Továrna na debilno

Satirický román s kolážemi. Román Továrna na debilno mapuje putování jednoho člověka marastem mediálního masírování a ovlivňování veřejného mínění. „Náš román si bere na paškál převážně politiky a média, respektive jejich dopad na lidi a schopnost jimi manipulovat,“ uvádí autor textu Landsman. Podle autorů bude mít dílo sociální přesah a bude obsahovat spoustu metafor a jinotajů, se kterými si však český fanoušek hbitě poradí. "Křetínský prodal SPARTU KLDR. USA vyslalo k Letné letadlovou loď a hrozí sankcemi"....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363123/big_tovarna-na-debilno-s68-363123.jpg 3.7148

Kniha Továrna na debilno

Osca
23. listopadu

On to žádný literární skvost není, dokonce ani nápad není originální, ale mně se trefil do období, kdy to ani jako výmysl nevypadalo. Některé pasáže jsou opravdu vtipné a občas trochu zamrazí ta podoba s realitou.

ZuzanaZ83

Rychlá a svižná oddechovka. Pojďme si říct, že tohle dílo nemělo hvězdné ambice. Jde o politickou satiru a nic jiného od toho také nelze čekat. Místy vtipné, místy absurdní. S ohledem na události z roku 2017 z pohledu čtenáře v roce 2021 se některé absurdity jeví jako absurdně přesné.

katerina4946
09.12.2019

Taková moderní politická satira. Líbí se mi tento styl humoru - černý, absurdní. Nedokážu si sice představit, že by kniha mohla zapůsobit na čtenáře např. za 30 let, ale to asi nikdo ani neočekává. Teď je perfektní.

Honey0105
04.09.2019

Ač chvílemi dost přisprostlé (na mne), tak stejně nemohu hodnotit jinak, než sto procenty. Myslím, že takováhle satira nemá v české literatuře obdoby.
U některých článků jsem se smála nahlas a myslím, že jsem v MHD pobavila dost lidí. Já se zase výborně pobavila u tohoto výtisku.
Skvělé koláže, skvělé články. Některé trochu slabší, ale stejně to knihu nezahanbilo.
Samotný příběh, který sloužil jako taková spojnice, mi nejdřív moc neseděl, ale nakonec to celé doplnil.
Ani nevím, co více napsat. Není to literatura pro každého, rozhodně ne pro voliče SPD a posluchače Ortelu, ale tím spíš jsem se u toho bavila. Rozhodně budu doporučovat dál.
S autorem Landsmanem jsem se již seznámila u Deníčků moderního fotra. Tohle je ale ještě o level lepší. Děkuji jak panu Landsmanovi, tak TMBK za zpříjemnění pracovního týdne.

Whobey
24.04.2019

Prima oddechovka. Vážně jsem od toho nečekala nic jiného, než že se zasměju (vždyť se na tom podílel Landsman), takže jsem se zasmála.
Každopádně, skrývá to i své myšlenky, ač je autor schovává pod absurdním humorem. Ačkoliv, je to vůbec ještě absurdní? Nebo se naše republika opravdu stává Továrnou na debilno?

Ronnie68
11.04.2019

Za mě docela šílené čtení, plné směšných narážek na politiky a prezidenty ... ale na odlehčení to bylo dobrý ...

lenkaBajza
31.01.2019

Rozporuplné pocity. Ze začátku mne to celkem dost bavilo, autoři parodovali dost známé kauzy, které jsem si pamatovala. Bohužel druhá poloviny knihy stála za nic, nebyla to parodie, ale pouze směšné a smyšlené absurdity.
Koláže ale musím pochválit, ty bavily po celou dobu čtení:-)

MM1979
25.01.2019

Smutné je, že člověk neví zda se má smát nebo plakat. Bohužel opravdu žijí voliči SPD a Zemana, kteří považují Parlamentní listy a "zpravodajství" TV Barrandov za skutečnou žurnalistiku... Tato kniha by měla být povinnou četbou! Děkuji autorům, že dokáží najít humor tam, kde by normalní, vzdělaný, rozumný člověk plakal! Super vánoční dárek - už se těším na druhý díl! Aktualizace: Druhý díl je úplně jiný a mnohem lepší!