Gazely

Gazely
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522477/bmid_gazely-65191cb6cd45e.jpg 4 1428 1428

Gazely jsou příběh bouřlivého týdne tří nejlepších kamarádek, které spolu kdysi chodily do třídy ještě s Prvokem, Šampónem, Tečkou a Karlem. Šárka v pondělí oslaví narozeniny, večer ztratí mobil a v úterý se jí kvůli tomu otřese život v základech. Karolína ve středu přivítá doma svého manžela, se kterým sice rok nežila, ale musí se to znovu začít učit. A Helena během pátku konečně uvěří, že by mohla zapomenout na rozvod, a znovu se zamilovat... Události těchto všedních dní je vrhnou do takových turbulencí, že asi ani jedna z nich večer před víkendem netuší, jak bude její život vypadat v neděli. Je to román o radostech, které nejde prožít bez odvahy, dále o nekonečném boji o rodinnou harmonii, a také o náctiletých snech, kvůli kterým je potřeba riskovat. Užijte si tu jízdu s Gazelami!... celý text

sahha
včera 3 z 5

Oddechovka, která neurazí. Na léto ideální volba.

Jutyska
21.07.2024 5 z 5

Po těžkých tématech pí Mornštajnové, Lednické, Dvořákové aj. jsem potřebovala nějakou oddychovku a to Gazely splnily na 1*. Četlo se skvěle, kniha má spád, žádná zbytečná omáčka. U Prvoka, Tečky... jsem měla úplné záchvaty smíchu, to tady sice ne, přesto je kniha velmi vtipně napsaná. A příběhy jsou opravdu ze života, všude jsou nějaké vztahové problémy, ale zde je příjemně popsáno, jak je vždy dobré pokusit se najít řešení. Takže za mě určitě doporučuji.

RenoPi
19.07.2024 3 z 5

Celou jsem ji přečetl přítelkyni před spaním nahlas, asi proto mi popisy některých scén pripadaly až zbytečně zdlouhavé. Ale jinak čtivé i zábavné. Dlouho jsem si přál, aby vztahy jednotlivých hrdinek byly šťastné...

Bublinka.
18.07.2024

Čtivé, ale takové už moc schématické. Asi ze všech "Hartlovek" mě oslovila nejméně.

trdlo1
18.07.2024 5 z 5

Opět Patrik Hartl nezklamal

Beáta753
17.07.2024 4 z 5

Moc pěkná vtipná, čtivá oddechovka. Autor zde krásně vystihl všední starosti, které se někdy mohou zvrtnout a taky myšlenky a pochybnosti, které máme o sobě snad všichni.

_Divočák_
17.07.2024 5 z 5

No ze začátku mě kniha až tak moc nebavila, ale pak se to zlepšilo a nakonec musím říct, že se mi dost líbila.

Restang
15.07.2024 4 z 5

Tak kdo zná a čte pana Hartla, tak by měl vědět co čekat. Oddechovka, která se dobře čte a u které se občas pobavíte. A klidně by to mohly být reálné ženy v tomto světě. A pro mne byla o malinko lepší než předchozí.

PestráPetra
15.07.2024 4 z 5

Za mě skvělá oddychovka na léto. Lehce jsem.se nechala vtáhnout do děje a prožít si tak příběhy s Gazelami....
Vím , co od pana Hartla můžu očekávat a to jsem dostala...
"ananas"

1bublina
15.07.2024 4 z 5

Od pana Hartla mám přečtené všechny knihy. Tahle mě bavila o trošičku méně než ty ostatní. Možná by bylo lepší, kdyby se pohled Heleny, Šárky a Káji střídaly po menších úsecích.

Jane2016
15.07.2024 4 z 5

Gazely mi ležely na nočním stolku opravdu dlouho. Tuto knihu jsem dostala k Vánocům, rozečetla jsem ji někdy v lednu, ale bohužel na nějakou dobu zůstala mezi odloženými knihami a čas na ni byl až teď o prázdninách.

Gazely pro mě každopádně byly jasnou volbou ke čtení, protože se jedná o příběh spolužaček a kamarádek Prvoka, Šampóna, Tečky a Karla. Příběh těchto čtyř kamarádů je mým nejoblíbenějším od Hartla.

Jakmile jsem se ale dostala ke čtení Gazel, mé nadšení nešlo skrýt. Opět jsme jako čtenáři svědky skvělého humoru a neoddělitelných denních strastí. Osobně jsem ráda, že jsem si knihu nakonec nechala na léto, protože je to skvělá prázdninová oddechovka.

Moc doporučuji! „Ananas“!

HanWali
14.07.2024 4 z 5

Knížka se mi líbila mám Hartla rada, to jeho přirozené vyprávění , je to takova oddychovka na pohodu. 1 hvězdu si nechávám pro jindy

Bablu
12.07.2024 5 z 5

Skvělé prázdninové čtení, takový typický hartl. Vždycky se těším na novou knihu.

Kasty
12.07.2024 5 z 5

Příběh tří spolužaček aneb co se může přihodit během jednoho týdne. Bylo to vtipné, čtivé a občas mě to donutilo k malému zamýšlení. Hláška “ananas neměla chybu :-)

Acnaj
09.07.2024 1 z 5

Nejprve jsem se nemohla začíst... Nakonec to mělo i hloubku a myšlenku...

Knihomura
07.07.2024 3 z 5

Klasický Hartl.

kulibunda
02.07.2024 odpad!

Něco tak hrozného jsme už dlouho nečetla, přečetla jsem to jen proto, že jsem na dovolené neměla už jinou knihu. jako film to možná bude dobré, ale kniha je ztráta času.

ANATS
01.07.2024 5 z 5

Patrik Hartl..... co dodat k tomu :-) :-) :-)

Po přečtení všech jeho knížek, je na 100% tato nejlepší !!!
Super bylo propojení s Šamponem, Prvokem, Tečkou a Karlem.
Užila jsem si to.
Tak snad ještě něco autor napíše.....

pavla.ctenarka
30.06.2024 4 z 5

Příjemná knížka, podobně jako ostatní od Hartla. Tři propojené příběhy o třech fajn babách. Jen ten závěr už je takové plácání pátého přes deváté.

whiolet
29.06.2024 4 z 5

Jako každá knížka od pana Hartla i tahle byla velmi čtivá a skoro nešla odložit.
Na druhou stranu byla vážnější než ty předchozí, což možná dělá, že Gazely jsou víceméně o ženách ( a pojďme si říct upřímně,my jsme holt složitější povahy).
Nevadilo mi to,ale prostě mi v nich chyběl humor.
Jinak jsem v Šárce viděla svůj život a to mě dostalo. Pan autor umí velmi hezky popsat myšlenkové pochody ženy!
Knihu hodnotím kladně, jako celek mě to bavilo.

ženy humor kamarádky

Patrik Hartl