Lapuťák a kapitán Adorabl

Dobrodružná knížka plná humoru pro děti a jejich rodiče. Čeněk, obyčejný malý kluk, jede s rodiči k moři. Setká se tam s kapitánem Adorablem, lovcem odměn a zvláštních tvorů, který pluje ve své lodi po celém Sedmimoří, pohádkovém světě plném ostrovů. Je zrovna na stopě Lapuťáka, nejvzácnějšího tvora Sedmimoří. Kapitán vezme Čeňka s sebou, ale pravidelně se vracejí zpátky do našeho světa, aby rodiče nepojali podezření, kam se jim synek ztrácí. Čeněk zjistí, že nejedno moudro, které pochytil od mírně potrhlých rodičů, se dá překvapivě dobře aplikovat i na problémy, se kterými se setká v dobrodružném Sedmimoří. Také se ukáže, že Lapuťák má jistou zázračnou vlastnost, kvůli které ho nahání polovina kouzelné říše, a Čeněk s kapitánem musí zabránit tomu, aby padl do špatných rukou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350263/big_laputak-a-kapitan-adorabl-K4J-350263.jpg 4.387

Kniha Lapuťák a kapitán Adorabl

kubakubikula

Knížka syna nezaujala, ale já bych se k ní jinak nedostala. Byla jsem nadšená, byl tam vliv moderního fotra a to mě moc bavilo.

Nora759

Četla jsem

ElikaS

Knížku jsem spolu s pětiletým synem poslouchala jako audioknihu, kterou namluvil Zbyšek Pantůček. A namluvil ji skvěle. Postavy hrál a bylo jasně poznat, která postava zrovna mluví, což je u dětské audioknihy opravdu důležité. I díky tomu zaujala knížka i syna. Sem tam se v audioknize objevily i doprovodné efekty, což audioknize opět přidalo body navíc.

Co se týče příběhu, zcela upřímně občas jsem pochybovala, že je knížka určena dětem a modlila se, aby některé narážky syn nerozváděl a nechtěl se dozvědět víc. :-D Zase na druhou stranu právě díky těmto vsuvkám jsem se skvěle bavila já.

Samotný příběh byl dobře vymyšlen, líbila se mi koncepce Sedmimoří i Soběsvěta. Ale není to žádná velká fantazy s velkolepým zamotaným příběhem. Hodně se toho dá odhadnout dopředu, ale to mi nijak nevadilo. Navíc se díky tomu i syn překvapivě dobře orientoval v ději.

Co se týče stylu psaní místy bylo hodně poznat, že autor míří na dětské publikum infantilním smyslem pro humor, jindy byl humor zas určen přímo dospělým. To se mi na knížce strašně moc líbilo, protože jsem se bavila, jak já tak syn, a to se nám u knížek moc často nestává. Zpravidla se bavím buď já, nebo častěji syn.

Pokud tedy hledáte knížku, kterou číst společně s dětmi rozhodně doporučuji.

Mirin1349
07.12.2020

Knížka mě celkem bavila i jako dospělou čtenářku a věřím, že pro rodiče, kteří čtou svým dětem, je to asi o trochu větší zážitek. Vsuvky pro dospělé tam byly hezkým zpestřením. Vůbec bych se nezlobila, kdyby tam bylo víc pasáží vykreslujících rodinnou dovolenou. To byla sranda a zlehka mi to připomínalo Mikulášovy patálie. Kdybych někdy hledala knížku, kterou bych chtěla číst dítěti, tak bych po téhle s klidným svědomím sáhla.

Ivetma
29.09.2020

Příběh pro děti by byl vcelku krásný, ale ty rádoby vtipy a nemístné komentáře mě docela znechutily.

Amifa
03.08.2020

Tento prvni dil jsme bohuzelcetli az po druhem dilu. Druhy se nam asi libil vice, zde bylo vice bojovani a dcera se chvilemi bala. Ale zase jsme si srovnali a ucelili pribeh. Vtipna dobrodruzna a hlavne originalni kniha :-)

š.m.i.k
11.05.2020

Je to hrozně rozvláčné, myšlenka je ale originální. Při čtení mi ale vadila spousta použitých nadávek, to by se podle mě v dětské knížce objevovat nemělo (a pokud ano, tak zvolit nějaké decentnější výrazy a rozhodně mnohem méně často).

Jarek82
25.02.2020

Poměrně zábavná kniha, rozhodně neotřelý nápad. V některých místech vsuvky pro rodiče, kterým se při čtení dětem zasmějí jen rodiče. Některé kapitoly jsou rozvleklé a mladší děti nerozumějí narážkám na popkulturní témata.