S kouzelnickou hůlkou: Magické dospívání filmového čaroděje

S kouzelnickou hůlkou: Magické dospívání filmového čaroděje https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503243/bmid_s-kouzelnickou-hulkou-magicke-dospi-0Pc-503243.jpg 5 1428 368

Harry Potter (doplňkové publikace) série

Naprostá nezbytnost pro každého fanouška Harryho Pottera. S předmluvou filmové Hermiony – herečky Emmy Watsonové. Doplněno o dosud nezveřejněné fotky z natáčení filmů, které změnily svět. Jaké bylo dospívání uprostřed natáčení toho největšího filmového hitu posledních dekád? Filmový Draco Malfoy, hlavní rival Harryho Pottera, se po letech rozhodl svěřit s těmi nejosobnějšími i nejvtipnějšími vzpomínkami na více než deset let natáčení filmů, jejichž knižní předloha změnila svět a stala se unikátním fenoménem a popkulturním hitem. Jen málokdo může tvrdit, že vystudoval tu nejprestižnější kouzelnickou školu světa v Bradavicích. Herec Tom Felton si touto zkušenosti prošel, byť patřil do té nejméně populární a nejobávanější zmijozelské koleje. - Kdo z filmového obsazení Tomovi nejvíce přirostl k srdci? - Jak to ve skutečnosti bylo s Tomovým románkem s filmovou Hermionou Emmou Watsonovou? - A co dokázalo doběla rozčílit obávaného profesora Snapea? Varování! Tato kniha vás přiměje silně přehodnotit vztah k jedné z nejnenáviděnějších filmových postav všech dob.... celý text

Literatura světová , Biografie a memoáry , Umění

Vydáno: , Práh

Beyond the Wand: The Magic and Mayhem of Growing Up a Wizard , 2022

Komentáře 368 Recenze 6

bárbra13
bárbra13
dnes 5 z 5

Na knihu s podobnou atmosférou jsem se těšila, když jsem si minulý rok kupovala Deníky Alana Rickmana.. teď jsem si tedy spravila chuť. Kniha byla velmi čtivá a prožila jsem si spoustu nostalgie. Taky jsem se hodně nasmála. Jsem také velmi ráda, jak byla kniha koncipovaná. Začalo se odlehčenějšími tématy a příběhy a celé vyprávění bylo zakončeno na vážnější notě. I díky tomuto vystavění mi příběh předal přesně to, co měl!

Jana K
Jana K
20.02.2024 5 z 5

Tak tohle je naprostá bomba. A to doslova. S Harrym jsem vyrůstala, jsme dokonce s Tomem stejný ročník, takže patřím k těm, kdo s napětím čekal na každý další díl, ať už ten knižní nebo filmový. Draca Malfoye s jeho věčnými nohsledy Crabbem a Goylem jsem v knihách a ještě více ve filmech už od samého začátku nemohla vystát. Malfoy a jeho představitel Tom Felton byl pro mě slizoun první třídy. Teď během dvou dní jsem přečetla jeho knihu a nemohla se od ní odtrhnout. Jednoduché, úderné, bezprostřední, prošpikované pikantními historkami z natáčení všech filmů o Harrym Potterovi,... Tom se nám tu odhaluje jako sympatický, pokorný mladý kluk, jehož dětství a potažmo dospívání bylo všechno jiné, jen ne fádní a "normální." Se slávou, kterou tak díky roli Draca Malfoye obrovsky rychle nabyl, jde bohužel ruku v ruce i následný pád na dno. Po dotočení harrypotterovské ságy odjel v touze začít nový, dospělácký život, do místa hercům zaslíbeného - do samotného Hollywoodu, kde poznal nejen filmové ateliéry.
Opravdu silný příběh podaný čtivým a pro čtenáře srozumitelným způsobem, se kterým se mnozí můžeme ztotožnit.
Myslím, že pro každého fanouška Harryho Pottera je povinnost tuhle knihu přečíst, i když není jako já příznivcem postavy Draca Malfoye. Mě si Draco-Tom po přečtení této knihy naprosto získal.

Liss93
Liss93
18.02.2024 5 z 5

S Harrym Potterem jsem vyrůstala, v době vydání prvního dílu v Česku jsem byla v 1.třídě a tak jsem svět kouzel navštívila v již velmi brzkém věku. A co je na celé knižní i filmové sáze nejkouzelnější je, že její popularita neustále roste i po 25 letech. A nyní nám představitel Draca Malfoye přibližuje nejen začátky a průběh natáčení všech filmů v průběhu let, ale přibližuje i svůj osobní život a jak ho svět čar a kouzel ovlivnil do budoucna. O tom, že našel celoživotní přátele a mentory, vytvořil si nezapomenutelné vzpomínky a svěřuje se i s tím, jak bylo náročné se vyrovnat s úspěchem (který paradoxně vůbec nebyl spojen s HP), a že Los Angeles, město filmům zaslíbené napomohlo k jeho pádu z výsluní.

ivzu77
ivzu77
18.02.2024 4 z 5

Jsem ráda, že kniha byla psaná tak, jak pluly myšlenky a slova přímo od autora a aktéra tohoto životního příběhu. Byla to zajímavá sonda do života mladého chlapce, zákulisí mega natáčení HP a nesnadný života mladého muže.

tami1
tami1
17.02.2024 5 z 5

Milé překvapení.
Od knihy jsem čekala hlavně přebujelé ego a sebechválu herecké hvězdy a proto mě naprosto šokovala pokora a skromnost Toma Feltona. Kniha je psaná dost jednoduše, někdo tvrdí, že amatérsky. Já mám pocit, že je skutečně napsaná Tomem a je velmi upřímná a opravdová. Z Toma vyrostl velmi laskavý a dobrosrdečný člověk. Asi první biografie, ve které je napsáno tolik pozitivních a milých věcí o všech kteří ho ovlivnili.

V celé knize není jediná zlá myšlenka.
Velmi osvěžující pohlazení pro duši!

Mooona
Mooona
09.02.2024 5 z 5

Spoustě čtenářům na knize vadí amatérský styl vyprávění, ale musím přiznat, že mně se to právě hodně líbilo. Přišlo mi to takové přirozené, přesně takhle bych si představovala, že by to Tom Felton vyprávěl a na nic by si nehrál. Herce mám fakt ráda, obdivuji, že si z natáčení odnesl hlavně to dobré, má na to hezké vzpomínky a je vlastně sám velkým fanouškem Harryho Pottera. I když to není bůhvíjaká kniha, pro mě, která na Potterovi vyrostla, je samozřejmost mít ji v knihovně a byla jsem z ní nadšená.

Lionela86
Lionela86
07.02.2024 5 z 5

Dávám 5, protože Harry Potter :-) Moje srdcovka. První díl jsem přečetla v době, kdy mi měl dorazit dopis z Bradavic (někde se stala chyba, sakra). Poslední na vysoké - jo, jsem ta generace, která na každý nový díl musela čekat. Generace Toma Feltona, ještě o ždibíček starší než on. Mudlové asi nepochopí, ale přes všechny nedostatky, které knížka má (a o kterých se zmiňují někteří čtenáři ve svých hodnoceních), to bylo takové milé pohlazení po duši. Potterheads by si ji rozhodně měli přečíst, další dílek puzzle :-) Tome, držím pěsti a věz, že bych si s Tebou a Emmou ráda zakáchala ;-)

Paja11.11
Paja11.11
06.02.2024

Kniha se četla velmi rychle, byla jednoduše ale zároveň poutavě napsána. V průběhu čtení jsem prožívala různé emoce a musím říct, že čtení knihy byl pro mě zážitkem, ať už skrze zákulisí Harryho Pottera, tak i jeho osobní život. Čeho jsem si ale v průběhu čtení všimla, byly opakující se informace, avšak nebyl to pro mě žádný rušivý element a knihu velmi doporučuji.

roso.mak
roso.mak
05.02.2024 3 z 5

Možná bych dala o hvězdičku víc, než jsem dala, kdybych před tím nečetla životopis Terryho Pratchetta. Sklouzla jsem se akorát tak po povrchu a mohla prohodit pár letmých slov s lidmi, se kterými se Felton potkal a jen o malinko víc poznat Feltona samotného.

Také mě rušilo, že jako kniha je to totiž napsané - amatérsky je možná to správné slovo. Člověk by řekl, že si Felton na to najme ghostwritera, aby to mělo hlavu a patu a bylo to čtivé, ale buď to to poctivě psal sám, nebo své peníze utratil špatně.

Tak jak je to napsané, tak tak by vám to asi vyprávěl v hospodě na pokecu, ale jako styl vyprávění do knihy to funguje jen napůl.

Je skvělé, že to napsal, o tom žádná. Jak jinak by se člověk dozvěděl informace ze zákulisí natáčení Harryho Pottera? Ale já se kromě toho chtěla dozvědět i něco o něm. A tohle vyprávění mu moc nešlo.

Zvlášť ten konec - intervence, dobrovolná léčba, vůbec jsem nepochopila, s čím že to měl problém, že to šlo až k léčebně. Z toho, co je tam psáno, za mě spíš potřeboval vypadnout od špatných lidí a začít řešit svou duševní pohodu. Tak jak to vyprávěl, tak než problémy alkoholika mě to spíš přišlo jako syndrom vietnamského vojáka. Prostě to nedokázal v knize doopravdy předat, byť se o to snažil.

r0st4
r0st4
04.02.2024 4 z 5

Přiznám se, že po Perryho biografii jsem byl k další - věnující se fandomu mého mládí - o poznání skeptičtější, ale tentokrát naštěstí úplně zbytečně. Tohle byla krásně nostalgická jízda a neskutečně příjemný pohled za kulisy série (a nejen jí), s níž jsem nadšeně vyrůstal. Dokonce natolik, že jsem knihu vzal a odložil až s dočtením. Větší poklonu snad ani vyseknout nemůžu :)

Hvězdička dolů je jen za velmi občasné autorovo opakování a samotný konec.

Mruskulka
Mruskulka
04.02.2024 5 z 5

Přečteno za jedno odpoledne. Nemohla jsem se odtrhnout. Napsáno tak, že Vás Tomovo vyprávění vtáhne. Kolikrát jsem se usmívala a na konci se mi svíralo srdce. Myslím, že tuhle knihu by si mel přečíst každý fanoušek HP.

Zozol.ka
Zozol.ka
02.02.2024 5 z 5

Rozhodně nejlepší autobiografie kterou jsem kdy četla. Každý milovník kouzelnického světa HP má povinnost si tuhle knížku přečíst. Myslím, že každý bude z knížky nadšený. Stejně jako já.

Akléda_
Akléda_
29.01.2024 3 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu a musím přiznat, že to na tom byl asi ten nejlepší zážitek. Vlastně upřímně ani nevím, proč jsem se do knížky pouštěla, nejsem totiž žádný skalní fanoušek HP ani Malfoye, ani Toma Feltona jako takového. Viděla jsem na knížku ale tolik pozitivních ohlasů i od neskalních fanoušků, že jsem si jí nakonec pořídila a poslechla. A jako, nelituji toho, ale kdybych to neudělala asi by mě to nijak extra nemrzelo. Interpretace od Anežky Pohorské a Radka Škvora byla úžasná, krásně se to poslouchalo, mně již známé hlasy jsem si velmi užila a byla to rozhodně jedna z věcí, díky které jsem si knížku užila. Pokud třeba váháte nad audioknižním zpracováním, nemáte vůbec proč. K obsahu jako takovému. Nemůžu říct, že by mě to nebavilo, jednotlivé kapitoly jsem si užívala, několikrát jsem se smála nahlas a jsem ráda, že jsem měla možnost podívat se pod pokličku a dozvědět se nějaké historky. Oceňuji i to, že se autor zabývá těžšími tématy. U těch těžších témat to nešlo natolik do hloubky, což je pochopitelné, ale mě to nestačilo. A zbytek knížky jsem si užila, ale nic víc. Možná kdybych byla větší fanoušek HP, budu nadšenější. Takhle jsem strávila příjemných pár hodin poslechem vtipných historek a nahlédnutím za oponu, ale brzy na to, že jsem tohle vůbec slyšela nejspíš zapomenu.

SumýšIrena
SumýšIrena
28.01.2024 5 z 5

Tak tohle je pecka. Při čtení jsem měla pocit, jakoby seděl Tom vedle mě a jen tak klábosil. Hravý a humorný vyprávěcí styl dělá knihu perfektní. Dozvěděla jsem se tolik kolem natáčení HP série a jejich herců. Tohle jsem trochu čekala od deníku Alana, ale v nich není nic. Tom o něm prozradil ve dvou kapitolách mnohem víc než celé deníky.

LuciaSangster
LuciaSangster
28.01.2024 5 z 5

Na tuhle knihu jsem se těšila strašně dlouho, jen nebyl čas si ji přečíst, jenže letos! Nastal čas, kdy byl čas. Okay audiokniha to jistila.

Kdyby si někdo chtěl pustit audioknihu, tak doporučuji, protože ji čte dabér Draca Malfoye a je strašně zajímavé to poslouchat jeho hlasem plus i dabérka Hermiony čte část, co Ema sama napsala do knihy.

Biografie o Tomovo životě byla zajímavá. Měli jste možnost nahlédnout do jeho života od jeho začátků. Odkrylo se vám natáčení HP, což pro mě jako potterheada bylo prostě wow. Dozvědět se, jaké natáčení bylo a jací ostatní byly.

U knihy jsem se i hodně nasmála a bavilo mě to celou dobu. Nemohla jsem se nad tím přestat usmívat. Opravdu je to hezky napsané i dopodrobna všechna informace.

Dozvíte se o jeho rodině, jakou oporou pro něj byly. Jaký ve skutečnosti Tom opravdu byl.

Knize nemám, co vytknout, protože opravdu za to stojí a určitě se chystám i na biografii od Alana Rickmana, protože to co Tom popisoval v knize o něm bylo úžasné.

Mikky01
Mikky01
25.01.2024 5 z 5

Děkuji @dobre_knihy.

Autobiografie čtu velice pomálu, protože jsem se u některých spálil, ale tato kniha mě velmi mile překvapila .

Toma Feltona budu mít navždy spojeného jen s jednou rolí, a to s rolí blonďatého, arogantního hajzlíka Draca Malfoye. Sice ho můžete vidět v jiných filmech, jako je “Anna a král nebo “Zrození Planety opic, ale nikdo mu neodpáře vedlejší roli ve filmech o Harrym Potterovi.

Jak všichni jistě už víte, tak všechno co je spojené s Harrym Potter mám rád, sice nejsem skalní fanoušek, ale oblíbil jsem si knihy, filmy, hry a ostatní content . Pokud jste taky fanoušci této série, tak se do knihy od Toma Feltona určitě pusťte, protože tento herec má co říct.

Právě díky tomu, že ve filmech o mladém čarodějovi neměl hlavní roli, většinu mládí proplouval mezi dvěma světy. Mohlo by se zdát, že díky tomu mohlo být jeho dětství jednodušší, ale opak je pravdou. V knize odhaluje zákulisní nepovedené kousky z natáčení, přibližuje charaktery jednotlivých postav. Dozvíme se, s kým se na place nejvíce sblížil, kdo se stal jeho nejlepším kamarádem, kdo mu pomohl v kariérním růstu a s kým se natropil nejvíce hloupostí, a že jich nebylo málo. Díky této knize se Vám naskytne pohled na to, jaké jsou slasti a strasti herců, obzvlášť, když se jedná o dětské herce.

Tom Felton je v knize velmi upřímný a otevřený, všechny informace Vám bude dávkovat bez obalu. Bohužel, ani Tom Felton se nevyhnul problémům s alkoholem a drogami. Tato část o jeho životě byla dojemná, protože byla psaná bez příkras. Jediné co bych vytknul, byl závěr. Příběh o třech mužích, kteří mu na konci změnili život, mi připadal přitažený za vlasy. Tom Felton chtěl do knihy přidat ponaučení, ale takhle se to přesně dělat nemá. Knihu ale i tak doporučuji, protože Vám vnese zase trochu jiný pohled do filmů o Harrym Potterovi. Tom Felton i když je bohatý, slavný, tak má starosti jako obyčejný člověk .

Hodnocení 7/10

ElikaS
ElikaS
21.01.2024 5 z 5

Musím říct, že mě knížka příjemné překvapila a velmi bavila. Upřímně, moc jsem nevěděla, co od ní čekat a více méně jsem si o ní nic nezjišťovala, ale jako milovnice Harry Pottera jsem ji prostě nemohla minout.

O Tomu Feltonovi jsem vlastně (kromě toho, že hrál Malfoye a občas byl spojován s Emmou Wattson) nic moc nevěděla. Takže jsem byla ráda, že jsem ho mohla alespoň trošku poznat a rozšířit si obzory. Čtení to bylo pohodové, a i přes některá závažná témata celou dobu z knížky vyzařovala pohoda.

Knížka je i velmi dobře namluvená.

AkiB
AkiB
21.01.2024 5 z 5

Páni. To bylo něco.
Vidět na konci knihy ty krásné fotky mě neskutečně dojalo a běhal mi z toho mráz po zádech. Filmy o Harrym Potterovi miluju, a tohle bylo krásné doplnění. Myslím, že většina lidí Draca Malfoye prostě nesnášela a věřím, že díky této knize mladičkého, slizkého a zlého Draca uvidí v jiném světle :)

Někdy je těžké žít ve světě, kde vás lidé tak rychle odsoudí, kde pochybují o vašich slovech, zpochybňují vaše úmysly. Tom nic z toho nedělá. Vím, že i kdybych udělala chybu, pochopí, že mé úmysly byly dobré. Vím, že mi bude vždycky věřit. I kdyby se jednalo o situaci, o které nebude vědět všechno, nikdy nebude pochybovat o tom, že jsem to myslela dobře a snažila se, jak nejvíc to šlo. Tohle je skutečné přátelství a být někým takto viděna a milována je jedním z největších darů v mém životě. - Emma Watson

Ach <3 Tahle slova mě tak moc dojala, když si uvědomím, že takové by přátelství i partnerství mělo být.. myslím, že spoustě z nás přesně tento přístup od našich nejbližších chybí. Jsem vděčná, že mám dvě osoby, se kterými to takto mám, které navždy a vždycky budou stát při mě. Chce se mi teď jen smát, když si vzpomenu, jak jsem to měla v partnerství..
Nezbývá mi nic jiného než všem přát, aby našli tuhle svoji spřízněnou dušičku, se kterou to budou mít stejně, jako Emma a Tom.

annettka1098
annettka1098
20.01.2024 5 z 5

Knihu jsou poslouchala jako audio a byl to naprosto úžasný zážitek! Interpretem je Radek Škvor, který v českém znění propůjčil svůj hlas Dracovi a díky tomu se jedná o opravdu jedinečný poslech.

Tom Fleton nás v knize krátce představuje se svou rodinou, svými hereckými začátky a následně se většinu knihu věnuje právě svému hraní ve filmu o Harrym Potterovi. Je to velmi milé a laskavé vyprávění o dospívání ve filmovém prostředí a o tom, jak se z malého drzého kluka stal velmi chápavý a laskavý mladý muž. Není vynechána ani kapitola, jaký dopad měla sláva a další filmové nabídky, kterých se mu dostalo. Vše je ovšem vyprávěno s takových citem a úctou, že vás to chytí za srdce a jakýkoliv přešlap Tomovi odpustíte.

Musím říct, že jak jsem Draca ve filmech nikdy neměla ráda, Toma jsem si téměř okamžitě zamilovala.

klara1550
klara1550
19.01.2024 3 z 5

Zajímavá knížka, ale na mě asi taková trošku o ničem. Jako by klouzala tak po povrchu - jako bych četla seznam, koho všeho Tom Felton potkal, a pár historek z natáčení. Začalo mě to fakt zajímat až na konci, kde psal o svém duševním zdraví, ale bohužel jsme se toho moc nedozvěděli. Což je škoda, protože je z knížky cítit jeho velká pokora a schopnost sebereflexe.

Ráda bych si přečetla ještě biografii Daniela Radcliffa a Emmy Watson, abych měla srovnání. .-)

Štítky knihy

Harry Potter životopisy, biografie herectví