Mermaida - Komentáře

MluvMluvL. H. Anderson

Nevím, jak tuhle knihu hodnotit. Nečetla se mi zrovna moc dobře, plno pasáží mi přišlo rušivých, ale příběh sám o sobě je nápaditý a poutavý.

Ráchelina knihaRáchelina knihaS. Værøyvik

Po měsíci dočteno! Ufff! Silná to kniha (a nemyslím tloušťkou!).
Ze začátku jsem měla problém se čtivostí knihy. Až někdy za polovinou dostala pro mne spád takový, že jsem se konečně začetla a nechtěla knihu odložit. Celkově byla kniha krásná. Jen ten Ráchelin život byl poměrně smutný, ale vlastně se snoubil i s tím příjemnějším , což spíše ukazuje až konec knihy.
A emočně? Nemám slov - dokonce mi tekly slzy i v tramvaji (spolucestující divně čuměli...). Myslím, že tuhle knihu si budu hodně dlouho pamatovat, přestože naše společné začátky nebyly nic moc. Ale ten konec je vykompenzoval!

Šarlotin andělŠarlotin andělD. Martincová

Och... Ty emoce, nejde je od knihy oddělit...
Na začátek bych upřesnila, že kniha je (určena) pro čtenáře, kteří věří (nebo si dovedou představit), že je něco víc než jen MY - TADY A TEĎ! Možná, že odstavec ke konci knihy o tom, co popisuje čtenářka níže podemnou, byl lehce přehnaný, ale věřím, že plno věcí si způsobujeme na planetě Zemi sami (v což je evidentně přesvědčená i paní autorka)...
Ale zpět ke knize, mě přišla fantastická (ačkoliv úplně na ty ezoterický věci nevěřím). Líbilo se mi celé podání a provázání knihy s tím, jak anděl Noelah provází Šarlotu zpětně jejím životem a vzpomínky, a dík tomu se dozvídáme, co vše prožila a proč.
Dle mého názoru není tato kniha odpad - jen si zatím nenašla správné čtenáře.
Pozor - kniha nepatří do rukou striktním realistům!! Ti takovou knihu odsoudí a poplivou! Škoda... mohla mít potenciál.

Chlapec v pruhovaném pyžamuChlapec v pruhovaném pyžamuJ. Boyne

Tato kniha o nevšedním pohledu na události spojené s Druhou světovou válkou očima devítiletého německého chlapce mě dostala a ohromila. Sice byla psaná jednodušším stylem, přesto měla něco, co jí na čtivosti neubralo. Podle mě rozhodně stojí za přečtení.
PS: Film také stojí za to, přestože ten konec na mě působil daleko hůře než v knize..

Vlak nadějeVlak nadějeC. B. Kline

Krásná a dojemná kniha, nejen o tom, jak děti dokáží být silné, získala ode mě 5 hvězdiček. Čas s knihou mi rychle utíkal, četla se svižně, děj plynul. Líbily se mi i pasáže o Molly, ale daleko víc mě do děje v táhly vzpomínky Vivien. Knihu doporučuji všemi deseti.

Je mi třicet a jsem singleJe mi třicet a jsem singleI. Kleníková

Velmi příjemné a oddechové čtení v podobě krátkých fejetonů (původně sloupků z deníku Metro) ze života single. Líbilo se mi humorné podání.

Čmeláci v srdciČmeláci v srdciP. Hülsmann

Krásné a příjemné čtení, co pohladí (nejen) po duši, vykouzlí vám úsměv na tváři, a možná i dojme k slzám. Mě se četla knížka překvapivě lehce. A líbila se mi! A k tomu skvělá věta: "Láska tě nesmí odrovnat!"

Dobří sousedéDobří sousedéA. Banner

V době čtení mi vadilo veškeré vyrušení zvenčí, nechtělo se mi knihu vůbec zavírat a odkládat. Měla čtivý a plynulý děj se zajímavou zápletkou. Konec na můj vkus trochu neurčitý, jak se nakonec Sarah zachová (ale to je můj osobní problém s "jasně" neuzavřenými konci). Jinak to ale pro mě byla příjemná kniha.
Rozhodně nebyla špatná, ale ani super výborná.

Manželé odvedleManželé odvedleS. Lapena

Jeden z mých prvních thrillerů - a jsem nadmíru spokojená. Četla se s lehkostí, neobešla se bez napětí a zvratů. Nechtělo se mi od knihy odtrhnout. Jen ten konec už byl až moc dramatický (dle mého skromného názoru). Každopádně skvělé čtivo - doporučuji!

Obuvníkova ženaObuvníkova ženaA. Trigiani

Krásná kniha nejen o lásce. A také smutná. Přesto stojí za přečtení.

Kabinet milostných dopisůKabinet milostných dopisůA. Richman

Válečný román z fašistické Itálie byl pro mne nevšedním, avšak ne úplně uspokojivým čtením. Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst. Motala jsem se v kapitolách mezi Veronou a Portofinem. Ale po více jak měsíci odkládání, jsem knihu vzala do ruky, a během jednoho "marodícího" odpoledne jsem zbytek knihy přelouskala - á 250 stránek. Asi přišel na knihu ten správný čas. :-) Najednou vše do sebe zapadalo a nechtělo se mi knihu odložit. Byl to milý a laskavý příběh.
Ještě plus za nádhernou obálku. :-)

Přístav nadějePřístav nadějeN. George

Krásná poutavá knížka. Příběh o tom, jak se Kerdrucký přístav stal pro Marianne nadějí, že nikdy není pozdě změnit svůj život a pohled na něj. Jak i v pokročilém věku lze objevit lásku a vášeň, a také přátelství. Bylo to příjemné čtení, u kterého se zasmějete i popláčete. Neváhejte, a počtěte si.

Hra o holčičkuHra o holčičkuS. Štroblová

Přišlo mi, že kniha je "o ničem" - ačkoliv se úzce dotýká tématu, které ale není plně vysloveno. A zrovna na konci, to konečně vypadá, a hle ... tím kniha končí. Prostě neucelené, a neustále se omílá to samé dokola - ačkoliv to omílané je vztah. A text rozdělen pouze značkou, bez kapitol, mi k celkovému dojmu také nepřidal. Pro mě zklamání..

Muž jménem OveMuž jménem OveF. Backman

Dandy1: Kniha je zfilmovaná. ale se švédskými herci! http://www.csfd.cz/film/73244-muz-jmenem-ove/prehled/

Copatá mámaCopatá mámaB. Bečvářová

milá a příjemná knížka - taková oddechovka :-)

Sirotek č. 8Sirotek č. 8K. v. Alkemade

Velice silný a čtivý příběh. O to silnější, když si vezmete, že je inspirován skutečnými událostmi. Příběh Rachel se mi četl s neuvěřitelnou lehkostí. Hodně zajímavý je i doslov, kde se dozvídáme co vše vedlo autorku k této historické novele. Za mě rozhodně pět hvězdiček, jelikož kniha vtáhne čtenáře a jen tak nepustí. A vy s napětím sledujete co vše se v tomto příběhu odehrává za "životní peripetie"...

HostitelHostitelS. Meyer

Smekám! Ze začátku mi to přišlo divné a rozvláčné, ale postupně se děj rozjel a já hltala stránku po stránce, užaslá skvělou dějovou linií. Fantastické fantasy.
Kam se na Hostitele hrabe autorčina sága Twilinght a i ta byla pecka! :)

HobitHobitJ. R. R. Tolkien

Hobit je klasika, a já se stydím, že jsem ho (pře)četla až teď!.. Už dlouho - předlouho jsem ho oddalovala. Tentokrát, jsem se do něho Konečně pustila díky výzvě pro r.2016 (Kniha z žebříčku 100 nejlépe hodnocených knih), ale nestihla jsem ho dočíst do konce roku :( Ale i tak jsem ráda, že jsem ho konečně zdolala a mám ho za sebou, a že mám sama pro sebe jedno velké plus za přečtení dlouho odkládající knihy :)

Tři přáníTři přáníL. Moriarty

Ačkoliv mě to mrzí, neboť jsem si spisovatelku velice oblíbila, tak tato kniha mě docela zklamala. Přestože tu není stovka postav, tak jsem se v ději a v orientaci postav dost ztrácela. Příběh na mě působil rozvláčně a možná zbytečně zdlouhavě. Sestry na mě působily hodně hekticky, ale zřejmě o to spisovatelce šlo :-) Ale mě to bohužel tentokrát vůbec nesedlo. Možná je to i obdobím. Ráda si zkusím knihu znovu otevřít v nějakém méně "stresovém" čase. A uvidím... Rozhodně, ale na autorce prozatím nezanevřu!

27.12.2016

Velké problémy v malém VietnamuVelké problémy v malém VietnamuF. Kotleta

Můj druhý Kotleta právě dočten. A musím konstatovat, že to byla stejně úchvatná četba jako má prvotina v díle "Příliš dlouhá swingers party". Sex, démoni a akce - co víc si od Kotlety přát? :-D

03.12.2016

Chlapec na dřevěné bedněChlapec na dřevěné bedněL. Leyson

Toto je velice silný příběh. A jak píše JanaT. pod mým komentářem, zde nejde o kvalitu knihy či knihu jako takovou, ale o to co v ní stojí - to o čem je! Myslím, že u takovýchto vzpomínkových audiobografií bychom si měli uvědomit co nám pisatel odkazuje. Je to kus "naší kruté historie", kterou nikdo nikdy neodpáře. A i přesto se to četlo velice dobře a svižně, i když já osobně, jsem v jednu chvíli neměla "sílu" číst dál a musela jsem knihu na pár dní odložit - ale přiznávám se, jsem "slabá" povaha :-) Nakonec jsem knihu dočetla, a smekám. Já osobně bych nechtěla na nic takového vzpomínat, i jen kvůli tomu, abych to celému světu podala v knižní podobě... Rozhodně stojí za přečtení.

22.11.2016

Dánská dívkaDánská dívkaD. Ebershoff

Velice emocní román. Bohužel jsem knihu četla až po shlednutí filmu, a díky tomu mi kniha neposkytla takový zážitek, jaký mohla. Je mi naprosto jasné, ze kdyby kniha byla první (před filmem), daleko více bych ji prožívala. Přesto jsem z příběhu o Lili nadšená. Je to zvláštní číst o transžene (jak uvádí autor). Kor z doby, z které příběh pochází. Zajímavý byl i doslov a rozhovor s autorem, které toto druhé vydání obsahuje.

09.11.2016

Tady byla Britt-MarieTady byla Britt-MarieF. Backman

Fotbal sice není můj šálek kávy, ale přesto mě kniha o Britt-Marii chytla za srdce a jen tak nepustí, stejně tak jako druhé dvě Backmanovy knih. Britt-Marie nikdy nikoho nekritizuje, jistě že ne ... :-) A přesto si ji postupem času oblíbíte stejně tak jako ostatní postavy z tohoto "pohádkového" příběhu o fotbalu, který musí milovat přece každý.. :-)
A v kuchyni už mám předělanou zásuvku v tomhle pořadí: Vidličky - Nože - Lžíce! Prostě jen pro ten pocit, abych veděla že i tady byla Britt-Marie...

Už teď s nedočkavostí čekám na další "úžasné" dílo z pera Fredrikova. Doufám, že ne nadarmo!

28.09.2016

Večeře s vampýremVečeře s vampýremA. Gibbs

Velmi pěkné čtení - příběh mě upoutal a vtáhl. Tuhle tématiku můžu, tudíž se mi kniha a i příběh líbily. Autorce velké plus za nápaditost a hezký sloh. Určitě mám v plánu se pustit i do druhé knihy, a už teď se těším.

16.09.2016

Bez šanceBez šanceN. Shusterman

Tak tahle kniha byla naprostá Bomba! Na mě nezvyklý žánr, a přesto mě zaujala na tolik, že se od ní nedalo odtrhnout, jen horko těžko jsem se soustředila na práci, po té co jsem knihu zaklapla při vystupování z mhd u práce .. Příběh a téma byl fascinující, velmi čtivý. Obdivuji autora, za jeho fantazii, která zřejmě za příběhem vězí. Celou dobu při čtení jsem byla napnutá, jak příběh "Rozpojenců" dopadne. A nakonci jsem neveřila, že mám již knihu za sebou..

25.08.2016

Muž jménem OveMuž jménem OveF. Backman

Krásný dojemný příběh, o jednom "starém" mrzoutovi, který vás chytne za srdce a vy čtete a čtete a zjišťujete, že on ten Ove, zase nebude takový bručoun. On to bude docela dobrej chlap, se kterým se život nemazlil, a tak se on nemazlí s ostatními.
Na začátku jsem si říkala, že ty jeho "zásady" jsou fakt na hlavu, a že to autor trochu přepísknul s tou negací hlavní postavy. Jenže záhy jsem zjistila, jak jsem se spletla a hle, Oveho jsem si víc a víc během čtení oblíbila, až tak, že mi bylo z konce knížky smutno. Backman prostě umí vtáhnout do děje!
Rozhodně doporučuji přečíst, nejen těm, kterým se líbila od Fredrika pohádkářská kniha "Babička" :-)

18.08.2016

Zamilovaná hypnotizérkaZamilovaná hypnotizérkaL. Moriarty

Tak včera dočteno - od této spisovatelky je to již má třetí kniha. A ikdyž byla hodně zajimavá, hodně emotivní (díky pohledu Saskie), tak mě kupodivu neoslovila tolik, jak jsem čekala. Ale rozhodně tím nemyslím, že se mi nelíbila. Líbila, ale nebylo to takové "wow", jaké jsem měla třeba u Sedmilhářek.

30.07.2016

SedmilhářkySedmilhářkyL. Moriarty

Ze začátku mne nijak neoslovila a nebavila... S porovnáním s Manželovým tajemstvím mi přišlo, že se to tady nějak pomalu rozjíždí (myšleno dějově). Až jsem si říkala, že tahle kniha bude slabota. Ale ono se říká, že se nemá dát na první dojem, a ještě že jsem tak neučila. Děj se začal rozjíždět a já knihu hltala stránku po stránce a nemohla se dočkat rozuzlení "kvízového večera". Nakonec mi přišla daleko napínavější než autorčina (již mnou zmíněná) kniha Manželovo tajemství. Když to zhodnotím kolem a kolem - tak to byla skvělá kniha - nadchla mě, ikdyž se to zprvu tak nejevilo :-)

17.06.2016

Zátiší s kousky chlebaZátiší s kousky chlebaA. Quindlen

za mě nic moc - nechytla mě :(

21.05.2016

Kam se poděla ElizabethKam se poděla ElizabethE. Healey

Zajímavá kniha - brilantně napsaná s poutavým příběhem, který si lehce plyne mezi současností a vzpominkami hlavní hrdinky Maud, čímž se celý příběh utváří. Mít vypravečku, která je zapomětlivá (má stařeckou demenci) jsem vnímala občas chaoticky a sem tam jsem se ztratila, ale pak se objasnilo, jak a proč jsme se tam s Maud ocitly. Rozhodně knížka stojí za přečtení, nejen kvůli rozuzlení děje a odpovědi na otázku, zda - li se povede Elizabeth najít, ale také kvůli poukázaní na to, jak "asi" vnímá své okolí člověk, který trpí stejnou nemocí jako Maud.

24.04.2016

ČokoládaČokoládaJ. Harris

Bohužel se mi nedařilo se začít, ale knihou jsem se nakonec prokousala. Asi pro mě mělo v tomto případě větší kouzlo film, než kniha.(

10.04.2016

Malý pražský erotikonMalý pražský erotikonP. Hartl

Perfektni styl a osobitý humor, s nímž se čtenář mohl potkat již u autorovy prvotiny
Prvok, Šampón, Tečka a Karel. MPE byl oddechový, nápaditý, a hravý. Poutavý a čtivý děj, který se s léty hrdinů stupňuje. Mě kniha rozhodně nadchla. A už naprosto jistě vím, koho s ní obdaruji :-)

29.03.2016

Kdyby tak na mě někdo někde čekalKdyby tak na mě někdo někde čekalA. Gavalda

Docela oddechové čtení. U mě asi půl na půl - některé povídky byly zajímavé, hezké, vtipné, dojemné, jiné mne naopak vůbec nezaujaly.

09.03.2016

Horké i studenéHorké i studenéE. Queen

Ušlo - čte se lehce. Rychlý děj i rozuzlení.

28.02.2016

SlužkaSlužkaH. Lasicová

Kniha mne moc nezaujala. Možná se na tom podepsalo i to, že mi nevyhovoval styl a jazyk jakým byla napsaná. Vněčem strohá, v něčem moc utáhlá a popisná. Příběh o Ance, služce, z dob Uher je takový krátký popis ve vzpomínkách jednoho dlouhého života.

25.02.2016

Babička pozdravuje a omlouvá seBabička pozdravuje a omlouvá seF. Backman

Chvílema brečím, chvílema se směju, dle toho jak otáčím stránky a jak příběh plyne. A pak je po všem a ve vás to vře, to napětí, síla, smutek, ale i láska, oddadost, přátelstí, a také odpuštění...
Babička, jenž pozdravuje a omlouvá se je kniha, která vás s lehkostí vtáhne do děje, aby vás mohla pobavit, ale i dojmout. Ano, ta kniha je plná emocí, příběhů, pohádek a jedné milované babičky a o to víc milované vnučky - Elsy. Podle mne ja kniha skvělá, poutavá a má neobyčejný děj. Buď se do ni zamilujete nebo Vás neohromí, nic mezi tím není. Já si zamilovala Elsu, Alfa, workse a samozřejmě i babičku .)

20.02.2016

Sestra a sestřičkaSestra a sestřičkaM. Váňová

Ze začátku jsem se nemohla začíst, pak už to šlo ráz na ráz. Příběh dvou sester je zajímavý, dá se říct i ze života, ale ničím mě nepřekvapil, ani koncem.. Sice jsem konec četla skoro s otevřenou pusou a napjatě, ale když jsem knihu zavřela bylo po všem. Trochu jsem z příběhu měla pocit, že je to Lanczová pro dospělé. Ale určitě si zkusím od Váňové ještě něco dalšího přečíst, třeba překvapí..

24.01.2016

Dívka se sněhem ve vlasechDívka se sněhem ve vlasechN. Schulman

Moje druhá knižní detektivka - přišla mi lehce utahaná, a nesedlo mi časté střídání dějových postav místo rozdělení kapitol. Zápletka a rozuzlení bylo celkem napínavé. A do samotného konce jsem se pletla se svojí domněnkou kdo je vrahem.

17.01.2016

Nejsem jako vyNejsem jako vyJ. Picoult

Kniha byla dle očekávání a dle tématu zajímavá. Ze začátku jsem se jí nemohla prokousat a tak jsem v mezidobí četla jiné knihy, k této jsem se vrátila během volna o svátcích a jakmile začlo vyšetřování dostala kniha pro mne spád, který mi u ní předtím chyběl a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Ačkoliv zhruba od půlky jsem tušila, co a jak se asi tak stalo, občas jsem ale zaváhala a říkala jsem si "Jacobe, to snad ne..." :-) Přiznávám, občas bývám u knih lehce naivní a žiju příběhem. Jen mě na knize mrzí - konec nekonec. Knize bych dala 4 hvězdičky, ale pátou má za to, že se autorka pustila do nelehkého úkolu psát o Aspergerově syndromu, kterého se dle mého velice dobře zhostila.

27.12.2015

Levandulový pokojLevandulový pokojN. George

Nádherná!.. Uchvátila mě - ten smutek, žal, bolest, touha, něha, láska, tanec - ŽIVOT! Bláhový Perdu, který neotevřel a nepřečetl si dopis - proklínala jsem ho za to. A obdivovala, že se vypravil do Provence. Příběh byl poutavý, promyšlený - hezký i smutný zároveň. Měl chuť po poznání a vlídnosti. Láska je sladká i hořká. A děj mi přišel ze začatku dle Perduova vidění hořký a přecházel stránku po stránce ke sladkosti. Už teď vím, že jednou si Jeanův příběh vezmu znovu do ruky a budu ho s ním prožívat. Abych jím mohla být opět pohlcena a mohla ho vstřebávat všemy póry...
Jen jednu věc - knihu bych ale s dovolením přejmenovala na "Ochutnavač knih". Vím, proč se kniha jmenuje Levandulový pokoj, ale tak nějak název, jenž jsem si přebrala z knihy já, se mi zamlouvá pro celek tohoto příběhu daleko víc.

23.12.2015

1 2 >