Gazely

Gazely https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522477/bmid_gazely-65191cb6cd45e.jpg 4 1192 261

Gazely jsou příběh bouřlivého týdne tří nejlepších kamarádek, které spolu kdysi chodily do třídy ještě s Prvokem, Šampónem, Tečkou a Karlem. Šárka v pondělí oslaví narozeniny, večer ztratí mobil a v úterý se jí kvůli tomu otřese život v základech. Karolína ve středu přivítá doma svého manžela, se kterým sice rok nežila, ale musí se to znovu začít učit. A Helena během pátku konečně uvěří, že by mohla zapomenout na rozvod, a znovu se zamilovat... Události těchto všedních dní je vrhnou do takových turbulencí, že asi ani jedna z nich večer před víkendem netuší, jak bude její život vypadat v neděli. Je to román o radostech, které nejde prožít bez odvahy, dále o nekonečném boji o rodinnou harmonii, a také o náctiletých snech, kvůli kterým je potřeba riskovat. Užijte si tu jízdu s Gazelami!... celý text

RendyaDav
25.02.2024 4 z 5

Příběh tří spolužaček , které měly sny o své budoucnosti.
V 45 letech čelí realitě.
Autor popisuje jeden týden jejich život.
Postupné vyprávění týdne z pohledu jednotlivých hlavních postav se mi moc líbilo.
Kniha je plná drsné reality , ale i smíření a naděje. Co si lidi kolikrát myslí a neřeknou nahlas.

JaneH
25.02.2024 4 z 5

Já knížky od Hartla miluju a vždy se na jeho nová díla těším. Gazely byly fajn, ale určitě nejsou tou nejlepší Hartlovo knihou.
Kniha se čte hezky a postavy jsou skvěle popsány. Dokázala jsem se do nich skvěle vcítit. Nejméně mne bavil příběh Heleny, Šárku i Káju jsem si zamilovala hned.
Pokud hledáte odpočinkovou knihu například na dovolenou, jsou Gazely skvělou volbou. Co mi na knize trochu vadilo- je otevřený konec. Ale to je jen otázka vkusu, někdo otevřené konce vyhledává. Já raději vím od autora, jak příběh dopadne a nedávám v tomto ohledu prostor pro fantazii.

radkanin
24.02.2024 2 z 5

Nejsem tedy typicky fanousek Hartla, ale jako oddechovky jsem par jeho knih precetla. Tuhle knihu jaksi nemohu prekousnout, precetla jsem prvnich 50 stran a rikam si, to preci nemuze byt tak "hloupy" a tezkopadny, precetla jsem dalsich 50 a knihu odlozila. Za me se tedy vziti se do zeny moc nepovedlo. Styl jako by klesl o par trid niz..moc to nechapu. Prvok, Sampon..mel riz, rychle to utikalo, clovek se zacetl, zasmal. To vse mi zde chybi.. Je mozne, ze mi kniha jen nesedla. Urcite dam sanci zase nejake jine od Hartla :-)

boeink
23.02.2024 5 z 5

To jsem potřebovala. Osvěžující, oddechové a hlavně vtipné, s nadhledem napsané čtení. Obdivuju, jak muž dokáže takhle dokonale vidět ženskýma očima, za to Hartlovi smekám. Pro mě další plus, že ty hrdinky jsou v mém věku. Super, na odfrknutí moc doporučuju.
P.S.:To s tím králíčkem mě dostalo :-)

YangJie
23.02.2024 4 z 5

Asi už se bude říkat: “Klasický Hartl. Opravdu velice čtivé, má to spád, ale už teď si budu těžko vybavovat, co se odehrálo ve kterém románu.
Ale nezměrně obdivuji u Patrika Hartla jeho schopnost “státi se ženou.
Snad jen po dobu psaní.

kačenka80
21.02.2024 3 z 5

Taková oddychovka u které se může vypnout. Kamarádky, které řeší každodenní věci a starosti.

Market-k-a
20.02.2024 5 z 5

Vyprávět o velkých tématech, koťátkách, štěňátkách, násilí, vraždách atd. je snadné (s trochou nadsázky řečeno :) ), ale zachytit každodennost vlastně každého z nás a zaujmout, to už chce talent. Po přečtení knížky mám tak nějak větší chuť do všeho, za mě ideální odpočinkové čtení a jasná volba na dovolenkové poflakování. A jak se autorovi povedlo vcítit se do ženského světa? Na jedničku s hvězdičkou :-)

lenka5798
20.02.2024 3 z 5

Možná až moc typický Hartl :-) Nee byla to dobrá oddechovka. Četlo se to jednoduše a lehce. Děj plynul hezky. Ale ke konci mi to už přišlo takové zbytečně prodlužované. A nemůžu si pomoct, ale čtení knihy Šampon, Prvok, Tečka a Karel bylo mnohem lepší a zábavnější.

mirinda973
19.02.2024 4 z 5

Typická "hartlovská" oddechovka. Knížka je rozdělená do 4 částí - příběhy tří dávných spolužaček, které se prolínají a v poslední části se setkají na společném třídním srazu.
Jednoduchý slovník, žádné wau, ale přesto milé hezké čtení, které doporučuji

zdenaR
18.02.2024 5 z 5

Velmi povedená Hartlovka, z mého pohledu nejlepší.

m.valova
17.02.2024 5 z 5

Gazely mě prostě bavily,super oddechovka,typický Hartl,ale člověk u toho vypne a navíc se v tom každý tak trochu najde.Všichni pochybujeme,řešíme každodenní rutinní starosti a i ty radosti.Důležité je,abychom v životě měli někoho o koho se můžeme opřít a komu věříme..tak jako Gazely mají jedna druhou..

semmi
17.02.2024 5 z 5

Povedená hartlovka, za mě jedna z nejlepších a opravdu ze života.

katynka78
16.02.2024 5 z 5

Vždy prohlašuju, že od fanynky Patrika Hartla nemůžete čekat objektivní hodnocení, protože mám na jeho tvorbu svůj názor, který se často nesetkává s pochopením, ale to mi neva.
Vždy tvrdím, že pan Hartl umí vyjádřit jak ten mužsky svět, což je logické když je sám muž, tak i ten ženský svět a to je už co říct! Umí popsat myšlenkové pochody, rozvětvit jednu myšlenku do různých směrů a z těch se vracet zase k základu, aby nebylo nic nedotaženo.
A v Gazelách to dokazuje takovou měrou, že jsem koukala i já, která mu fandí. Tlusté knihy mne odrazují, ale tady mi to letělo pod rukama, pořád to jelo, to bylo tak čtivé! Tři kamarádky, naprosto správné ženské, které ve svém životě řeší běžné věci jako kterákoliv z nás. Jak se líbím, co mám dělat, jak se zachovat u dětí, co má přednost - děti, manžel nebo rodiče? Všechny tři občas nevěděly, kde jim hlava stojí a musely vše zvládnout, přes to nejel vlak. A pan Hartl to uměl napsat s lehkostí, i když ta témata byla vážná (nemoci rodičů, trable v partnerství, rozvod, konflikty v práci atd. atd. ).
Zapojení Prvoka, Karla a Tečky bylo nenásilné, neměli ste pocit, že to tam musel vmáčknout, bylo to přirozené. A to se mi moc líbilo. I to, jak se jim dál daří bylo fajn čtení.
Jediné, co je trošku takové diskutabilní, jsou ty časté zmínky konkrétních slavných osob, věcí a v každé knížce někdo, kdo je známý, bohatý, kdo se zná s vlivnými lidmi a tak. Ale zase proč ne, tak se můžeme aspoň trošku zasnít.

A ještě taková drobnost, která není takovým spoilerem, ale jak pan Hartl ví, že totálně nesnáším klíšťata? A jak ví, jaké mám představy? No to tam napsal! Takže usuzuji, že mi asi nějakým způsobem bydlel v hlavě, když to psal. :-)))

Za mne rozhodně doporučuji, protože je to pro mne hned po jeho prvotině nejlepší kniha, co napsal.

Gugu
16.02.2024 5 z 5

Čtivé, oddechové, úsměvné...ze života. U knížky si odpočinete a budete se rádi k ní vracet. Všechny postavy jsou "sousedky od vedle", které i nejspíš potkáváte. S knihami Patrika Hartla mám trochu problém, že si po letech málo pamatuju, o čem knihy byly, o jaké zápletky šlo apod. Ale to nic neubírá na tom, že se u knížky pobavíte nad problémy, které mnozí z nás řeší stejně tak.

Nunynka
15.02.2024 5 z 5

Patrik opět nezklamal. Kniha byla čtivá a spousta žen se v něčem určitě najde. Líbí se mi s jakou lehkostí dokáže popsat obyčejné situace tak,aby to bylo napínavé a čtenáře to zaujalo.

Terka1975
15.02.2024 5 z 5

Zase typická " hartlovina". Můžete očekávat příběhy pětačtyřicátnic, které jsou (ne)spokojené se svými životy a přemýšlí, zda má smysl ještě něco měnit. Spolužačky Prvoka, Šampóna, Karla a Tečky, kteří mírně zasahují v minulosti i současnosti do jejich životů, ale jen okrajově. Příjemně se čte a člověk by se s nimi hned skamarádil, protože jsou to úplně normální ženy s běžnými problémy.

MarNe
15.02.2024 4 z 5

Čtivá oddechová knížka, typický Hartl. Věřím, že mnohá žena ve věku hlavních hrdinek se v nějakém střípku najde.

jituliste
14.02.2024 4 z 5

Příjemné oddechové čtení, navzdory životním situacím tří hlavních hrdinek, které zrovna neprožívají idilické chvíle, Patrik Hartl to umí podat s takovou lehkostí.... A tak dokonale vystihne běžný život, že na mě příběhy působí tak reálně. Těším se na další Hartlovy knihy.

martineknatasa
13.02.2024 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Lehké, odpočinkové čtení.

1alena1
13.02.2024 4 z 5

Nechci psát, jestli je to uvěřitelné, jestli to není někdy až moc, apod. Je to prostě taková typická kniha Patrika Hartla a nedá se jí upřít čtivost. Žádné obrovské myšlenky se nečekají, tak nemůže být zklamání. Na dovolenou nebo na odpočinkové víkendové čtení je to moc fajn.

ženy humor kamarádky

Patrik Hartl