Soukromá tajemství

Anna by ani za nic své matce nepřiznala, že její manžel není, jemně řečeno, tak dokonalý muž jako byl její táta, jehož ale nikdy nepoznala, ovšem Lucie, ta nechce říct o otci svého doposud nenarozeného dítěte vůbec nic. Pan Gruss zase trvá na tom, že mezi půlnocí a jednou hodinou ranní musí být vrátnice Šternberského paláce zamčená a tedy mimo provoz, kdežto Milada odmítá kohokoliv do zámecké školní kaple pustit už bůhvíkolik let. Pro vypravěče povídky Jaroslava Rudiše je záhadou, co se dělo včera večer a proč má na balkóně na keříku navěšená rajčata z nedaleké večerky, zatímco pro Tomáše Marka Epsteina je to jeho nový telefon. A jak spolu souvisí mikulovský židovský hřbitov s prvním mléčným zubem malé Ester?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452113/big_soukroma-tajemstvi-23a-452113.jpg 3.4148

Kniha Soukromá tajemství

SSTknihy

Pestrá směsice tajností v různých podobách. V první povídce je tajemství palčivě bolestné, ve druhé trpí pod tíhou prokletí, ve třetí se hrbí pod nánosem dávné křivdy, ve čtvrté má vážně pech, v páté přináší smíření, v šesté se mísí s nespokojeností, v sedmé je zahaleno v nadpřirozenu a v poslední osmé touží po přátelství a obyčejném lidském přijetí. Některé povídky jsou lepší, jiné horší. Mě se nejvíc líbily ty od Ani Geislerové a Jaroslava Rudiše.

attila1

Kniha osmi povídek ze života. Některé dobré jiné slabší jak už to tak bývá. Moc se mi líbila ta od Anny Geislerové.

Gaboskaaa

Neurazí, nenadchne.. Asi tak. První povídka od Aleny Mornštajnové se mi moc líbila, ostatní byly pro mě průměr nebo podprůměr.

MarNe
22.12.2022

Krátké povídky, takové jednohubky. Nenadchnou a ani neurazí. Osobně mi pod kůží zůstala nejvíc první povídka od Aleny Mornštajnové Pohádky. Nezklamala ani Petra Dvořáková. Zbytek průměr, dvě povídky mi nesedly vůbec.

crazyslunicko
21.12.2022

Některé povídky byly až geniální - prostě perfektní na zamyšlení se zajímavým koncem. Ale některé byly velice slabé.
Nevíce se mi líbila povídka: pohádky a milada.

V pohádkách se jedná o psychickou šikanu ze strany manžela. Ačkoliv ženu nebije, tak jí všechno vyčítá. Nechce od něj odejít kvůli finančnímu zázemí - prostě klasický příběh ze života. Obdivuji co udělala a jak to udělala. Víc prozrazovat nebudu.

Milada - tam je to jiná... Milada má svá soukromá tajemství, které si střeží ve školní kapli. Ke konci, ale zpanikaří a...

"Honza se rozčílil, že mám toho spratka hlídat... To byla poslední kapka. Ríša přece není žádný spratek, je to malé dítě."
"Napadlo mě, jak dlouho bude trvat, než začne řvát i na něj, a v tu chvíli jsem věděla, že musím odejít. Hned. Dřív než z toho Ríša bude mít rozum."

"Teď už je to hotové, mami. M"

akinomV
01.12.2022

Povídky mě nezaujaly, ač jde o zvučná jména, kolikrát jsem byla ráda, když jsem příběh dočetla..... Možná mi nesedí ta krátká forma.... nevím.

jiri77
24.10.2022

Některé povídky mě zaujaly, některé o něco méně. Celkově se mi nejvíce líbily povídky od Aleny Mornštajnové a Petry Dvořákové.

Tevik
07.09.2022

Moc pěkné povídky. Taková jednohubka.