Dobrý proti severáku

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha Dobrý proti severáku je moderní a vtipnou variací na epistolární román. Emmi Rothnerová chtěla přes internet zrušit předplatné časopisu Like. Kvůli překlepu ale její e-mail dostane Leo Leike. Protože Emmi mu dál posílá e-maily, upozorní ji Leo na její omyl. Začne tak nezvyklá korespondence, jakou lze vést jen s osobou naprosto neznámou. Na tenkém ostří mezi absolutním neznámem a nezávaznou intimitou se oba víc a víc sbližují, až si nakonec musí nevyhnutelně položit otázku: snesly by milostné city, které rozkvetly v e-mailech, osobní setkání? A co by se stalo, kdyby ano?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46415/big_dobry-proti-severaku-gGh-46415.jpg 4.1670
Série:

Emmi a Leo 1.


Žánr:
Literatura světová, Humor, Pro ženy

Vydáno: , Host
Originální název:

Gut gegen Nordwind, 2008


více info...
Nahrávám...

Komentáře (184)

Kniha Dobrý proti severáku

aNGie5
23. listopadu

Skvěle napsaný začátek romantického příběhu

Kaduri
18. září

Mno, tak toto bolo super čítanie.
Román je písaný formou nepretržitého dialógu dvoch hlavných postáv, čo nepôsobí nijako rušivo, naopak, má to správny švih a spád.
V úvode knižky sledujeme zoznámenie hlavných hrdinov prostredníctvom omylu v mailovej konverzácii. Ich slovné prestrelky plné sarkastického humoru mi prišli fakt vtipné.
Postupne vývoj ich virtuálneho vzťahu nadobúda tragikomický podtón, ktorý speje k absurdnému koncu.
Autor sa musel pri písaní tohto dielka dobre baviť:).
A moc sa mi páčil koment, ktorý napísal pripitý Leo Emmi:
"Psát je jako líbat, jenom bez rtů. Psát je jako líbat v hlavě."


MirkaProk
25. srpna

Jeee, tak tohle se mi mooooc líbilo. Příjemná kniha, která se lehce čte a tak hezky plyne. Hned jdu na druhý díl.

Unka
23. května

Tentokrát jsem zvolila audioknihu a mohu ji všem vřele doporučit (hlas obou protagonistů je úžasný, dodává příběhu šmrnc). Nemohla jsem se od příběhu odpoutat, dokud po 4,5h neskončil!

Lienilda
04. května

Tuhle knizku jsem si pujcila diky online predstaveni Listování, které jsem nedávno viděla a Dobrý proti severaku tam právě predvadeli. Je to odpocinkove cteni, rychle se to četlo a ty emaily mi prisly fakt uveritelne.

TerezaKlima
29. dubna

Je to oddychka, ale se vším všudy. Text rychle plyne, je vtipný, místy dojemný, postavy jsou tak nějak v pohodě.

Bája89
25. ledna

Tuhle knihu mi doporučili kolegové v práci. Dělala jsem si legraci, že až ji dočtu tak začnu říkat, že "doporučují tři knihovníci ze tří". A ono se to vyplnilo. Neměla jsem žádná očekávání, která by kniha nedokázala naplnit. První půlka mě bavila výrazně víc a konec také uspokojil. Nejedná se o žádnou vysokou literaturu, ale o oddechové čtení, které čtenáři zpříjemní večer. A co si budeme, kdo by nechtěl něco podobného zažít?

osman111
20. ledna

Neměla jsem příliš velká očekávání a o to větší překvapení to bylo. Čekala jsem silně oddechové čtení a místo toho přišel krásný, uvěřitelný příběh. Mi se líbila zejména ta realističnost. Je to pěkná knížka na jedno odpoledne, doporučuji.

1 ...