Každá sedmá vlna ekniha

Myslel si, že na ni dokáže zapomenout. Hlupáček Leo, který si zrušil e-mailovou schránku a odletěl do Bostonu. Nebo si nepamatujete poslední slova románu Daniela Glattauera Dobrý proti severáku? UPOZORNĚNÍ. E-MAILOVÁ ADRESA BYLA ZMĚNĚNA (...) PŘÍPADNÉ DOTAZY PROSÍM ADRESUJTE SPRÁVCI SYSTÉMU. Nevíte, o čem je řeč? Zamilovali se do sebe, aniž by se kdy viděli. Píší si a čekají na sebe ve svých schránkách elektronické pošty. A nyní má tento e-mailový románek románové pokračování. Glattauer ho napsal na přání čtenářů, kteří se s Leem a Emmi nedokázali rozloučit. Teď dostávají druhou šanci. Leo Leike se vrací do Vídně po roce stráveném v Bostonu. Nevyzvednuté e-maily od Emmi už na něj čekají. Oba si uvědomí, že se svých citů tak lehko nezbaví. Možná je tohle skutečně ta chvíle, kdy se konečně potkají. Jenže Emmi je stále vdaná a Leo navázal nový vztah. Když se ovšem šest vln rozbilo o břeh, sedmá se právě valí - a v novém románu Daniela Glattauera je to právě sedmá vlna, která přinese překvapení. Práva na knihu byla prodána do více než třiceti zemí...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120606/kazda-sedma-vlna-120606.jpg 3.8405

Emmi a Leo 2.

Vydáno: (ekniha), Host

Alle sieben Wellen, 2009

Kniha Každá sedmá vlna

aNGie5
23.11.2021

Skvěle napsané pokračování romantického příběhu

MirkaProk
26.08.2021

přečteno za jeden den. Příjemně to navázalo na první díl. Některé pasáže byli trochu ohrané. Chci ho, ne vlastně nechci, chci ho, ale nemůžu ho mít a tak stále dokola. Ale dopadlo, tak jak jsem si přála a představovala, takže závěr je, že se mi to líbilo. I když první díl byl hezčí.

š.m.i.k
29.05.2021

Jsem ráda, že jsem si dala oba díly hned bez přestávky po sobě. Emmi mě dost iritovala v obou dílech. Myslím že razila heslo "nevím co chci a nedám pokoj, dokud to nedostanu", ale Leo byl fakt třída ;). Oba si hezky vykrmovali vlastní iluze, ale já jsem nutně potřebovala SPOILER aby se to vyvinulo do krásného romantického závěru. Od půlky Severáku jsem byla čím dál víc rozladěna. Taky proto jsem hned sáhla po dalším dílu, bylo tím pádem jasné, že budou pokračovat :)

Lienilda
04.05.2021

Po přečtení prvního dilu jsem se hned pustila do druhého. Některé konverzace se pořád opakovaly dokola, ale rychle se to četlo a jsem ráda, že vím, jak to dopadlo. Ještě by me zajímalo jak autor normalne pise, asi od nej zkusim jeste nějakou jinou knihu.

jaroiva
05.01.2021

Zpočátku mi připadalo, že to bude jen zbytečně natahované pokračování Dobrého proti severáku, ale postupně to získalo zase náboj.
Jen škoda toho - pro mě už méně uvěřitelného - konce, to podle mě náboj zase ztratilo. Ale jak jinak to zase ukončit, že? (Nevím, odkdy hledám v milostných románech uvěřitelnost.)
V žádném případě se ale moje obavy z nastavované kaše nepotvrdily. I druhý díl byl nabitý emocemi. A, stejně jako v běžném životě, se nepřestávám divit, jak je možné, že se i textově dají emoce přenést. To vidím v denodenním kontaktu se zákazníky po e-mailu.
A to stačí opravdu jen pár řádků (nebo snad pár řádků denně/týdně/měsíčně ? :) ).
Každou sedmou vlnu není potřeba číst proto, abyste se dozvěděli, jak příběh dopadne, to je asi každému jasné už jen z toho, že existuje nějaké pokračování "severáku", ale zajímavé je si tu cestu prostě projít spolu s hlavními aktéry.

Bája89
08.12.2020

Z Každé sedmé vlny mám pocit, že se Daniel stal obětí svých čtenářů. A co hůř, že měl seznam toho, co po něm chtějí a postupně si odškrtával, co už má napsané. O kapitolu méně a byl by to solidní konec. Oproti Dobrý proti severáku jsem byla dost zklamaná. Bylo toho moc. Z pokračování se stalo klasické čtenářské rozčarování.

čika
03.11.2020

Audiokniha - skvele vykony. Prvy diel pobavil, druhy otravil. Uz to tu bolo povedane, tak sa nebudem opakovat. Preskocila som poslednych par casti, lebo uz ma to nebavilo furt dokola. Mozno som nieco podstatne zmeskala, laskavy ctenar promine....

hanavka
01.11.2020

Doporučuji knihu číst v zátahu s prvním dílem, potom je to jednolité a zábavné.

Moje motivace poslechnout si i druhý díl byla jednodušše v tom, že jsem hlavním hrdinům, a i sobě, chtěla dopřát jiný konec. A tak ho mám. Obě knihy byly příjemnou jednohubkou do podzimního víkendu, ale ne takovou, ke které bych měla potřebu se vrátit.