Továrna na debilno

Satirický román s kolážemi. Román Továrna na debilno mapuje putování jednoho člověka marastem mediálního masírování a ovlivňování veřejného mínění. „Náš román si bere na paškál převážně politiky a média, respektive jejich dopad na lidi a schopnost jimi manipulovat,“ uvádí autor textu Landsman. Podle autorů bude mít dílo sociální přesah a bude obsahovat spoustu metafor a jinotajů, se kterými si však český fanoušek hbitě poradí. "Křetínský prodal SPARTU KLDR. USA vyslalo k Letné letadlovou loď a hrozí sankcemi"....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363123/big_tovarna-na-debilno-s68-363123.jpg 3.6165

Kniha Továrna na debilno

Milosz
08.12.2022

Román o tom, jak alternativní média dělají z lidí debily. Něco jako Růže pro Algernon naruby.

madem
23.08.2022

Knížku jsem četla po 5 letech od vydání. Některé kauzy si vůbec už nepamatuji, jiné jen lehce. Přesto mě kniha oslovila. Články byly výborné. Fakt jsem se nasmála. Mrzel mě příběh Antonína, tak nějak vyšuměl. Škoda.

ondra295
05.03.2022

Ve své době mi to přišlo vtipné a dobře se to trefilo do aktuální situace, proto tomu dávám vysoké hodnocení, i když to realisticky žádné veledílo nebylo. Z těch málo zkušeností mi ale Landsman ani nepřijde jako nějaký velký literát. Občas je vtipný, občas moc ne a celkově ta díla nemají moc velkou hodnotu, ale tahle kniha se povedla. I když za 10 let už nikdo nepochopí reference, které v ní jsou a proto ztratí většinu ze své hodnoty...

Osca
23.11.2021

On to žádný literární skvost není, dokonce ani nápad není originální, ale mně se trefil do období, kdy to ani jako výmysl nevypadalo. Některé pasáže jsou opravdu vtipné a občas trochu zamrazí ta podoba s realitou.

ZuzanaZ83
18.04.2021

Rychlá a svižná oddechovka. Pojďme si říct, že tohle dílo nemělo hvězdné ambice. Jde o politickou satiru a nic jiného od toho také nelze čekat. Místy vtipné, místy absurdní. S ohledem na události z roku 2017 z pohledu čtenáře v roce 2021 se některé absurdity jeví jako absurdně přesné.

katerina4946
09.12.2019

Taková moderní politická satira. Líbí se mi tento styl humoru - černý, absurdní. Nedokážu si sice představit, že by kniha mohla zapůsobit na čtenáře např. za 30 let, ale to asi nikdo ani neočekává. Teď je perfektní.

Honey0105
04.09.2019

Ač chvílemi dost přisprostlé (na mne), tak stejně nemohu hodnotit jinak, než sto procenty. Myslím, že takováhle satira nemá v české literatuře obdoby.
U některých článků jsem se smála nahlas a myslím, že jsem v MHD pobavila dost lidí. Já se zase výborně pobavila u tohoto výtisku.
Skvělé koláže, skvělé články. Některé trochu slabší, ale stejně to knihu nezahanbilo.
Samotný příběh, který sloužil jako taková spojnice, mi nejdřív moc neseděl, ale nakonec to celé doplnil.
Ani nevím, co více napsat. Není to literatura pro každého, rozhodně ne pro voliče SPD a posluchače Ortelu, ale tím spíš jsem se u toho bavila. Rozhodně budu doporučovat dál.
S autorem Landsmanem jsem se již seznámila u Deníčků moderního fotra. Tohle je ale ještě o level lepší. Děkuji jak panu Landsmanovi, tak TMBK za zpříjemnění pracovního týdne.

Whobey
24.04.2019

Prima oddechovka. Vážně jsem od toho nečekala nic jiného, než že se zasměju (vždyť se na tom podílel Landsman), takže jsem se zasmála.
Každopádně, skrývá to i své myšlenky, ač je autor schovává pod absurdním humorem. Ačkoliv, je to vůbec ještě absurdní? Nebo se naše republika opravdu stává Továrnou na debilno?