S kouzelnickou hůlkou: Magické dospívání filmového čaroděje

S kouzelnickou hůlkou: Magické dospívání filmového čaroděje https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503243/bmid_s-kouzelnickou-hulkou-magicke-dospi-0Pc-503243.jpg 5 1497 379

Naprostá nezbytnost pro každého fanouška Harryho Pottera. S předmluvou filmové Hermiony – herečky Emmy Watsonové. Doplněno o dosud nezveřejněné fotky z natáčení filmů, které změnily svět. Jaké bylo dospívání uprostřed natáčení toho největšího filmového hitu posledních dekád? Filmový Draco Malfoy, hlavní rival Harryho Pottera, se po letech rozhodl svěřit s těmi nejosobnějšími i nejvtipnějšími vzpomínkami na více než deset let natáčení filmů, jejichž knižní předloha změnila svět a stala se unikátním fenoménem a popkulturním hitem. Jen málokdo může tvrdit, že vystudoval tu nejprestižnější kouzelnickou školu světa v Bradavicích. Herec Tom Felton si touto zkušenosti prošel, byť patřil do té nejméně populární a nejobávanější zmijozelské koleje. - Kdo z filmového obsazení Tomovi nejvíce přirostl k srdci? - Jak to ve skutečnosti bylo s Tomovým románkem s filmovou Hermionou Emmou Watsonovou? - A co dokázalo doběla rozčílit obávaného profesora Snapea? Varování! Tato kniha vás přiměje silně přehodnotit vztah k jedné z nejnenáviděnějších filmových postav všech dob.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Umění
Vydáno: , Práh

Beyond the Wand: The Magic and Mayhem of Growing Up a Wizard , 2022

Knižní střípky
27.09.2023 5 z 5

Tomovy vzpomínky na dětství, na to, jak se vůbec dostal k filmování, jak to všechno probíhalo, vzpomínky na všechny ty úžasné herce, které z filmů o HP známe, to bylo prostě úžasné. Milé, laskavé, krásné pohlazení po duši.

Rapeh
24.09.2023 4 z 5

Čtivé, zajímavé, pro fanoušky knih o Harry Pottrovi pěkný čtení

Teri_P
23.09.2023 5 z 5

Upřímně? Jako celoživotní skalní fanoušek nejen Draca Malfoye, ale hlavně Toma Feltona jsem měla obavu, jak moc dobré to bude a jestli vůbec.
Jedno velké UFF. Díky, Tome! Nezklamal jsi, bylo to skvělý.

petra1394
23.09.2023 5 z 5

V originále by to asi bylo lepší, překlad mi přišel takový zvláštní. Každopádně ke konci mi přišlo až zvláštní se s Tomem Feltonem loučit :) Byla to má první autobiografie, tak možná časem se poohlédnu po další.

iam.sokol
20.09.2023 3 z 5

Stejně jako miliony jiných i já jsem vyrostl na knihách o Harrym Potterovi a ve svých 32 letech čas od času jdu a přečtu si celou sérii a kouknu na všechny filmy. Díky Tomu Feltonovi jsem se na okamžik mohl vrátit do kouzelnického světa, tentokrát však z druhé strany z pohledu jednoho z hlavních aktérů. Prakticky tři čtvrtiny knihy tvoří historky z natáčení a jen velmi povrchově se zaobírají dospíváním a duševním vývojem Toma Feltona. Osobnější hlubší zpovědi jsem se dočkal až v samotném závěru knížky. A přesně těch posledních několik desítek stran je to, co jsem chtěl v celé knize. Škoda. Na druhou stranu to ale asi chápu, koneckonců i Draco Malfoy, s nímž měl Tom Felton dle jeho slov leccos společného, byl tajemný kluk, který dával své emoce a myšlenkové pochody jen velmi zřídka najevo. V případě autobiografie je to však velmi málo. Škoda.

Kackac77
19.09.2023 5 z 5

Audiokniha
Jsem fanouškem Harryho Pottera, a tak jsem se dostala i k této knížce, která je pro fanoušky skoro povinná. Bylo to skvělé čtení. Tom Felton na mě v ní působí upřímně. Mluví o svém dětství, mluví o přehmatech, které udělal, mluví o své závislosti na alkoholu. Připadalo mi, že svými chybami se snaží poučit a taky na všem hledá to dobré, a to se mi líbí. Krásně mluvil o natáčení Harryho Pottera, o hercích, které potkal během natáčení. Knížka mě moc bavila

Coucouha
18.09.2023 4 z 5

Knize strhávám jednu hvězdičku za překlepy a chyby v textu a taky za to, že jsem měla očekávání, že se dozvím tak nějak "víc". Připadalo mi to dost povrchně popsáno na to, že má kniha 400 stran. Kdyby měla 800, bylo by to určitě zajímavější.
Ale jinak super. Tom musí být zajímavá povaha a čtení mě dost bavilo. Pro fanoušky HP je to naprostá nutnost :) Hned mám chuť zkouknout všechny díly...

Vendulis
16.09.2023 5 z 5

Tak tohle bylo úžásné, vtípné i dojemné. Poslouchala jsem jako audioknihu a asi si musím koupit výtisk i do knihovny. :)

Simi
16.09.2023 5 z 5

Upřímně .. knížkám typu autor o autorovi s nádechem poučení pro duševní zdraví se obecně vyhýbám. Jelikož mi je kouzelnický svět daleko víc MOJEJE, než mudlovský, bylo jasné, že tuto knížku jednou dám. Hodnocení: NAD OČEKÁVÁNÍ. Vtipná, zajímavá, poutavá, milá, laskavá a poučná výprava do života Toma Feltona, který byl kus svého života Draco Malfoyem. Knížka na jedno nadechnutí. Oceňuji Tomův nenásilný pozitivismus s minimem sebelitování. Je mi smutno z toho, jak moc lidem ubývá duševní zdraví. Pro každého je jiná cestička ke stabilitě, ta naznačená Tomova je za mě dost dobrá. Tedy, nejste-li úplně na dně, ale cítíte, že něco není OK a rovinka se mění v šikmou plochu, určitě si tuto knihu nenechte ujít.

jaroiva
15.09.2023 5 z 5

Přátelé i mudlovští šmejdi, tak tohle bylo maximální překvapení!
Původně jsem si říkala, co může takový "mladý cucák" vykládat zajímavého, že má kniha tak vysoké hodnocení.
Ale dostal mě hned od začátku vtipný styl a poutavé vyprávění historek ze zákulisí natáčení i popisu osobních postojů.
Občas jsem se musela zasmát nahlas. Barvité líčení piškuntálií, které prováděli kluci "na place", mi minimálně zvedlo koutky úst pěkně vzhůru.
Poslouchala jsem audioknihu, a tu mohu také doporučit. Radek Škvor načetl knihu excelentně, jeho interpretace se skvěle hodila k ladění knihy. Což je částečně způsobeno tím, že Draca daboval, ale nejen proto se mi to líbilo.
Musím říct, že jsem si knihu od začátku do konce užívala a klidně bych snesla ještě pár kapitol. Takže doporučuji a musím dál plný počet.

zuzana4291
14.09.2023 5 z 5

Za mě úžásně napsaná kniha, která ukazuje herce i v jiném světle než plném slávy a "bohatství".

roxy9413
08.09.2023 4 z 5

Hodnotím jako překvapení roku. Po přečtení autobiografie Matthewa Perryho jsem přistupovala ke knize Toma Feltona lehce skepticky, a o to víc jsem byla překvapená. Četla se jedním dechem, nenarazila jsem na žádný trapný balast, místy jsem se zasmála a lehce i dojala. Určitě nedoporučuji těm, kteří se těší na bulvární pikantérie z natáčení, to si radši otevřete Blesk. Tom má dar vyprávět a po chvilce čtení máte pocit, že s ním sedíte na pivu, a to je přesně to, co od biografie má člověk očekávat.

Anoell
08.09.2023 4 z 5

Příjemná a zajímavá sonda do mudlovského života "Draca Malfoye". Pokud tedy čekáte vyprávění o natáčení HP série a je to jediný/hlavní důvod, proč po knize saháte, tak to nedělejte, budete zklamaní. Tom se samozřejmě zmiňuje i o tom, jaké to bylo v zákulisí natáčení, nicméně je to jen kousek z celé knihy. Popisuje především své dětství a dospívání jaké bylo, když zrovna neměl kouzelnickou hůlku v ruce (proto se mi ani nelíbí český překlad názvu knihy, nejen, že má úplně jiný význam, než ten originální, ale také vzhledem k obsahu knihy nedává smysl). Pokud umíte anglicky, rozhodně doporučuji přečíst knihu v originále, Tom je skvělý vypravěč, kniha vám bude utíkat a nebudete se chtít odtrhnout.

LadyHip
06.09.2023 5 z 5

"..jediné skutečné bohatství, které v životě máme, je vliv na lidi kolem nás."

jana2275
05.09.2023 4 z 5

Velmi upřímný výlet sahající daleko za hranice Bradavic.

malekeli
02.09.2023 4 z 5

Tak milé čtení, které bohužel vydrželo jen dva večery. Děkuji Tome!

biairicia
01.09.2023 4 z 5

Velmi milé počtení. Tolik pokory bych nečekala. Je zajímavé poznat herce takhle z osobní stránky. Úplně to navnadí si Harryho pustit. Pohled na Draca už nebude stejný, jako před přečtením. Kniha se mi líbila. Těším se, až si pustím scénu se Snapem a jeho dlouhým pláštěm :D

Satyrka
29.08.2023 4 z 5

Tento žánr obvykle nečtu, ale vzhledem k tomu, že jsem fanoušek HP, jsem musela udělat výjimku. Musela! I když Draco Malfoy nikdy nebyl mou oblíbenou postavou.
Obálka se mi líbila hned, už od začátku, a já si nemůžu pomoct, ale Tom Felton mi připomíná vzhledem na obálce mého bratrance. A ten výraz na fotografii, kde se objímá se Šedohřbetem mimo kamery je úplně přesný, jaký můj bratranec dělá. To jen tak mimo.
Asi jsem čekala více HP světa, na druhou stranu jsem se do vyprávění ponořila a připadalo mi, jako by mi to Tom vše vyprávěl z očí do očí, pohltilo mě to tak, že jsem knihu zhltla "za chvíli". Zároveň jsem si aspoň udělala reálnější představu, jaké to je být herec. Navíc vyprávění není vůbec arogantní nebo namyšlené, je upřímné, aspoň tak to vnímám, a to se mi moc líbilo. Fotografie super, jen bych je asi dávkovala postupně. (A u Merlinových vousů, Neville, nebo spíš Matthew Lewis, je tam tak boží!)
Nevím, jak hodnotit hvězdičkami. Ale když přihlédnu k tomu, jak jsem hodnotila několik desítek předchozích knih, vidím tuhle na 3,5 až 4/5.
Nevím, zda chci doporučit, rozhodně je potřeba si uvědomit, že nečtete o Dracovi, Hermioně, nebo třeba Brumbálovi, ale o hercích, kteří je hráli, přestože jim třebas byli velmi podobní.

Kate3003
27.08.2023 3 z 5

Miluji svět Harryho Pottera a právě to mě vedlo k tomu si přečíst tuto knihu. Čekala jsem že se dozvím zajímavosti ze zákulisí, nějaké ty drby, ale i to jak Tom vnímal postavu Draca.
Knihy jsem poprvé četla když vycházeli poprvé a tehdy mi bylo 11. Sama jsem postavu Draca vnímala jako hajzlíka, který s oblibou všem strpčuje život. Až s odstupem času jsem ho začala vnímat jako někoho, kdo vlastně v životě neměl moc na výběr a jeho chování k okolí reflektovalo to, jak se k němu chovala jeho vlastní rodina. Nakonec se Draco stal jednou z mých oblíbených postav a proto mě zajímalo jak ho viděl někdo kdo v jeho kůži strávil tolik let.
Nakonec mě mrzelo, že jsem se toho o zákulisí filmu až tolik nedozvěděla. Tom je sice skvělý vypravěč, ale kniha byla podána hlavně jako velké poděkování lidem s kterými mohl pracovat a také jeho rodině. Což je na jednu stranu velmi milé a oceňuji, že se o všech snažil mluvit jen mile a s respektem. Na druhou stranu by mě, ale zajímaly i ty zážitky, které nebyli až tak příznivé. Pokud už se náhodou něco takového objevilo velmi rychle to skončilo aniž by byl vysvětlen celý dopad na jeho osobu nebo okolí. Ve výsledku se z knihy člověk tedy až tolik nedozví. Nebo rozhodně ne nějaké větší detaily. Některé části se celkem opakují a Tom je zmiňuje hned několikrát namísto toho aby dodal nějaké další a nové informace.
Velmi mě zaujalo několik posledních kapitol, kde Tom popisuje svoje zkušenosti s alkoholem a svým bojem s problémy. Rozhodně to bylo velmi poučné a svým způsobem inspirativní. Rozhodně klobouk dolů za to, že se o tohle rozhodl podělit, protože ne každý by na měl odvahu.
Je trošku škoda, že jednotlivé fotky byly umístěny zvlášť a ne u jednotlivých kapitol, kde by lépe dokreslily atmosféru. A je obrovská škoda že nebyla dodána fotka jeho skvělého účesu při natáčení filmu Pidilidi. Skvělé byly i jednotlivé názvy kapitol.
Jako velký fanoušek HP jsem hodně váhala nad hodnocením, protože prostě na jednu stranu nadšení z alespoň nějakých informací, ale na druhou stranu nedostatek detailů. Nakonec to ale bylo zajímavé čtení a rozhodně bylo fajn se tímto způsobem vrátit k filmu, který už jsem viděla asi trilionkrát. Doufám, že někdy se toho dozvíme ještě více.

Carol1122
27.08.2023 5 z 5

Nečekaně milé dobrodružství zpět do Bradavic z pohledu jednoho záporáka, ale duší opravdového hrdiny:) Krásně se to četlo a ještě víc upřímně to chytlo za srdce. Jsem ráda, že jsem mohla poznat Toma i trochu jinýma očima.

Harry Potter životopisy, biografie herectví

Autorovy knížky