Zážitky z karantény

Zážitky z karantény https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447736/bmid_zazitky-z-karanteny-fck-447736.jpg 3 156 52

I když se svět do pekel řítí, tak lze pořád šťastně žíti! Co si počala Halina Pawlowská, když ji koronavirová karanténa na tři měsíce uvěznila v jedné domácnosti s dcerou, zetěm, vnukem, přítelem, tchyní, synem, sestřenicí a dvěma psy? Začala si vést deník o tom, jak bez úhony přežít i situace, které jsou na zabití!

simca9342
simca9342
31.12.2023 2 z 5

Přečtená loni.
Mají to být vtipné historky z pandemie a karantény jedné z nejslavnějších moderátorek a spisovatelek. Upřímně... Mě na jejich knihách skoro nic vtipné nepřijde. Sem tam něco, ale ne cela kniha. Jak se ale říká- sto lidí, sto chutí. A jediné plus jsou domácí recepty na konci knihy. Halina v nich ze začátku popisuje osobní zkušenosti.

_Michelle_
_Michelle_
18.09.2023 3 z 5

Kniha plná úsměvných historek, které se váží k rodině autorky, přátelům a jídlu v době karantény. Prostě nenáročné čtení, u kterého se dá vypnout a relaxovat.

Petrasim
Petrasim
11.08.2023 5 z 5

Takové oddechové pohodové čtení.

Alice76
Alice76
28.07.2023 5 z 5

Výborná, oddechová a antidepresivní četba.

Lily101
Lily101
11.02.2023 3 z 5

Šíleně překombinované a nadsazené, až to nebylo uvěřitelné.

Upřímně moc netuším, proč dělat z karantény něco, co bylo utrpení samo. Chápu, že paní autorka to měla doma těžší, neb měla doma velkou společnost, ale těžké to museli mít nemocní, starší lidé bez příbuzných a lidé, kteří kvůli světové pandemii přišli o práci. Navíc je mi moc líto zesnulých, které toto období stálo život…co je vůči tomu být pár týdnů zavřených doma?

pe3ce
pe3ce
20.01.2023 4 z 5

Knížku jsem dostala na Vánoce. Její četbu jsem odkládala, protože kdo by chtěl číst o době, kterou bychom raději vymazali z paměti. Jenže...Halina se rozepsala o svých pocitech, náladách, obavách, o sobě samé a své rodině, to mě bavilo. Mám ráda její knížky, pořady jak v tv, tak v rádiu, takže mi ty příběhy i "předčítala". Úplně jsem ji slyšela.

janadibelkova
janadibelkova
23.10.2022 5 z 5

Komentář k Halině? Mohu jen radu k těm nehezkým hodnocením tady:
Halinu číst je vždy skvělé,
ať jdou všichni do pr.... (Knihovny)

joanb
joanb
26.09.2022 4 z 5

Audio čtené paní Pawlowskou bylo vtipné. Jen tentokrát jsem nebyla unesena tématem a nápady, proto mínus *. Za mě stačilo slyšet jednou.

ydnac
ydnac
10.08.2022 4 z 5

Já jsem se pobavila :-)
Je to moje druhá kniha této autorky a tak nemůžu porovnávat, ale pro mě dobrá oddechovka :-)
Paní Pawlowská má nesporně optimistický pohled na život, jako já :-)
Na všem najde něco pozitivního, jako já :-)

I když máme vrásky,
spousty let
a vlasy bílé jako sníh...
ještě jsme tady
a někdy líp jak mladí víme,
že k životu patří smích!

Hana62
Hana62
01.08.2022 3 z 5

Trochu zklamání, od Haliny vždy něco vtipného, nečekaného, optimistického. Tentokrát vaření z vody...

Aleh
Aleh
27.06.2022 3 z 5

S chutí jsem si přečetla Zážitky z karantény. Každého nás ta doba nějak zasáhla a více či méně ovlivnila. Pohltilo nás to všechny a každý se s tím vyrovnával po svém. Doma se žilo, vařilo, peklo, nikam se nespěchalo, měli jsme čas pro sebe i na sebe navzájem a ať se nám to líbí nebo ne prověřilo nás to. Oddechovka, která nás na čas vrátí do karantény. A těmi recepty se rozhodně můžeme inspirovat.

ještěrka38
ještěrka38
14.06.2022 3 z 5

Za mě takový průměr. Paní Pawlowská se už hodně opakuje, v každé knize jsou její recepty. Přijde mi, že už vyčerpala témata.. Kniha neurazí, ale ani nenadchne.

Lenka339
Lenka339
15.03.2022 4 z 5

Milá oddechovka, rychle se čte. Výstižně popsaná doba, co jsme všichni doma v dost podobném duchu zažívali. Je to krátké, stručné, má to vtip a nadhled. Prostě Halina :-) Zkazky o denním vaření pro rodinu a recepty jsou jen malým bonusem, který může sloužit jako inspirace, ale stejně tak ho lze v klidu ignorovat.

Ulala
Ulala
25.02.2022 4 z 5

Přátelské a milé povídky paní Haliny mně velmi potěšily. Její typický humor je mi docela blízký a tak jsem si čtení docela užila. A že celou dobu jen vařila - tak přece žila v karanténě spousta lidí. Já si z toho vezmu alespoň pár receptů na vyzkoušení.

kačenka80
kačenka80
21.02.2022 2 z 5

Kniha byla velké zklamání. Čekala jsem od paní Pawlowské mnohem více. V celé knize jen neustále vařila nebo se jí sem tam ozval někdo z minulosti. Jsem z knihy hodně zklamná.

rm
rm
10.01.2022 3 z 5

Tento žánr sám od sebe nevyhledávám, ale z nedostatku jiného čtiva... No, občas jsem se zasmál, ale žádná bomba to z mého úhlu pohledu nebyla.

iva1154
iva1154
03.01.2022 2 z 5

Upřímně jsem od knihy čekala mnohem více. Po přečtení jsem samozřejmě před sebou viděla autorku a také jsem si ji v mnoha vtipných situacích dokázala velmi živě představit. Ale hrozně mě obtěžoval pocit autorkou vytvořeného strachu z korony. Vůbec nic nechci bagatelizovat, ale pocit z knihy mám prostě velmi rozporuplný.

Haduwig
Haduwig
03.01.2022 2 z 5

Od autorky jsem zatím nic nečetla, takže nemůžu být zklamaná. Nejsem si moc jistá, zda většina těch "zážitků" vůbec stála za zaznamenání a zítra si na knihu ani nevzpomenu. Přitom kdyby se některé příhody a nakousnuté myšlenky prohloubily a propracovaly, mohlo to být nesmírně fajn čtení, protože nadhled a vtip Halina má.

A neodpustím si poslední poznámku - sladký miluju (je to na mě vidět), sladká tečka ke kafi je prostě dokonalost sama, ale z toho množství dortů z těchto tří měsíců mě skoro začal bolet žaludek.

LaCoccinelle
LaCoccinelle
30.12.2021 3 z 5

Oddechovka, co neurazí ani nenadchne.

ivana7717
ivana7717
29.12.2021 4 z 5

Hlina Pavlovská svojím humorným spôsobom podala príbeh, ako prežila prvú karanténu. V knihe nechýbajú humorné situácie, či už u nej doma alebo jej kamarátok, keď boli všetci doma v karanténe. Halina si dokáže urobiť aj zo seba srandu a dokáže rozprávať a poukázať na svoje nedostatky. A toto nedokáže každý človek. Kniha je doplnená aj jedlami, ktoré varili počas karantény. Mne sa kniha páčila, oddychovka.