Deník Anny Frankové

Deník Anny Frankové, který si vedla v letech 1942–1944 do doby než byl prozrazen její úkryt a byla odvlečena do koncentračního tábora v Bergen-Belsenu, kde i zemřela.

https://www.databazeknih.cz/images_books/72_/72995/denik-anny-frankove-eKC-72995.jpg 4.32302
Literatura světová, Biografie a memoáry
Vydáno:, NLN - Nakladatelství Lidové noviny

Het Achterhuis / Anne Frank Tagebuch (1947)

Kniha Deník Anny Frankové

Adel99

Samotný příběh je opravdu skvělý a srdcervoucí, ale bohužel většina kapitol mi přišla nudná a nezajímavá.

Šura

Nedočteno. Deníkovou formu psaní mám ráda, ale po přečtení půlky knihy a prodlužování výpůjční doby v knihovně, jsem to vzdala.

oblakaknih

Tohle byla opravdu silná kniha a já se přiznávám, že nevím, jak ji hodnotit.
Nebýt povinné četby, knihu bych si pravděpodobně nepřečetla. Byla by to opravdu škoda.
Anne byla na svůj věk neuvěřitelně chytrá. Bylo vidět, jak doba, ve které žila ovlivnila její dospívání a vlastnosti.
Hodně mě překvapil její vztah s matkou.
Na to, že to psala v takovém věku, popsala zadní dům neuvěřitelně. Stejně jako lidi v něm.
Na to, že je to kniha s vážným tématem, se četla velmi dobře.
Autorčin příběh je smutný a dojemný. Kniha mě rozplakala.

J.Karasová

Těžko se mi četla, když člověk ví, jak nevalně to skončí...ale rozhodně to stojí za to. Doporučuji...

Joannebro

Myslím si, že je to jedna ze základních knih co by si měl člověk přečíst. Zajímavý pohled do života a pocitů mladého děvčete, které žije v tak nelítostné době. ALE musím se přizat, že jsem občas měla pocit, že je to zdlouhavé, některé části mi přišli nudné. Nicméně kniha sama o sobě není špatná a myslím si, že by si ji měli přečíst minimálně ti, kteří se o období 2. světové války zajímají.

Mateo67

Přečíst by si měl rozhodně každý. I když to nemusí být snadné, některé pasáže jsou opravdu dost zdlouhavě filosofické na to, kolik bylo Anně let. V posledních letech není možné neseznámit se s podobnými, většinou krutými osudy Židů. Neměli bychom ale zapomínat na ty, kteří byli ve stejném smrtelném nebezpečí proto, že se snažili všemožně pomoct. Doporučuji k přečtení knihu Zachránit, kterou napsala Miep Giesová, bez níž a několika dalších by Anna svůj deník nejspíš neměla možnost napsat.

KatkaB77

Jsem ráda, že jsem si tuhle knížku přečetla, člověka to donutí zamyslet se nad dobou, ve které on sám žije a porovnat jí s tou válečnou. Dala bych jí jako povinnou četbu dnešním dětem na ZŠ.

Capkomi

Příběh podle skutečné události očima mladé Anny je dechberoucí, moc ji děkuji, že tento deník psala. Ale já měla s dočtením problémy, nejsem si jistá, jestli to bylo tím, že příběh znám, všichni víme, jak skončí, nebo tou deníkovou formou - proto jen 4 hvězdy.