Dobrý proti severáku

Kniha Dobrý proti severáku je moderní a vtipnou variací na epistolární román. Emmi Rothnerová chtěla přes internet zrušit předplatné časopisu Like. Kvůli překlepu ale její e-mail dostane Leo Leike. Protože Emmi mu dál posílá e-maily, upozorní ji Leo na její omyl. Začne tak nezvyklá korespondence, jakou lze vést jen s osobou naprosto neznámou. Na tenkém ostří mezi absolutním neznámem a nezávaznou intimitou se oba víc a víc sbližují, až si nakonec musí nevyhnutelně položit otázku: snesly by milostné city, které rozkvetly v e-mailech, osobní setkání? A co by se stalo, kdyby ano?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46415/dobry-proti-severaku-gGh-46415.jpg 4.1579

Emmi a Leo 1.

Literatura světová, Humor, Pro ženy
Vydáno, Host

Gut gegen Nordwind, 2008

Kniha Dobrý proti severáku

Anna 13

(+ SPOILER) Bože můj... co jsem to jen za pouhých pár hodin prožila?
A proč mě tolik bolí srdce?

Jak mám teď usnout?
Jak mám vůbec něco teď dělat?
Mám si přečíst pokračování nebo to mám nechat, jak to je?
Proč jsem z toho tak nervózní?
Proč jsem u posledních stran skoro nedýchala?

Jak je možné, že něco tak krásného člověk dokáže napsat?

Jsem vykolejená... musím zase najít trať. Musím si to přečíst ještě jednou. Musím se na ten konec připravit, abych ho podruhé lépe zvládla.

Možná druhá nejporozuhodnější a rozhodně navždy nezapomenutelná kniha v tomto roce.

Pistácie

Jsem plná dojmů a emocí. Aby ne, když jsem ji akorát dočetla a odložila. To je asi poprvé, co se jako žena stydím za jinou ženu, i kdyby za fiktivní ženskou hrdinku z knihy. Nikdo mi nikdy nepřišel tak sobecký, sebestředný a naivní? Na druhou stranu ji omlouvá (ze zkušenosti sama vím), že spoustu věcí vyzní jinak, když je člověk vysloví nahlas a když je napíše. Ale i tak ... Leo byl milý, sympatický a na nic si nehrál. Tak na mě aspoň působil. Nebo jsem si ho přes tu korespondenci vybásnila jinak, než jaký by byl ve skutečnosti?
Už vím o tom, že je pokračování knihy. Ale tak nějak si neumím představit, kam dál by tohle mohlo vést? A chci si kazit dojem z prvotního příběhu? Nevím. Ještě jsem se nerozhodla, zda dám Leovi a Emmě druhou šanci.

Gabri-88

Ach, cítím se převálcovaná a ochromená... jak jen to popsat, teď by se mi hodilo trošku talentu jako má Emmi. Vždycky trefit přesně a úděrně. Lea mi občas bylo skoro líto, ale na druhou stranu mě nepřestával bavit, jak jí dokázal prokouknout dřív než ona sama sebe. A jeho emaily v opilosti byly top.
Ten konec je neodpustitelný!! Neříkam, že se to nedalo očekávat, ale úplně mi z toho došel dech a chvíli jsem jen čučela na dokončenou knížku a chtělo se mi plakat.
Četla jsem v originále. A teď mám neodvrátitelnou chuť si přečíst pokračování, jenže ho nemám :( uf

Allena24

Prima oddechovka. Mně Emmi připadala svá, hubatá a nevěděla sama co chce. Díky tomu se Leo nenudil. Určitě by se mi líbilo i divadelní zpracování. Z komentáře od keny vím, že ve Zlíně se jim povedlo.

mariela.elish

Zhltla som ju na posedenie, idem hneď na pokračovanie!
Ach ako som sa len v tých mailoch našla... Niečo podobné som pred pár rokmi zažila aj ja..a to som nevedela, že vyšla takáto kniha.

keny

Mám moc ráda tuto knihu. Byla jsem v divadle ve Zlíně, kde příběh komorně zpracovali a je to pecka. Klidně půjdu znovu a ráda...

Edona

Dobrý proti severáku je rozhodně chytlavé psaní, přitom je to vlastně taková blbost. Virtuální komunikace muže a ženy, kteří se nikdy neviděli, ale přesto se do sebe zamilovali. Občas je to vtipné, inteligentní, občas na hlavu. Čtení ubíhá, je to zábavné a jiné. Ale ten konec! Proboha, musím si přečíst pokračování.

cukrovka

Autor měl zajímavý nápad napsat příběh pouze e-mailovou korespondencí. Bylo to hodně čtivé. Dost mě zaujal ten postupný rozvoj virtuálního vztahu dvou zpočátku zcela cizích lidí. Emma mi byla chvílemi dost protivná a nesympatická. Přišlo mi, že neví co chce. Přistihla jsem se, že držím palce Leovi, aby se od ní dokázal odpoutat.