Gazely

Gazely https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522477/bmid_gazely-65191cb6cd45e.jpg 4 1192 262

Gazely jsou příběh bouřlivého týdne tří nejlepších kamarádek, které spolu kdysi chodily do třídy ještě s Prvokem, Šampónem, Tečkou a Karlem. Šárka v pondělí oslaví narozeniny, večer ztratí mobil a v úterý se jí kvůli tomu otřese život v základech. Karolína ve středu přivítá doma svého manžela, se kterým sice rok nežila, ale musí se to znovu začít učit. A Helena během pátku konečně uvěří, že by mohla zapomenout na rozvod, a znovu se zamilovat... Události těchto všedních dní je vrhnou do takových turbulencí, že asi ani jedna z nich večer před víkendem netuší, jak bude její život vypadat v neděli. Je to román o radostech, které nejde prožít bez odvahy, dále o nekonečném boji o rodinnou harmonii, a také o náctiletých snech, kvůli kterým je potřeba riskovat. Užijte si tu jízdu s Gazelami!... celý text

Arwen777
16.03.2024 5 z 5

Tak toto bylo příjemné překvapení a jedna z těch lepších Hartlových knih, návrat ke stylu Prvoka a vyplatilo se!
Všední nevšední týden 3 kamarádek, bývalých spolužaček party kolem Prvoka... Starosti i radosti, tragédie i úspěchy, pláč i smích, nostalgie i nové zážitky. Lehká četba, chvílemi úsměvná, chvílemi smutná, občas k zamyšlení. Myslím, že většina žen se minimálně v nějakém momentu s hrdinkami ztotožní, některé scény jsou naopak úsměvně přehnané. Je to civilní příběh z naších reálií, s větší dávkou starostí a nejistot, tak, jak už to v životě bývá.
Ideální četba na dovolenou, kdy nechcete nic komplikovaného.

Eva398
13.03.2024 5 z 5

Tak za mě kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Bavil mě příběh každé z žen. Bylo to zajímavé, čtivé, pro zasmání, k zamyšlení. Pěkná kniha.

čtenářka76
13.03.2024 5 z 5

Mám ráda knížky Patrika Hartla. Neočekávám od něho literární skvost, ale oddechovou knihu u které se dokážu zasmát. A tak i k jeho knihám přistupuji. Já jsem si knihu tří spolužaček užila. 14dní ve společnosti Heleny, Šárky a Káji bylo fajn a propojení s Karlem, Prvokem a Tečkou, to byla třešnička na dortu.:-) Za mě 5*

mia.com
12.03.2024 4 z 5

(SPOILER) Me muj oblibeny autor opet nezklamal. Ja jsem proste cetla a cetla a cetla, az byl konec knihy. Jako vzdy se mi to cetlo samo a bavilo me to. Akorat Beata me fakt zarazela. S tim kralikem to bylo na me moc, to jsem nepochroupala.

keny
12.03.2024 4 z 5

No tak to je hodně velká oddechovka, jednoduchý komerční popis všednodenního života žen od vedle...to jsem si říkala po 50ti stránkách. A na konci jsem ty kámošky nechtěla pustit. Proč mi to děláte, za kým já teď půjdu až mi bude smutno? Přesně se mi tento román hodil do mé sentimentální bolestínské nálady. Ty holky tu byly, když jsem došla z práce, chtěla s nima sdílet jejich normální starosti, řešit problémy s chlapem, dětmi, okolím, v práci...Sice tam není žádné poselství, nic nového se tam nedozvíte, ničím Vás to neobohatí...ale někdy je prostě nálada si jen nechat mozek zaměstnat něčím nenáročným, co Vás psychicky nerozseká a spíš přenese přes chmurné myšlenky...

Rou
10.03.2024 3 z 5

Neurazí, nenadchne. Od autora už jsem četla lepší. Taková oddychovka, nic, co by mě nutilo číst dál, ani jsem se nijak zvlášť nepobavila. Hrdinky knihy, ač téměř mé vrstevnice, mi připadaly úplně někde jinde. Je vidět, že Patrik Hartl je chlap, takže do postav Prvoka, Šampóna, Karla a Tečky se vžil daleko lépe.

AndulinaU
10.03.2024 3 z 5

Knížka neurazí, ale není to úplně pro moji věkovou kategorie

Terusha003
09.03.2024 3 z 5

Konečně jsem knihu přečetla. Není to zrovna příběh oplývající nějakými hlubokými filosofickými myšlenkami, ale je to prostě jednoduché oddychové čtení. Místy mi přišel příběh trochu zdlouhavý, ale nebylo to tak hrozné. Určitě si své čtenáře najde.

roman9276
08.03.2024 4 z 5

Za mě fajn oddechovka, dalo mi to přesně to, co jsem od knihy očekával. Běžné problémy, místy přitažené trochu za vlasy, ale pobavil jsem se. Hartl píše dobře, vtáhne vás do děje a u něj je to pokaždý sázka na jistotu. ANANAS :)

stojinek
06.03.2024 4 z 5

Překvapivě oddechova kniha s běžnými problémy každého z nás, ale i s prostorem pro zamyšlení. Líbilo se mi zpracování a hlavně skvělá hláška....ANANAS

smatralka008
05.03.2024 3 z 5

Kniha se mi četla dobře. Bavila mě. Příběhy hlavních postav byli že života a všechny odlišné a přece měli stejný problém a tím byla láska. Resila se láska k rodičům, k dětem k partnerovi,ke kamarádce, k povolání a pod. Toto byla moje první knížka od Hartla a musím říct, že to byla oddechovka, kterou bych si ale znovu nepřečetla. Přesto se mi líbila.

Lupis
04.03.2024 4 z 5

Oproti minulym kniham byla tato slabsi. I presto davam 4*, cetlo se to hezky, bavilo me to a jako oddechovka poslouzila idealne.

Luluhappy
04.03.2024 3 z 5

Nevím. Nečetlo se mi to moc dobře. Byla to chvílemi i nuda. Taky mi vadilo, jak se vracel k opruzenym prsům, jak se lékařka vzdala svého povolání, aby vyráběla parfémy, jak holčička podřezala králíka.. celé přitažené za vlasy. Všichni mají problémy, ale zároveň i dost peněz, které všechno vyřeší.. Všechny holky jsou úspěšné v podnikání.. za mě nejhorší Hartlova kniha, co jsem četla.

Mr.Pajek
04.03.2024 2 z 5

Asi se svým hodnocením nezapadnu mezi zdejší nadšené dámy. Ale upřímně, kdyby to nebyl Hartl většina z těch kladných recenzí by (dle mého) kladná nebyla. Příběh nemá žádnou závratnou dějovou linku, ani extra zábavné to nebylo. Přehnané scény střídají ty super nudné. Za mě tedy slabota..

yonda
02.03.2024 2 z 5

Na mě tam bylo všeho nějak moc. S běžným životem to příliš nekoresponduje. Očividně nejsem cílovka pro knihy P.Hartla.

jarmar876
02.03.2024 1 z 5

(SPOILER) Byla by to průměrná oddechovka, kdyby byla dobře napsaná. Jenže to není. Patrik Hartl je považován za jednoho z nejúspěšnějších českých autorů, ovšem úroveň jeho literárních schopností je tak mizerná, že mi nad jeho úspěchem zůstává rozum stát. Kniha Gazely je plná balastu a klišé. Používaný jazyk je na úrovni pubertálního studenta s omezenou slovní zásobou, který se ovšem snaží vymýšlet jazykové novotvary, což ale vyznívá hloupoučce. Trpěla jsem při nevhodném nadužívání slova "vymezit se", které se objevuje snad na každé třetí stránce a upozorňuje na autorovu nešikovnost pracovat s jazykem kreativně. O to víc mě do očí praštilo špatně skloňované slovo "faldy" v 7. pádu. Podle autora je to "... se svými faldami". Auvajs! Co dělal korektor?
Otravné a zbytečné je popisování konkrétních pražských lokalit, kde se postavy pohybují, což spíš působí, jako by se autor předváděl, jak se ve městě vyzná :-). Stejně otravná a hlavně trapná je autorova obsese opruzených prsou jedné z postav, ke které se neustále vrací.
Naprosto přitažená za vlasy je epizoda Beaty s králíkem. Opravdu to všem přišlo jen jako drsnější, ale vlastně zábavná situace?! Nikoho nezarazilo, že holčička na prvním stupni základní školy podřízne svého mazlíčka, protože ji otravuje měnit mu vodu a sbírat bobky? Není to spíš případ pro psychiatra, než téma do slohové práce? To si autor opravdu myslí, že to bude vtipné místo v jeho knize?!
Kniha Gazely je provázena obligátní mediální masírkou a Patrik Hartl se nechal několikrát slyšet, že se snažil vtělit do ženy. Tak to se mu nepovedlo. Vyšlo mu z toho 448 stran naivního vyprávění o třech ženách, které v Hatlově podání vyznívají jako slepičky, které nakupují chleba jen v isladském pekařství, kafe jen ve vyhlášené pražírně a jejich povrchní zájmy se omezují na parfémy a venušiny kuličky.

Čičolina
01.03.2024 3 z 5

Ze začátku mě to bavilo hodně, u konce jsem se nudila,přišlo mi to takové stejné. Ale potřebovala jsem oddechovku a té se mi dostalo. Jen jsem v euforii přitáhla dom ještě dvě Hartlovy knihy,moc se mi do nich už nechce.

Peťulka3
28.02.2024 5 z 5

Dokonalá oddechovka. Knížku jsem si fakt užila. Žádný velký přemýšlení, prostě život.

barbora6886
28.02.2024 5 z 5

Takový o životě, o štěstí i obyčejných problémech všedního života. Takové knihy se mi líbí, člověk zapomene na vlastní problémy a uvolní se. ♥

Kaja1
27.02.2024 4 z 5

Není nad to mít v životě dobré kamarádky. Každá se se svým životem prala po svém. Chápala jsem strach Šárky o syna, ale ono je někdy těžké uvědomit si, že naše děti už nejsou malé, a to platí i u Heleny a Sofie. Nevím jestli by ve skutečném životě byl člověk tak tolerantní k Anežce. Knížku jsem si užila.

ženy humor kamarádky

Patrik Hartl