Dobrý proti severáku

Dobrý proti severáku

Kniha Dobrý proti severáku je moderní a vtipnou variací na epistolární román. Emmi Rothnerová chtěla přes internet zrušit předplatné časopisu Like. Kvůli překlepu ale její e-mail dostane Leo Leike. Protože Emmi mu dál posílá e-maily, upozorní ji Leo na její omyl. Začne tak nezvyklá korespondence, jakou lze vést jen s osobou naprosto neznámou. Na tenkém ostří mezi absolutním neznámem a nezávaznou intimitou se oba víc a víc sbližují, až si nakonec musí nevyhnutelně položit otázku: snesly by milostné city, které rozkvetly v e-mailech, osobní setkání? A co by se stalo, kdyby ano? ------- Minimalistický a rozmarný milostný příběh. Tenhle milostný balet by se jistě líbil všem romantikům, a to hned z několika důvodů. Oba protagonisté v knize okusí nejrůznější odstíny a tóny staré dobré romantické touhy, která vzkvétá, ale nerozplývá se. Text je vtipný, což je pro romantiky velice cenné. Neue Zürcher Zeitung Jeden z nejpůsobivějších dialogů o lásce, jaké můžeme v současné literatuře najít. Der Spiegel Umění komunikace ve své nejkrásnější podobě. Die Welt Kouzelně romantický a vtipný román. Frankfurter Rundschau...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/46_/46415/dobry-proti-severaku-gGh-46415.jpg 4.1487

Emmi a Leo (1.)

Gut gegen Nordwind (2008)

Literatura světová, Humor, Pro ženy
Vydáno:, Host

nefernefer
17. listopadu

Kdo nic podobného nezažil na vlastní kůži, tomu ta knížka možná bude připadat přehnaná nebo pro něj bude jen odpočinkovým čtením o těžko pochopitelných nástrahách virtuální lásky. Kdo si něčím podobným sám prošel, tak nemůže jinak než dát pět hvězd. :o) Nicméně i první skupina čtenářů určitě ocení lehkost jazyka a vůbec celkovou hravost a nenásilnost s jakou autor bravurně zvládl napsat knihu, která je celá složená jen z přímé řeči, jeden velký rozhovor bez obecných popisných pasáží. Za sebe jsem ráda, že autor napsal pokračování. :o)

Katja

Nebudeme v tom hledat nejakou velkou hloubku. Tohle je kniha na dovolenou, do tramvaje atd. Kniha, ktera ma bavit, rozesmat a nezadat mozkovou cinnost ctenare. A to splnuje na jednicku! Navic me osobne dej vtahnul, bavil a nepustil az do konce - tam jsem mimochodem zustala s pusou dokoran a bezela hned pro druhy dil.
PS: audioverzi knihy nepovazuju za moc povedenou. Emmi je namluvena s velmi neprijemnym akcentem "ala mrcha",ktery dle meho gusta je az prehnany a pribehu skodi. Ona ta Emmi zacne cloveka stvat, i kdyz knihu cte. Audioverze ale dava primo nulovou sanci k tomu si ji alespon malicko oblibit.

AnetV

Kniha asi svým stylem není pro každého, i já jsem si říkala, že mě to nemůže bavit celou knihu, ale naopak, vtáhlo mě to. Rozhodně si přečtu i pokračování, jsem zvědavá co Leošek po roce odloučení vymyslí.

OliP

Trochu jsem se bála této netradiční formy, ale začetla jsem se velmi rychle. Není to pro mě taková pecka jako kniha Není zač, ale je taky pěkná, zase jiná, a určitě si brzy přečtu její pokračování. Pan Glattauer se zařadil mezi mé opravdu oblíbené autory.

JustWomen

Román v mailech, zpočátku nic moc, ale děj vás postupně vtáhne, je to originální, vtipné, jiné. Fantazie má zelenou. I ten konec byl povedený, nevím, jestli mám jít do druhého dílu. Která Emmi vlastně byla Emmi?

Taj-ka

Poslouchala jsem audioknihu a mnoho věcí mě rozčilovalo, vykání, spisovná řeč a nejvíc ze všeho Emi. Na druhou stranu je to opravdu neobvyklá kniha a líbí se mi, že otevírá témata zamilovanosti a vlastně nevěry.

Danago

Mám moc ráda tohoto autora, opět nezklamal. Napřed jsem se docela bála této netradiční formy zpracování, což je kniha psaná e maily. Ale nakonec jsem byla více než nadšená. Do knihy se začtete ihned po prvním e mailu. U knížky jsem se zasmála i zaslzela. Přečteno velice rychle. Knížku jsem četla a potom jsem si ji poslechla i jakou audioknihu , která je krásně zpracovaná. Z každého jsem měla úplně jiný požitek . V plánu mám si co nejdřív přečíst i její pokračování, jsem velice zvědavá.

Veronika33

Kniha ma veľmi bavila aj keď je písaná vo forme e-mailov. Prečítaná za jeden deň. Veľmi príjemný príbeh, veľký relax. Odporúčam prečítať, je to priam nutnosť.

Mufka

Jako fakt?? Vrrrrrrr..... :-D Knihu jsem chytla a už nepustila... Čte se výborně.. a i když všechno směřuje právě k takovému konci, tak se mi chtělo křičet.. proč, PROČ zrovna tenhle konec?? :-) No dobře... představit si, co mohla hrdinka dělat poté, co skončil příběh na stránkách knihy, je lehké.. tak snad to taky udělala.. :-) Ale to už je v každé hlavě jinak :-)

Májaa

Skvělé,vtipné,odpočinkové čtení,které pohltí čtenáře a nepustí..

lidunka1

Arsi007 -absolutně nesouhlasím.

Arsi007

Pěkná slabota. Jestli máte náladu na rádoby duchaplné plky nostalgického don juana a žárlivé a manipulativní kecy ženy, která není schopná vymáčknout ze sebe co vlastně chce a dělá ze sebe děsně tajemnou tak prosím. Já to po pár desítkách stran už jen v rychlosti prolétla, abych zjistila, jak to skončí, ale ani ten konec mě teda nijak nepřekvapil a nenadchnul.

Scheila

miluji humor tohoto autora, jak v této knize tak v knize "není zač" opět nesklamal, zasmála jsem se pobrecela uzasna kniha

StihOMam

Kniha si mě získala. Jedno nakouknutí mě stálo trochu času navíc, protože nešlo přestat. Konec je vždycky buď anebo. Tady se skutečně povedl. Jen nevím, jestli si ten dojem kazit dalším pokračováním...

Jirikk

Zajimavy je, že holky nesnášejí Emmi, zatímco klukum je víc sympaticka než Leo.. Nebo to tak není???

Kachorra

U téhle knihy se mi líbil konec. Přesto neodolám a vyzkouším i druhý díl. Musím však poukázat na to, jak mi Emmi tak strašně lezla na nervy. Od začátku až do konce mi vadilo její chování. Na druhou stranu se to četlo velice rychle a uvidí se, jaký bude ten další díl.

Jirikk

Tady si můžete prohlidnout video z fotek z divadelni hry Dobrý proti Severáku, která se hraje v žižkovském divadle v Praze od prosince 2016 - https://www.youtube.com/watch?v=iNqBncE5mJw

hanča34

Četla jsem již dávno, ale nezařadila jsem ji do databáze. Hodně mně dostala a hned jsem četla její pokračování Každá sedmá vlna. Pak jsem si první díl nechala nadělit pod stromeček. Bohužel u toho druhého jsem se spletla a koupila Není zač. A opravdu není zač hodnotit, je to úplně jiný Glattauer.

marketa8129

Tak k této knížce jsem se dostala přes Lukáše Hejlíka a Listování. Mohu jen doporučit - jak knížku, tak i Listování. A souhlasím s přechozím komentářem!

Jirikk

Parádní kniha i když jsem ji objevil jako rozhlasovou hru a nahral jsem si ji a rad to posloucham. Kniha parádní - Dobrý proti severáku parádní. V sedmý vlně je vidět že autor musel víc fabulovat.. Od prosince je nastudovana divadelní hra na kterou se chystam do žižkovského divadla - http://www.3dcompany.cz/
Jinak tahle kniha je dost zasadní pro mne a v mluveným slově je opravdu víc emotivní..

lidunka1

Knížka mě zaujala možná i proto, že bych něčeho takového taky byla schopná - zamilovat se online. Zároveň jsem si brzy pokládala otázku, kdy už jde o nevěru. Glattauer je dobrý psycholog a psát opravdu umí. Doporučuji vřele.

Luccii

Miluji tu knihu a moc ráda se k ní vracím.

izfnp

Knižka ma naprosto dostala, a i keď sa ku koncu ukázali limity "mailového" poňatia, formát mi extrémne vyhovoval.

Vilas1979

Příjemná oddechovka na jedno odpoledne, neobvyklý románek mezi dvěma lidmi, kteří se nikdy neviděli. Kdysi jsem něco velmi podobného zažil, jen to nebylo po emailu, ale skrz tehdy populární ICQ, k internetu jsme se připojovali přes telefonní linku a první hodina stála 16Kč. Škoda, že se ta komunikace nedochovala, rád bych si jí s odstupem času znovu přečetl, třeba by to také vydalo na kratší knihu. Ale spíše ne. Stejně jako u Lea a Emmi, i u nás šlo o každodenní závislost, na sedmou večer jsme si nic neplánovali, to začínal levnější tarif, a končilil jsme mnohdy až po půlnoci. V reálný vztah se to nikdy neproměnilo, nikdy jsme se neviděli, ani na fotce. I my jsme řešili, jaká je to podivnost, kterou by asi někdo jiný nepochopil. Trvalo to skoro rok. Takže už jen z tohoto důvodu se mi Dobrý proti severáku hodně líbilo, hlavním hrdinům jsem rozuměl a dovedl se do nich docela dobře vcítit. Po přečtení jsem ihned sáhl po pokračování.

Evka27
01. lednaodpad!

Byla mi doporučena v knihovně, docela mě začátek bavil, ale celá kniha v mailech?? Vůbec se mi to nelíbilo. To raději Toma Hankse a Meg Ryan.

Danafantom
30.12.2016

Chvíli jsem se smála, chvíli nudila, a z Každé sedmé vlny jsem si přečetla už jen tu poslední.

Odehnalka
25.12.2016

Trochu jsem se toho bála, jak bude kniha psaná celá v mailech, bude líbit, ale mile mě to překvapilo! Bylo to originální, často vtipné a také někdy i k zamyšlení.
Sice má kniha pokračování, ale nevím, zda ji budu číst. Konec se mi totiž velmi líbil.

Hawkey
08.12.2016

Přidávám se k těm, kdo by Emmi kolikrát plácli za její sobecké chování. Být Leem,asi bych s ní skoncovala po pár emailech. Ale celé dohromady to působí jako neotřelé, originální, poutavé a vtipné čtení,od ktereho se težko odtrhává:-)

reader11
26.11.2016

Čte se poměrně snadno a rychle, zajímavé téma, ale ne vždy zcela uvěřitelný spád komunikace. Po pravdě mi občas Emmi poměrně lezla na nervy, občas byla celkem nesnesitelná a jen těžko uvěřit, že by s jejími žárlivými a kontrolujícími výlevy měl nějaký chlap trpělivost, když ho očividně chce jen pro sebe (když to navíc není on, kdo je zadaný)...ke konci už trochu protahované, tisíckrát omýlané téma sejdem/nesejdem...ale děj poměrně rychle vtáhne a chcete vědět, jak to dopadne...přes všechny námitky určitě stojí za přečtení, dobrá oddechovka

lucie5503
10.11.2016

Jedno slovo - boží! Nemohla jsem se odtrhnout, kdybych nemusela vstávat, ctu klidně az do rána :)))

e-maily rakouská literatura

Daniel Glattauer