Malý princ

Není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ Antoina de Saint-Exuperyho, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury. Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v Africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své podivuhodné životní pouti. Ale zjeví mu vlastně daleko víc: tajemství čistého srdce, dobra a krásy. Je to opravdu líbezná knížka, která vám bude jistě právě tak milá a blízká, jako byla všem čtenářským generacím, a k níž se budete i později najednou rádi vracet....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/606/big_maly-princ-1a9-606.jpg 4.514002
Literatura světová, Novely, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince, 1943

Komentáře (1919)

Kniha Malý princ

Hatshepsut

Mám pocit, že pokaždé, když si tento nevšední příběh Malého prince přečtu, objevím zde něco nového k zamyšlení. Určitě tato kniha více řekne dospělým než dětem. Hlavně to, jak důležitá je opravdová láska a přátelství a těžká je jejich ztráta.

Fidibus

Klasika, kterou jsem dosud nečetla, i když příběh a citáty dobře znám. Osobité ilustrace a hluboké myšlenky, přitom je kniha útlá.
"Nikdy nejsme spokojeni, tam kde jsme."
"Jsou na té planetě lovci?" "Nejsou."... "A slepice?" "Také ne." "Nic není dokonalé."

terakera

Malý princ. Kniha, ze které mám nějakým zbůsobem respekt. Četla se mi famozně, dokázala jsem ji přečíst za asi hodinu a půl. Říkala jsem si že to nebude nic moc ale opravdu to bylo plné jakési hlubší myšlenky a čtení jsem si moc užila. Zkusím i v angličtině.

Martiiiik

Jak jsem to v dětství asi tak nechápala, tak teď v knize cítím tu hlubokou, ale na dnešní dobu naivní pravdu.. A také rozporuplné emoce... A až se budu večer dívat na nebe, třeba uvidím tu malou planetku... :-) Jsem moc ráda, že jsem si díky Čtenářské výzvě přečetla knihu znovu :-)

Květinka008

Přidávám se k menšinovému táboru, který nemá tento příběh rád už od dětství... Jednu hvězdu přidávám za velice zdařilý stejnojmenný poloanimovaný film, který mi příběh srozumitelně a krásně výtvarně přiblížil. Nyní přečteno asi naposledy jen kvůli luštění kešky Malý princ v Třebíči :-)

karlaaaTommo

Zajímavý ale úžasný příběh. Moc mě kniha bavila! Viděla jsem i nějakou zfilmovanou verzi ale už dýl, a kniha je rozhodně lepší.

Tereza137

Četla jsem to jako maturitní četbu a musím říct, že pro mě je tato knížka úplně bezvadná, nenudila jsem se, všechno do sebe dobře zapadalo. Opravdu mě kniha bavila.

Jen si myslím, že toto určitě knížka pro děti není a nedoporučila bych ji ani dětem, aby si ji přečetly. Přeci jen, knížka má špatný konec a je taková ponurá...

amejzlík

Knihu mám velmi ráda díky paní učitelce, která vedla literární klub, do něhož jsem chodila na základní škole. Velmi ráda jsem si jí připomněla znovu. Poselství, které knížka v sobě má je obrovské. To lze pochopit až, když máte dětství za sebou. Knížka má obrovskou moc - vrátí vás do něj. Citáty z knihy jsou nesmrtelné. Na konci jsem si i poplakala.