Dobrý proti severáku / Každá sedmá vlna

Milostný román v e-mailech Dobrý proti severáku se stal krátce po svém vydání bestsellerem. Byl uveden v podobě rozhlasové i divadelní hry a v České republice se stal nejúspěšnějším představením v cyklu listování známého herce Lukáše Hejlíka. Kniha byla tak úspěšná, že autor dokonce na vytrvalé prosby čtenářů napsal druhý díl Každá sedmá vlna. Obou knih se jen v Německu prodalo přes tři miliony výtisků. Nyní vycházejí oba romány v jednom svazku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/241808/dobry-proti-severaku-kazda-sedma-vl-241808.jpg 4.2111

Emmi a Leo

Vydáno, Host

Gut gegen Nordwind, 2006

Kniha Dobrý proti severáku / Každá sedmá vlna

m_pastorka

Forma zajímavá, obsah za mě už tak moc ne. Musím říct, že hlavní hrdinka Emmi si mě nezískala, přišla mi dost otravná. Pokud to člověk míní jako oddechovou jednohubku, tak proč ne. Tahle kniha mi neuvázne v paměti.

Skřítek77

Milostný román v emailech? Ale ano, jde to. Napsáno velmi uvěřitelně, takže celou dobu máte pocit jako byste tajně četli cizí poštu. Pokud tedy hluboce ve svém nitru skrýváte touhu nahlížet do cizích životů, pusťte se do této knihy. Obě hlavní postavy v emailech popisují hlavně své pocity, takže je tam velmi málo klasického děje, popisů míst, událostí, což může někomu vadit. Mně se to líbilo, protože to ponechávalo prostor pro moji fantazii...

ladyka

První část jsem poslouchala jako audioknížku a musím říct, že mě velmi zaujala. Originální a vtipné dialogy ve virtuálním světě, ale ty emoce jsou velmi skutečné, až bolí... Vůbec se nedivím, že si čtenáři vyžádali pokračování, ani já mu neodolala. Forma audioknihy mě bavila sice víc než "papírové čtení", ale příběh a vyústění jako takové za mě nemělo chybu. Bezva čtení!

Kiki22

Hodně reálné, úžasně napsané, příběh o lásce, jaká by měla být. Nejistota, vnitřní boj rozumu a citů, nalomená psychika. Emmi a Leo mě neskutečně vzali za srdce. Bod dotyku Emmi je pro mě snad ta nejromantičtější věc, o jaké jsem četla. Knihu jsem si koupila hlavně proto, že mě zajímala její forma - jaké to bude, když je to celé jen jako korespondence? Báječné!

pip11

Niterný náhled do pocitů a prožívání dvou lidí, kteří spolu komunikují přes e maily. Kam je to celé zavede… Od samého začátku je to velmi čtivá a taky zvláštní kniha.

aktijnov

Z prvního dílu jsem byla nadšená a škoda, že jsem to po jeho přečtení neodložila a nezůstala u dobrého pocitu. Druhý díl jsem dočetla už jenom z povinnosti... Emmi mi chvílemi připadala jako rozmazlené ješitné dítě, které neví, co chce a moc ráda manipuluje. Konec jak z amerického filmu...

jeani001
02.08.2019

Tuto knihu mi doporučila kamarádka, nebýt jí, ani bych se do čtení nepouštěla. Celé je to napsané pouze stylem emailů, tak jakou to asi může mít kvalitu, pomyslela jsem si.
Takže takto skeptická jsem se pustila do čtení s tím, že tomu dám maximálně pár stran.
No, musím teda říct, že jsem nejen nepřestala číst, ale dokonce jsem se trapně chichotala, potutelně usmívala, chvílemi mračila a celkově tak prožívala celý příběh, že jsem přejela zastávku, zapomněla se navečeřet a zhltla jsem obě knihy na jeden zátah. A bylo to boží!!! Skvělé!!!
Takže pokud hledáte knihu plnou narážek, popichování a sarkasmu, přesto citlivou, milou a krásnou, je to ona!
Doporučuji!!!

triatlet
21.07.2019

věc: doporučení

Na základě doporučení od jedné kolegyně si druhá kolegyně koupila vydání s oběma díly a půjčila mi ho.
Oběma jsem už poděkoval, zatím jen esemeskou, ale knížku určitě ještě probereme.
Čtivost je zaručena - takže podobně jako jedna z postav jsem korespondenci, která tvoří 1. díl, přečetl na zátah. A pokračování druhý den.
Líbil se mi nádech tajemství, které meily obsahují. Místy se objevila příjemná nadsázka, ironie. Pobavila mě narážka na Ptáky v trní.
Příběh mi trochu připomněl Podivuhodný život osamělého pošťáka - https://www.databazeknih.cz/knihy/postak-bilodo-podivuhodny-zivot-osameleho-postaka-356462?odb=1 .
Ocenění zaslouží i překladatelka Ivana Kratochvílová.

Zkrocený
Zkrocený
Život ve dvou
Život ve dvou
Manželská zkouška
Manželská zkouška
Panský dům a jeho dcery
Panský dům a jeho dcery

rakouská literatura elektronická pošta, e-mail milostné vztahy

Daniel Glattauer
rakouská, 1960