Dobrý proti severáku / Každá sedmá vlna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Milostný román v e-mailech Dobrý proti severáku se stal krátce po svém vydání bestsellerem. Byl uveden v podobě rozhlasové i divadelní hry a v České republice se stal nejúspěšnějším představením v cyklu listování známého herce Lukáše Hejlíka. Kniha byla tak úspěšná, že autor dokonce na vytrvalé prosby čtenářů napsal druhý díl Každá sedmá vlna. Obou knih se jen v Německu prodalo přes tři miliony výtisků. Nyní vycházejí oba romány v jednom svazku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/241808/big_dobry-proti-severaku-kazda-sedma-vl-241808.jpg 4.2136
Série:

Emmi a Leo


Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Host
Originální název:

Gut gegen Nordwind, 2006


více info...
Nahrávám...

Komentáře (40)

Kniha Dobrý proti severáku / Každá sedmá vlna

ArkAngel
25.10.2022

Dnes žijeme v digitální éře a byť byla kniha napsána v jejím prvopočátku, krásně ukazuje, jak podobné milostné dialogy mohou ve virtuálním prostředí fungovat. Celé to začalo přitom jako velké nedorozumění, ale proměnilo se to v něco pro pisatele možná nečekaného. Kniha (respektive knihy) nabízí mnoho úsměvných i silných momentů, kdy tím nejsilnějším je dle mého názoru závěr prvního dílu. Po jeho úspěchu samozřejmě přišel druhý, který už autor musel jak jinak uzavřít happy endem, ale i tak je druhá část velmi solidní, byť na první rozhodně nemá. Jako celek hodnotím dílo velmi pozitivně a rozhodně jej vezmu do ruky i znovu.

Haduwig
08.08.2022

Ale jo, věřím, že by se dalo se takto virtuálně a vzdáleně zamilovat, i že snaha propojit tento vztah s realitou je strastiplná s nejistým výsledkem. A nevadil by mi ani formát e-mailů, pokud by byl ale lépe zpracován (opakovaně se vracet v textu a hledat kdože to vlastně píše je docela otravné).

Zklamal mě tak asi samotný příběh, protože jsem moc nepochopila, kde se vzájemný cit vzal, z čeho pramenil a jak přežil tu spoustu nic neříkajících vět. Mám pocit, že ani Emmi ani Leo si nás k tělu moc nepustili a já si s jimi tak nevybudovala žádný vztah - jejich romanci jsem s nimi prožívala jako nezúčastněný divák, kterému je jedno, kam celý příběh směřuje. A to je za mě škoda.


5tužka
18.07.2021

Trapná kniha bez špetky překvapení. Hned od začátku se dalo předpokládat, jak všechno dopadne. Dialogy příšerné, takhle se snad ani dva lidi spolu nemohou bavit. nechápu, jak se někomu mohla kniha líbit, natož z ní udělat trhák. Holý nevkus.

alzbeta2843
10.03.2021

Wau, kniha je tak premyslená a tak návykova, že som nemohla ísť ani spať. Veľmi sa mi páčil štýl písania, kedy musí čitateľ zapojovať svoju fantáziu a čítať medzi riadkami. Napriek tomu, to nie je náročné čítanie. Ide o knihu, ktorá sa zaradí medzi moje obľúbené už len preto, že ja sama som zažila takýto vzťah (ktorý pretrváva stále) a rada si spomínam na tie momenty návykové, kedy sa mi rozbúšilo srdce pri otváraní ikonky obálky.

Rozari
08.03.2021

Nedávno jsem si na knihu vzpomněla, četla jsem ji už dříve. Zaujala mě proto, že se mi cca před 14 lety stalo něco podobného :-) Omylem mi přišel e-mail, který psal někdo svému bratrovi, pak po nějaké době znovu, tak jsem pisatele upozornila a začali jsme si dopisovat. Ale nedošlo to tak daleko jako v knize, potkala jsem svého budoucího manžela a e-maily s neznámým pro mě pak už nebyly tolik zajímavé :-)
Kniha je zábavná, vtipná, pro mě ze života, oddechovka.

m_pastorka
31.08.2020

Forma zajímavá, obsah za mě už tak moc ne. Musím říct, že hlavní hrdinka Emmi si mě nezískala, přišla mi dost otravná. Pokud to člověk míní jako oddechovou jednohubku, tak proč ne. Tahle kniha mi neuvázne v paměti.

Skřítek77
12.08.2020

Milostný román v emailech? Ale ano, jde to. Napsáno velmi uvěřitelně, takže celou dobu máte pocit jako byste tajně četli cizí poštu. Pokud tedy hluboce ve svém nitru skrýváte touhu nahlížet do cizích životů, pusťte se do této knihy. Obě hlavní postavy v emailech popisují hlavně své pocity, takže je tam velmi málo klasického děje, popisů míst, událostí, což může někomu vadit. Mně se to líbilo, protože to ponechávalo prostor pro moji fantazii...

ladyka
06.08.2020

První část jsem poslouchala jako audioknížku a musím říct, že mě velmi zaujala. Originální a vtipné dialogy ve virtuálním světě, ale ty emoce jsou velmi skutečné, až bolí... Vůbec se nedivím, že si čtenáři vyžádali pokračování, ani já mu neodolala. Forma audioknihy mě bavila sice víc než "papírové čtení", ale příběh a vyústění jako takové za mě nemělo chybu. Bezva čtení!

1