Patrik Hartl

česká, 1976 statistiky · web

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Komentáře (20)

Přidat komentář
helenkan
20.12.2019

Právě jsem dočetla mojí první knížku od Patrika Hartla - Malý pražský erotikon a určitě nebyla poslední.

DK197
10.05.2019

Prý novodobý Viewegh... tak ať. Oddychovka, co nemá větší ambice než relax a pobavení - navíc ze života. To přesně od Hartla čekám a dostanu. Za mě palec nahoru.

tatjana1737
04.05.2019

K Hartlovi mne přivedla kamarádka, se kterou se sice vídáme sporadicky, ale pojí nás silné přátelství a každé setkání je něčím obohacující. A tentokrát mne obohatila objevením Patrika Hartla. Jeho knihy jsem četla postupně, jak vycházely, a upřímně musím konstatovat, že nejvíc se mi prostě líbí jeho prvotina. "Prvok, Šampón, Tečka a Karel" mají sice oproti ostatním knížkám obtížně zapamatovatelný název (minimálně co do pořadí jmenovaných postav), ale kniha má své dějové zvraty i poselství, a na rozdíl od ostatních díky menšímu rozsahu čtenáře tolik "nezahlcuje". U dalších knih mi totiž připadá, že toho měl autor hodně na srdci, a tak je děj leckdy překombinovaný, hutný a odehrává se toho hrozně moc. Kdyby se něco trochu rozmělnilo a natáhlo, anebo nechalo do pokračování či jiné knihy, nebylo by to na škodu. Přesto ale u Hartla hodlám setrvat a číst ho dál. Na rozdíl od Viewegha, kterého jsme svého času skupovaly s kamarádkou, jen co se objevil na pultech knihkupectví, se mi totiž jeho styl líbí mnohem víc, lehkým perem píše i o vážných věcech, a mám pocit, že čtenář, který už má něco odžito, si v něm pokaždé najde něco svého, co ho osloví. V neposlední řadě, co jsem viděla Všechnopárty a četla pár rozhovorů(protože Hartl je teď v kurzu!), na mne autor působí jako sympaťák a hezky se na něj dívá :-). Jen jeho smích bych doma asi nedávala, nad tím jsme s manželem kroutili hlavami ještě hodně dlouho :-D.

Teď jsem si ještě po sobě přečetla komentáře k jednotlivým přečteným knížkám a udělala si radost. U Šampona, Prvoka a spol. (já je prostě ve správném pořadí nedám!) jsem si přála zfilmování, a co jsem pochytila v další Všechnopárty, tentokrát s Martinem Hofmannem, film bude. Hofmann prohlásil, že v něm hraje postavu, která i myslí, takže tipuji Karla? a velmi se těším!

Aleh
22.11.2018

Myslím si, že Patrik Hartl ve svých románech dokonale vystihl dobu, ve které žijeme a stejně tak i postavy, o kterých píše. Mám ho ráda a vždy se těším na to, co nového nám nabídne. Někdy mám pocit, že všechno beru až moc vážně. A tak se ráda od toho všeho současného dění odreaguji a přečtu si, jak se se životem "perou" s tou dnešní dobou jeho hrdinové. Četba pro chvíle odpočinku. A Patrika Hartla si řadím mezí své oblíbené spisovatele.

mysterygirl
24.10.2018

Miluju ho ! :-)

majík1
23.10.2018

Já si ho všimla v Sama doma a koupila si knihu Nejlepší víkend.Kniha byla moc pěkná a psána vtipně, takže jsem si koupila i Okamžiky štěstí.

x.capricorne
27.08.2018

Patrik Hatrl píše naprosto svěle a už se nemůžu dočkat další knížky. Nevím, jestli je jeho smích perfektní, ale rozhodně je nezapomenutelný. Teď čtu poslední knížku, Okamžiky štěstí. Jsem na začátku, zatím se mi zdá nejslabší, tak uvidíme, co se z toho vyklube.

Silwinka87
18.07.2018

Patrik Hartl je úžasný spisovatel,i když jeho knížky jsou spíš odpočinkové,tak mě zaručeně vždycky spolehlivě rozesmějí a taky rozpláčou..
A jeho smích je perfektní:-)

1