Vzpoura pražské kavárny

Skandálně nekorektní politická satira od autora Deníčků moderního fotra a mistra koláží TMBK. Představte si, že Miloš Zeman zemřel. Co by se asi stalo? Plakal by Jiří Ovčáček tisíc dní a nocí a poté se znovu provdal? Jmenoval by se Andrej Babiš císařem? Zastavil by Tomio Okamura konečně ten svůj islám? Využil by Vojtěch Filip situace a zaslal do Moskvy zvací dopis? A co na to Pražská kavárna? To se dozvíte v brutálně ostré politické grotesce. Výstraha: Během psaní této knížky nezemřel ani jeden Miloš Zeman. Pokud zemřel v době po vydání této knížky, za to my nemůžeme. To se tak nějak dalo čekat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/392917/tovarna-na-debilno-2-oW2-392917.jpg 3.138

Továrna na debilno (2.)

Humor, Romány, Literatura česká
Vydáno:, Listen (Praha)

Kniha Vzpoura pražské kavárny

lotta8659

Jedním slovem oddechovka, která ale příjemně překvapila.
Naše celá politická scéna je v totálním úpadku a člověk se spíše rozčiluje a naříká si, co je v dnešní době možné a co za lidi se může dostat až tak vysoko. Celé to samozřejmě odráží obrázek naší společnosti. Tahle kniha je důkazem toho, že všechno zlé je pro něco dobré a nebýt té tragédie, nevznikne něco tak skvělého jako tahle kniha :-) Začátek byl bravurní, měl spád a dlouho jsem se takhle u knížky nezasmála. Postupně to bylo malinko slabší, ale stejně musím smeknout před autory, vykreslili jste momentální situaci do detailu skvěle.

kure91

Podtitul neklame, Pražská kavárna mohutně vrací úder. Výrazně lepší než první díl, příběh drží pohromadě, dělá si srandu, ze všech stran a hnutí, mnoho hlášek mě dostalo, že jsem se musel ve vlaku smát jak blbec. Pokud by série pokračovala v tomto duchu, rozhodně si to nechám líbit. A musím říct, že ze zde prezentovaného obrazu SPD mi bylo Tomia až líto, ale někdy si říkám, že realita té knížce nemůže být zas tak vzdálena. A aby se neřeklo, jeden úryvek hned ze začátku knížky, kdy jsem si řekl, "jo, tohle bude dobré"
-------
... Urostlý muž, který také kráčel za rakví, soucitně položil přes ramena Jiřího Ovčáčka smuteční šátek. "Děkuju," špitl posmutněle Ovčáček a se šátkem kolem ramen se v čele smutečního průvodu šinul dál. "Pán démonů, pán démonů do mě vstoupí...!" zaburácel hluboký hlas kdesi z průvodu. "Ještě ne, Dane. Šetři si to na obřad," nabádal jeden z truchlících Daniela Hůlku, který v návalu emocí začal uprostřed průvodu zpívat svůj nesmrtelný hit...

vampyrcik

"No že bych to musel číst dvakrát?!" Možná za dvacet let, až to nebude tak aktuální, teď to totiž vlastně ani není vtipné.

MM1979

Super, fakt vtipné! Za mě i o hodně lepší než první díl. Smutné je, že je tam hodně "pravdy". Za mě i táborově vyvážené - pálí se tam stejně jak do Okamurovců, tak do Kalouskovců. Kdy se tedy dočkáme pohřbu Čínského agenta? :-)

Verpax

Jako oddechova literatura dobre. Libi se mi, ze autora napadnou takove blbiny a dokazal vytvorit peknou satiru na nasi politickou scenu a zaroven na nas vsechny.

ElissEm333

První díl fungoval. Druhý už moc ne. Vtipné to bylo jen tu a tam a nejlepší koláž byla ta, kterou TMBK nestihl odevzdat. #sorryjako

Radous

Osobně bych řekl, že toto pokračování je lepší než první kniha. Na druhou stranu - aby se člověk zasmál skutečně z plna hrdla, tak musí mít o trochu více nastudovanou současnou českou politickou scénu, než jak tomu je u mně. Ale co, Zemana znám, Babiše i Kalouska taky, tak jsem se pobavil. Popravdě nejsem moc nakloněn dělat si srandu z hlavy státu, ať už je jaká je, o to víc se mi nepozdával hned ten úvod. Jenže nakonec se vše v dobré obrátilo, takže jako jo, dobrý. A takovou bych tomu dal i známku.

mariva
02. lednaodpad!

Čekala jsem humor a politickou satiru, ale toho bylo v knize dost málo. Většina mi přišla spíš trapná a odpovídající názvu - debilní.

kristynkal
31.12.2018

Pro pohodové odpoledne dobrá knížka. Některé pasáže na mě působily trochu trapným dojmem, ale zas, když si člověk připustí tu absurdní situaci, tak to až tak trapný nebylo. Celkově nápad si myslím dobrý, kniha měla příběh a kupodivu i trochu tajemna. Hodně dobré je prokládání příběhu kolážemi, aspoň to není jen text a text.... Kdo si chce odpočinout od každodenních starostí a trochu se i zasmát, tak tato kniha je ta správná volba.

petr4927
30.12.2018

Ano, tahle kniha je prvoplánový humor. Budiž ji ke cti, že si na nic jiného nehraje. Zpočátku jsem si říkal, proč jsem ji proboha jen kupoval, ale nakonec jsem se začetl a musím říct, že jako velmi oddechové čtivo na konec roku se hodí a nenutí člověka přemýšlet o životě, vztazích a vlastně vůbec o ničem. Zkrátka taková kratochvíle na deštivé odpoledne, kdy se vám nechce vstávat z postele.

phm
26.12.2018

Prilis prvoplanovite, jeden vtipny odstavec na kapitolu je malo. Tematu se dalo vyuzit mnohem vice, takhle autori nezesmesnili ani Zemanovce, ani kavarnu, ale spise sebe.
Celkove mi prijde usite horkou jehlou pro vanocni prodej.
Jeste jedna hvezda dolu za dorovnani nejhloupejsiho zaveru knihy vsech dob.

Autoři knihy

Dominik Landsman