Prvok, Šampón, Tečka a Karel přehled

Prvok, Šampón, Tečka a Karel
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453417/bmid_prvok-sampon-tecka-a-karel-8WS-453417.jpg 4 5376 5376

První román populárního autora Patrika Hartla vychází po osmi letech s filmovou obálkou. Román s vtipným nadhledem vypráví příběh čtyř kamarádů, kteří si 20 let po maturitě uvědomí, že ve skutečnosti nežijí tak, jak si v osmnácti představovali. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli zklamaní, rozhodnou se, že s tím něco chtějí udělat. Obsah zůstává stejný, avšak obálka a vnitřní strany knihy skrývají autentické fotografie z natáčení stejnojmenného filmu autora a režiséra Patrika Hartla.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Přihlašte se a napište ho.

fis.rena
09.07.2024 5 z 5

Čtyři kamarádi,čtyři různé osobnosti,čtyři různé životy,čtyři zamyšlení se nad životem a jen jedno velké přátelství trvající od gymplu. A je tu hlavně hra "nebuď sráč",která má klukům dokázat,že krizi středního věku překonají a ještě u toho bude sranda.

No,úkol s nahotou byl fakt úlet. Podle mě to bez ztráty kytičky zvládl nejlépe Tečka. U ostatních jsem jen kroutila hlavou,že to vážně v situacích,ve kterých byli,dali.

Nelhat...tady je to opravdu k zamyšlení. Kolik pravd může lidem z úst okolí ublížit? Nebo naopak pomoci?

Knížka se čte skvěle,ostatně je psaná mistrem Patenkou,takže jsem ani nic jiného neočekávala. Je ze života o životě,o ztrátách a uvědomění si.

Anmara
27.06.2024 3 z 5

Knížku jsem si koupila poté, co jsem viděla film (i když mě ten předvídatelný konec docela zklamal), protože jsem byla zvědavá, jak příběh vypadá v psané formě. Musím přiznat, že jsem asi měla vyšší očekávání, co se týče plynulosti a stylu, a ještě k tomu mě v knize ten konec zklamal ještě víc, i když byl asi méně idealizovaný než ten filmový. V každém případě je to knížka, se kterou se dá jednou ukrátit dlouhá cesta vlakem.

KnihovniceVěra
07.06.2024 4 z 5

Naprosto splnila moje očekávání, úplně jsem si vybavila, co bylo ve filmu, jen ten konec u Šampóna vyzněl v knize trochu jinak. Vlastně celá knížka je taková příprava na filmový scénář. Obojí se mimořádně povedlo.

50 nejčtenějších knih roku 2021

27.12.2021

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin

02.09.2021

50 nejčtenějších knih roku 2020

26.12.2020

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

... současná diktatura peněz je horší, než bývala diktatura proletariátu.

Ocenění knihy (1)

2021 - Český bestseller (Audioknihy)

Kniha Prvok, Šampón, Tečka a Karel v seznamech

v Právě čtených73x