Mermaida - Přečtené 142


Anglické listí aneb Coolturní šok
únor - březen 2018
Anglické listí aneb Coolturní šok 2017, A. Damijo


Kniha vzpomínek
únor 2018 (13.-20.)
Kniha vzpomínek 2015, R. Coleman

Krásná a zajímavá kniha. Zajímavá svým námětem, lehce mi připomněla knihu "Hledá se Elizabeth", a hlavně film "Pořád jsem to já". Tato kniha byla mým prvním setkáním se spisovatelkou, a rozhodně ne posledním. Líbilo se mi jak příběh pojala, byl podmanivý, čtivý, laskavý, s nádechem smutku. Za mě určitě ano! :-)


Harry Potter a vězeň z Azkabanu
únor 2018 (01.-10.)
Harry Potter a vězeň z Azkabanu 2017, J. K. Rowling


Harry Potter a Tajemná komnata
leden 2018 (22.-31.)
Harry Potter a Tajemná komnata 2017, J. K. Rowling


Medvědín
prosinec 2017 - leden 2018
Medvědín 2017, F. Backman

Třešně voní vždycky po třešních! Zvlášť v hokejových městech! Parádní kniha a to mi hokej nic neříká (i když jako malá, jsem na hokej koukala s tátou v TV daleko raději než na fotbal. Tím narážím na jinou knihu od F.B. z prostředí sportu). Příběhem jsem byla naprosto pohlcena. Kniha mě nadchla a to jsem se dlouho domnívala, že Babičku (Babička pozdravuje a omlouvá se) nic nepředčí, ale mýlila jsem se! Babička byla sice kouzelná, rozplakala i rozesmála, ale tohle....tohle byl parádní zážitek. A ten konec?!? Backmane, smekám!


Vánoční koleda
prosinec 2017 (25.-26.)
Vánoční koleda 2016, C. Dickens


Jako zabít ptáčka
listopad - prosinec 2017
Jako zabít ptáčka 2015, H. Lee

Ten, kdo stojí v koutě
říjen - listopad 2017
Ten, kdo stojí v koutě 2012, S. Chbosky

Knihu jsem četla poměrně dlouho, na to jak je útlá. Některé zápisky (dopisy) mi přišly nijaké, občas jsem si říkala, že je Charlie fakt divnej... Ale ten konec (epilog) mě dostal. Jsem nečekala.. Zajímá mě jaký je film, tak bych se ráda na nej někdy podívala.


Lituji, čekají mě
říjen 2017 (20.-26.)
Lituji, čekají mě 2017, A. Martin-Lugand

Krásný příběh. Četlo se mi to dobře - svižně. Od knihy jsem si moc neslibovala, ale nakonec mě velmi mile překvapila. Spíš mě uchvátila. Poslední třetinu jsem zhltla na jeden zátah! Fajn oddechové čtení. Mě přišlo vhod a líbilo se!


Horečka nad ránem
říjen 2017 (13.-19.)
Horečka nad ránem 2016, P. Gárdos

Milý příběh, ačkoliv je z poválečné doby. Líbilo se mi prolínání příběhu s úryvky z dopisů, hezky se to četlo.


Velký Gatsby
říjen 2017 (04.-12.)
Velký Gatsby 2011, F. S. Fitzgerald

Musím přiznat, že ačkoliv jsem na knihu slyšela a četla docela chválu, mě nijak neoslovila. Ze začátku nuda, až jsem i uvažovala, že knihu ani nedočtu. Pak se to najdednou rozjelo, a .... a byl konec. Takový neslaný nemastný a najednou Bum a finish. Knihu jsem četla vlastně jen díky čtenářské výzvě - 1.téma (původně jsem zamýšlela, že budu číst "Koně se přece střílejí" od Horace McCoy).


Co by můj syn měl vědět o světě
září 2017 (14.-30.)
Co by můj syn měl vědět o světě 2017, F. Backman

Kniha se mi líbila, ale na Backmanovy předešlé romány nemá! Je humorná, úsměvná, ale tím to tak nějak končí.. Nebylo to to, co jsem od knihy očekávala, ale rozhodně mě nezklamala, měla něco "svýho" - taková oddechovka z Fredrikova srdce a pocitů...


Ať myši nepláčou
srpen - září 2017
Ať myši nepláčou 2012, M. Váňová

Kniha mi úplně nesedla. Chyběla mi čtivost a uvěřitelnost. Propletení postav mi přišlo až skoro nevěrohodné. Nikdo z hlavních postav mi nebyl sympatický.


Za zavřenými dveřmi
září 2017 (04.-08.)
Za zavřenými dveřmi 2017, B. Paris

Za mě skvělé strhující čtení. Hltala jsem stránku po stránce, čtení mělo spád, bylo podmanivé, nešlo se od knihy jen tak odtrhnout. A u vyústění a prolnutí minulosti s přítomností se mi tajil dech. Já byla z knihy nadšená.


Zelená míle
srpen 2017 (25.-31.)
Zelená míle 2014, S. King

Moje první Kingovka! Zelenou míli znám z filmového zpracování a viděla jsem ji už mnohokrát, ale až teď jsem sáhla po knižní předloze. Hlavně díky čtenářské výzvě - kniha od autora z žebříčku 100 nejoblíbenějších autorů. Knižní zpracování se mi líbilo, četla se mi lehce (možná i tím, že jsem věděla, jak to všechno dopadne). Styl autora mi sedl, ale myslím, že by bylo dobré zkusit nějakou Kingovku, ktrou vůbec neznám.


Okamžiky štěstí
30. srpen 2017
Okamžiky štěstí 2016, P. Hartl

Opět skvělá kniha od Hartla! Velice povedený dvojromán ze života, smutný i humorný. Některé propletení hrdinů bylo až "směsně naivní", ale stejně byla celá kniha taková kouzelná, když opomenu oba smutné začátky. Já začala knihu od Veroniky. A jsem za to ráda, i když u ní jsem si dost pobrečela, kdežto u Jáchyma pak už ne... Knihu jsem četla skoro s dvoutýdenní pauzou (mezi příběhy Veroniky a Jáchyma), ale jinak jsem měla obě části přečtené za pár hodin :-) Kniha se mi četla skvěle, žádné hluché místo, pokud to zrovna situace v příběhu dovolila, tak jsem se u knihy i bavila .-) Rozhodně doporučiji! *Číst první Veroniku - budete tak mít lepší celek, než když začnete od Jáchyma (pak byste už hodně věcí od Veroniky věděli do předu i to kdo vše jí vstoupí do života..)


Bajky barda Beedleho
červenec 2017 (26.-28.)
Bajky barda Beedleho 2017, J. K. Rowling


Harry Potter a kámen mudrců
červenec 2017 (10.-25.)
Harry Potter a kámen mudrců 2017, J. K. Rowling


Mluv
červenec 2017 (04.-14.)
Mluv 2016, L. H. Anderson

Nevím, jak tuhle knihu hodnotit. Nečetla se mi zrovna moc dobře, plno pasáží mi přišlo rušivých, ale příběh sám o sobě je nápaditý a poutavý.


Ráchelina kniha
květen - červen 2017
Ráchelina kniha 2016, S. Værøyvik

Po měsíci dočteno! Ufff! Silná to kniha (a nemyslím tloušťkou!). Ze začátku jsem měla problém se čtivostí knihy. Až někdy za polovinou dostala pro mne spád takový, že jsem se konečně začetla a nechtěla knihu odložit. Celkově byla kniha krásná. Jen ten Ráchelin život byl poměrně smutný, ale vlastně se snoubil i s tím příjemnějším , což spíše ukazuje až konec knihy. A emočně? Nemám slov - dokonce mi tekly slzy i v tramvaji (spolucestující divně čuměli...). Myslím, že tuhle knihu si budu hodně dlouho pamatovat, přestože naše společné začátky nebyly nic moc. Ale ten konec je vykompenzoval!


Šarlotin anděl
červen 2017 (16.-19.)
Šarlotin anděl 2016, D. Martincová

Och... Ty emoce, nejde je od knihy oddělit... Na začátek bych upřesnila, že kniha je (určena) pro čtenáře, kteří věří (nebo si dovedou představit), že je něco víc než jen MY - TADY A TEĎ! Možná, že odstavec ke konci knihy o tom, co popisuje čtenářka níže podemnou, byl lehce přehnaný, ale věřím, že plno věcí si způsobujeme na planetě Zemi sami (v což je evidentně přesvědčená i paní autorka)... Ale zpět ke knize, mě přišla fantastická (ačkoliv úplně na ty ezoterický věci nevěřím). Líbilo se mi celé podání a provázání knihy s tím, jak anděl Noelah provází Šarlotu zpětně jejím životem a vzpomínky, a dík tomu se dozvídáme, co vše prožila a proč. Dle mého názoru není tato kniha odpad - jen si zatím nenašla správné čtenáře. Pozor - kniha nepatří do rukou striktním realistům!! Ti takovou knihu odsoudí a poplivou! Škoda... mohla mít potenciál.


Chlapec v pruhovaném pyžamu
květen 2017 (22.-30.)
Chlapec v pruhovaném pyžamu 2017, J. Boyne

Tato kniha o nevšedním pohledu na události spojené s Druhou světovou válkou očima devítiletého německého chlapce mě dostala a ohromila. Sice byla psaná jednodušším stylem, přesto měla něco, co jí na čtivosti neubralo. Podle mě rozhodně stojí za přečtení. PS: Film také stojí za to, přestože ten konec na mě působil daleko hůře než v knize..


Vlak naděje
květen 2017 (16.-22.)
Vlak naděje 2015, C. B. Kline

Krásná a dojemná kniha, nejen o tom, jak děti dokáží být silné, získala ode mě 5 hvězdiček. Čas s knihou mi rychle utíkal, četla se svižně, děj plynul. Líbily se mi i pasáže o Molly, ale daleko víc mě do děje v táhly vzpomínky Vivien. Knihu doporučuji všemi deseti.


Je mi třicet a jsem single
květen 2017 (02.-15.)
Je mi třicet a jsem single 2016, I. Kleníková

Velmi příjemné a oddechové čtení v podobě krátkých fejetonů (původně sloupků z deníku Metro) ze života single. Líbilo se mi humorné podání.


Čmeláci v srdci
duben 2017 (20.-29.)
Čmeláci v srdci 2015, P. Hülsmann

Krásné a příjemné čtení, co pohladí (nejen) po duši, vykouzlí vám úsměv na tváři, a možná i dojme k slzám. Mě se četla knížka překvapivě lehce. A líbila se mi! A k tomu skvělá věta: "Láska tě nesmí odrovnat!"


Dobří sousedé
duben 2017 (17.-19.)
Dobří sousedé 2017, A. Banner

V době čtení mi vadilo veškeré vyrušení zvenčí, nechtělo se mi knihu vůbec zavírat a odkládat. Měla čtivý a plynulý děj se zajímavou zápletkou. Konec na můj vkus trochu neurčitý, jak se nakonec Sarah zachová (ale to je můj osobní problém s "jasně" neuzavřenými konci). Jinak to ale pro mě byla příjemná kniha. Rozhodně nebyla špatná, ale ani super výborná.


Manželé odvedle
duben 2017 (13.-16.)
Manželé odvedle 2017, S. Lapena

Jeden z mých prvních thrillerů - a jsem nadmíru spokojená. Četla se s lehkostí, neobešla se bez napětí a zvratů. Nechtělo se mi od knihy odtrhnout. Jen ten konec už byl až moc dramatický (dle mého skromného názoru). Každopádně skvělé čtivo - doporučuji!


Obuvníkova žena
březen - duben 2017
Obuvníkova žena 2014, A. Trigiani

Krásná kniha nejen o lásce. A také smutná. Přesto stojí za přečtení.


Kabinet milostných dopisů
únor - březen 2017
Kabinet milostných dopisů 2015, A. Richman

Válečný román z fašistické Itálie byl pro mne nevšedním, avšak ne úplně uspokojivým čtením. Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst. Motala jsem se v kapitolách mezi Veronou a Portofinem. Ale po více jak měsíci odkládání, jsem knihu vzala do ruky, a během jednoho "marodícího" odpoledne jsem zbytek knihy přelouskala - á 250 stránek. Asi přišel na knihu ten správný čas. :-) Najednou vše do sebe zapadalo a nechtělo se mi knihu odložit. Byl to milý a laskavý příběh. Ještě plus za nádhernou obálku. :-)


Přístav naděje
březen 2017 (22.-27.)
Přístav naděje 2016, N. George

Krásná poutavá knížka. Příběh o tom, jak se Kerdrucký přístav stal pro Marianne nadějí, že nikdy není pozdě změnit svůj život a pohled na něj. Jak i v pokročilém věku lze objevit lásku a vášeň, a také přátelství. Bylo to příjemné čtení, u kterého se zasmějete i popláčete. Neváhejte, a počtěte si.


Čemu jsem věřila
březen 2017 (17.-21.)
Čemu jsem věřila 2015, H. Fitzpatrick


Hra o holčičku
březen 2017 (01.-17.)
Hra o holčičku 2016, S. Štroblová

Přišlo mi, že kniha je "o ničem" - ačkoliv se úzce dotýká tématu, které ale není plně vysloveno. A zrovna na konci, to konečně vypadá, a hle ... tím kniha končí. Prostě neucelené, a neustále se omílá to samé dokola - ačkoliv to omílané je vztah. A text rozdělen pouze značkou, bez kapitol, mi k celkovému dojmu také nepřidal. Pro mě zklamání..


Copatá máma
únor 2017 (22.-28.)
Copatá máma 2016, B. Bečvářová

milá a příjemná knížka - taková oddechovka :-)


Sirotek č. 8
leden - únor 2017
Sirotek č. 8 2016, K. v. Alkemade

Velice silný a čtivý příběh. O to silnější, když si vezmete, že je inspirován skutečnými událostmi. Příběh Rachel se mi četl s neuvěřitelnou lehkostí. Hodně zajímavý je i doslov, kde se dozvídáme co vše vedlo autorku k této historické novele. Za mě rozhodně pět hvězdiček, jelikož kniha vtáhne čtenáře a jen tak nepustí. A vy s napětím sledujete co vše se v tomto příběhu odehrává za "životní peripetie"...


Pohodlné lži
leden 2017 (18.-25.)
Pohodlné lži 2014, R. S. Meyers


Hostitel
leden 2017 (03.-17.)
Hostitel 2009, S. Meyer

Smekám! Ze začátku mi to přišlo divné a rozvláčné, ale postupně se děj rozjel a já hltala stránku po stránce, užaslá skvělou dějovou linií. Fantastické fantasy. Kam se na Hostitele hrabe autorčina sága Twilinght a i ta byla pecka! :)


Hobit
prosinec 2016 - leden 2017
Hobit 2011, J. R. R. Tolkien

Hobit je klasika, a já se stydím, že jsem ho (pře)četla až teď!.. Už dlouho - předlouho jsem ho oddalovala. Tentokrát, jsem se do něho Konečně pustila díky výzvě pro r.2016 (Kniha z žebříčku 100 nejlépe hodnocených knih), ale nestihla jsem ho dočíst do konce roku :( Ale i tak jsem ráda, že jsem ho konečně zdolala a mám ho za sebou, a že mám sama pro sebe jedno velké plus za přečtení dlouho odkládající knihy :)


Tři přání
prosinec 2016 (05.-27.)
Tři přání 2016, L. Moriarty

Ačkoliv mě to mrzí, neboť jsem si spisovatelku velice oblíbila, tak tato kniha mě docela zklamala. Přestože tu není stovka postav, tak jsem se v ději a v orientaci postav dost ztrácela. Příběh na mě působil rozvláčně a možná zbytečně zdlouhavě. Sestry na mě působily hodně hekticky, ale zřejmě o to spisovatelce šlo :-) Ale mě to bohužel tentokrát vůbec nesedlo. Možná je to i obdobím. Ráda si zkusím knihu znovu otevřít v nějakém méně "stresovém" čase. A uvidím... Rozhodně, ale na autorce prozatím nezanevřu!


Velké problémy v Malém Vietnamu
listopad - prosinec 2016
Velké problémy v Malém Vietnamu 2016, F. Kotleta (pseudonym)

Můj druhý Kotleta právě dočten. A musím konstatovat, že to byla stejně úchvatná četba jako má prvotina v díle "Příliš dlouhá swingers party". Sex, démoni a akce - co víc si od Kotlety přát? :-D


Chlapec na dřevěné bedně
listopad 2016 (11.-22.)
Chlapec na dřevěné bedně 2013, L. Leyson

Toto je velice silný příběh. A jak píše JanaT. pod mým komentářem, zde nejde o kvalitu knihy či knihu jako takovou, ale o to co v ní stojí - to o čem je! Myslím, že u takovýchto vzpomínkových audiobografií bychom si měli uvědomit co nám pisatel odkazuje. Je to kus "naší kruté historie", kterou nikdo nikdy neodpáře. A i přesto se to četlo velice dobře a svižně, i když já osobně, jsem v jednu chvíli neměla "sílu" číst dál a musela jsem knihu na pár dní odložit - ale přiznávám se, jsem "slabá" povaha :-) Nakonec jsem knihu dočetla, a smekám. Já osobně bych nechtěla na nic takového vzpomínat, i jen kvůli tomu, abych to celému světu podala v knižní podobě... Rozhodně stojí za přečtení.


1 2 3 4 >