Zážitky z karantény

I když se svět do pekel řítí, tak lze pořád šťastně žíti!

Co si počala Halina Pawlowská, když ji koronavirová karanténa na tři měsíce uvěznila v jedné domácnosti s dcerou, zetěm, vnukem, přítelem, tchyní, synem, sestřenicí a dvěma psy? Začala si vést deník o tom, jak bez úhony přežít i situace, které jsou na zabití!

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447736/zazitky-z-karanteny-fck-447736.jpg 2.939
Fejetony, eseje, Povídky, Literatura česká
Vydáno, Motto

Kniha Zážitky z karantény

akinomV
31.12.2020

Příjemné a vtipné oddechové čtení. Od autorky jsem před lety četla Banánové rybičky a pamatuji si, jak jsem se v tramvaji musela smát. Tady jsem si tu dobu trošku připomněla.

kilometr
04.12.2020

Na dvě odpoledne kniha pobaví a několikrát se i zasmějete.Více mě však zaujaly recepty na konci knihy a hlavně pak guláš.Ten si uvařím.60%.

hzd
02.12.2020

Mám Halinu ráda, proto mě tato oddechovka potěšila.

Dixinka
29.11.2020

Čekala jsem víc.

NicaCola
13.11.2020

Čekala jsem, že to bude vtipný... Čekala jsem, že se budu smát... Bohužel

JáraTym
07.11.2020

Zábavná optimistická kniha, která i v dnešních, ne moc snadných dnech dokáže vykouzlit úsměv na tvářit. Jedna z nejlepších od Haliny za docela dlouhou dobu.

Alcarmo
30.10.2020

Krátké, oddechové a rychle plynoucí čtení, z něhož si odnáším dva hlavní poznatky. Za prvé, že jsem vděčný autorce za sdílení svých zážitků a pocitů z jarní karantény, a za ty střípky z jejího života. A ten druhý bych shrnul asi tak, že Halina je spisovatelka, která možná neloví v hlubokých vodách – to dá rozum, když jí voda nadnáší, přesto čtenáři sem tam předkládá hlubší myšlenky. Jo, opravdu musím uznat, že i mě těch dvanáct receptů na konci také zarazilo a v duchu jsem se ptal, co tím chtěl básník říci. Ale když se dívám na jednotlivé kapitoly, pak to smysl dává.

magnolia
13.10.2020

Kdo už nějakou knížku H.P. přečetl, neměl by být překvapený ani touto. Nyní na podzim si můžeme přečíst, jak autorka trávila jarní 1. vlnu (víme čeho) a co vařila a co si myslela. K tomu přidává pár vzpomínek a historek. Hodnotím knížku vyšším počtem bodů proto, že mě to většinou bavilo číst (po několika náročnějších knihách), protože popisuje soužití generací a vystihuje realitu (přehání jen občas, to k ní patří) a nešetří nikoho, a už vůbec ne sebe (a to taky každý nedokáže).