S kouzelnickou hůlkou: Magické dospívání filmového čaroděje

S kouzelnickou hůlkou: Magické dospívání filmového čaroděje https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503243/bmid_s-kouzelnickou-hulkou-magicke-dospi-0Pc-503243.jpg 5 1497 379

Naprostá nezbytnost pro každého fanouška Harryho Pottera. S předmluvou filmové Hermiony – herečky Emmy Watsonové. Doplněno o dosud nezveřejněné fotky z natáčení filmů, které změnily svět. Jaké bylo dospívání uprostřed natáčení toho největšího filmového hitu posledních dekád? Filmový Draco Malfoy, hlavní rival Harryho Pottera, se po letech rozhodl svěřit s těmi nejosobnějšími i nejvtipnějšími vzpomínkami na více než deset let natáčení filmů, jejichž knižní předloha změnila svět a stala se unikátním fenoménem a popkulturním hitem. Jen málokdo může tvrdit, že vystudoval tu nejprestižnější kouzelnickou školu světa v Bradavicích. Herec Tom Felton si touto zkušenosti prošel, byť patřil do té nejméně populární a nejobávanější zmijozelské koleje. - Kdo z filmového obsazení Tomovi nejvíce přirostl k srdci? - Jak to ve skutečnosti bylo s Tomovým románkem s filmovou Hermionou Emmou Watsonovou? - A co dokázalo doběla rozčílit obávaného profesora Snapea? Varování! Tato kniha vás přiměje silně přehodnotit vztah k jedné z nejnenáviděnějších filmových postav všech dob.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Umění
Vydáno: , Práh

Beyond the Wand: The Magic and Mayhem of Growing Up a Wizard , 2022

r0st4
04.02.2024 4 z 5

Přiznám se, že po Perryho biografii jsem byl k další - věnující se fandomu mého mládí - o poznání skeptičtější, ale tentokrát naštěstí úplně zbytečně. Tohle byla krásně nostalgická jízda a neskutečně příjemný pohled za kulisy série (a nejen jí), s níž jsem nadšeně vyrůstal. Dokonce natolik, že jsem knihu vzal a odložil až s dočtením. Větší poklonu snad ani vyseknout nemůžu :)

Hvězdička dolů je jen za velmi občasné autorovo opakování a samotný konec.

Mruskulka
04.02.2024 5 z 5

Přečteno za jedno odpoledne. Nemohla jsem se odtrhnout. Napsáno tak, že Vás Tomovo vyprávění vtáhne. Kolikrát jsem se usmívala a na konci se mi svíralo srdce. Myslím, že tuhle knihu by si mel přečíst každý fanoušek HP.

Zozol.ka
02.02.2024 5 z 5

Rozhodně nejlepší autobiografie kterou jsem kdy četla. Každý milovník kouzelnického světa HP má povinnost si tuhle knížku přečíst. Myslím, že každý bude z knížky nadšený. Stejně jako já.

Akléda_
29.01.2024 3 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu a musím přiznat, že to na tom byl asi ten nejlepší zážitek. Vlastně upřímně ani nevím, proč jsem se do knížky pouštěla, nejsem totiž žádný skalní fanoušek HP ani Malfoye, ani Toma Feltona jako takového. Viděla jsem na knížku ale tolik pozitivních ohlasů i od neskalních fanoušků, že jsem si jí nakonec pořídila a poslechla. A jako, nelituji toho, ale kdybych to neudělala asi by mě to nijak extra nemrzelo. Interpretace od Anežky Pohorské a Radka Škvora byla úžasná, krásně se to poslouchalo, mně již známé hlasy jsem si velmi užila a byla to rozhodně jedna z věcí, díky které jsem si knížku užila. Pokud třeba váháte nad audioknižním zpracováním, nemáte vůbec proč. K obsahu jako takovému. Nemůžu říct, že by mě to nebavilo, jednotlivé kapitoly jsem si užívala, několikrát jsem se smála nahlas a jsem ráda, že jsem měla možnost podívat se pod pokličku a dozvědět se nějaké historky. Oceňuji i to, že se autor zabývá těžšími tématy. U těch těžších témat to nešlo natolik do hloubky, což je pochopitelné, ale mě to nestačilo. A zbytek knížky jsem si užila, ale nic víc. Možná kdybych byla větší fanoušek HP, budu nadšenější. Takhle jsem strávila příjemných pár hodin poslechem vtipných historek a nahlédnutím za oponu, ale brzy na to, že jsem tohle vůbec slyšela nejspíš zapomenu.

SumýšIrena
28.01.2024 5 z 5

Tak tohle je pecka. Při čtení jsem měla pocit, jakoby seděl Tom vedle mě a jen tak klábosil. Hravý a humorný vyprávěcí styl dělá knihu perfektní. Dozvěděla jsem se tolik kolem natáčení HP série a jejich herců. Tohle jsem trochu čekala od deníku Alana, ale v nich není nic. Tom o něm prozradil ve dvou kapitolách mnohem víc než celé deníky.

LuciaSangster
28.01.2024 5 z 5

Na tuhle knihu jsem se těšila strašně dlouho, jen nebyl čas si ji přečíst, jenže letos! Nastal čas, kdy byl čas. Okay audiokniha to jistila.

Kdyby si někdo chtěl pustit audioknihu, tak doporučuji, protože ji čte dabér Draca Malfoye a je strašně zajímavé to poslouchat jeho hlasem plus i dabérka Hermiony čte část, co Ema sama napsala do knihy.

Biografie o Tomovo životě byla zajímavá. Měli jste možnost nahlédnout do jeho života od jeho začátků. Odkrylo se vám natáčení HP, což pro mě jako potterheada bylo prostě wow. Dozvědět se, jaké natáčení bylo a jací ostatní byly.

U knihy jsem se i hodně nasmála a bavilo mě to celou dobu. Nemohla jsem se nad tím přestat usmívat. Opravdu je to hezky napsané i dopodrobna všechna informace.

Dozvíte se o jeho rodině, jakou oporou pro něj byly. Jaký ve skutečnosti Tom opravdu byl.

Knize nemám, co vytknout, protože opravdu za to stojí a určitě se chystám i na biografii od Alana Rickmana, protože to co Tom popisoval v knize o něm bylo úžasné.

Mikky01
25.01.2024 5 z 5

Děkuji @dobre_knihy.

Autobiografie čtu velice pomálu, protože jsem se u některých spálil, ale tato kniha mě velmi mile překvapila .

Toma Feltona budu mít navždy spojeného jen s jednou rolí, a to s rolí blonďatého, arogantního hajzlíka Draca Malfoye. Sice ho můžete vidět v jiných filmech, jako je “Anna a král nebo “Zrození Planety opic, ale nikdo mu neodpáře vedlejší roli ve filmech o Harrym Potterovi.

Jak všichni jistě už víte, tak všechno co je spojené s Harrym Potter mám rád, sice nejsem skalní fanoušek, ale oblíbil jsem si knihy, filmy, hry a ostatní content . Pokud jste taky fanoušci této série, tak se do knihy od Toma Feltona určitě pusťte, protože tento herec má co říct.

Právě díky tomu, že ve filmech o mladém čarodějovi neměl hlavní roli, většinu mládí proplouval mezi dvěma světy. Mohlo by se zdát, že díky tomu mohlo být jeho dětství jednodušší, ale opak je pravdou. V knize odhaluje zákulisní nepovedené kousky z natáčení, přibližuje charaktery jednotlivých postav. Dozvíme se, s kým se na place nejvíce sblížil, kdo se stal jeho nejlepším kamarádem, kdo mu pomohl v kariérním růstu a s kým se natropil nejvíce hloupostí, a že jich nebylo málo. Díky této knize se Vám naskytne pohled na to, jaké jsou slasti a strasti herců, obzvlášť, když se jedná o dětské herce.

Tom Felton je v knize velmi upřímný a otevřený, všechny informace Vám bude dávkovat bez obalu. Bohužel, ani Tom Felton se nevyhnul problémům s alkoholem a drogami. Tato část o jeho životě byla dojemná, protože byla psaná bez příkras. Jediné co bych vytknul, byl závěr. Příběh o třech mužích, kteří mu na konci změnili život, mi připadal přitažený za vlasy. Tom Felton chtěl do knihy přidat ponaučení, ale takhle se to přesně dělat nemá. Knihu ale i tak doporučuji, protože Vám vnese zase trochu jiný pohled do filmů o Harrym Potterovi. Tom Felton i když je bohatý, slavný, tak má starosti jako obyčejný člověk .

Hodnocení 7/10

ElikaS
21.01.2024 5 z 5

Musím říct, že mě knížka příjemné překvapila a velmi bavila. Upřímně, moc jsem nevěděla, co od ní čekat a více méně jsem si o ní nic nezjišťovala, ale jako milovnice Harry Pottera jsem ji prostě nemohla minout.

O Tomu Feltonovi jsem vlastně (kromě toho, že hrál Malfoye a občas byl spojován s Emmou Wattson) nic moc nevěděla. Takže jsem byla ráda, že jsem ho mohla alespoň trošku poznat a rozšířit si obzory. Čtení to bylo pohodové, a i přes některá závažná témata celou dobu z knížky vyzařovala pohoda.

Knížka je i velmi dobře namluvená.

AkiB
21.01.2024 5 z 5

Páni. To bylo něco.
Vidět na konci knihy ty krásné fotky mě neskutečně dojalo a běhal mi z toho mráz po zádech. Filmy o Harrym Potterovi miluju, a tohle bylo krásné doplnění. Myslím, že většina lidí Draca Malfoye prostě nesnášela a věřím, že díky této knize mladičkého, slizkého a zlého Draca uvidí v jiném světle :)

Někdy je těžké žít ve světě, kde vás lidé tak rychle odsoudí, kde pochybují o vašich slovech, zpochybňují vaše úmysly. Tom nic z toho nedělá. Vím, že i kdybych udělala chybu, pochopí, že mé úmysly byly dobré. Vím, že mi bude vždycky věřit. I kdyby se jednalo o situaci, o které nebude vědět všechno, nikdy nebude pochybovat o tom, že jsem to myslela dobře a snažila se, jak nejvíc to šlo. Tohle je skutečné přátelství a být někým takto viděna a milována je jedním z největších darů v mém životě. - Emma Watson

Ach <3 Tahle slova mě tak moc dojala, když si uvědomím, že takové by přátelství i partnerství mělo být.. myslím, že spoustě z nás přesně tento přístup od našich nejbližších chybí. Jsem vděčná, že mám dvě osoby, se kterými to takto mám, které navždy a vždycky budou stát při mě. Chce se mi teď jen smát, když si vzpomenu, jak jsem to měla v partnerství..
Nezbývá mi nic jiného než všem přát, aby našli tuhle svoji spřízněnou dušičku, se kterou to budou mít stejně, jako Emma a Tom.

annettka1098
20.01.2024 5 z 5

Knihu jsou poslouchala jako audio a byl to naprosto úžasný zážitek! Interpretem je Radek Škvor, který v českém znění propůjčil svůj hlas Dracovi a díky tomu se jedná o opravdu jedinečný poslech.

Tom Fleton nás v knize krátce představuje se svou rodinou, svými hereckými začátky a následně se většinu knihu věnuje právě svému hraní ve filmu o Harrym Potterovi. Je to velmi milé a laskavé vyprávění o dospívání ve filmovém prostředí a o tom, jak se z malého drzého kluka stal velmi chápavý a laskavý mladý muž. Není vynechána ani kapitola, jaký dopad měla sláva a další filmové nabídky, kterých se mu dostalo. Vše je ovšem vyprávěno s takových citem a úctou, že vás to chytí za srdce a jakýkoliv přešlap Tomovi odpustíte.

Musím říct, že jak jsem Draca ve filmech nikdy neměla ráda, Toma jsem si téměř okamžitě zamilovala.

klara1550
19.01.2024 3 z 5

Zajímavá knížka, ale na mě asi taková trošku o ničem. Jako by klouzala tak po povrchu - jako bych četla seznam, koho všeho Tom Felton potkal, a pár historek z natáčení. Začalo mě to fakt zajímat až na konci, kde psal o svém duševním zdraví, ale bohužel jsme se toho moc nedozvěděli. Což je škoda, protože je z knížky cítit jeho velká pokora a schopnost sebereflexe.

Ráda bych si přečetla ještě biografii Daniela Radcliffa a Emmy Watson, abych měla srovnání. .-)

VeronikaAug
18.01.2024 4 z 5

Jsem čtenář hlavně detektivek, asi neumím posoudit autobiografii, ale podle místních reakcí se to povedlo, tak hodnotím čtyřma hvězdičkama. Ale jestli máte rádi takové to napětí jako já, v tomhle ho nenajdete. Narodili jsme se s Tomem ve stejný den, jen já o pár let dřív, a kdybych psala svoji knížku, dopadla by stejně jako jeho, přehnaně přeslazená, korektní, hlavně o všech a všem jen v dobrém, příklad - táta je sice opustil kvůli jiné, ale on to tak nemyslel, úplně se v tom vidim :-D. Tu a tam mě to fakt bavilo a asi si díky tomu i poprvé pustím všechny filmy Harryho Pottera, a občas mě to příšerně nebavilo. Překvapilo mě, že Tom hrál v tolika známých filmech jako třeba Anna a Kral. Ale teď se ráda vrátím k mordům :-)

Ady_leni
15.01.2024 5 z 5

Wow, tohle bylo tak krásně napsané! Nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Krásné fotky, plno nových zajímavých informací. Vůbec jsem nevěděla, čím vším si Tom Felton za svůj život prošel a bylo zajímavé nahlédnout do jeho světa. Doporučuju všem!

Angelika92
14.01.2024 5 z 5

Jedna z mála knih, která na mě udělala takový dojem. Jsem z ní učarovaná. Je poutavě napsaná, jako kdyby jste si povídali se svým dobrým známým.

Bája93
14.01.2024 5 z 5

Skvělá kniha! Přišlo mi celé čtení, že s Tomem sedíme u piva a on mi vypráví své historky ze života/natáčení. Prostě se skvěle bavíme.
Na konci jsem si poplakala.
SUPER!

JointlieKat94
14.01.2024 5 z 5

To bylo fakt hezké nahlédnutí do hereckého zákoutí. Já myslím, že to je přesně to, co chce číst každý fanoušek této nejvíc nejlepší fantasy kouzelnické série (omlouvám se, ale já na tom vyrostla a miluju to!).
Tom fakt hezky píše o své rodině, o svých bratrech a mamince. Píše o tom, jaký byl v dětství, o svých hereckých počátcích a taky o tom, jak se dostal k natáčení Harryho Pottera, ono mu to bylo tak nějak jedno. :)

Popisuje nám dny, kdy se natáčelo, kouzla před kamerou a vtipné historky z natáčení. Hezky psal i o hercích, kteří již mezi námi nejsou a jak moc mu všichni ti výborní, skromní lidi pomohli k tomu, čím je dnes. A taky k tomu, jaký je herec.

Kniha se mi neskutečně líbila a fakt moc mě potěšila. A to i ten fakt, že se Tom dostal do léčebny a ze všeho se dostal. Je z něj skvělý člověk.

Co se týká filmů, Tom (tedy Draco) nebyl nikdy mým oblíbencem, avšak po dočtení se na filmy dívám zase o trochu jinak. O hercích vím zase o něco víc, a Tom byl vážně výborný! (Taky si musím více zjistit o Jasonu Isaacsovi, tedy Luciusi, protože jeho herecký um mě taky hodně překvapil!)

Dokonalé čtení pro věrné fanoušky.

Turmee
08.01.2024 4 z 5

Tohle byla snad moje první autobiografie. Jako HP fanoušek se slabostí pro Draca, jsem ji nemohla vynechat.
Četlo se to samo. Text je vtipný, svižný a poskytuje vhled do zákoutí filmového průmyslu a života herců.

Co mě ale štvalo byl místy opravdu špatný překlad. Kdo používá slovo "klika" ve významu banda/skupina/parta?

AgnesDee
07.01.2024 5 z 5

Velmi poutavě, vtipně a dojemně napsaná autobiografie, která mě utvrzuje v mém názoru na dětské herce, a jak je pro ně těžké žít normálním životem poté, co okusí stéblo slávy. Obzvláště, pokud žijí v Americe, kterou po dočtení této knihy nesnáším ještě víc, než předtím. A že tuto zemi nesnáším dost dlouho. Felton umí opravdu dobře psát a krásně kombinuje ty vtipné a veselé vzpomínky a historky s těmi, které jsou pro něj těžké a připomínají mu temné období jeho minulosti. Líbí se mi taky, že i když to zprvu vypadá, že stále žije ve stínu Potter série, jeho život a kariéra šly dál a nezastavil se pouze u tohoto jediného projektu, ze kterého by dozajista mohl těžit pozbytek života. A teď nemyslím finančně. Vzhedem k tomu, že jsem zároveň s touto knihou četla i poslední díl Harryho Pottera, je to krásná tečka za celým tímhle příběhem, který změnil život spoustě lidí, nejen herců, kteří hráli v jeho filmové verzi.

parvitas
05.01.2024 5 z 5

Tom má dar rozprávať tak, akoby ste tam boli s ním. Nielen pri natáčaní filmov (a nielen tých o Harry Potterovi) ale aj pri rybárčení, pri páchaní drobných vylomenín, pri trávení času s rodinou, nielen tou svojou filmovou, ale aj muklovskou... Je obrovský sympaťák, nech už hovorí s obdivom o svojich hereckých kolegoch a priateľoch, o bratoch a rodičoch, o svojej láske, sláve a aj o jej odvrátenej stránke. Na svoj mladý vek toho zažil dosť, má moje sympatie, ako bojoval so závislosťou. Aj keď všeobecne ľudia spisujú autobiografie na sklonku života, ja si však myslím, že je fajn, keď sa niekto podelí o svoj pohľad aj skôr, hlavne, keď má čo povedať. Preto oceňujem úprimnosť, autentickosť a obzvlášť aj surovú výpoveď o duševnom zdraví v závere. Pre fanúšikov HP je to veľmi príjemné priblíženie sa k postavám a hercom, kaskadérom, režisérovi a ostatnému personálu, pikošky zo zákulisia a natáčania ma veľmi bavili (napr. sledovanie loptičiek pred zeleným plátnom vylepšené o fotky - Tom tam mal rybu, alebo rozosmievanie napríklad pri natáčaní scén so zvieratami). Tom vlastne tým filmom venoval takmer tretinu svojho života a vidno to s akou láskavosťou a vďačnosťou spomínal všetkých, ktorí naňho nejako zapôsobili.
Určite odporúčam, mne sa kniha čítala ľahko a veľmi príjemne.

veriszv
04.01.2024 3 z 5

Oceňuju autorovu upřímnost. Místy milé čtení, místy mrazivé. Pro fanoušky nutnost, pro mě osobně nic převratného

Harry Potter životopisy, biografie herectví

Autorovy knížky