Broučci

Koupit

Broučky, jediné umělecké literární dílo Jana Karafiáta (1846–1929), potkaly nejednoduché osudy. Roku 1876 anonymně vyšel skromný, neilustrovaný svazek – tehdy s názvem Broučci pro malé i velké děti – a zapadl vcelku bez povšimnutí. Až teprve po sedmnácti letech knížku objevil a zpopularizoval novinář Gustav Jaroš, který ji označil jako „snad nejkrásnější květ naší české literatury dětské“ a jejího autora nazval „českým Andersenem“. Poetická obraznost Broučků, citlivý přírodní lyrismus a ušlechtilý humanismus si dále uchovávají nepomíjející platnost. I jazykově, svým jadrným básnickým slohem šťastně spojujícím hovorovost lidové řeči s vytříbenými biblismy, je dílo Jana Karafiáta pozoruhodné. Dotisk v r. 2009 - ISBN 978-80-00-01373-2...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2521/big_broucci-oQN-2521.jpg 4.2961

Kniha Broučci

Booky84

Krásné čtení nejen pro děti, ale i dospělé. Zajímavé poučení do života a vysvětlení smrti. I když jsem věděla, jak to dopadne, tak stejně se objevily slzičky.

Martina291086

Příběh pro děti krásný, ale pro mě bohužel kniha utrpení mladého Boháčka... Je to škoda, ale byť jsem se snažila několikrát, nikdy jsem ji pořádně nedočetla. Neustálé opakování slov a frází bylo velice úmorné a zabíjelo to celé čtení.

NakresAde

Ke knize jsem se dostala znovu díky čtenářské výzvě. Jako dítě jsem Broučky četla několikrát a teď to byl pro mě celkem šok. Je opravdu zajímavé se na dětské knihy dívat očima dítěte a očima dospělého.

Nejen že mě nebavilo to neustálé opakování slov nebo celých odstavců, ale pro malé dítě je tam docela dost "drsných" popisů. Jakože pohádka před spaním, ve které uhoří koťata a Broučkovi se to hrozně líbí. Nebo, že hajný zastřelí sovu a je to vlastně taky v pohodě. Co mě dostalo úplně nejvíc, tak to bylo slovní spojení "a bylo po ní". Nevím, jestli tohle je zrovna pro dítě ideální vyobrazení smrti.

Ano, je tu sice to poselství o tom, aby byli děti poslušné, ale musím říct, že z toho mám opravdu rozporuplné pocity.

Beheregis

Kniha mého dětství na kterou vždycky budu vzpomínat s nostalgii. Překrásná a poutavá dětská knížka. Pro věřící rodiny určitě top jednička ke čtení na dobrou noc. Sama jsem se k ní ráda vrátila a četla ještě jednou po letech.

Katt15

úžasná nostalgie, četla jsem ji dětem před spaním a vrátila se tak do svého dětství

kaja9825

Broučci
Tuto knihu jsem jako malá milovala a díky čtenářské výzvě jsem se k ní opět „na stará kolena“ vrátila. Mamka mi jí v dětství musela stále dokola číst a já si knížku ráda prohlížela díky krásným ilustracím. Doma stále máme to staré vydání a já přemýšlela, že bych nechala knížku po těch letech opravit, protože ty léta jsou na ní znát. Samozřejmě bych mohla pořídit nové vydání, ale nějak beru tuhle knihu jako takové rodinné dědictví.
Každopádně jsem si nakonec stáhla e-knihu ze zdejších stránek, kde je zdarma k dostání a začala jsem jí před spaním číst. Taková neskutečná nostalgie.
Myslím, že tu není třeba se dlouhosáhle rozepisovat o ději protože jí určitě mnoho z Vás zná, ale myslím, že i v dnešní době je to krásná knížka pro děti, která zaznamenává i smrt broučků a tím připravuje děti na to, co nevyhnutelně přijde pro každého z nás.
Doporučuju každému, aby se jednou za čas vrátil ke své dětské knížce, protože v nich bývají moudra, které jako děti moc nevnímáme a to je škoda.

marcela3655

Hezké, milé, maminka nám je večer četla

Michelleee

Moje první audiokniha a bylo to hezké poslouchat.