Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti

Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227338/bmid_denicek-moderniho-fotra-q5L-227338.jpg 3 1438 374

Deníček moderního fotra série

Jak to může vypadat, když se muž ocitne na mateřské dovolené? Deníček moderního fotra vznikl na základě úspěšného blogu, který Dominik Landsman založil s příchodem prvního dítěte. Věren názvu popisuje zážitky, situace a strasti obyčejného „chlápka“ odvedle, kterému se narodil první syn. Zprvu nezúčastněný fotr, který miminko zažívá trochu zdálky, se brzy stává „otcem na mateřské dovolené“ a s tím také začíná boj o přežití obou a zachování rodinného blaha. Nutno říct, že synek Čeněk je dítě velmi aktivní a také destruktivní. Každý Čeňkův pokrok většinou odnese vyčerpaný tatínek jizvami na duši i na těle, ale hlavní je, že dítě prospívá, ať už to stojí, co to stojí. V sympaticky drsňácké a humorné výpovědi moderního fotra se autor nebojí svěřit se s lecjakými trabli a přináší výjimečný pohled současného muže na situace, které obvykle zažívají spíše ženy.... celý text

whiolet
28.11.2020 3 z 5

Sleduju autora na instagramu, takže mi jeho humor není cizí, tady jsem se, bohužel zasmála málokdy. Občas toho bylo až moc, a místo, aby mi to připadalo vtipné, bylo to spíš trapné. Jindy jsem se však od srdce zasmála a připomněla si i svoje příhody se synem :)

Lenka51
27.11.2020 3 z 5

Vtipné, milé, občas trochu moc zvracení, ale ono co člověk jiného čeká od dětí. I přestože děti nemám, úplně si dokáži představit, že některé situace jsou vyloženě ze života, i když někdy trochu přibarvené a někdy zase ani trochu. Pobavila jsem se, odpočinula jsem si. Knížka se mi opravu líbila a časem třeba zkusím i pokračování

Jarushka9
22.11.2020 3 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu a i když jsem se u toho skutečně nasmála, tak v závěru jsem spíš trochu pohoršená...

Alinore
11.11.2020 3 z 5

Nečetlo se mi to moc dobře, protože to bylo do velké míry repetitivní, není to podle mě kniha na to, aby si člověk každý večer četl hodinu vkuse v posteli. Ale poslouchat jen tak jednu dvě příhody u práce bylo fajn. Po další knížce od autora určitě nesáhnu, ale tahle se mi ve finále docela líbila.

prestiggio
06.11.2020 5 z 5

Kniha sa mi veľmi páčila. Dávno som sa tak nenasmiala. Pozor! Nebezpečné počúvať ako audio v aute. Záchvaty smiechu môžu byť pri ceste po diaľnici nebezpečné. Pri státí na križovatkách sa ostatní vodiči nás Vás pozerajú opatrne.

Liana
05.11.2020 3 z 5

Pred humornými knihami mám čoraz väčší rešpekt. Väčšinou narazím na príliš silený humor, kedy sa snaží autor za každú cenu byť vtipný a ak by to čitateľ náhodou nepochopil, tak mu to treba v tom texte aj patrične pripomenúť. No a presne toto sa mi stalo na niektorých miestach aj pri tejto knihe. Navyše ma rušil aj príliš hrdinský, macho-vský štýl. Odhliadnuc od tohoto všetkého boli predsa len momenty (a bolo ich viac), kedy som sa naozaj bavila. Takže za mňa taký priemer.

čtenářka301
02.11.2020 5 z 5

Satirická a vtipná vzpruha. Moc mu fandím.

Medvědářka
31.10.2020 5 z 5

Výborná antikoncepce :-D

Mnaui
25.10.2020 5 z 5

Naprosto skvělé, velmi vtipně napsané. U některých pasáží jsem smála, až mi slzy tekly.
Ač v domácnosti více vydělávající potlačila jsem své feministické tendence a nastoupila na mateřskou a následně rodičovskou. Nyní si ji užívám již šestým rokem s dvěma malými ratolestmi. V době, kdy jsme stále doma mi tato knížka opakovaně zvedla náladu. Běžné situace rodičovského štěstí popisované s lehkou sebeironií, nadsázkou a hlavně humorem. Vřele doporučuji, ale jak píše autor - rozhodně ne těm, co děti ještě nemají, ale V budoucnu by je mít chtěli

ElikaS
19.10.2020 4 z 5

Deníček moc ráda sleduju na sociálních sítích, takže jsem věděla do čeho jdu a tenhle styl humoru je mi blízký, takže jsem se u knížky skvěle bavila a odreagovala. Není to žádný vrchol literatury, ale když se chcete zasmát rozhodně doporučuji!

kudrdlinka
28.09.2020 4 z 5

Knížku jsem si vybrala ze dvou důvodů, jednak ze zvědavosti, ještě jsem od D. Landsmana nic nečetla, neznám ho ani z internetu, a pak se mi hodí do výzvy. Ale musím říct, že jsem se docela bavila a zasmála. Humoru tam je opravdu hodně, možná až moc, situace jsou hodně nadsazené, opakují se, ale jako audiokniha při vaření to bylo fajn, díky audiu je určitě i jedna hvězda navíc.
Jako ukázka mi to ale stačí, a tak další knihy zatím vyhledávat nebudu.

Pettinka
26.09.2020 3 z 5

Tak obcas me to i pobavilo ne ze ne :) bylo to dokonce i ctivy, ale knihu jsem cetla hlavne kvuli vyzve, sama od sebe bych ji uplne necetla. Ale proc ne :)

hroneczek
16.09.2020 3 z 5

Ze začátku mi přišla kniha hrozně vtipná a skvělá. Ale v průběhu čtení se některé věci opakují a stávají se předvídatelnými. Dočetla jsem, nebylo to špatné, ale ani mě to nijak neohromilo.

verense
06.09.2020 3 z 5

Máte-li potomky (čím menší, tím líp) a zálibu v humoru ad absurdum, pak vám tahle knížka může padnout do noty. Nečekejte žádnou sofistikovanou zábavu pro členy Mensy, je to prostě jen více či méně vtipné komentování strastí prvorodiče, který miminka zná jen z vyšňořených fotek časopisů pro ženy. Kdo nezažil, nepochopí... Pro mne oddychovka, po které jsem sáhla jednak kvůli Výzvě, a jednak jako vyvážení četby mnohem ponurejší literatury.

Mišán@
01.09.2020

Četla jsem jen ze zvědavosti, vlastně jsem ji ani nedočetla a takový styl psaní není úplně pro mě.
Nechci knihu nijak dehonestovat, své čtenáře si jistě najde, mne však ani jako ,,dovolenková" kniha nebyla pochuti.
Také se na pomyslné ose od vtipnosti k trapnosti přikláním spíš k té druhé straně.

smisekL
25.08.2020 3 z 5

Knihu nedoporučuji bezdětným. Alespň já mám po přečtení knihy chuť se odstěhovat na ostrov bez mužů, aby mi nehrozilo otěhotnění. A že já děti vždy chtěla. Dle mého názoru autor akcentuje vtipnou formou zejména ty těžké části rodičovství, ovšem již ne ty pěkné, které leckdy akcentují mé kamarádky, které děti mají. Z jejich vyprávění mám dojem, že i když je to těžké, stojí za to mít děti. Z této knihy mám pocit naprosto opačný.

Jani23
15.08.2020 1 z 5

Knihu jsem přečetla celou kvůli čtenářské výzvě. Začátek byl vtipný, ale pak je vše pořád dokola a čtení přestane bavit.

Erummeldë
13.08.2020 4 z 5

Deníček moderního fotra je zábavná oddechová knížka. Najdeme zde povedené a vtipné zážitky z rodičovské dovolené, kdy se člověk od srdce zasměje, ale také převažující situace typu "trapno-humor", tedy ty, nad kterým se zasmějete, jen pokud sami máte dobrou náladu a k pobavení Vám tedy stačí málo. Já jsem takovou naštěstí měla a knížku si užila. Doporučuji ji tedy číst v dobrém rozpoložení a bez očekávání velkého komediálního zážitku.

zuzanie1
12.08.2020

Knížka dobrá, ale čekala jsem od ní asi více. Deníček moderního páru byl pro mě lepší :)

K.Exnerová
29.07.2020 3 z 5

Landsmanův humor mám ráda, ale v této knize mi přišlo, že se chvílemi dost opakuje a už to není ani vtipný... Ale není to vyloženě špatný čtení. :) Byly i pasáže, kdy jsem se zasmála.

humor zfilmováno výchova otcovství rodičovství humoristické romány rodiče a děti

Kniha Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti je v

Přečtených2 070x