Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Prvok, Šampón, Tečka a Karel https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453417/bmid_prvok-sampon-tecka-a-karel-8WS-453417.jpg 4 5265 1204

První román populárního autora Patrika Hartla vychází po osmi letech s filmovou obálkou. Román s vtipným nadhledem vypráví příběh čtyř kamarádů, kteří si 20 let po maturitě uvědomí, že ve skutečnosti nežijí tak, jak si v osmnácti představovali. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli zklamaní, rozhodnou se, že s tím něco chtějí udělat. Obsah zůstává stejný, avšak obálka a vnitřní strany knihy skrývají autentické fotografie z natáčení stejnojmenného filmu autora a režiséra Patrika Hartla.... celý text

Romány , Literatura česká

Vydáno: , Bourdon

Vopat08
Vopat08
23.02.2024 2 z 5

Ukázkový odpočinkový brak s jednoduchým dějem i stylem a občas poněkud nepravděpodobnými situacemi a chováním hrdinů. Musím přiznat, že jsem se při čtení dobře pobavil a jednou při cestě tramvají se smál na celé kolo jako autor v televizi.

tereza0684
tereza0684
13.02.2024 5 z 5

Velmi čtivé a zábavné. Příbeh vcelku originální a zajímavý. Každý si najde určitě svoje

Andrée
Andrée
29.01.2024 5 z 5

Spolužáci zavzpomínají po letech na mládí a hecnou se, že si dokáží, že mají pořád “koule. A proto si vymyslí, že splní předem domluvený úkol, ať se děje co se děje. Aaaa, oni ty koule fakt mají, protože hned první výzva je dost vostrá. Nemálo jsem se nasmála, někdy i soucítila a hlavně jsem si říkala, že minimálně první výzvu bych určitě nedala. :D
Musím říct, že po dlouhé době nebo možná poprvé jsem měla v knize všechny postavy oblíbené. Každý působil tak přirozeně a nenuceně. Od autora je tohle moje první kniha a já jsem naprosto nadšená.

nai.ivka
nai.ivka
24.01.2024 5 z 5

Viděla jsem film a musím si dát znovu knihu, protože se mi všechno snad už vykouřilo z hlavy.

maryska09
maryska09
21.01.2024 4 z 5

Kniha pro radost a odpočinek, stejně jako všechny Hartlovi knihy. Díky za ně

p. Rochesterová
p. Rochesterová
06.01.2024 3 z 5

Vidět jako první film se v mém případě ukázalo jako špatný nápad..už jsem si to čtení pak az tak moc neužila

janamaluveckova
janamaluveckova
01.01.2024 4 z 5

Skvělá oddechovka; kousek chyběl, aby to snad bylo i víc.

guardian
guardian
05.12.2023 4 z 5

Dobrá oddechovka. Kniha se hezky četla, ráda jsem se k ní vracela. Dávám ale "jen" 4*, protože jsem čekala nějakou větší zápletku, zvrat, poselství, myšlenku... Zkrátka něco mi tam chybělo k dokonalosti.

Milton
Milton
29.11.2023 4 z 5

Viděl jsem nejdřív film a řekl bych, že i když se mi dost líbil, kniha byla lepší.

heavy66
heavy66
20.11.2023 4 z 5

Nejdřív jsem viděl film, takže do čtení knihy se mi pletly tváře filmových představitelů. Musím přiznat, že všichni čtyři do literární předlohy dobře zapadají. Není to překvapivé, je-li autor knihy zároveň scénáristou i režisérem.
Výhodou knihy je bohatší a detailněji promyšlený děj, někde ale musí autor složitě popisovat situace, které díky filmovému obrazu mohou být stručnější a vtipnější. Výhodou filmu jsou vizuální zážitky, na které čtenáři zbývá pouze vlastní fantazie. Více, než odhalená pozadí čtyř rebelů středního věku, mě zaujal zadeček Karlovy nevěrné manželky Kláry. Dohromady kniha i film vcelku dobrá a nenáročná zábava!

Aveli
Aveli
15.11.2023 3 z 5

Kniha mě moc nenadchla, neměla jsem vůbec potřebu se k ní vracet a zjistit, jak příběh dopadne. Na druhou stranu, když už jsem jí vždy otevřela, byl příběh vcelku zajímavý. Upřímně mi chyběla větší propracovanost a proměnlivost postav. Navíc konec velmi snadno odhadnutelný. Pokud však někdo hledá oddechovou četbu, asi proč ne.

MarciLiška
MarciLiška
07.11.2023 4 z 5

Včera přečteno během dne. Moje první od pana Hartla. Opravdová oddechová literatura. ...Pohodovka. Velmi fajn kniha. Film, ale byl také super.

čtenářka76
čtenářka76
02.11.2023 5 z 5

Tento autor mě prostě baví, jsem ráda, že jsem objevila Patrika Hartla. Jeho knížky jsou oddechové a plné humoru. Film byl taky skvělý.

18LenkA12
18LenkA12
19.10.2023 3 z 5

Kniha popisuje životní období čtyř kamarádů, kteří ve svých životech touží žít naplno a plnit si své sny. Každý z nich udělal pár kotrmelců a někdy neví kudy kam. Pokud člověk hledá oddechovou četbu u které moc nemusí přemýšlet, je tato kniha naprosto ideální volbou.

Jutyska
Jutyska
12.10.2023 5 z 5

Kniha mě bavila, velmi vtipně napsané, místy jsem dostávala úplné záchvaty smíchu. Film byl také povedený, hlavně díky skvělému obsazení, ale kniha u mě vede.

Zemlja
Zemlja
08.10.2023 3 z 5

Bavila mě. Mělo to spád, situace legrační i vzbuzující soucit.

Evkaha
Evkaha
28.09.2023 5 z 5

Jako první jsem viděla film, který byl mimochodem dost dobrý. Bylo tím ovlivněno čtení knihy, protože jsem měla před sebou tváře herců a představivost kopírovala film. Připadalo mi, že u filmového zpracování jsem se víc zasmála, přesto knihu hodnotím 5/5 a určitě se pustím i do dalších autorových knih. Jsem ráda, že se najdou současní autoři, kteří mě nutí dát české tvorbě šanci a jsem většinou mile překvapená. Pan Hartl se dostal ne přední příčky mého žebříčku a doufám že se tam udrží i dalšími knihami ;)

kuky921
kuky921
17.09.2023 4 z 5

Jednohubka. Velmi svižné tempo děje bez hluchých míst. Moc pěkně se čte.

Radka1911
Radka1911
04.09.2023 5 z 5

Nejprve jsem viděla filmové zpracování, neříkám že se mi nelíbilo, ale knížka je rozhodně daleko lepší.

Lenka4
Lenka4
21.08.2023 5 z 5

Velmi dobře vybalancováno mezi chápavým pohledem na nešťastníky, nad nimiž by se srdéčko ustrnulo a upřímně míněným - dobře jim tak! Čtivé a zábavné.