Dobrý proti severáku / Každá sedmá vlna

Milostný román v e-mailech Dobrý proti severáku se stal krátce po svém vydání bestsellerem. Byl uveden v podobě rozhlasové i divadelní hry a v České republice se stal nejúspěšnějším představením v cyklu listování známého herce Lukáše Hejlíka. Kniha byla tak úspěšná, že autor dokonce na vytrvalé prosby čtenářů napsal druhý díl Každá sedmá vlna. Obou knih se jen v Německu prodalo přes tři miliony výtisků. Nyní vycházejí oba romány v jednom svazku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/241808/big_dobry-proti-severaku-kazda-sedma-vl-241808.jpg 4.2126

Emmi a Leo

Vydáno: , Host

Gut gegen Nordwind, 2006

Kniha Dobrý proti severáku / Každá sedmá vlna

5tužka

Trapná kniha bez špetky překvapení. Hned od začátku se dalo předpokládat, jak všechno dopadne. Dialogy příšerné, takhle se snad ani dva lidi spolu nemohou bavit. nechápu, jak se někomu mohla kniha líbit, natož z ní udělat trhák. Holý nevkus.

alzbeta2843

Wau, kniha je tak premyslená a tak návykova, že som nemohla ísť ani spať. Veľmi sa mi páčil štýl písania, kedy musí čitateľ zapojovať svoju fantáziu a čítať medzi riadkami. Napriek tomu, to nie je náročné čítanie. Ide o knihu, ktorá sa zaradí medzi moje obľúbené už len preto, že ja sama som zažila takýto vzťah (ktorý pretrváva stále) a rada si spomínam na tie momenty návykové, kedy sa mi rozbúšilo srdce pri otváraní ikonky obálky.

Rozari

Nedávno jsem si na knihu vzpomněla, četla jsem ji už dříve. Zaujala mě proto, že se mi cca před 14 lety stalo něco podobného :-) Omylem mi přišel e-mail, který psal někdo svému bratrovi, pak po nějaké době znovu, tak jsem pisatele upozornila a začali jsme si dopisovat. Ale nedošlo to tak daleko jako v knize, potkala jsem svého budoucího manžela a e-maily s neznámým pro mě pak už nebyly tolik zajímavé :-)
Kniha je zábavná, vtipná, pro mě ze života, oddechovka.

m_pastorka
31.08.2020

Forma zajímavá, obsah za mě už tak moc ne. Musím říct, že hlavní hrdinka Emmi si mě nezískala, přišla mi dost otravná. Pokud to člověk míní jako oddechovou jednohubku, tak proč ne. Tahle kniha mi neuvázne v paměti.

Skřítek77
12.08.2020

Milostný román v emailech? Ale ano, jde to. Napsáno velmi uvěřitelně, takže celou dobu máte pocit jako byste tajně četli cizí poštu. Pokud tedy hluboce ve svém nitru skrýváte touhu nahlížet do cizích životů, pusťte se do této knihy. Obě hlavní postavy v emailech popisují hlavně své pocity, takže je tam velmi málo klasického děje, popisů míst, událostí, což může někomu vadit. Mně se to líbilo, protože to ponechávalo prostor pro moji fantazii...

ladyka
06.08.2020

První část jsem poslouchala jako audioknížku a musím říct, že mě velmi zaujala. Originální a vtipné dialogy ve virtuálním světě, ale ty emoce jsou velmi skutečné, až bolí... Vůbec se nedivím, že si čtenáři vyžádali pokračování, ani já mu neodolala. Forma audioknihy mě bavila sice víc než "papírové čtení", ale příběh a vyústění jako takové za mě nemělo chybu. Bezva čtení!

Kiki22
05.03.2020

Hodně reálné, úžasně napsané, příběh o lásce, jaká by měla být. Nejistota, vnitřní boj rozumu a citů, nalomená psychika. Emmi a Leo mě neskutečně vzali za srdce. Bod dotyku Emmi je pro mě snad ta nejromantičtější věc, o jaké jsem četla. Knihu jsem si koupila hlavně proto, že mě zajímala její forma - jaké to bude, když je to celé jen jako korespondence? Báječné!

pip11
20.01.2020

Niterný náhled do pocitů a prožívání dvou lidí, kteří spolu komunikují přes e maily. Kam je to celé zavede… Od samého začátku je to velmi čtivá a taky zvláštní kniha.