Dobrý proti severáku / Každá sedmá vlna

Milostný román v e-mailech Dobrý proti severáku se stal krátce po svém vydání bestsellerem. Byl uveden v podobě rozhlasové i divadelní hry a v České republice se stal nejúspěšnějším představením v cyklu listování známého herce Lukáše Hejlíka. Kniha byla tak úspěšná, že autor dokonce na vytrvalé prosby čtenářů napsal druhý díl Každá sedmá vlna. Obou knih se jen v Německu prodalo přes tři miliony výtisků. Nyní vycházejí oba romány v jednom svazku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/241808/dobry-proti-severaku-kazda-sedma-vl-241808.jpg 4.234

Emmi a Leo

Vydáno:, Host

Gut gegen Nordwind (2006)

Kniha Dobrý proti severáku / Každá sedmá vlna

xmilek

Pod zdánlivě nic neříkajícím názvem se objevuje příběh dvou lidí, které emailová náhoda svede dohromady. Je to reálné, je to uskutečnitelné a může se to stát každému z nás. Emailová pohádka pro dospělé.

bekule

Knihu jsem zhltla během necelých dvou dnů, a to mi námět není vůbec blízký, spíš naopak.
Ani jsem netušila že jsem si vlastně půjčila dvě knihy v jedné, což bylo nakonec jenom dobře protože se zakončením prvního dílu jsem byla spokojená, a nemít oba díly v jednom asi bych po pokračování raději nesáhla. Ale nakonec po dočtení celé knihy nelituji, jo dopadlo to přesně tak jak mělo. V Severáku mě víc líbil Leo a Sedmá vlna byla jednoznačne Emina. Jen Pamely a dětí mi bylo líto, v případě Bernarda si myslím že si hodně svou netečností zavinil sám. BOD DOTEKU mě dostal

jentakněkdo

Přečteno jedním dechem. Neodtrhla jsem se (a ne že bych se nějak zvlášť snažila). A není to jeden z těch laciných milostných příběhů, tohle má něco do sebe. Možná kvůli té nedořečenosti (můžeme si jen domýšlet, co se dělo mezi emailovou komunikací nebo při osobním setkání postav příběhu), možná kvůli zvláštní formě, kterou autor zvolil.

sgjoli
07.10.2018

U této knihy se mi utvrdilo mé přesvědčení o tom, že kniha se může sestávat jen z rozhovorů bez jakýchkoliv popisů a přitom dokáže nabídnout čtenářům mnoho. V případě této knihy to je příběh dvou lidí zmítaných emocemi a ocitajících se před morálními otázkami, jaké dopady má jejich nově vzniklý vztah na jejich okolí. Zajímavě se zde načíná otázka, zda mají virtuální vztahy šanci přežít v reálném světě. To se mi v dnešní době zdá jako aktuální téma a autor ho zpracoval velmi dobře. Knihu jsem si užila.

Tedyla
23.09.2018

Výborná, velmi vtipná knížka. Přečtena jedním dechem.

asam
14.06.2018

Zajímavá a nápaditá forma - e-maily- chvílemi vtipné, a chvílemi odpovědi nic neříkající. Fakt je, že jsem knihu četla rychle, tak jak přicházely e-maily. Někdy jsem nestíhala postřehnout, kdo to vlastně píše. musela jsem se vrátit. Nejsem příznivce " červené knihovny" - přesto se dobře čte, o tom, že má někdo někoho rád. A v horkém létě jsou takovéto knížky osvěžením

Danago
28.07.2017

Mám moc ráda tohoto autora, opět nezklamal. Napřed jsem se docela bála této netradiční formy zpracování, což je kniha psaná e maily. Ale nakonec jsem byla více než nadšená. Do knihy se začtete ihned po prvním e mailu. U knížky jsem se zasmála i zaslzela. Přečteno velice rychle. Knížku jsem četla a potom jsem si ji poslechla i jakou audioknihu , která je krásně zpracovaná. Z každého jsem měla úplně jiný požitek . V plánu mám si co nejdřív přečíst i její pokračování, jsem velice zvědavá.

Májaa
30.03.2017

Skvělé,vtipné,odpočinkové čtení,které pohltí čtenáře a nepustí..

rakouská literatura

Daniel Glattauer