S kouzelnickou hůlkou: Magické dospívání filmového čaroděje

S kouzelnickou hůlkou: Magické dospívání filmového čaroděje https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503243/bmid_s-kouzelnickou-hulkou-magicke-dospi-0Pc-503243.jpg 5 1497 379

Naprostá nezbytnost pro každého fanouška Harryho Pottera. S předmluvou filmové Hermiony – herečky Emmy Watsonové. Doplněno o dosud nezveřejněné fotky z natáčení filmů, které změnily svět. Jaké bylo dospívání uprostřed natáčení toho největšího filmového hitu posledních dekád? Filmový Draco Malfoy, hlavní rival Harryho Pottera, se po letech rozhodl svěřit s těmi nejosobnějšími i nejvtipnějšími vzpomínkami na více než deset let natáčení filmů, jejichž knižní předloha změnila svět a stala se unikátním fenoménem a popkulturním hitem. Jen málokdo může tvrdit, že vystudoval tu nejprestižnější kouzelnickou školu světa v Bradavicích. Herec Tom Felton si touto zkušenosti prošel, byť patřil do té nejméně populární a nejobávanější zmijozelské koleje. - Kdo z filmového obsazení Tomovi nejvíce přirostl k srdci? - Jak to ve skutečnosti bylo s Tomovým románkem s filmovou Hermionou Emmou Watsonovou? - A co dokázalo doběla rozčílit obávaného profesora Snapea? Varování! Tato kniha vás přiměje silně přehodnotit vztah k jedné z nejnenáviděnějších filmových postav všech dob.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Umění
Vydáno: , Práh

Beyond the Wand: The Magic and Mayhem of Growing Up a Wizard , 2022

Breberuše
02.01.2024 4 z 5

Velmi otevřený a vtipný životopis. Humor T. Feltona mi hodně sedí, a tak jsem se při únorové nemoci dobře pobavila.

Damonka12
01.01.2024 4 z 5

Moc zajímavá kniha, která nám odhaluje Tomův život a spoustu momentů ze zákulisí HP. Kniha má na konci i moc důležitou pointu, která mě vážně mile překvapila.

martina8425
31.12.2023 3 z 5

Určitě doporučuju všem fanouškům HP. Kniha se čte rychle, ale nečekejte žádnou velkou literaturu. Bavilo mě sledovat, jak se nejen postava Draca, ale i samotný Tom vyvíjeli. Na můj vkus ale až moc čtenářům dokola připomínal, jaký byl v dětství hajzlík (upřímně, ani moc ne ). Z celé knihy mám rozporuplné pocity. Neurazí, nenadchne. Ale jak jsem napsala na začátku, pro potterovce téměř povinnost.

Becca_books
30.12.2023 5 z 5

Pohled do zákulisí života po boku Harryho Pottera. Člověk si při čtení uvedomí, že vše co vidíme my, čtenáři nebo diváci není vše tak jak se zdá. Většina podobných knih co jsem už četla je velmi podobná. Takové hořkosladké čtení, něco za něco. Ale Tomův "salámismus" hlavně ze začátku, kdy byl dítětem se mi moc líbil. Vtipné historky z natáčení také super.

Devorah
28.12.2023 3 z 5

Asi nejspíš půjdu proti proudu, ale ačkoliv jsem fanoušek Harryho Pottera, tak až tak tuto knížku nežeru.
Ačkoliv je dobře napsaná, stále mám pocit, že v ní něco chybí a něco přebývá. Kapitoly jsou rozděleny na život před Potterem, na dobu natáčení a v podstatě na život po Potterovi. Dozvíme se, že Tom nebyl jen hodný kluk, že tu jistá paralela s filmovým Dracem Malfoyem přece jen existuje. Jak moc ho ovlivnilo přátelství s filmovou Hermionou, nebo jak ho zformovaly takové hvězdy jako třeba Alan Rickman.
Co asi překvapí je otevřenost ohledně léčby závislosti a psychických obtíží, ke kterým má vrozené predispozice.
Ano, je to hezká zpověď někdejší dětské hvězdy, nicméně stále příliš mladé na to, aby nás něčím obohatila a něco předala. Třeba až Tom napíše pokračování za 20 let, změním názor.

essidaven
17.12.2023 5 z 5

Knihu jsem poslouchala v audioverzi, což bylo skvělé zpracování, ovšem ochudila jsem se o fotografické přílohy. Na druhou stranu jsem při “čtení měla pocit, že sedím u rozhovoru s autorem. Toma jsem znala pouze jenom jako Draca a příliš jsem se o něj nikdy nezajímala,ale jeho životopis mě velmi zaujal a bavil. Nejen pasáže z natáčení HP, které opravdu pobavily( na scénu útěku Smrtijedů z Bradavic už nikdy nebudu koukat jako dřív), ale zábavné bylo celé vyprávění o tom, jak to chodí na natáčení a jak se s tím vyrovnával jeden malý kluk. Závěrečné kapitoly byly trochu smutnější, ale také plné naděje. Za mě super literární počin, Tom psal velmi otevřeně a čtivě. A řekla bych, že překlad se také velmi povedl.

Anie94
15.12.2023 5 z 5

Jako fanynka HP jsem tuto knihu rozhodně musela mít. I když jsem postavu Draca Malfoye neměla ráda, po dočtení knížky jsem dost změnila názor. Bylo to hořkosladké čtení, kdy nahlédneme pod pokličku celému procesu natáčení filmu. Co se mi hodně líbilo byla i grafická úprava knihy doplněná osobními fotografiemi Toma. Knížka uběhla ani jsem nevěděla jak, je to velmi krásně a čtivě napsané a máte pocit jako byste seděli s Tomem v kavárně a povídali si u kafe. Pro všechny fanoušky i nefanoušky HP je to rozhodně must have.

haWranka
12.12.2023 4 z 5

Tohle bylo moc fajn. Hořkosladké, občas vtipné, občas smutné, prostě opravdu ze života. Byla jsem nadšená tím, kolik jsem se dozvěděla o tom, jak to vlastně chodí na natáčení a při castingu, moc se mi líbily zmínky o známých hercích. Je až s podivem, jak jsem se zakousla do životopisu někoho, koho vlastně nijak neznám a nesleduji (opravdu vím jen to, že hrál toho Draca), ale bylo to prostě napsané velmi lidsky, líbivě a přitom nevtíravě.

Ivan Kučera
09.12.2023 4 z 5

Nalejme si čistého vína. Expert na divné ticho Tom Felton hral v sérii Harry Potter nielen hajzlíka, „vocasa na koštěti“ a kreténa, ale tiež vedľajšiu postavu. Samozrejme ako mnohé iné vedľajšie postavy zo série, o hlavných nehovoriac, aj Draco Malfoy skultovnel a získal milióny fanúšikov na celom svete napriek tomu, že hral zápornú rolu (v jeho prípade možno dokonca VĎAKA tomu). A, čo ma vždy mrzelo asi najviac, jednorozmernú. Bol to proste totálny ko... mamánek. Až na samom konci začal vykazovať náznak psychologickej obmeny, čo pekne vyvrcholilo v epilógu odohrávajúcom sa na vlakovej stanici. Rád by som sa dožil plnohodnotných filmových sequelov. Som presvedčený o tom, že ak by sa Draco alias Tom vrátil, malo by sa jednať o kladnú postavu poučenú z chýb minulosti. Z dramaturgického hľadiska by bolo fajn, aby sa v kľúčovom okamihu obetoval pre vyššie dobro. Čo sa knihy týka, potvrdilo sa mi dlhoročné presvedčenie, že anglickí detskí herci sú niekde úplne inde, než americkí. Nechcem paušalizovať, ale filmový biznis nasávam od konca 80. rokov, kedy som mal cca 9 rokov a trúfam si tvrdiť, že kým americkí detskí herci česť výnimkám v lepšom prípade v dospelosti nehrajú, v horšom sa predrogujú a zomrú, z anglických sa nejeden raz stávajú uznávaní umelci. Myslím si, že za to môže prísny dozor rodičov, ktorí svoje deti v UK držia pri zemi, ale môžem sa mýliť. Resp. nie že by boli prísni, ale pekne to vystihuje scéna z knihy, ktorá keď mama jedného z detských hercov zistila, že detský stan (v ktorom sa poflakovali, keď nenatáčali) je vybavený neobmedzeným množstvom sladkostí a energeťákmi, tak sa postarala o radikálnu zmenu pitného režimu, ako i jedálnička. Je to detail, ale myslím, že práve on (a jemu podobné) môžu poskytnúť odpoveď na otázku, prečo tak veľa anglických detských hercov v dospelosti získava filmové ceny a každý režisér ich chce mať vo svojom filme. Držania pri zemi som mal dojem aj z tejto knihy, takže možno na tom niečo bude. Tom je báječný človek a najbáječnejšie na tejto knihe je, ako naznačuje Emma Watson v úvodníku, že Tom sa na nič nehrá a je sám sebou. Pravdaže sa teraz nedá tvrdiť, že stačí napísať knihu, ktorej autor je sám sebou a bude podobne skvelá. Mnohí autori sú idioti, blbci, egomaniaci a, to najmä, nemajú svetu čo povedať. Nie sú to zaujímaví ľudia. Tom Felton medzi nich nepatrí. PRETO napísal takú dobrú knihu. Nie preto, že hral v sérii Harry Potter. Číta sa to samo a ak budete toho dňa musieť ísť spať, lebo skoro ráno vstávate do práce, bude vás to mrzieť a posledné myšlienky toho dňa počas zaspávania zrejme budú patriť Tomovi a vášmu tešeniu sa na zajtrajší večer, keď si prečítate konečne ďalšie kapitoly. Trocha mi to občas prišlo úsmevné v zmysle, že sa ako o "bohatej kariére" vyjadruje niekto, kto mimo potteroviek hral v relatívne malom počte filmov a väčšinu z nich nikto nevidel. Jasné, Tom je vo fachu od desiatich, čiže istým spôsobom naozaj JE veterán, len sa proste človek pri pohľade na jeho divnú filmografiu neubráni úsmevu (najlepší film okrem potteroviek je azda Zrodenie Planéty opíc, kde hrá tak strašne napísanú rolu, že sa ani nečudujem, že na ňu neprebehol normálny kasting). A ku koncu, paradoxne kedy to začne byť (kvázi)najdramatickejšie, tempo stagnuje.

Peťulka3
08.12.2023 5 z 5

Trošku jsem se bála, že to nebude záživné a že mi nepůjde se začíst. Naštěstí jsem se spletla a četlo se to dá se říct samo. Byl to zajímavý náhled do života někoho, kdo se jako dítě stal hvězdou a pak se s tím snaží nějak žít.

Áža707
07.12.2023 5 z 5

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu, kterou úplně nádherně ztvárnili Radek Škvor a Anežka Pohorská.

Kniha se poslouchala velmi dobře a aniž bych věděla jak, byla jsem na konci. Přiznávám, bylo mi to doopravdy líto. Klidně bych snesla další kapitolu, možná dvě, nebo dvacet

Jakožto správná fanynka Harryho Pottera jsem nemohla tuhle knihu vynechat a doopravdy jsem se na ni hodně těšila. V určitě době dospívání jsem měla fázi, když jsem byla Tomem Feltonem posedlá. Byl moje láska! A pokud vy ho nemáte rádi, právě kvůli pověstné roli Draca Malfoye, tak byste si měli tohle přečíst.

Na rovinu říkám, že se nejedná o knihu pouze o Harry Potter, i přesto že částí o natáčení těchto filmů je zde víc než dost. Spíš je to nahlédnutí do života a duše člověka, který se nahodou proslavil jako čarodějnický zmetek. Pokud se do knihy pustíte budou vás čekat úsměvné chvilky, ale také momenty k zamyšlení a některé drsné okamžiky života dospívající hvězdy.

Potkáváme se s Tomem jako dítě, teenager a jako dospělý. Jak sám autor popsal, tak během svého života prošel několika verzemi "Tom". Všechno je napsáno s naprosto dokonalým citem a špetkou britského humoru. Je zde vše řečeno na rovinu - to dobré a i to špatné. A musím říct, že mi někdy slzička ukápla. Samozřejmě nesmím zapomenout na velmi krásnou a procitěnou předmluvu od Emmy Watson (představitelka Hermiony).

Rozhodně si myslím, že kniha stojí za přečtení protože vám dá jinou perspektivu. Například se dozvíte, že při prvním odbarvení Tomovi peroxid popálil hlavu a nebo proč mu Emma Watson dala facku. Za mě velmi silné čtení byly kapitoly z LA a příběh Tomových třech "králů" mě opravdu zasáhl.

Tahle kniha si našla cestu do mého srdce a rozhodně vím, že se k ní jednou ráda vrátím. Doporučila bych všem milovníkům Harryho Pottera (povinnost) a taky všem, kteří by viděli něco víc než jen blonďáka s ulízanými vlasy.

5/5

Faither
03.12.2023 5 z 5

Samozřejmě žádná velká literatura, ale tohle se fakt četlo samo.

Klarv
03.12.2023 4 z 5

Nepovažuju se za žádného Potterhead/Potterovce, ale dítě narozené v 90. letech tak nějak s Harrym dospívalo, ať chtělo nebo ne. I když mě vlna čtení Harryho nějak minula a já spíše nedočkavě vyhlížela Narnii, filmy jsem sledovala. Musím se ovšem přiznat, že jsem nikdy knihy nedočetla všechny, stejně tak jsem neviděla poslední film. Přesto mě kniha nalákala a bylo to fajn čtení. Napsáno lehce, Tom přiblížil jak probíhá natáčení a ne jenom Harryho, popsal povahy některých herců známých i méně známých. Bylo to příjemné čtení. Četla jsem u kojení a v noci místo spánku a už je po knize. :)

TeraBla
30.11.2023 4 z 5

Tohle mě hodně překvapilo. Bylo to velmi mile napsané. Četlo se to samo, bylo to zajímavé, vzpomínkové, místy i dost vtipné. Závěr byl, řekla bych, smutný, ale byl upřímný a určitě nebylo lehké se z toho vypsat a sdělit světu, co si prožil (prožívá). Zákulisí natáčení HP je srdeční záležitost.

eliska2126
26.11.2023 5 z 5

Na tuhle knihu jsem se těšila strašně moc. Já osobně jsem veliký fanoušek Harryho Pottera a proto jsem nadšená, že poslední dobou vychází autobiografie herců právě z této série. I když ještě nevím, zda se pustím do Deníků Alana Rickmana, Tom Felton a jeho S kouzelnickou hůlkou byla jasná volba.

Herec nám zde popisuje úplné začátky své kariéry (asi se někdy kouknu na Pidilidi), své dětství, ale i zážitky z natáčení HP. Konec mě velmi překvapil, protože za mě se Tomovi povedlo posledními kapitolami i něco předat. Bez obalu popisuje, co nastalo po natáčení a nestydí se mluvit i o svých problémem.

Za mě byl Tom vždycky velký sympaťák, i když jsem ze začátku postavu Draca, kterou hrál, moc nemusela. Ale zahrál ji tak skvěle, že mi je ve finále Draca líto. Je to chlapec, který neměl jinou možnost.

S kouzelnickou hůlkou můžu doporučit opravdu každému fanouškovi HP a také každému, kdo se jednoduše chce dozvědět o Tomově životě něco víc. Je to napsané svižně a velmi vtipně. Autor/herec má opravdu talent psát a já tu mám zřejmě adepta na nejlepší životopis tohoto roku!

mirinda973
21.11.2023 4 z 5

Jako fanoušek filmů HP se mi samozřejmě nejvíce líbila a nejvíce mě zajímala část života Toma z jeho natáčení této série.
Byl to nejspíš trošku namyšlený malý prevít:o), ale dospěl do rozumného muže s dobrými zásadami a s těžkou životní zkouškou.
Zajímavé čtivé.
Audioverze namluvená Radkem Škvorem skvělá

Tereziee
18.11.2023 4 z 5

Touhle knihou jsem se prokousávala velmi dlouho, ale není to tím že by kniha nebyla čtivá, ale spíš tím, že já ty životopisy mám vždy na dlouhý lokte a musím si je dávkovat. Jsem fanynka Harryho Pottera a samozřejmě z tohoto důvodu jsem po knize sáhla. O Tomu Feltonovi jsem toho moc nevěděla, protože Draco nikdy nebyl úplně mojí oblíbenou postavou. Celá kniha mě ale bavila. Bavilo mě číst historky z natáčení nejen Harryho Pottera, ale i jiných filmů. Poznat zákoutí tohoto úplně jiného světa. To, jak Tom vnímal postavu Draca mi dalo na celou ságu zase trošku jiný úhel pohledu. Poslední část knihy je věnována nelehké části Tomova života, o které jsem neměla ani páru. Je strašně lehké spadnout do problémů, ale strašně těžké se z nich vymotat. Moc Tomovi fandím a doufám, že se na té správné cestě udrží už napořád.

Kniha je krásně graficky zpracovaná a doplněná fotkami, což za mě je velké plus a prakticky i nezbytnost v životopise. Tahle kniha je rozhodně must read, nejen pro fanoušky Harryho Pottera.

trynitrix
16.11.2023 5 z 5

Co víc říct bylo to čtivé že jsem to nečekala a hlavně jednu tu chvíli jsem z toho byla tak naměko ale asi těhu hormony prožívala jsem to sním. Obdiv že to zvládl.

ozzak
16.11.2023 4 z 5

Ikdyz nejsem fanoušek Harryho Pottera přečteno díky čtenářské výzvě a doporuceni své mladci sestry Zajímavá biografie herce Toma feltona týkající se hlavně natáčení Harry pottera ale i dalších filmech ale i jeho závislosti na alkoholu a jeho zbaveni závislosti. Rád se knihu v budoucnu ještě aspoň jednou přečtu.

axspevak
13.11.2023 5 z 5

Bylo to jako sedet s Tomem v kavarne a povidat si o jeho zivote.Je to velmi ctive napsane,stranky samy ubihaji.Doporucuji vsem fanouskum HP,zase trochu vic nahlednete do zakulisi filmu.

Harry Potter životopisy, biografie herectví

Autorovy knížky