihu, odpoveď je jasná. Malý Princ.

1 ...