Soukromá tajemství

Anna by ani za nic své matce nepřiznala, že její manžel není, jemně řečeno, tak dokonalý muž jako byl její táta, jehož ale nikdy nepoznala, ovšem Lucie, ta nechce říct o otci svého doposud nenarozeného dítěte vůbec nic. Pan Gruss zase trvá na tom, že mezi půlnocí a jednou hodinou ranní musí být vrátnice Šternberského paláce zamčená a tedy mimo provoz, kdežto Milada odmítá kohokoliv do zámecké školní kaple pustit už bůhvíkolik let. Pro vypravěče povídky Jaroslava Rudiše je záhadou, co se dělo včera večer a proč má na balkóně na keříku navěšená rajčata z nedaleké večerky, zatímco pro Tomáše Marka Epsteina je to jeho nový telefon. A jak spolu souvisí mikulovský židovský hřbitov s prvním mléčným zubem malé Ester?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452113/big_soukroma-tajemstvi-23a-452113.jpg 3.582

Kniha Soukromá tajemství

konicekbily

V rámci mého osobního průzkumu mnou nečtených autorů jsem si vypůjčil malou tenkou knížku - a byl jsem překvapen, jaká témata ze života jsou v ní zpracována. A nejen témata - ale také důvody, příčiny a způsoby jednání jednotlivých postav či hrdinů. Udělal jsem si názor, kam se asi svět posouvá v mezilidských vztazích. Úroveň zpracování povídek je různá - proto průměr.

Pavlína197

Poslední dobou přicházím povídkám na chuť a i tyto se mi líbily. Není to nijak těžké čtení, přesto poskytují náměty k zamyšlení. A i když se jmenují Soukromá tajemství, řekla bych, že jsou hlavně o vztazích, což je pro mě vždycky zajímavé téma.

Janadvorackova

Audio načteno výborně. Povídky jsou příběhově obyčejné, nic ve zlém, tématicky prostě nepřekvapí. Tedy až na "Jak jsem hledal bránu" B. Bellové :).

Gibis

Povídkové knihy nevyhledávám, protože do povídek se člověk sotva začte a už je konec. Tato edice Českých povídek mě ovšem docela zaujala a občas ji do četby zařadím pro zpestření. Jak už to u povídkových sbírek bývá, některé povídky velmi dobré, některé slabší a bez jiných bych se obešla :) Tady se mi překvapivě nejvíce líbila Milada A. Geislerové a Telefon M. Epsteina. Jen mě vždy znovu překvapí kolik autorů má potřebu psát v "pražštině", což moc ráda nemám.

Nuttelka

(Audiokniha)
No, nevím, buď jsem ve špatném rozpoložení nebo mě asi povídky neberou. Poslouchala jsem jako audio, interpretace je tedy skvělá (asi je to to nejlepší na celé audioknize), ale samotné povídky, jako takové, mě moc neuchvátily. Mou největší pozornost si získala jen Mornštajnová a Koucká, ostatní takové nezáživné... škoda :-(

kristeen

Na rozdíl od antologií, které vycházely v knížkách malých formátů pravidelně před Vánoci, jsem tentokrát byla příjemně překvapena úrovní jednotlivých povídek. Každá má dobře vystavenou pointu, a když už je někdy předvídatelná, pak s ohledem na celkový styl a úroveň jazyka je potěšením ji dočíst do konce. Snad až zbytečně přes míru mi přišla jen povídka poslední, jinak celek působí soudržným dojmem a každý autor má co nabídnout.

pakoshka

Nevím, jestli můj pohled není zkreslený tím, že jsem v poslední době přečetla těch povídek víc, ale Soukromá tajemství mi přijdou slabší. Jsem překvapená, že mí favorité mě spíš zklamali, opravdu se mi líbily povídky jen od Rudiše, Dvořákové a Epsteina.
Zbytek mi přišel nudný nebo prvoplánový.

Denny456

Sbírka povídek, které jsou velmi, velmi nevyvážené. K mému velkému údivu nejlepší asi A. Geislerová, kterou jako člověka opravdu hodně nesnáším. Ale tady klobouk dolů. A pak Epstein. A pak už nic.