Mermaida

Přečtené 188Přiveď mě zpátky
květen 2019 (13.-17.)
Přiveď mě zpátky 2019, B. Paris

Opět velice působivé čtení. Přišlo mi že kniha měla docela slabej a rozvláčnej začátek, ale po sléze jsem se do příběhu více ponořila a sem tam jsem se nemohla od čtení odtrhnout, přestože slabá místa by se asi našla. Konec mě dorazil, ale něco jsem z posledních stránek tušila! Musím přiznat, že bych na příbehu našla pár much, které by mě dříve nenapadlo ani hledat. Celkově se mi kniha líbila - Paris, prostš píše čtivě a poutavě. A její knihy jsou chytlavé (i když tahle konkrétně mě nepohltila hned od prvních stránek).


Není úniku
květen 2019 (02.-08.)
Není úniku 2018, T. Adams

Děj knihy se odehrává během jedné noci, ale vůbec to nevadilo. Kniha byla sthující, se zvraty. Občas se našlo něco "přitažené za vlasy", ale celkový dojem z knihy byl pro mne bezesporu "wow"!


Chlapec na vrcholu hory
duben 2019 (26.-30.)
Chlapec na vrcholu hory 2017, J. Boyne

Ačkoliv byla kniha podobně "děsivá" jako Chlapec v pruhovaném pyžamu, tak mě naštěstí "neskolila" tolik jako zmíněná kniha.


Vířivka
? - duben 2019
Vířivka 2019, L. Konečná

Obchodník s hudbou
duben 2019 (08.-18.)
Obchodník s hudbou 2019, R. Joyce

Kouzelná kniha o Frankovi, který žije hudbou a gramodeskami.


Šťastní lidé čtou a pijou kávu
březen 2019 (25.-29.)
Šťastní lidé čtou a pijou kávu 2016, A. Martin-Lugand

Krásná a milá knížka, která se mi četla velice dobře, přestože je i smutná a lehce depresivní...


Ztichlý dům
březen 2019 (20.-24.)
Ztichlý dům 2018, J. Blackhurst

Skvělý, poutavý, dechberoucí román, který si mne získal od prvních stránek. Děj měl spád, který mě strhnul a už nepustil. Během čtení jsem měla různé své teorie, které sebuď potvrdily nebo ne, ale rozhodně to nebyl pro mě předvídatelný příběh. Měl zvraty, které jsem vůbec nečekala a které knihu ještě víc vyzdvihly. Uměla bych si představit, že bych byla schopná tuhle knihu přečíst na jeden zátah, nebýt jiných povinností.


Nejlepší víkend
březen 2019 (02.-18.)
Nejlepší víkend 2018, P. Hartl

taková klasická Hartlovka, která neurazí ani nepřekvapí.


Život udeří, kam se mu zachce
únor 2019 (18.-28.)
Život udeří, kam se mu zachce 2018, P. Hülsmann

Kniha, která názvem opravdu odpovídá. Život se s námi nemazlí a udeří, kam se mu zachce, a my se nesmíme nechat utopit, musíme se s tím naučit rvát! Hlavní hrdinka Marie mi sedla od prvních stránek. A pocelou dobu jsem ji fandila, že se nevzdá, a že přestane být tou "dovokou Mariií". Jde o krásný a lehký, čtivý románek, ačkoliv je opět celkem předvídatelný. Ale to nemění nic na tom, že se budete u příběhu nejen usmívat, ale možná vám ukápne i slza, protože Marinina sestra bojuje se zákeřnou nemocí, a to samo o sobě není lehké téma. Za mě rozhodně nejlepší autorčina kniha (četla jsem obě dvě předcházející).


Závity ulit
únor 2019 (08.-17.)
Závity ulit 2018, M. Málková

Velice milé a poutavé čtení. Parádní oddechovka, která mi sedla.


Na Chesilské pláži
únor 2019 (04.-08.)
Na Chesilské pláži 2018, I. McEwan


Loutkář
leden 2019 (18.-31.)
Loutkář 2017, J. Gaarder

Mě to bohužel neoslovilo.. Jediné co jsem četlla tak trochu s očekáváním, byla poslední kapitola: Agnes


V pekle plynových komor
leden 2019 (14.-18.)
V pekle plynových komor 2010, S. Venezia

Tíživé a mrazivé čtení. U kterého si člověk říká, jak je to vůbec možné, že se takové zrůdnosti opravdu děly? Bylo to nelehké čtení, ale musím říci, že formou rozhovoru se mi četlo daleko lépe, než když jde o knihu s dějem (mám však na mysli srovnání knih s tímhle tématem a v tomto prostředí). Překvapilo mne, že jsemna svůj čtecí vkus knihu “slupla” poměrně rychle. Přitom to byla pro mne doposud nejtíživější, nejděsivější a nejbrutálnější kniha o holocaustu. Uvažuji o knize: Svědkové z továrny smrti, ale dam si trochu “načas” než ji otevřu....


Dopis
leden 2019 (03.-13.)
Dopis 2018, K. Hughes

Přestože v sobě kniha Dopis ukrývá silný a tragický příběh, tak je to i dojemná a krásná kniha, do které jsem se hned začetla, neboť je poutavě psaná.


Stařec a moře
28. prosinec 2018
Stařec a moře 2015, E. Hemingway


Forrest Gump
prosinec 2018 (25.-27.)
Forrest Gump 2012, W. Groom


Čas vlků
prosinec 2018 (03.-16.)
Čas vlků 2018, E. Nemert

Nezapomenutelný a dechberoucí příběh nejen o těch, kteří nasadili vlastní životy a zvolili si boj proti zlu. V knize je zobrazeno neutrální Švédsko a vnímání války hlavními hrdiny.


Padesát odstínů tymiánu
listopad - prosinec 2018
Padesát odstínů tymiánu 2018, Z. Pšeničková

Vtipné a skvělé počtení, bavilo a hodně pobavilo. neustále jsem měla při čtení úsměv na rtech. Bláznivé fantasy z kraje plného Mateřídoušky :-)


Poslední tango v Havaně
listopad 2018 (13.-26.)
Poslední tango v Havaně 2018, F. Kotleta (pseudonym)

První tři povídky parádní, ta poslední "Světla Paříže" mě už tolik nebrala, rozhodně o dost méně, než ty tři předcházející. Ale celkový dojem z knihy vynikající. Kotleta opět nezklamal. Nutno podotknout, že jsem teda četla pouze tuhle sérii s Tomášem Koskou. :-)


Jasno lepo podstín zhyna
listopad 2018 (06.-16.)
Jasno lepo podstín zhyna 2016, S. Baume

Neoslnilo..., čekala jsem nějak víc.


Dárek na rozloučenou
říjen 2018 (23.-30.)
Dárek na rozloučenou 2016, T. Driscoll

Pěkně napsaná knížka, která se příjemně četla. Příběh se mi moc líbil, i když byl i se špetkou smutku a slz, tak mě vtáhl a nepustil.


Paříž, moje láska, můj život
říjen 2018 (11.-21.)
Paříž, moje láska, můj život 2018, M. Dopjerová-Danthine


Smrtka
říjen 2018 (02.-10.)
Smrtka 2018, N. Shusterman

Kdybych se ke knize nedostala přes kolegyni - úplně by šla mimo mě a to by byla hodně hodně velká škola! Četla se fantasticky. Byla to naprostá bomba! Autor mne nadchl už svojí knihou Bez šance (kterou jsem četla před 2 lety), ale tohle bylo lo lepší.


Advokátova dcera
září 2018 (24.-30.)
Advokátova dcera 2017, A. Franze

Četlo se to velmi dobře, kniha má velice krátké kapitoly, takže jakmile se začtete, není lehké knihu odložit a vy se vezete s příběhem. Napínavé, zvratové. Líbilo!


Slepí
září 2018 (14.-23.)
Slepí 2018, A. F. Brady

Pro mě trochu zklamání. Mezi thrillery bych knihu moc neřadila - prostě román z prostředí psychiatrické kliniky a tečka. Kniha mi přišla sem-tam nezáživná, rozjela se až někde v polovině a teprve po dvěsté stránce začala gradovat. Na druhou stranu mě zajímalo, jak si Sam poradí se svými "démony", takže myšlenka, že bych knihu odložila se rozhodně nekonala.. Kdo je tajemný pacient Richard bylo naznačeno několik stran před koncem a pozornému čtenáři to neuniklo, takže pak samotné pátraní Sam a konečný dialog z Richardem byla jen taková ozdoba na dortu. Možná, že jsem si zbytečně slibovala od knihy něco víc, nějaký poutavý psychologický thriller, s kapkou náboje a dramatičnosti.., ale já jsem tohle v knize bohužel nenašla.


My proti vám
září 2018 (03.-13.)
My proti vám 2018, F. Backman

"Viděli jste někdy padnout město? To naše malé městečko v lesích - padlo! Viděli jste někdy město povstat? To naše povstalo. Hokejky - dvě branky - dva týmy! Zelení proti červeným - medvědi proti býkům. My proti Všem! Protože My jsme medvědi, Medvědi z Medvědína! Tohle je příběh o tom - co se stalo poté, od jara do zimy." Co se může stát, když jeden z nejnadanějších kluků má jedno velké tajemství - tajemství, které se neslučuje s hokejem? A co když se do sportovního klubu začne míchat politika? Koho se víc bát? Chuligánů s tetováním nebo chuligánů s kravatou? A co když někteří lidé řekli něco, co říct nechtěli, nebo neudělali to, co udělat měli? Život je tak zatraceně zvláštní a nikdy není lehký. Dědkové z Medvědína by vám odpověděli: 'že ani takový být nemá'... Knihu jsem dočetla včera ve 23:03! Utírajíc slzy, a neschopna usnout.... Ráda bych panu Backmanovi složila poklonu :-) Byl to po Medvědínu opět zážitek s velkým Z! Krásná a silná kniha! Napsat knihu o hokeji, kde je hokej jednou z nejdůležitějších věcí a přitom zároveň úplně vedlejší dějovou linkou, to chce poklonu. A respekt! Knize nechybí lidskost, ale hlavním tématem je násilí a nenávist - v různých podobách. Naneštěstí tu hraje velkou roli i přátelství, pochopení a dobrá rozhodnutí. Opět jsem se zamilovala do jeho stylu, do jeho způsobu a pojetí "dramatičnosti", do toho, jak mě dokáže názvem kapitoly rozsekat na tisíc kousíčků a pak vlastně zjistíte, že ten název je vsazen do jiného kontextu a nebo, že padlo jiné rozhodnutí... Já chci další dávku emocí! Backmane, Děkuji!


Malý princ
srpen 2018 (30.-31.)
Malý princ 2015, A. d. Saint-Exupéry


Léto u jezera
srpen 2018 (21.-29.)
Léto u jezera 2017, H. McKinnon

Knížka se mi líbila, příjemně se četla. Takové milé letní čtení (nejen) k vodě. Kde poznáváme dvě sestry - Iris a Leu, každá má své trápení a svůj způsob jak se s ním vyrovnat. Přesto se jedná o odpočinkovou četbu, která neurazí. Ale není ani prvoplánová.


Cukrová panenka
srpen 2018 (16.-21.)
Cukrová panenka 2017, L. L. McNeal

Příběh z "bílo - černošského" prostředí, kdy se dvanáctiletá Ibby dostane do domu své babičky Fannie, ve kterém jsou dvě černošky služebné. Za mě ano, četlo se to pěkně, nenudilo. Krásná kniha.


Pomněnčino dítě
srpen 2018 (14.-16.)
Pomněnčino dítě 2017, A. Prowse

Příběh jako takový se mi líbil, ale celkově jsem z knihy moc nadšená nebyla. Nevím proč, ale blbě se mi četla a přistihla jsem se jak přeskakuju odstavce :( Nevím zda to bylo stylem, jakým byla napsaná nebo překladem. Něco mi nesedlo. Ale díky dnešnímu odpolednímu sezení v parku a díky zvědavosti, jak to s Dot a Solem dopadne, jsem knihu úspěšně přečetla.


Kniha snů
srpen 2018 (08.-13.)
Kniha snů 2017, N. George

Nádherně zpracovaná, dojemná a zároveň smutná kniha.


Mazací tramvaj
srpen 2018 (05.-07.)
Mazací tramvaj 2017, M. Stachula

Ze začátku díky pomalému rozjezdu mi nepřišla kniha vůbec záživná, ale to se záhy změnilo! Pak nabrala na takové intenzitě, že jsem četla a četla a četla až po poděkování jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Kniha je vyprávěna deníkovou formou z pohledů čtyř hlavních hrdinů, a tyto kapitoly jsou krátké, díky nimž se kniha rychle utíká. Konečný zvrat byl skvěle podaný a překvapil.


Černooká
srpen 2018 (02.-03.)
Černooká 2018, A. Musilová

Byla jsem docela spokojená, na to že YA literaturu víceméně už nevyhledávám. Čekala jsem trochu víc, a sem tam jsem měla chuť přeskakovat stránky, ale to nebylo úplně knihou, jako spíš mým momemtálním rozpoložením. Myslím, že jsem nezvolila tuhle knihu v ten pravý okamžik, možná bych z ní pak byla víc nadšená.? Každopádně, Vik jsem si obíbila a s napětím jsem otáčela stránky, co ji Černooká provede - k čemu jí nabádá....


Čokoládový průšvih
červenec - srpen 2018
Čokoládový průšvih 2018, P. Hülsmann

Letní oddechové čtení, které neurazí. Bavilo mě i četlo se to dobře. Možná to mohlo být o chlup kratší.


Slečna M.
červenec 2018 (24.-29.)
Slečna M. 2018, C. Woods

Hezký příběh o dvou německých sestrách, které rozdělila 2. sv.válka. A o shledání v roce 1970 v Americe.


Zlodějka knih
červenec 2018 (16.-24.)
Zlodějka knih 2016, M. Zusak

Krásné a smutné zároveň. Příběh znám z filmu, ale knihu jsem četla prvně.


Harry Potter a Fénixův řád
červen - červenec 2018
Harry Potter a Fénixův řád 2018, J. K. Rowling


Osm
červen 2018 (01.-15.)
Osm 2017, R. Třeštíková


A každé ráno je cesta domů delší a delší
31. květen 2018
A každé ráno je cesta domů delší a delší 2018, F. Backman

V této útlé knížečce se setkáváme s Noahem a jeho dědou. Je to příběh o loučení. Dojemný příběh, který má velkou váhu. Krásné, čtivé, dechberoucí (a to nejde o thrillet) :-D Opravdové! Dokonalá souhra, která pohladí po duši, která rozesmutní i rozesměje. A to na Backmanových knihách obdivuji a miluji.


Kamkoli půjdeš
květen 2018 (22.-30.)
Kamkoli půjdeš 2018, C. Way

No ty krááá......so! - budu slušná! :-) Za celou dobu čtení mě nenapadlo, že by mě konec mohl tak "rozdrtit". Bylo to čtivé, napínavé a zajímavě psané - dvě vypravěčky (kamarádky z dětství), kdy jedna nám vypráví přítomnost, druhá nás nechává nahlížet do minulosti, ve které se "cosi" odehrálo. Že jde mezi nimi o tajemství víme od začátku knihy, ale až nakonci nás nechá autorka "prozřít". Konec vylepšil mé hodnocení o hvezdičku navíc - jinak by knížka dostala jen čtyři :-)


1 2 3 4 5 >