S kouzelnickou hůlkou: Magické dospívání filmového čaroděje

S kouzelnickou hůlkou: Magické dospívání filmového čaroděje https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503243/bmid_s-kouzelnickou-hulkou-magicke-dospi-0Pc-503243.jpg 5 1497 379

Naprostá nezbytnost pro každého fanouška Harryho Pottera. S předmluvou filmové Hermiony – herečky Emmy Watsonové. Doplněno o dosud nezveřejněné fotky z natáčení filmů, které změnily svět. Jaké bylo dospívání uprostřed natáčení toho největšího filmového hitu posledních dekád? Filmový Draco Malfoy, hlavní rival Harryho Pottera, se po letech rozhodl svěřit s těmi nejosobnějšími i nejvtipnějšími vzpomínkami na více než deset let natáčení filmů, jejichž knižní předloha změnila svět a stala se unikátním fenoménem a popkulturním hitem. Jen málokdo může tvrdit, že vystudoval tu nejprestižnější kouzelnickou školu světa v Bradavicích. Herec Tom Felton si touto zkušenosti prošel, byť patřil do té nejméně populární a nejobávanější zmijozelské koleje. - Kdo z filmového obsazení Tomovi nejvíce přirostl k srdci? - Jak to ve skutečnosti bylo s Tomovým románkem s filmovou Hermionou Emmou Watsonovou? - A co dokázalo doběla rozčílit obávaného profesora Snapea? Varování! Tato kniha vás přiměje silně přehodnotit vztah k jedné z nejnenáviděnějších filmových postav všech dob.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Umění
Vydáno: , Práh

Beyond the Wand: The Magic and Mayhem of Growing Up a Wizard , 2022

Radkas87
22.11.2022 5 z 5

Skvela knizka, cte se sama, je tezke se odtrhnout. Zasnu co se v tom cloveku skryva, velice mile me prekvapil. Nevedela jsem co cekat a po precteni jsem se sama dost zamyslela nad svym zivotem. Pro me silna knizka a Tom musi byt skvely clovek, ktereho chcete poznat, ne protoze je hvezda, ale proto jaky je.

Áňa 998
20.11.2022 5 z 5

Tohle je prostě kniha, u které jsem věděla, že bude dobrá. A taky že byla! Není lepší období na čtení Harryho Pottera než teď, a proto i vydání této knihy je dokonalé. Tom Felton vzpomíná na své dětství, ale z velké části především na natáčení Harryho Pottera. A tahle část potěší každého fanouška! I já jsem narazila na několik faktů, které mě překvapily a já o nich nevěděla! Krásná čtivá novinka, pro mě minimálně jedna z nejlepších knih tohoto roku!

Yanny
20.11.2022 5 z 5

Pokud znáte nějakého Potterheada, pro kterého nemáte ještě dárek k Vánocům, tak tady je!
Páni! Jsem v šoku, jak dobrá tahle knížka je. Opravdu jsem nečekala, že si z ní až sednu na zadek. :) Jsem Potterofilka jak vyšitá. Ale to, že jsem měla vždycky velkou slabost pro Toma Feltona jsem nikdy moc do světa nekřičela. Protože Draco Malfoy byl přece svině a ještě měl blonďaté ulízané vlasy… ale? Byl i tak láskou mnoha z nás a já se vůbec nedivím. Tom má neskutečné charisma a troufám si tvrdit, že se po téhle knize jeho fanouškovská základna ještě víc rozroste. A zase nás znovu a znovu chytí HP svět o něco víc.
Když jsem knížku začala číst, vtipkovala jsem, že se do Toma Feltona znovu platonicky zamiluju. A stalo se!
Ta knížka má to správné kouzlo, které doufáte, že bude mít. A ještě mnohem víc. Je v tom cítit takový ten britský život, o kterém kdekdo sníme. Tom popisuje natáčení tak, jak by měl – ze svého pohledu, říká historky, které nejsou vyloženě profláklé, aby bavil i zaryté fanoušky a navozuje tu správnou HP atmosféru. Opravdu jsem měla pocit, že jsem u toho natáčení byla s nimi.
Co je boží, tak jsem u této knížky vystřídala spousty emocí. Smála jsem se nahlas, měla jsem nutkání „fangirlingovat“, pořád si něco googlila a dohledávala, když mluvil o něčem, co mě zajímalo více, dívala se na trailery všech jeho filmů a taky… jsem dost brečela! Já brečím pořád, ale tady jsem se opravdu asi čtyřikrát dojata, že mi padaly slzy jak hrachy. A vytáhla jsem si několik krásných pasáži, které se mnou zamávaly.
Na Tomovi je vidět, že je opravdu inteligentní, protože to psal jako by nám fanouškům mluvil z duše. A taky věděl, co přesně chceme slyšet.
Přesto si myslím, že to možná není úplně čtení pro děti… ale možná taky jo. Jako ponaučení. Závěr je hustý a působí na čtenářský zážitek o to víc.
Prostě pětihvězdičkové čtení bez debat a vy to potřebujete mít v knihovně taky, pokud jste jako malí doufali v dopis z Bradavic! Fakt jo. :)))

lena.o.knihach
19.11.2022 5 z 5

Věřím, že každý (i ten, kdo není fanoušek HP) zaregistroval vydání knihy Toma Feltona. Představitel Draca Malfoye se v knize nevěnuje jen natáčení filmové ságy, ale představí svou rodinu, popisuje konkurzy, které nedopadly úplně nejlépe a zmiňuje např. Pidilidi, Anna a král a hlavně se čtenáři otvírá v neskutečné míře.

Pokud se ale těšíte na zákulisí Pottera, nebudete zklamaní. Dozvíte se, jaké bylo první setkání Toma s Emmou, co všechno studenti Bradavic na place dokáží způsobit, Tom v knize popisuje i chvíle strávené se slavnými herci (př. Alan Rickman, Jason Isaacs a další). Bylo to skvělé čtení.

Tom Felton svou knihu ukončuje velmi silným vyprávěním, které určitě nebylo lehké sepsat. Takhle se otevřít a vykřičet do světa své trápení, klobouk dolů.
S kouzelnickou hůlkou pro mě znamená hrozně moc. Fandím Feltonovi ještě víc než před knihou, a to jsem si myslela, že už to víc nejde. Nejen při prohlížení fotografií jsem měla na krajíčku.

S kouzelnickou hůlkou: Magické dospívání filmového čaroděje je skvělým dárkem pro fanoušky mladého kouzelníka, pro čtenáře biografií a pro každého dalšího mudlu.

LittleK
18.11.2022 5 z 5

Pokud čekáte zpověď zákeřného Draca, čekáte marně. Malfoye se nedočkáte. Tom nemůže být odlišnější a jeho zážitky a postřehy vás nenechají chladným. Moc ráda jsem poznala toho kluka, jakým ve skutečnosti je, i když jen prostřednictvím těchto stránek a jen tak hluboko, jak nám sám dovolí. I tak je ale kniha velmi obohacující a troufám si říct, že must-have Potterovského fanouška, protože je nabitá zajímavými pikoškami z filmového businessu.

wee_n
17.11.2022 5 z 5

Co se týče překladu a překlepů - jedním slovem děs. Skoro jako by to neprošlo rukou korektora.
Co se obsahu týče - bomba. Jakožto Potterhead a fanoušek Toma Feltona jsem o tohle nemohla přijít. Na chvilku mě to vrátilo zpátky do dob, kdy to všechno začalo. :)
Obsah byl vtipný i zajímavý. Příběh byl hodně čtivý a s každou kapitolou jsem chtěla vědět další zákulisní drby. :)

HankaHail
15.11.2022 5 z 5

Poslouchala jsem audioknihu v angličtině, která byla čtená Tomem a to vám bylo něco. Nejlépe čtená audiokniha, kterou jsem kdy slyšela. Šlo slyšet, že si na Tom dává záležet a opravdu se snažil. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Ještě nikdy se mi nestalo, že bych se u audioknihy smála nahlas, měla husí kůži a bylo mi do pláče.
Skvělá kniha, kde se dozvíte jak zajímavosti z natáčení Harryho Potter, tak i osobního života Toma. Díky příběhům před HP a životem po HP, můžete mít představu jaký člověk Tom je a jak moc dospěl.

zandu
15.11.2022 4 z 5

Sice nejsem úplně zarytý fanoušek HP, (natož Draca), ale i tak kouzelnický svět HP miluju. A tato kniha mě nemohla minout. A bylo to velmi příjemné překvapení. Velmi čtivý příběh, psaný naprosto jednoduchou formou. A zhltla jsem ho za dva dny.

DarkLady
12.11.2022 3 z 5

Už dlouho se mi nestalo, abych v knize potkala takové množství chyb, překlepů nebo dokonce vynechaných či úplně špatných slov. Jo a ještě něco bylo špatně. A neumím tak docela s jistotou říct, zda to bylo překladem nebo prostě tím, že to je kniha někoho, kdo není spisovatel v profesionálním slova smyslu…

lištička1998
12.11.2022 5 z 5

Srdeční záležitost.

PosPol
11.11.2022 5 z 5

Vskutku magický počin :) . Děkuji Tomovi, že jsem mohl nahlédnout do zákulisí HP, ale i jeho života. Z tohoto mladého může čiší uvědomnělost, jakási protřelost, zároveň však vděk a sebekritika mu není cizí. Mnoho informací pro mě bylo nových, už navždy se budu smát v posledním dílu po bitvě v Bradavicích Snapeovi a hned dvojité nehodě při natáčení s jeho pláštěm. “Opovažte se stoupnout na ten posranej plášť!”
Jediné co mě trochu mrzí je odbytí poslední části se soukromým životem a především problémy, se kterými se potýkal. Čekala jsem, že se dozvím více o jeho tehdejších pocitech, prožitcích apod. Ale chápu, psal to pro mudly a ti nemusí vědět vše. Dělám si srandu, i mudlové si knihu mohou přečíst a pohladí je po duši.

adela2230
09.11.2022 5 z 5

Pro fanouška HP je to ideální kniha. Je to skvěle napsané, jsou zde vtipné pasáže. Tom skvěle popisuje svůj příběh a celkově vše co ho provázelo dosavadním životem. Řekla bych, že dokáže i pro někoho poupravit pohled na Draca. Ač autobiografie moc nemusím, tahle stojí za přečtení.

DreamerX9
09.11.2022 5 z 5

Nejsem jedním z šílených fanoušků HP ale tahle kniha mě zaujala a tak jsem si ji přečetla. Pro Toma Feltona je HP velmi srdcová záležitost což bylo velmi znát aneb Draco z jiné stránky. Tolik věcí a pohledu na postavy které nám z filmu byly tak známé a nyní je Tom Felton představuje zkrátka jako osobnosti a staré známé. Zároveň spousta věcí co se ze zajímavosti nedozvíte a rozšíření zážitků z natáčení a scén které až ve filmu opět uvidim vzpomenu si na vzpomínky z této knihy.
Čekala jsem že kniha bude komplet o HP nicméně je to celkově kniha o životě Toma Feltona na kterého se skrz knihu lze podívat jinak než jen na sociálních sítích či jako Draca.
Rozhodně doporučuji nejen pro fanoušky

vera5841
07.11.2022 5 z 5

Harry Potter je prostě láska a který potterhead by si nechtěl přečíst nějaké ty pikantnosti ze zákulisí? A když se k tomu přidá fakt, že knihu napsal samotný Draco, pak jsem tuto knihu prostě musela mít.

Ano, Toma jsem znala především jako puberťáka ze série Harry Potter, ale také jako roztomilého klučinu z filmu Anna a Král. Poslední roky především z jeho instagramu jako nadšeného pejskaře.

Trochu jsem čekala biografii plnou známých věcí a fotografií. Opak je ale pravdou. Fotek je tak akorát a především konec knihy je velmi upřímná zpověď mladého muže, která mě velmi překvapila (o téhle jeho životní fázi jsem opravdu neměla tušení.)

Kniha působí velmi mile, skromně a upřímně (podobně jako jeho příspěvky na soc. sítích) a i tak se dozvídáme o tom, jaký byl raubíř, o jeho přešlapech a tak dále. Určitě mi dala trochu nový pohled na jeho osobu, ale i na natáčení a ostatní herce.

Jediné co mě trochu mrzí je, že o svých hereckých kolezích píše především pozitivně a je znát, že do negativnějších věcí se nechce pouštět.

Terrez93
05.11.2022 5 z 5

Uzasny, krasny a jedinecny!! Jako milovnik Harryho Pottera (nejvice tedy Draca) jsem byla pro ctecni v sedmem nebi.

Tomova uprimnost, laskavost, sedecnost sepsana do jedne knizky. Nechava nas nahlednout do jeho (ne)obycejneho zivota. Zacatek jeho nataceni, nejenom o svete HP.. Tom odhaluje taky svuj boj s demony, ze slavny svet nemusi byt jen ruzovy.

Samozrejmne me nejvic uchvatily pribehy o nataceni Harryho Pottera, to je proste srdcovka.

Kniha ve me vyvolavala po celou dobu hroznych emoci.

Mishell14
05.11.2022 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších autobiografií,které jsem kdy četla. Obdivuju Tomovu maminku,přeci jenom vychovávat čtyři kluky,to už chce odvahu. Obdivuju Tomovu dlouholetou přítelkyni Jade,která bojovala s velmi nepříjemnými reakcemi od Tomových fanoušků a Tom konečně věci uvedl na pravou míru. A nejvíc obdivuju právě Toma,že šel s kůží na trh a řekl vše upřímně bez jakékoliv povýšenosti. Umět si v dnešní době přiznat,že nejsme dokonalí,že jsme udělali spoustu chyb,není zrovna jednoduché a Tom to zvládl s upřímností,pokorou a humorem. I když třeba nejste fanoušci Harryho,tahle kniha vám dá mnohem mnohem víc,než pohled do zákulisí zdánlivě šťastného kluka,co má "dokonalý slavný" život.

katchamccall
04.11.2022 5 z 5

S knihami HP jsem vyrůstala (v roce 2000, kdy u nás vyšel první překlad, mi bylo 11 let), četla je pořád dokola, Draco je má nejoblíbenější postava a každou zimu si dělám filmový HP maraton. Potterheadka každou buňkou v těle. Tudíž jsem se na tuto autobiografii neskutečně těšila a ani trochu mě nezklamala. Tom čtenáře zavede do svého dospívání, zákulisí natáčení, stěhování přes oceán a nechá nahlédnout do své 13. komnaty. Vše popisuje s lehkostí, nadhledem a vtipem. Rozhodně doporučuji i menším nadšencům. Vlastně, doporučuji všem, co umí číst.

Knihomol_ka
04.11.2022 5 z 5

Takhle autobiografie nadchne jak čaroděje tak i většinu mudlů. Vyprávění je velmi poutavé. Dozvíme se zde hodně o jeho životě.
O tom jak se dostal k herectví a jak ho to nakonec změnilo. Moje nejoblíbenější část je jak nám krásně popisuje natáčení Harryho Pottera a nakonec co se dělo po něm. Otevírá nám v knize jeho největší tajemství. Líbí se mi, že nám dovolil nakouknout do jeho života. Byla to za mě krásná kniha, která splnila moje očekávání. Velké plus dávám fotkám v knize.

LadyAnn
04.11.2022 4 z 5

Zábavné, nenáročné čtení, které samozřejmě ocení zejména fanoušci Harryho Pottera. Tomovo vyprávění má spád, je poutavé a často vtipné, vážnější témata pak popisuje otevřeně a citlivě. Nejedná se o žádnou "vysokou literaturu", ale tato autobiografie splnila má očekávání a moc jsem si ji užila.

Harry Potter životopisy, biografie herectví

Autorovy knížky