Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti

Jak to může vypadat, když se muž ocitne na mateřské dovolené? Deníček moderního fotra vznikl na základě úspěšného blogu, který Dominik Landsman založil s příchodem prvního dítěte. Věren názvu popisuje zážitky, situace a strasti obyčejného „chlápka“ odvedle, kterému se narodil první syn. Zprvu nezúčastněný fotr, který miminko zažívá trochu zdálky, se brzy stává „otcem na mateřské dovolené“ a s tím také začíná boj o přežití obou a zachování rodinného blaha. Nutno říct, že synek Čeněk je dítě velmi aktivní a také destruktivní. Každý Čeňkův pokrok většinou odnese vyčerpaný tatínek jizvami na duši i na těle, ale hlavní je, že dítě prospívá, ať už to stojí, co to stojí. V sympaticky drsňácké a humorné výpovědi moderního fotra se autor nebojí svěřit se s lecjakými trabli a přináší výjimečný pohled současného muže na situace, které obvykle zažívají spíše ženy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227338/big_denicek-moderniho-fotra-q5L-227338.jpg 3.51350

Kniha Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti

LuckaDea

Knížka, psaná formou deníku, která se mně moc dobře četla. Humor Dominika Landsmana mi docela sedl a u některých pasáží jsem se opravdu zasmála. Některé pasáže už mně přišly dost přehnané,ale i tak jde o krátkou, nenáročnou oddechovku.

R47

Nezvládnul jsem to dočíst. Opravdu ne. Snažil jsem se. Dokonce jsem šel kvůli tomu sám na rodičovskou "dovolenou" a snažil se to číst i během toho. Ale opravdu jsem v tom nenašel nic vtipného. Zajímalo by mě, jak moc odlišně knihu hodnotí muži a ženy. Já jsem přímo modelový čtenář a nic. Myslím, že je to převážně pro ženy, aby si povzdechly, jak to ti muži nezvládají a že dobře jim tak. I tady to spíš hodnotí ženy.

avynka

Audiokniha.
Chcete-li se hodně dobře bavit a trošku potrápit svojí bránici, pak toto je ta pravá volba. Kdo měl jednou potomka, ať nedávno či dávno, se od této knihy neodtrhne. Skvěla napsaná kniha, kterou interpretace Filipa Švarce zařadila mezi top nejlepší oddychovky, které jsem kdy četla. Doufám, že stejně se pobavím u dalších dílů :)

dzejkbeltygros
03.12.2022

Některé vtípky by se mohly zdát už trochu přestřelené, ale proč ne. Celkově to bylo super, děj ubíhal rychle, ironie mi byla hodně sympatická. Těším se na film i další díly.

Laerry
25.11.2022

Knížka je napsána velmi osobitě a vtipně a hlavně trefně. Když si člověk, soužený všedními starostmi s výchovou malých dětí, může přečíst, že na tom není sám, že to takhle prožívají i ostatní, tak mu to (snad) pomůže překonat veškerá příkoří a zasměje se všem těm útrapám, kterých jsou ti malí potomci schopni. Kniha je samozřejmě ideální pro novopečené tatínky, která jim může sloužit jako chlapský průvodce světěm péče o dítě, taktéž se u ní zasmějí maminky, které v mnoha příbězích určitě spatří i vlastní zážitky, ale pobaví se u ní i ti s nulovou zkušeností s rodičovstvím. A poslouží jim to jako varovný příklad.

JointlieKat94
31.10.2022

Nenasmála jsem se tolik, jako jsem čekala, ale bylo tam pár světlejších a veselejších okamžiků. :)

Táta na "mateřské dovolené" a jak to u chlapů funguje.. :D

Každopádně na to, jak je kniha tenká, jsem ji četla neskutečně dlouho. Asi mě to prostě nebralo, ale i tak zkusim další díl. :)

lena60
28.09.2022odpad!

Měsíc se s knihou a trápím a nakonec tedy ne. Ne, nebudu se trýznit až do konce. Půjdu s knihou raději na procházku do nejbližší knihobudky. A tam se rozloučíme a budeme si pamatovat, že Dominik Landsman fakt není dobrý spisovatel a už nikdy nechceme s žádnou jeho knihou mít nic společného.

malpet
27.09.2022

Jsem z této knihy malinko na rozpacích, je zde evidentní velká inspirace sérií o prevítovi od Simona Bretta. Čeněk je hrozné mimino bez nějakých světlejších chvilek, v reálném světě už by dávno skončil v babyboxu. Jeho příšerná povaha baví zhruba do poloviny knihy, pak už to začíná být drobet otravné, předvídatelné. Doposlouchal jsem toto dílko jako audioknihu, psanou knihu už bych asi nedočetl. Další díly (kupodivu to má i pokračování) určitě číst nebudu. 2 hvězdy za zatím málo otřelé téma.