Pomocnice

Pomocnice https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514983/bmid_pomocnice-YqF-514983.jpg 4 1118 323

Pomocnice / Pomocníčka série

1. díl >

Práce u Winchesterových je moje poslední šance začít s čistým štítem. Jenže se ukáže, že jejich tajemství jsou mnohem nebezpečnější než ta moje Každý den uklízím jejich krásný dům, vyzvedávám jejich dceru ze školy a vařím pro celou rodinu. Sama pak jím ve svém pokojíku v podkroví. Snažím se nevnímat, jak Nina dělá nepořádek, jen aby se mohla dívat, jak ho uklízím. Jak o vlastní dceři vypráví podivné lži. A jak se její manžel Andrew zdá být den ode dne ztrápenější. Ale když se dívám do jeho krásných očí, je těžké si nepředstavovat, jaké by to bylo, žít Ninin život. Winchesterovi nevědí, kdo doopravdy jsem. Nevědí, čeho jsem schopná... celý text

Žánr:
Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Kalibr
Originální název:

The Housemaid , 2022


více info...

Přidat komentář

Laza27
včera 3 z 5

Ano, tato kniha není pro lidi, kteří četli Poslední paní Perishovou, protože Pomocnice je jen její variací. Jak píše Hvězdinka - ukradený námět. A i když je v Pomocnici námět rozpracovaný trochu jinak a především s příslibem pro pokračování, Paní Perishová pro mě zůstává lepším dílem.

Hvězdinka
včera 4 z 5

Bezesporu čtivé dílo. Ale kdo má načteno více a četl Paní PP, toho nepřekvapí zvrat, kdy se příběh začne vyprávět z pohledu druhé ženy. A konec je takový překombinovaný a připravený na pokračování. Nepřišel prostě ten wau efekt, o kterém hodně čtenářů píše. Kdybych nečetla onu zmíněnou knihu, byla bych nadšená, takhle to prostě byl trochu vykradený námět.


anezur33
předevčírem 5 z 5

Příběh ,který se stává i v reálném životě.

Danago
12.04.2024 5 z 5

Kniha mě překvapila, protože jsem jí původně moc nevěřila. Ale toto se povedlo, příběh je neskutečně napínavý a nepředvídatelný.

Pavlnka
12.04.2024 5 z 5

Tak to byla síla. Krátké kapitoly se dobře četly, bylo to napínavé a ten konec.... Prostě paráda.

Lokina
10.04.2024 5 z 5

V knihovně jsem měla knihu zamluvenou a když jsem ji měla doma, moc se mi do ní nechtělo. Po prvních stránkách mě takové myšlenky přešly a nechala se plně pohltit příběhem. Mám moc ráda tyto psychothrillery pro ženy.
S každou ubíhající kapitolou jsem si říkala, co se to tam děje? Kniha je velmi čtivá a díky krátkým kapitolám za chvíli přečtená. Také mě mile potěšilo vyprávění z pohledu více postav.
Rozuzlení příběhu bylo nečekané a svým způsobem uspokojující. S dočtením a zaklapnutím poslední kapitoly knihy přišel pocit velké zvědavosti na pokračující díl.

vasa64
10.04.2024 5 z 5

Super záležitost, přečetl jsem jedním dechem, doporučuji.

Misoso
09.04.2024 5 z 5

Skvelá kniha, s podobným rozuzlením som sa hádam ešte nestretol, čiže ho možno označiť za unikát medzi mnohými knihami s podobným námetom. Hlavné i vedľajšie postavy mi pripadali reálne i keď v niektorých prípadoch to bolo pritiahnuté za vlasy. Veľmi ma prekvapila surovosť obzvlášť v prípade keď odkrývame realitu taká, aká je. Odporúčam, veľmi, prečítajte si ju ak máte chuť na "rodinný thriller." Prajem príjemný zvyšok dňa :)

Knihomolka_176
07.04.2024 4 z 5

(SPOILER) Nastěhovat se do domu úplně cizích lidí může opravdu jen hodně zoufalý nebo statečný člověk, což přesně Millie byla. Od začátku jsem ji obdivovala, jakou v sobě našla sílu postavit se po návratu z vězení zpátky na nohy.
Nina Winchesterová působila jako přívětivá žena, která touží jen po někom, kdo jí pomůže s domácností, ale jakmile se Millie nastěhovala, začalo peklo. Nic jí nebylo dost dobré, všechno samozřejmě dělala špatně, a já si říkala, co s tou ženskou do háje je?!
Naopak její manžel Andrew se už od první stránky jevil jako manžel snů. Chytrý, bohatý, sečtělý, zamilovaný do ženy, která se chová je bestie, plný chuti se starat i o její rozmazlenou dceru Cece.
Přitažlivost mezi Andrewem a Millie byla silná už od prvních momentů a já jim to strašně přála.
Jenže pak přišla polovina knihy, kdy se všechno, v co jsem doposud věřila, změnilo. Věděla jsem, že se v tomhle příběhu dočkám toho wau efektu, ale vlastně jsem si to představovala dost jinak. I tak to bylo ale nečekané a zvrácené, nicméně to nebylo to, co jsem čekala.
Díky krátkým kapitolám se to četlo jako po másle a já příběh přelouskala za pár hodin, ale ve výsledku nejsem tak spokojená, jak jsem doufala, že budu. Možná kdyby ten závěr nebyl tak uspěchaný... škoda.

verka5083
06.04.2024 5 z 5

První polovina knihy mě zpočátku příliš nezaujala a neustále jsem se snažila pochopit, proč je dílo tak oblíbené. Uvažovala jsem o tom, že knihu odložím. Nicméně, ve druhé polovině se děj náhle zvrtne a já byla naprosto ohromena. Děj se vyvíjel způsobem, který jsem vůbec neočekávala, a já se nemohla dočkat, až otočím další stránku. Zejména konec knihy byl pro mě úplným překvapením – předpokládala jsem zcela odlišný vývoj. Nakonec musím uznat, že se jedná o opravdu skvělé literární dílo.

mirunda
06.04.2024 5 z 5

Od druhé půlky jsem knihu nechtěla odložit a co nejdřív jsem se chtěla dozvědět, jak to dopadne. Ten konec byl lehce přitažený za vlasy, ale jo, bavilo mě to.

BlaV.
05.04.2024

Zatím se nějak nemohu začíst a to jsme si koupila i druhý díl, uvidím, odložím a snad se k ní vrátím.

Kanimůra2
02.04.2024 4 z 5

Čtení jako na houpačce.
Začátek prima. Hezky se to četlo, domácí paní na facku. Bavilo mě to a byla jsem zvědavá, co bude dál. Když se děj zlomil, byla jsem zklamaná. To ne, to už tu bylo mockrát, říkala jsem si.
Ale konec mě pobavil svojí originalitou. To jsem nečekalo. Dobrá knížka

Januli
02.04.2024 4 z 5

Když přišla druhá část knihy, už mi bylo jasné úplně vše. Kniha byla čtivá, bavila mě, ale vlastně nepřekvapila. Poslední paní Parishova byla lepší, ale možná i proto, protože jsem ji četla první. Ono dějí se takové věci, ale je haluz, že to vše takhle vyjde....

koki.veru
31.03.2024 5 z 5

Wau,po docela dlouhé době zase pěkný a povedený thriller pro ženy. Úžasná knížka,můžu jen doporučit,opravdu jsem vůbec netušila,jak to celé skončí a během celé knížky jsem byla nejednou překvapena.

Aileena
30.03.2024 5 z 5

Páni. Právě jsem dočetla další z důkazů, že kniha nemusí mít originální téma, aby byla skvělá. I když, mezi námi, poslední kapitola a epilog byly vážně přitažené za vlasy, příběhu to rozhodně neubralo na kvalitě.
Takže oblíbené i když obehrané téma, skvěle a dokonale čtivě napsané krátké kapitoly, (které jsou přesně tím pravým, abyste si stále říkali: ještě jednu poslední a pak už půjdu spát ;-)) a máme tu Pomocnici. Jednu z "těch" knih, u které vás bude mrzet, že jste je dočetli tak rychle a zaručeně se poohlédnete po dalším příběhu od autorky, před kterou tímto smekám a děkuji za skvělý čtenářský zážitek!

zuzankac
29.03.2024 5 z 5

Neuvěřitelná bomba. Jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla. Nemohla jsem přestat a do večera bylo hotovo.

Leniiis
28.03.2024 5 z 5

Tak kdyby to šlo, tak dám hvězdiček mnohem víc.
To se mi nestalo už dlouho, abych měla pořád takovou touhu číst. Číst všude, kde to jde a kdykoliv to jde. Za mě naprostá bomba.

roxy9413
25.03.2024 4 z 5

Pokud jste fanouškem thrillerů, nebo se lehce orientujete v psychologickém profilování, tak vám nedá příliš velkou námahu hned zkraje odhadnout s kým/čím máte tu čest. Naštěstí je ale kniha psána velmi poutavě, takže vám to stejně nedá a máte silné nutkání to okamžitě dočíst a přesvědčit se o vaší verzi. Každopádně jsem si to užila a rozhodně doporučuji i pro rejpavé fajnšmekry.

Nikol2110
24.03.2024 5 z 5

Skvělá kniha. Ze začátku příběh průměrný, ale jak se to rozjelo, tak jsem se nemohla odtrhnout. Nečekala jsem, že ta kniha takhle dopadne. Nechtěla bych být v kůži Niny.