Gazely

Gazely https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522477/bmid_gazely-65191cb6cd45e.jpg 4 1156 254

Gazely jsou příběh bouřlivého týdne tří nejlepších kamarádek, které spolu kdysi chodily do třídy ještě s Prvokem, Šampónem, Tečkou a Karlem. Šárka v pondělí oslaví narozeniny, večer ztratí mobil a v úterý se jí kvůli tomu otřese život v základech. Karolína ve středu přivítá doma svého manžela, se kterým sice rok nežila, ale musí se to znovu začít učit. A Helena během pátku konečně uvěří, že by mohla zapomenout na rozvod, a znovu se zamilovat... Události těchto všedních dní je vrhnou do takových turbulencí, že asi ani jedna z nich večer před víkendem netuší, jak bude její život vypadat v neděli. Je to román o radostech, které nejde prožít bez odvahy, dále o nekonečném boji o rodinnou harmonii, a také o náctiletých snech, kvůli kterým je potřeba riskovat. Užijte si tu jízdu s Gazelami!... celý text

raty
včera 5 z 5

Tak jsem se taky nechala pozvat na gazelí jízdu a opravdu si ji užila.
Tragikomický příběh tří spolužaček mě bavil od začátku do konce. Místy zábavné, místy smutné, místy k zamyšlení....

Kiikuus
24.04.2024 3 z 5

Jedna z lepších Hartlovin, dobře čtivá a oddechová. Děj mě bavil a vztahové peripetie také. Je škoda, že jeho knihy postrádají větší hloubku, proto ve mně žádná z jeho knih nezanechá hlubší stopu a je jednoduše zapomenutelná.

p.stranska
22.04.2024 4 z 5

Klasický Hartl, řekla bych. Jeho knihy jsou snadno poznatelné. Moderní doba, všechny postavy finančně zajištěné. Promyšlený děj, bez chybičky se propojuje několik vyprávění v jeden příběh. Vztahové problémy, životní kotrmelce. Velmi čtivé, ale pamatovat si z toho nebudu nic.

myrna0868
22.04.2024 5 z 5

Dávám plný počet hvězd za čtivost. Asi jsem zrovna takovou knihu momentálně potřebovala.

kristyna0578
21.04.2024 2 z 5

Opravdu velmi! oddechová a čtivá kniha. Bohužel mi nic nepředala a nic ve mně nezanechala. Od autora jsem četla vše a u posledních dvou knih mi chybí ten šmrnc, ta správná jiskra a ten typický humor, kvůli kterému Hartla vyhledávám. Škoda.

Katka1974
20.04.2024 5 z 5

Od Patrika Hartla mám přečtené všechny knihy a všechny byly úžasný. Krásně jsem si u tohoto příběhu odpočinula a přečetla jedním dechem, ostatně jako všechny ostatní. Příběh tří kamarádek, jejich vztahy a práce, u každé bych našla něco, co mě trápí nebo naopak těší. Škoda, že má P.Hartl vždy mezi knihami docela dlouhou pauzu, protože už se nemůžu dočkat další knihy.

Dreisii
19.04.2024 5 z 5

Klasická Hartlovina ,za mě opět super dílo.

TerezaCa
18.04.2024 3 z 5

Celou knihu čekáte, jak se asi vyvine příběh tří kamarádek. A na konci zjistíte, že vlastně zůstane stejný jako na samém začátku. Kniha neurazí, nenadchne.

prochajda
17.04.2024 4 z 5

Gazely - tři spolužačky Prvoka, Šampóna, Tečky a Karla. Helena podniká v Centru pro ženy, Karolína ve stavební firmě a Šárka je lékařka v Motole. Pohodové čtení, super přípitek "Ananas" a výstižné heslo "Bez upřímnosti není budoucnosti."

novina
17.04.2024 4 z 5

Začátkem jsem se musela docela prokousat, ale pak jsem četla jedním dechem.

alzbeta4340
14.04.2024 5 z 5

Gazelí problémy se zásadně netýkají smrti, zdraví, drog, ba ani peněz. Takže vlastně nejde o nic. O to líp se to čte :-).

Potolu
12.04.2024 3 z 5

Gazely mi byly blízké. V každé z nich jsem se svým způsobem našla. Každá z nich hledala to svoje, to ideální, aby nakonec přišly na to, že život, který žijí, je vlastně fajn. To je hezká myšlenka...
Nicméně jak už to u Hartlových knih bývá, často se objevují hlavní hrdinové, kteří jsou bohatí a peníze nejsou důležité. Svým způsobem si říkám, že i chování některých hrdinů je nereálné (manžel Šárky, který jí pořád nadbíhal a ona ho odmítala se vším všudy... Řekněte mi, kdo by tohle neustále vydržel a byl u toho pořád tak happy jak dva grepy?). Ale třeba jo, ale já nikoho takového neznám, kdo by ve vztahu tohle vydržel... A pak Kája s Tondou. Sluníčkový vztah, kde je všechno v pohodě. Uvěřitelnější život měla možná tak Helena.
Jako oddychovka dobré, ale opět velmi surrealistické. :-)

Arella
06.04.2024 1 z 5

Tohle nebylo dobré. Rozumím tomu, že si s tím Patrik dal jistě spousty práce, ale výsledek je mírně řečeno velmi rozpačitý. Kor ještě když si na sebe vzal ten těžký úkol a hlavními postavami jsou ženy. Tentokrát ty ryby Parikovi ani neplují v mělké vodě, ale plácají se na suchu. Jednu hvězdu dávám vlastně jen proto, že je Patrik sympatický člověk a má veselý, nakažlivý smích.

nakavusterezou
06.04.2024 4 z 5

Mé první setkání s Patrikem Hartlem a já se ptám Proč jsem tak dlouho s jeho knihami otálela? Tohle bylo skvělý!

Musím v první řadě vyzdvihnout to, jak skvěle napsal Hartl příběhy tří žen, které jsou i vyprávěny z pohledu žen. Dokonale se vžil do nás, něžných stvoření () a zvládl čtenáři odvyprávěl tři rozdílně příběhy kamarádek.

Nemám co vytknout. Tohle si chcete přečíst!

mfanta
05.04.2024 3 z 5

Byla to moje druhá a asi poslední kniha od Hartla. Jeho knihy se čtou dobře, ale mám pocit, že člověku nic moc nedají. Také mě trochu irituje, jak si vybírá téměř výhradně nějakým způsobem úspěšné lidi a na "obyčejné" lidi nějak nezbývá místo. Nelituji, ale stačilo.

LadyCarousel
05.04.2024 5 z 5

Super knizka na odreagovani a k zapomenuti na vlastni problemy.

mirunda
04.04.2024 4 z 5

Byla to oddychovka. Bavila mě, ale že by to byl nějaký vrcholný čtecí zážitek, to rozhodně ne. Prostě týden ze života tří žen. Tří Gazel.

Daenerys
04.04.2024 2 z 5

asi půjdu proti proudu, ale pro mě teda zklamání a to mám obvykle ráda takovéhle oddechovky ze života, zde to nějak drhlo, škoda

cukrovka
03.04.2024 5 z 5

Příjemná a čtivá oddechovka. Příběh každé z kamarádek mě bavil. Bylo to pohodové čtení, místy i humorné.

rumund
02.04.2024 4 z 5

Řekl bych to asi tak, že prostě klasická kniha Patrika Hartla. Vím, že spousta lidí tyto jeho knihy nemá ráda, ale mě jeho knížky baví. Pohodové čtení na oddech s minimem přemýšlení nad dějem. Já jsem spokojen.

ženy humor kamarádky

Patrik Hartl