Lapuťák a kapitán Adorabl

Dobrodružná knížka plná humoru pro děti a jejich rodiče. Čeněk, obyčejný malý kluk, jede s rodiči k moři. Setká se tam s kapitánem Adorablem, lovcem odměn a zvláštních tvorů, který pluje ve své lodi po celém Sedmimoří, pohádkovém světě plném ostrovů. Je zrovna na stopě Lapuťáka, nejvzácnějšího tvora Sedmimoří. Kapitán vezme Čeňka s sebou, ale pravidelně se vracejí zpátky do našeho světa, aby rodiče nepojali podezření, kam se jim synek ztrácí. Čeněk zjistí, že nejedno moudro, které pochytil od mírně potrhlých rodičů, se dá překvapivě dobře aplikovat i na problémy, se kterými se setká v dobrodružném Sedmimoří. Také se ukáže, že Lapuťák má jistou zázračnou vlastnost, kvůli které ho nahání polovina kouzelné říše, a Čeněk s kapitánem musí zabránit tomu, aby padl do špatných rukou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/350263/laputak-a-kapitan-adorabl-K4J-350263.jpg 4.445
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Pikola

Kniha Lapuťák a kapitán Adorabl

marketakraketak

Paráda, dobrodružný příběh,který svými vtípky pobaví i rodiče

dagmar7365

Lapuťák a kapitán Adorabl by mohla být skvělá kniha. Měla k tomu skvěle našlápnuto, protože:
1) Kostra příběhu je dobře vymyšlena. Již mnohokrát prověřené putování za "něčím", aby se pak ukázalo, že smysl je mnohem hlubší,
2) Obsahuje boj dobra se zlem, statečné hrdiny, legraci, drama, napětí.
3) Nádherné grafické zpracování a tím nemyslím jen ilustrace. Celá kniha je oprvdu velmi krásně udělaná.
ALE:
opravdu tam bylo nutné psát rádobyvtipné vysvětlující rámečky?
opravdu je nutné dětem vysvětlovat, že muži se dělí na horňáky a dolňáky?
opravdu je nutné cpát do textu pro děti dospělácké fórky?
opravdu se nelze obejít bez "fekálního" humoru?
Proč?
Mně to tu knihu zcela znechutilo. Nebýt těch krásných ilustrací a toho, že synovi se opravdu příběh líbil, tak bych jí 3 hvězdy nedala ani omylem.

KájaKoxík

Tak na tuhle knížku se pějí ódy nejen na databázi a i já už ji mám konečně přečtenou. Rozhodně moje očekávání nezklamala a to ani trochu.

Četla se krásně. Určitě bych ji neřadila jen do knih pro děti. I dospělí čtenáři, kteří mají rádi humor Dominika Landsmana, si v knize přijdou na své.

V knize se prolínají dva světy, ten náš a Sedmimoří. Příběh v první polovině knihy ubíhá jako jednotlivá dobrodružství a čtení se dá po kapitolách přerušit. Jakmile jsem se ale dostala za půlku, už jsem prostě potřebovala vědět, jako to dopadne a knihu dočetla jedním dechem. Bavily mne i poznámky/vysvětlivky v rámečcích, ale souhlasím s názorem, že ne všechny jsou pro děti vhodné. Případně taková "vysvětlivka" místo odpovědi na otázku vyvolá lavinu dalších o to všetečnějších :)

Nemám, ale co bych vytkla. Proto plný počet hvězd a za mě must have :)

KK

Erzetka
22.12.2018

Ilustrace, obal, příběh, za mě jedním slovem nádhera. Pobaví se jak děti, tak i dospělí. V práci z této knihy "těžíme" s kolegy už nějaký ten měsíc a "pomáháme, pomáháme" :-D

gretl74
11.11.2018

Po "deníčku" a "dovolené" jsem měla asi moc velké očekávání, mně to prostě tolik nesedlo. Styl humoru beru, i když vysvětlivky pro děti v rámečku bych své zvídavé dcerce někdy těžko vysvětlovala. U pár odstavců jsem se zasmála i nahlas, ale za trochu zmatenou historii, za bojové scény (které mě neberou v žádné knize) a za dvě hrubky dávám hvězdy dolů.

kat124
29.10.2018

Krásná a vtipná knížka:-) - přetahujeme se o ní s ani ne osmiletým synem a momentálně ji čteme stále dokolečka. Syn je docela lenoch, z povinností souvisejících nějakým způsobem se školou se snaží vyvléknout, ale vidět ho, jak si čte v této knize a každou chvíli se chichotá je nádhera. Já při čtení téhle knížky reaguji obdobně každou chvíli. Je to vtipné, je to chytré, má to šmrnc. Piškuntové, SOS Polička, král Hlupák a jeho syn princ Blbeček a neméně také Čeňkův tatínek a jeho hlášky. Vřele doporučuji.

Bei
17.07.2018

Zatím rozečtená, ale.. musím říct, že po knížce jsme sáhli se synem (9let) v knihkupectví náhodně, začetli se a řehtali jsme se oba (a na rozdíl ode mě on rozhodně není knihomol), takže už jsme ji zpět nevrátili a šla do košíku. Kromě prvních dvou kapitol a náhodně zvolených velmi vtipných úryvků v knize musím ocenit i krásné grafické zpracování knihy. Vypadá to na zábavné letní chvíle s knihou, jako rodič oceňuji, že při četbě dětem/s dětmi se zároveň upřímně bavím i já. Kromě samotného příběhu množství trefných glos ryze české nátury, od smažených řízků na cesty, přes řešení situace s trojkou na výzo, ten "státotvorný" rozhovor rodičů v ložnici dost pobavil. Přesto, nutno k této knize říct, že obsahuje humor specifický, takže podmínkou je trochu být s autorem na podobné vlně, bez toho by mohla být kniha pro některé místy drobné wtf :D..

Dixinka
14.06.2018

Krásný. Pohádka lepší než knihy pro dospělé.