Jací jsou? – Italové

Jací jsou? – Italové https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428058/bmid_jaci-jsou-italove-a0x-428058.jpg 4 14 4

Zábavný průvodce povahou Italů netradiční formou popisuje životní styl Italů a jejich zvyklosti. Dozvíte se, jak se Italové baví, jak pracují, jak funguje italská rodina, byznys a společnost. Pochopíte lépe kořeny italského šarmu, temperamentu, lásky k hudbě i ke všemu krásnému. Italové jsou úžasní herci a jejich život často připomíná jedno velké představení. Nechte se inspirovat a poznejte italskou duši. Cizinci se shodují v tom, že Italové žijí v překrásné zemi plné uměleckých pokladů. Jsou považováni za spokojený národ, který se rád baví a vyniká v gastronomii, módě a designu. Jsou známí svým famózním zpěvem a kuchařským uměním a příšernými organizačními schopnostmi. Od Italů se očekává, že budou krásní a démoničtí milenci. Od Italek, že budou vášnivé a atraktivní, báječné kuchařky a bezmezně milující matky. Se stejnou vášní se Italové věnují také stolování. Když dojde na přípravu jakéhokoliv jídla, italské nadšení nezná mezí. Pomyslnou tečkou je dobré víno, které sice popíjí obvykle jen u jídla, ale to neznamená, že by se nějak omezovali... Itálie je také zemí protikladů. Je to země katolické církve i země mafie. Její technické vymoženosti patří k nejpokročilejším na celém světě a její kanalizace k těm nejzastaralejším. Rozdílné rysy svého obyvatelstva Italové vysvětlují pomocí vcelku přímočarého dělení země na sever a jih. Italové jsou štědří, ale k jejich štědrosti přistupujte opatrně, protože v Itálii s sebou jen málokterý dárek nenese žádné závazky. Italové jsou úžasní herci a jejich život často připomíná jedno velké představení. Například neuvěřitelný italský dabing může za neuvěřitelný úspěch podřadných amerických seriálů, v nichž dokázala nefalšovaná vášnivost dabovaných verzí úspěšně zakrýt podprůměrnou kvalitu původních dialogů. V knize se zábavně dočtete mnohem více o každodenním životě a povaze Italů, abyste je lépe pochopili a snadněji s nimi navázali kontakt. Nechte se inspirovat a poznejte italskou duši!... celý text

Žánr:
Literatura naučná , Cestopisy a místopisy , Turistický průvodce

Vydáno: , Lingea
Originální název:

Xenophobe's Guide to the Italians , 2008


více info...

Přidat komentář

joanb
26.07.2023 4 z 5

Krátké, vtipné a místy se opakující.

pedroK
15.07.2021 4 z 5

Přečtete to za odpoledne, ale tak nějak to pochopíte a pak se dalších 14 dní v Itálii smějete, jak to sedí.


Arcticus
07.01.2020 4 z 5

Vďaka tomu, že je Taliansko jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácii nie je talianska mentalita pre mnohých Európanov vôbec neznáma. Autor nám v knižke vtipne popisuje svoje postrehy o Talianoch, o ich životnom štýle, ako sa chovajú v rôznych situáciách a čo je pre ich mentalitu typické.

valda
14.02.2012 3 z 5

Útlý průvodce Itálií a hlavně pohled na Italy jako národ. Podle názvu jsem čekal trochu drsnější rozebírání Italů. Jedná se spíš o takový soubor lehce ne úplně politicky korektních postřehů o italské kultuře. V knize je všechno taky podáno takovým velmi jednoduchým stylem, asi jako byste dali dohromady několik krátkých článků z nějakého Top Cool časopisu pro muže. Taky mě trochu iritovalo časopisecké zvýraznění a opsání některých vět. Jako nápad mi to přišlo dobré, série obsahuje např. taky Česko od jiných autorů. Italská verze téhle toaletní literatury by ale snesla více zábavnosti.

Štítky knihy

Itálie národní identita Italové národní mentalita

Autorovy knížky

2011  74%Italové – Xenofobní průvodce

Kniha Jací jsou? – Italové je v

Právě čtených1x
Přečtených16x
Knihotéce12x
Chystám se číst7x
Chci si koupit2x