Gazely přehled

Gazely
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522477/bmid_gazely-65191cb6cd45e.jpg 4 1300 1300

Gazely jsou příběh bouřlivého týdne tří nejlepších kamarádek, které spolu kdysi chodily do třídy ještě s Prvokem, Šampónem, Tečkou a Karlem. Šárka v pondělí oslaví narozeniny, večer ztratí mobil a v úterý se jí kvůli tomu otřese život v základech. Karolína ve středu přivítá doma svého manžela, se kterým sice rok nežila, ale musí se to znovu začít učit. A Helena během pátku konečně uvěří, že by mohla zapomenout na rozvod, a znovu se zamilovat... Události těchto všedních dní je vrhnou do takových turbulencí, že asi ani jedna z nich večer před víkendem netuší, jak bude její život vypadat v neděli. Je to román o radostech, které nejde prožít bez odvahy, dále o nekonečném boji o rodinnou harmonii, a také o náctiletých snech, kvůli kterým je potřeba riskovat. Užijte si tu jízdu s Gazelami!... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Gazely. Přihlašte se a napište ho.

RenoPi
včera

V pořadí třetí kniha, kterou jsme s přítelkyní četli nahlas. Bez diskuze oddechovka, ale pro mě místy moc rozvlačná. Dalo se text zhutnit. Ale jinak fajn čtení.

Liss93
včera 3 z 5

Říct, že jsou Gazely oddychovka by nebyla tak úplně pravda. Prvok, Šampon, Tečka a Karel mi byli mnohem sympatičtější a nebýt jejich výskytu i v této knize, tak bych ji hodnotila hůř. Každá z kamarádek řeší nějaká svá osobní dramata, a někdy je toho tak moc, že člověk musí knihu odložit a odpočinout si. Je zajímavé, že i čtivá kniha nemusí být zajímavá a postavy vás můžou štvát, ale stejně chcete vědět, jak dopadnou. Mohlo by se to pojmenovat Hartlův paradox.
P.S. Z Beáty bych být jejími rodiči měla strach. Králíkem to začíná a kdoví kde to skončí.

n.ezn.amy
13.06.2024 3 z 5

Kamarádky ze školy Helena, Šárka a Kája, spolužačky Šampona, Prvoka, Tečky a Karla prožívají své běžné životy a ne určitě nudné. Každá prožívá určitou krizi, kterou je nutné řešit a doufat, že jejich život nabere lepší směr, aby mohly být konečně úplně šťastné. Klasická kniha od Patrika Hartla, pohodová, ze života, která se příjemně čte. Obdivuju, že autor napsal knihu z pohledu žen, protože není lehké, aby jako muž se dokázal vcítit do pocitů žen. Nejsem žena, abych mohl posoudit do jaké míry se mu to povedlo, ale mě se kniha vcelku líbila.

Když chceš žít s někým, a ne sama, je to vždycky kompromis. A někdy hodně nepříjemnej. Akorát toho, co tě na tom vztahu těší, musí bejt trochu víc než toho, co tě sere

všechny komentáře

Související novinky (32)

Žebříček nejprodávanějších knih (18. týden)

09.05.2024

Žebříček nejprodávanějších knih (17. týden)

03.05.2024

Žebříček nejprodávanějších knih (16. týden)

25.04.2024

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Ocenění knihy (1)

2023 - Český bestseller (Český bestseller)

Kniha Gazely v seznamech

v Přečtených1 963x