Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Jak to může vypadat, když se muž ocitne na mateřské dovolené? Deníček moderního fotra vznikl na základě úspěšného blogu, který Dominik Landsman založil s příchodem prvního dítěte. Věren názvu popisuje zážitky, situace a strasti obyčejného „chlápka“ odvedle, kterému se narodil první syn. Zprvu nezúčastněný fotr, který miminko zažívá trochu zdálky, se brzy stává „otcem na mateřské dovolené“ a s tím také začíná boj o přežití obou a zachování rodinného blaha. Nutno říct, že synek Čeněk je dítě velmi aktivní a také destruktivní. Každý Čeňkův pokrok většinou odnese vyčerpaný tatínek jizvami na duši i na těle, ale hlavní je, že dítě prospívá, ať už to stojí, co to stojí. V sympaticky drsňácké a humorné výpovědi moderního fotra se autor nebojí svěřit se s lecjakými trabli a přináší výjimečný pohled současného muže na situace, které obvykle zažívají spíše ženy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227338/denicek-moderniho-fotra-q5L-227338.jpg 3.51051

Deníček moderního fotra 1.

Humor, Literatura česká, Biografie a memoáry
Vydáno, Ikar (ČR)

Kniha Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti

Mnaui

Naprosto skvělé, velmi vtipně napsané. U některých pasáží jsem smála, až mi slzy tekly.
Ač v domácnosti více vydělávající potlačila jsem své feministické tendence a nastoupila na mateřskou a následně rodičovskou. Nyní si ji užívám již šestým rokem s dvěma malými ratolestmi. V době, kdy jsme stále doma mi tato knížka opakovaně zvedla náladu. Běžné situace rodičovského štěstí popisované s lehkou sebeironií, nadsázkou a hlavně humorem. Vřele doporučuji, ale jak píše autor - rozhodně ne těm, co děti ještě nemají, ale V budoucnu by je mít chtěli

ElikaS

Deníček moc ráda sleduju na sociálních sítích, takže jsem věděla do čeho jdu a tenhle styl humoru je mi blízký, takže jsem se u knížky skvěle bavila a odreagovala. Není to žádný vrchol literatury, ale když se chcete zasmát rozhodně doporučuji!

kudrdlinka

Knížku jsem si vybrala ze dvou důvodů, jednak ze zvědavosti, ještě jsem od D. Landsmana nic nečetla, neznám ho ani z internetu, a pak se mi hodí do výzvy. Ale musím říct, že jsem se docela bavila a zasmála. Humoru tam je opravdu hodně, možná až moc, situace jsou hodně nadsazené, opakují se, ale jako audiokniha při vaření to bylo fajn, díky audiu je určitě i jedna hvězda navíc.
Jako ukázka mi to ale stačí, a tak další knihy zatím vyhledávat nebudu.

Pettinka

Tak obcas me to i pobavilo ne ze ne :) bylo to dokonce i ctivy, ale knihu jsem cetla hlavne kvuli vyzve, sama od sebe bych ji uplne necetla. Ale proc ne :)

hroneczek

Ze začátku mi přišla kniha hrozně vtipná a skvělá. Ale v průběhu čtení se některé věci opakují a stávají se předvídatelnými. Dočetla jsem, nebylo to špatné, ale ani mě to nijak neohromilo.

verense

Máte-li potomky (čím menší, tím líp) a zálibu v humoru ad absurdum, pak vám tahle knížka může padnout do noty. Nečekejte žádnou sofistikovanou zábavu pro členy Mensy, je to prostě jen více či méně vtipné komentování strastí prvorodiče, který miminka zná jen z vyšňořených fotek časopisů pro ženy. Kdo nezažil, nepochopí... Pro mne oddychovka, po které jsem sáhla jednak kvůli Výzvě, a jednak jako vyvážení četby mnohem ponurejší literatury.

Mišán@

Četla jsem jen ze zvědavosti, vlastně jsem ji ani nedočetla a takový styl psaní není úplně pro mě.
Nechci knihu nijak dehonestovat, své čtenáře si jistě najde, mne však ani jako ,,dovolenková" kniha nebyla pochuti.
Také se na pomyslné ose od vtipnosti k trapnosti přikláním spíš k té druhé straně.

smisekL

Knihu nedoporučuji bezdětným. Alespň já mám po přečtení knihy chuť se odstěhovat na ostrov bez mužů, aby mi nehrozilo otěhotnění. A že já děti vždy chtěla. Dle mého názoru autor akcentuje vtipnou formou zejména ty těžké části rodičovství, ovšem již ne ty pěkné, které leckdy akcentují mé kamarádky, které děti mají. Z jejich vyprávění mám dojem, že i když je to těžké, stojí za to mít děti. Z této knihy mám pocit naprosto opačný.

Deníček moderního fotra 2 aneb Pánbůh mi to oplatil na dětech
Deníček moderního fotra 2 aneb Pánbůh mi to oplatil na dětech