Mermaida - Komentáře


Ten, kdo stojí v koutěTen, kdo stojí v koutěS. Chbosky

Knihu jsem četla poměrně dlouho, na to jak je útlá. Některé zápisky (dopisy) mi přišly nijaké, občas jsem si říkala, že je Charlie fakt divnej... Ale ten konec (epilog) mě dostal. Jsem nečekala..

Zajímá mě jaký je film, tak bych se ráda na nej někdy podívala.

15. listopadu


Lituji, čekají měLituji, čekají měA. Martin-Lugand

Krásný příběh. Četlo se mi to dobře - svižně.
Od knihy jsem si moc neslibovala, ale nakonec mě velmi mile překvapila. Spíš mě uchvátila. Poslední třetinu jsem zhltla na jeden zátah! Fajn oddechové čtení. Mě přišlo vhod a líbilo se!

26. října


Horečka nad ránemHorečka nad ránemP. Gárdos

Milý příběh, ačkoliv je z poválečné doby. Líbilo se mi prolínání příběhu s úryvky z dopisů, hezky se to četlo.

19. října


Velký GatsbyVelký GatsbyF. S. Fitzgerald

Musím přiznat, že ačkoliv jsem na knihu slyšela a četla docela chválu, mě nijak neoslovila. Ze začátku nuda, až jsem i uvažovala, že knihu ani nedočtu. Pak se to najdednou rozjelo, a .... a byl konec. Takový neslaný nemastný a najednou Bum a finish. Knihu jsem četla vlastně jen díky čtenářské výzvě - 1.téma (původně jsem zamýšlela, že budu číst "Koně se přece střílejí" od Horace McCoy).

13. října


Co by můj syn měl vědět o světěCo by můj syn měl vědět o světěF. Backman

Kniha se mi líbila, ale na Backmanovy předešlé romány nemá! Je humorná, úsměvná, ale tím to tak nějak končí.. Nebylo to to, co jsem od knihy očekávala, ale rozhodně mě nezklamala, měla něco "svýho" - taková oddechovka z Fredrikova srdce a pocitů...

01. října


Ať myši nepláčouAť myši nepláčouM. Váňová

Kniha mi úplně nesedla. Chyběla mi čtivost a uvěřitelnost. Propletení postav mi přišlo až skoro nevěrohodné. Nikdo z hlavních postav mi nebyl sympatický.

13. září


Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. Paris

Za mě skvělé strhující čtení. Hltala jsem stránku po stránce, čtení mělo spád, bylo podmanivé, nešlo se od knihy jen tak odtrhnout. A u vyústění a prolnutí minulosti s přítomností se mi tajil dech. Já byla z knihy nadšená.

11. září


Zelená míleZelená míleS. King

Moje první Kingovka! Zelenou míli znám z filmového zpracování a viděla jsem ji už mnohokrát, ale až teď jsem sáhla po knižní předloze. Hlavně díky čtenářské výzvě - kniha od autora z žebříčku 100 nejoblíbenějších autorů. Knižní zpracování se mi líbilo, četla se mi lehce (možná i tím, že jsem věděla, jak to všechno dopadne).
Styl autora mi sedl, ale myslím, že by bylo dobré zkusit nějakou Kingovku, ktrou vůbec neznám.

01. září


Okamžiky štěstíOkamžiky štěstíP. Hartl

Opět skvělá kniha od Hartla! Velice povedený dvojromán ze života, smutný i humorný. Některé propletení hrdinů bylo až "směsně naivní", ale stejně byla celá kniha taková kouzelná, když opomenu oba smutné začátky.
Já začala knihu od Veroniky. A jsem za to ráda, i když u ní jsem si dost pobrečela, kdežto u Jáchyma pak už ne...
Knihu jsem četla skoro s dvoutýdenní pauzou (mezi příběhy Veroniky a Jáchyma), ale jinak jsem měla obě části přečtené za pár hodin :-)
Kniha se mi četla skvěle, žádné hluché místo, pokud to zrovna situace v příběhu dovolila, tak jsem se u knihy i bavila .-) Rozhodně doporučiji!

*Číst první Veroniku - budete tak mít lepší celek, než když začnete od Jáchyma (pak byste už hodně věcí od Veroniky věděli do předu i to kdo vše jí vstoupí do života..)

31. srpna


MluvMluvL. H. Anderson

Nevím, jak tuhle knihu hodnotit. Nečetla se mi zrovna moc dobře, plno pasáží mi přišlo rušivých, ale příběh sám o sobě je nápaditý a poutavý.

14. července


Ráchelina knihaRáchelina knihaS. Værøyvik

Po měsíci dočteno! Ufff! Silná to kniha (a nemyslím tloušťkou!).
Ze začátku jsem měla problém se čtivostí knihy. Až někdy za polovinou dostala pro mne spád takový, že jsem se konečně začetla a nechtěla knihu odložit. Celkově byla kniha krásná. Jen ten Ráchelin život byl poměrně smutný, ale vlastně se snoubil i s tím příjemnějším , což spíše ukazuje až konec knihy.
A emočně? Nemám slov - dokonce mi tekly slzy i v tramvaji (spolucestující divně čuměli...). Myslím, že tuhle knihu si budu hodně dlouho pamatovat, přestože naše společné začátky nebyly nic moc. Ale ten konec je vykompenzoval!

30. června


Šarlotin andělŠarlotin andělD. Martincová

Och... Ty emoce, nejde je od knihy oddělit...
Na začátek bych upřesnila, že kniha je (určena) pro čtenáře, kteří věří (nebo si dovedou představit), že je něco víc než jen MY - TADY A TEĎ! Možná, že odstavec ke konci knihy o tom, co popisuje čtenářka níže podemnou, byl lehce přehnaný, ale věřím, že plno věcí si způsobujeme na planetě Zemi sami (v což je evidentně přesvědčená i paní autorka)...
Ale zpět ke knize, mě přišla fantastická (ačkoliv úplně na ty ezoterický věci nevěřím). Líbilo se mi celé podání a provázání knihy s tím, jak anděl Noelah provází Šarlotu zpětně jejím životem a vzpomínky, a dík tomu se dozvídáme, co vše prožila a proč.
Dle mého názoru není tato kniha odpad - jen si zatím nenašla správné čtenáře.
Pozor - kniha nepatří do rukou striktním realistům!! Ti takovou knihu odsoudí a poplivou! Škoda... mohla mít potenciál.

19. června


Chlapec v pruhovaném pyžamuChlapec v pruhovaném pyžamuJ. Boyne

Tato kniha o nevšedním pohledu na události spojené s Druhou světovou válkou očima devítiletého německého chlapce mě dostala a ohromila. Sice byla psaná jednodušším stylem, přesto měla něco, co jí na čtivosti neubralo. Podle mě rozhodně stojí za přečtení.
PS: Film také stojí za to, přestože ten konec na mě působil daleko hůře než v knize..

10. června


Vlak nadějeVlak nadějeC. B. Kline

Krásná a dojemná kniha, nejen o tom, jak děti dokáží být silné, získala ode mě 5 hvězdiček. Čas s knihou mi rychle utíkal, četla se svižně, děj plynul. Líbily se mi i pasáže o Molly, ale daleko víc mě do děje v táhly vzpomínky Vivien. Knihu doporučuji všemi deseti.

22. května


Je mi třicet a jsem singleJe mi třicet a jsem singleI. Kleníková

Velmi příjemné a oddechové čtení v podobě krátkých fejetonů (původně sloupků z deníku Metro) ze života single. Líbilo se mi humorné podání.

16. května


Čmeláci v srdciČmeláci v srdciP. Hülsmann

Krásné a příjemné čtení, co pohladí (nejen) po duši, vykouzlí vám úsměv na tváři, a možná i dojme k slzám. Mě se četla knížka překvapivě lehce. A líbila se mi! A k tomu skvělá věta: "Láska tě nesmí odrovnat!"

29. dubna


Dobří sousedéDobří sousedéA. Banner

V době čtení mi vadilo veškeré vyrušení zvenčí, nechtělo se mi knihu vůbec zavírat a odkládat. Měla čtivý a plynulý děj se zajímavou zápletkou. Konec na můj vkus trochu neurčitý, jak se nakonec Sarah zachová (ale to je můj osobní problém s "jasně" neuzavřenými konci). Jinak to ale pro mě byla příjemná kniha.
Rozhodně nebyla špatná, ale ani super výborná.

19. dubna


Manželé odvedleManželé odvedleS. Lapena

Jeden z mých prvních thrillerů - a jsem nadmíru spokojená. Četla se s lehkostí, neobešla se bez napětí a zvratů. Nechtělo se mi od knihy odtrhnout. Jen ten konec už byl až moc dramatický (dle mého skromného názoru). Každopádně skvělé čtivo - doporučuji!

17. dubna


Obuvníkova ženaObuvníkova ženaA. Trigiani

Krásná kniha nejen o lásce. A také smutná. Přesto stojí za přečtení.

11. dubna


Kabinet milostných dopisůKabinet milostných dopisůA. Richman

Válečný román z fašistické Itálie byl pro mne nevšedním, avšak ne úplně uspokojivým čtením. Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst. Motala jsem se v kapitolách mezi Veronou a Portofinem. Ale po více jak měsíci odkládání, jsem knihu vzala do ruky, a během jednoho "marodícího" odpoledne jsem zbytek knihy přelouskala - á 250 stránek. Asi přišel na knihu ten správný čas. :-) Najednou vše do sebe zapadalo a nechtělo se mi knihu odložit. Byl to milý a laskavý příběh.
Ještě plus za nádhernou obálku. :-)

29. března


Přístav nadějePřístav nadějeN. George

Krásná poutavá knížka. Příběh o tom, jak se Kerdrucký přístav stal pro Marianne nadějí, že nikdy není pozdě změnit svůj život a pohled na něj. Jak i v pokročilém věku lze objevit lásku a vášeň, a také přátelství. Bylo to příjemné čtení, u kterého se zasmějete i popláčete. Neváhejte, a počtěte si.

27. března


Hra o holčičkuHra o holčičkuS. Štroblová

Přišlo mi, že kniha je "o ničem" - ačkoliv se úzce dotýká tématu, které ale není plně vysloveno. A zrovna na konci, to konečně vypadá, a hle ... tím kniha končí. Prostě neucelené, a neustále se omílá to samé dokola - ačkoliv to omílané je vztah. A text rozdělen pouze značkou, bez kapitol, mi k celkovému dojmu také nepřidal. Pro mě zklamání..

17. března


Muž jménem OveMuž jménem OveF. Backman

Dandy1: Kniha je zfilmovaná. ale se švédskými herci! http://www.csfd.cz/film/73244-muz-jmenem-ove/prehled/

09. března


Copatá mámaCopatá mámaB. Bečvářová

milá a příjemná knížka - taková oddechovka :-)

01. března


Sirotek č. 8Sirotek č. 8K. v. Alkemade

Velice silný a čtivý příběh. O to silnější, když si vezmete, že je inspirován skutečnými událostmi. Příběh Rachel se mi četl s neuvěřitelnou lehkostí. Hodně zajímavý je i doslov, kde se dozvídáme co vše vedlo autorku k této historické novele. Za mě rozhodně pět hvězdiček, jelikož kniha vtáhne čtenáře a jen tak nepustí. A vy s napětím sledujete co vše se v tomto příběhu odehrává za "životní peripetie"...

07. února


HostitelHostitelS. Meyer

Smekám! Ze začátku mi to přišlo divné a rozvláčné, ale postupně se děj rozjel a já hltala stránku po stránce, užaslá skvělou dějovou linií. Fantastické fantasy.
Kam se na Hostitele hrabe autorčina sága Twilinght a i ta byla pecka! :)

17. ledna


HobitHobitJ. R. R. Tolkien

Hobit je klasika, a já se stydím, že jsem ho (pře)četla až teď!.. Už dlouho - předlouho jsem ho oddalovala. Tentokrát, jsem se do něho Konečně pustila díky výzvě pro r.2016 (Kniha z žebříčku 100 nejlépe hodnocených knih), ale nestihla jsem ho dočíst do konce roku :( Ale i tak jsem ráda, že jsem ho konečně zdolala a mám ho za sebou, a že mám sama pro sebe jedno velké plus za přečtení dlouho odkládající knihy :)

03. ledna


Tři přáníTři přáníL. Moriarty

Ačkoliv mě to mrzí, neboť jsem si spisovatelku velice oblíbila, tak tato kniha mě docela zklamala. Přestože tu není stovka postav, tak jsem se v ději a v orientaci postav dost ztrácela. Příběh na mě působil rozvláčně a možná zbytečně zdlouhavě. Sestry na mě působily hodně hekticky, ale zřejmě o to spisovatelce šlo :-) Ale mě to bohužel tentokrát vůbec nesedlo. Možná je to i obdobím. Ráda si zkusím knihu znovu otevřít v nějakém méně "stresovém" čase. A uvidím... Rozhodně, ale na autorce prozatím nezanevřu!

27.12.2016


Velké problémy v Malém VietnamuVelké problémy v Malém VietnamuF. Kotleta (pseudonym)

Můj druhý Kotleta právě dočten. A musím konstatovat, že to byla stejně úchvatná četba jako má prvotina v díle "Příliš dlouhá swingers party". Sex, démoni a akce - co víc si od Kotlety přát? :-D

03.12.2016


Chlapec na dřevěné bedněChlapec na dřevěné bedněL. Leyson

Toto je velice silný příběh. A jak píše JanaT. pod mým komentářem, zde nejde o kvalitu knihy či knihu jako takovou, ale o to co v ní stojí - to o čem je! Myslím, že u takovýchto vzpomínkových audiobografií bychom si měli uvědomit co nám pisatel odkazuje. Je to kus "naší kruté historie", kterou nikdo nikdy neodpáře. A i přesto se to četlo velice dobře a svižně, i když já osobně, jsem v jednu chvíli neměla "sílu" číst dál a musela jsem knihu na pár dní odložit - ale přiznávám se, jsem "slabá" povaha :-) Nakonec jsem knihu dočetla, a smekám. Já osobně bych nechtěla na nic takového vzpomínat, i jen kvůli tomu, abych to celému světu podala v knižní podobě... Rozhodně stojí za přečtení.

22.11.2016


Dánská dívkaDánská dívkaD. Ebershoff

Velice emocní román. Bohužel jsem knihu četla až po shlednutí filmu, a díky tomu mi kniha neposkytla takový zážitek, jaký mohla. Je mi naprosto jasné, ze kdyby kniha byla první (před filmem), daleko více bych ji prožívala. Přesto jsem z příběhu o Lili nadšená. Je to zvláštní číst o transžene (jak uvádí autor). Kor z doby, z které příběh pochází. Zajímavý byl i doslov a rozhovor s autorem, které toto druhé vydání obsahuje.

09.11.2016


Tady byla Britt-MarieTady byla Britt-MarieF. Backman

Fotbal sice není můj šálek kávy, ale přesto mě kniha o Britt-Marii chytla za srdce a jen tak nepustí, stejně tak jako druhé dvě Backmanovy knih. Britt-Marie nikdy nikoho nekritizuje, jistě že ne ... :-) A přesto si ji postupem času oblíbíte stejně tak jako ostatní postavy z tohoto "pohádkového" příběhu o fotbalu, který musí milovat přece každý.. :-)
A v kuchyni už mám předělanou zásuvku v tomhle pořadí: Vidličky - Nože - Lžíce! Prostě jen pro ten pocit, abych veděla že i tady byla Britt-Marie...

Už teď s nedočkavostí čekám na další "úžasné" dílo z pera Fredrikova. Doufám, že ne nadarmo!

28.09.2016


Večeře s vampýremVečeře s vampýremA. Gibbs

Velmi pěkné čtení - příběh mě upoutal a vtáhl. Tuhle tématiku můžu, tudíž se mi kniha a i příběh líbily. Autorce velké plus za nápaditost a hezký sloh. Určitě mám v plánu se pustit i do druhé knihy, a už teď se těším.

16.09.2016


Bez šanceBez šanceN. Shusterman

Tak tahle kniha byla naprostá Bomba! Na mě nezvyklý žánr, a přesto mě zaujala na tolik, že se od ní nedalo odtrhnout, jen horko těžko jsem se soustředila na práci, po té co jsem knihu zaklapla při vystupování z mhd u práce .. Příběh a téma byl fascinující, velmi čtivý. Obdivuji autora, za jeho fantazii, která zřejmě za příběhem vězí. Celou dobu při čtení jsem byla napnutá, jak příběh "Rozpojenců" dopadne. A nakonci jsem neveřila, že mám již knihu za sebou..

25.08.2016


Muž jménem OveMuž jménem OveF. Backman

Krásný dojemný příběh, o jednom "starém" mrzoutovi, který vás chytne za srdce a vy čtete a čtete a zjišťujete, že on ten Ove, zase nebude takový bručoun. On to bude docela dobrej chlap, se kterým se život nemazlil, a tak se on nemazlí s ostatními.
Na začátku jsem si říkala, že ty jeho "zásady" jsou fakt na hlavu, a že to autor trochu přepísknul s tou negací hlavní postavy. Jenže záhy jsem zjistila, jak jsem se spletla a hle, Oveho jsem si víc a víc během čtení oblíbila, až tak, že mi bylo z konce knížky smutno. Backman prostě umí vtáhnout do děje!
Rozhodně doporučuji přečíst, nejen těm, kterým se líbila od Fredrika pohádkářská kniha "Babička" :-)

18.08.2016


Zamilovaná hypnotizérkaZamilovaná hypnotizérkaL. Moriarty

Tak včera dočteno - od této spisovatelky je to již má třetí kniha. A ikdyž byla hodně zajimavá, hodně emotivní (díky pohledu Saskie), tak mě kupodivu neoslovila tolik, jak jsem čekala. Ale rozhodně tím nemyslím, že se mi nelíbila. Líbila, ale nebylo to takové "wow", jaké jsem měla třeba u Sedmilhářek.

30.07.2016


SedmilhářkySedmilhářkyL. Moriarty

Ze začátku mne nijak neoslovila a nebavila... S porovnáním s Manželovým tajemstvím mi přišlo, že se to tady nějak pomalu rozjíždí (myšleno dějově). Až jsem si říkala, že tahle kniha bude slabota. Ale ono se říká, že se nemá dát na první dojem, a ještě že jsem tak neučila. Děj se začal rozjíždět a já knihu hltala stránku po stránce a nemohla se dočkat rozuzlení "kvízového večera". Nakonec mi přišla daleko napínavější než autorčina (již mnou zmíněná) kniha Manželovo tajemství. Když to zhodnotím kolem a kolem - tak to byla skvělá kniha - nadchla mě, ikdyž se to zprvu tak nejevilo :-)

17.06.2016


Zátiší s kousky chlebaZátiší s kousky chlebaA. Quindlen

za mě nic moc - nechytla mě :(

21.05.2016


Kam se poděla ElizabethKam se poděla ElizabethE. Healey

Zajímavá kniha - brilantně napsaná s poutavým příběhem, který si lehce plyne mezi současností a vzpominkami hlavní hrdinky Maud, čímž se celý příběh utváří. Mít vypravečku, která je zapomětlivá (má stařeckou demenci) jsem vnímala občas chaoticky a sem tam jsem se ztratila, ale pak se objasnilo, jak a proč jsme se tam s Maud ocitly. Rozhodně knížka stojí za přečtení, nejen kvůli rozuzlení děje a odpovědi na otázku, zda - li se povede Elizabeth najít, ale také kvůli poukázaní na to, jak "asi" vnímá své okolí člověk, který trpí stejnou nemocí jako Maud.

24.04.2016


ČokoládaČokoládaJ. Harris

Bohužel se mi nedařilo se začít, ale knihou jsem se nakonec prokousala. Asi pro mě mělo v tomto případě větší kouzlo film, než kniha.(

10.04.2016


1 2 >