Holčička a cigareta

Proti světu plovoucímu v katastrofálně znečištěném vzduchu, žvanícímu o ekologii a zavalovanému všemožnými zákazy, proti vládě nevychovaných dětiček se hrdina knihy, čtyřicátník zaměstnaný na magistrátě, dětinsky bouří: v práci si chodí na záchod potají vykouřit cigaretu. Je přistižen pětiletou holčičkou a tím pro něj začíná pekelná spirála vyšetřování, věznění a marné snahy obhájit se účastí v apokalyptické televizní show......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19011/big_holcicka-a-cigareta-Ktf-19011.jpg 4.150

Vydáno: , Atlantis

La petite fille et la cigarette, 2005

Kniha Holčička a cigareta

*Lucias*
09.11.2021

Velice aktuální kniha v této době.

Jak bych si mohl představit, že pod nemilosrdným tlakem opatření přijatých k ochraně mě samého se ta sotva vydobytá svoboda tak rychle zhroutí?

roso.mak
15.11.2020

Hu, tak to byla hodne strašidelná kniha. Takový Kafka volné výchovy.

Makii
05.02.2016

To nebyl úplně můj šálek čaje.. Špatný výběr. Nemám ráda beznadějné příběhy.

Aldenan
28.03.2015

Knihu jsem objevila, když jsem poprvé zavítala na představení LiStOVáNí. To se mi tak líbilo, že jsem neváhala a hned si ji koupila. A ty dvě stovky rozhodně nebyly zahozené peníze. Se silným zážitkem v hlavě se už po pár stránkách stala kniha mou srdcovkou. Když jsem při cestě vlakem četla tuto knihu a nějaké asi tříleté dítě řvalo nepřetržitě z Bohumína do Prahy, ani si nedokážete představit, jak jsem na chvíli soucítila s hlavním hrdinou. Kniha je naprosto perfektní. Má snad všechno, co dobrá kniha má mít - neokoukanou hlavní postavu, správný příběh i špetku nadsázky a alegorie.

OldaB
11.12.2014

Výborná absurdita na dnešní svět a na myšlení lidí, kteří jsou každý den masírováni médii. Možná nejpřesvědčivější výpověď autora.

aannyy
19.08.2014

Geniálně napsaný a vymyšlený příběh. Občas mi z toho i mrazilo.

hlina
12.07.2014

To, co vypadá jako nemožné, může být až příliš skutečné.
Skvěle napsané, geniálně vymyšlené.
Doporučuji a určitě se podívám i na další autorovy knihy.

Odehnalka
04.07.2014

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Neuvěřitelně a geniálně napsané. Až jsem z toho měla husí kůži. Doporučuji.