Mermaida - Přečtené 152


Harry Potter a Fénixův řád
červen - červenec 2018
Harry Potter a Fénixův řád 2018, J. K. Rowling


Osm
červen 2018 (01.-15.)
Osm 2017, R. Třeštíková


A každé ráno je cesta domů delší a delší
31. květen 2018
A každé ráno je cesta domů delší a delší 2018, F. Backman

V této útlé knížečce se setkáváme s Noahem a jeho dědou. Je to příběh o loučení. Dojemný příběh, který má velkou váhu. Krásné, čtivé, dechberoucí (a to nejde o thrillet) :-D Opravdové! Dokonalá souhra, která pohladí po duši, která rozesmutní i rozesměje. A to na Backmanových knihách obdivuji a miluji.


Kamkoli půjdeš
květen 2018 (22.-30.)
Kamkoli půjdeš 2018, C. Way

No ty krááá......so! - budu slušná! :-) Za celou dobu čtení mě nenapadlo, že by mě konec mohl tak "rozdrtit". Bylo to čtivé, napínavé a zajímavě psané - dvě vypravěčky (kamarádky z dětství), kdy jedna nám vypráví přítomnost, druhá nás nechává nahlížet do minulosti, ve které se "cosi" odehrálo. Že jde mezi nimi o tajemství víme od začátku knihy, ale až nakonci nás nechá autorka "prozřít". Konec vylepšil mé hodnocení o hvezdičku navíc - jinak by knížka dostala jen čtyři :-)


Ztracené světlo
květen 2018 (14.-21.)
Ztracené světlo 2017, J. Santopolo

Krásný příběh. Romantický, přesto velice silný. Do příběhu je zasazen den 11. zaří, který je pro celý příběh klíčovým okamžikem. Hezky napsané, emotivní, romantické. Takové příběhy já můžu... Za mě plný počet hvězd, protože tento příběh mě "doslova" pohladil po duši! :.)


Nechápej mě špatně
květen 2018 (03.-12.)
Nechápej mě špatně 2016, M. Kavanagh

Za mě ne! Příběh nijaký, plytký, zbytečně zdlouhavý a o ničem. Knížka mě zaujala v akci KK - domnívala jsem se, že by mohlo jít o milou "love-story" - pro květen jak dělanou. Tak na to zapomeňte! Když už jsme se k romantice mohli pročíst, tak v tom knížka skončila! :-O Ke všsmu byl příběh dost předvídatelný, a kdyby se ztenčil o tak 150 stránek, možná by šlo přimhouřit alespoň jedno oko... Přirovnání knihy ke knihám od J. Moyes mi přišlo dost zavádějící!


Někdo cizí v domě
duben 2018 (20.-30.)
Někdo cizí v domě 2018, S. Lapena

Kniha byla čtivá, o něco propracovanější než autorčina prvotina, alepoň na mě tak působila. Zajímavě se rozjíždělo vyšetřování, ze kterého máte pocit, jak hned víte, jak to všechno bylo, ale autorka zamíchá kartami tak, že není vše jasné. Jen z konce jsem byla hodně rozpačitá, pořád nevím, jak na mě působilo, jestli jako "wow" nebo "wtf?". :-D


Kromobyčejná pouť Barnabyho Brocketa
duben 2018 (11.-19.)
Kromobyčejná pouť Barnabyho Brocketa 2017, J. Boyne

Zvláštní a hodně jiný příběh od J. Boyneho než bych čekala. Kniha mě nadchla a svým způsobem chytla za srdce, i když při čtení se může velice často zdát, že jde spíše o dětskou knížku :-) Ale to není tak docela pravda, na své si přijdou dospělí i děti, o to se Boyne postaral, a velice dobře.


V pasti lží
duben 2018 (03.-10.)
V pasti lží 2018, B. Paris

Kdybych nečetla autorčin debut, byla by tahle kniha dost povedená, ale jelikož jsem měla velká očekávání, neboť prvotinou nasadila laťku poměrně vysoko, tak mě nakonec kniha V pasti lží docela zklamala. Byla sice čtivá, ale bavila mě o hodně méně. Neměla jsem u ni potřebu za každou cenu číst dál a teprve necelých sto stran před koncem se konečně rozjela. Jednoduše řečeno, čekala jsem jiný level.


Konec léta
březen 2018 (26.-31.)
Konec léta 2018, A. d. l. Motte

Svižné tempo a krátké kapitoly, byly pro mě přesně to pravé ořechové a sváděly k dalšímu čtení, bez dlouhého odložení. Knihu jsme přečetla na můj vkus neobvykle rychle a přesto jsem si ji naprosto užila. Konečné rozuzlení mě hodně překvapilo, až zaskočilo. Asi jsem si po celou dobu přála aby to skončilo jinak. Za mě pět hvezdiček, byla jsme s z celkového dojmu nadmíru spokojená.


Petr a Lucie
březen 2018 (22.-23.)
Petr a Lucie 2018, R. Rolland


Harry Potter a Ohnivý pohár
březen 2018 (03.-21.)
Harry Potter a Ohnivý pohár 2017, J. K. Rowling


Anglické listí aneb Coolturní šok
únor - březen 2018
Anglické listí aneb Coolturní šok 2017, A. Damijo


Kniha vzpomínek
únor 2018 (13.-20.)
Kniha vzpomínek 2015, R. Coleman

Krásná a zajímavá kniha. Zajímavá svým námětem, lehce mi připomněla knihu "Hledá se Elizabeth", a hlavně film "Pořád jsem to já". Tato kniha byla mým prvním setkáním se spisovatelkou, a rozhodně ne posledním. Líbilo se mi jak příběh pojala, byl podmanivý, čtivý, laskavý, s nádechem smutku. Za mě určitě ano! :-)


Harry Potter a vězeň z Azkabanu
únor 2018 (01.-11.)
Harry Potter a vězeň z Azkabanu 2017, J. K. Rowling


Harry Potter a Tajemná komnata
leden 2018 (22.-31.)
Harry Potter a Tajemná komnata 2017, J. K. Rowling


Medvědín
prosinec 2017 - leden 2018
Medvědín 2017, F. Backman

Třešně voní vždycky po třešních! Zvlášť v hokejových městech! Parádní kniha a to mi hokej nic neříká (i když jako malá, jsem na hokej koukala s tátou v TV daleko raději než na fotbal. Tím narážím na jinou knihu od F.B. z prostředí sportu). Příběhem jsem byla naprosto pohlcena. Kniha mě nadchla a to jsem se dlouho domnívala, že Babičku (Babička pozdravuje a omlouvá se) nic nepředčí, ale mýlila jsem se! Babička byla sice kouzelná, rozplakala i rozesmála, ale tohle....tohle byl parádní zážitek. A ten konec?!? Backmane, smekám!


Vánoční koleda
prosinec 2017 (25.-26.)
Vánoční koleda 2016, C. Dickens


Jako zabít ptáčka
listopad - prosinec 2017
Jako zabít ptáčka 2015, H. Lee

Ten, kdo stojí v koutě
říjen - listopad 2017
Ten, kdo stojí v koutě 2012, S. Chbosky

Knihu jsem četla poměrně dlouho, na to jak je útlá. Některé zápisky (dopisy) mi přišly nijaké, občas jsem si říkala, že je Charlie fakt divnej... Ale ten konec (epilog) mě dostal. Jsem nečekala.. Zajímá mě jaký je film, tak bych se ráda na nej někdy podívala.


Lituji, čekají mě
říjen 2017 (20.-26.)
Lituji, čekají mě 2017, A. Martin-Lugand

Krásný příběh. Četlo se mi to dobře - svižně. Od knihy jsem si moc neslibovala, ale nakonec mě velmi mile překvapila. Spíš mě uchvátila. Poslední třetinu jsem zhltla na jeden zátah! Fajn oddechové čtení. Mě přišlo vhod a líbilo se!


Horečka nad ránem
říjen 2017 (13.-19.)
Horečka nad ránem 2016, P. Gárdos

Milý příběh, ačkoliv je z poválečné doby. Líbilo se mi prolínání příběhu s úryvky z dopisů, hezky se to četlo.


Velký Gatsby
říjen 2017 (04.-12.)
Velký Gatsby 2011, F. S. Fitzgerald

Musím přiznat, že ačkoliv jsem na knihu slyšela a četla docela chválu, mě nijak neoslovila. Ze začátku nuda, až jsem i uvažovala, že knihu ani nedočtu. Pak se to najdednou rozjelo, a .... a byl konec. Takový neslaný nemastný a najednou Bum a finish. Knihu jsem četla vlastně jen díky čtenářské výzvě - 1.téma (původně jsem zamýšlela, že budu číst "Koně se přece střílejí" od Horace McCoy).


Co by můj syn měl vědět o světě
září 2017 (14.-30.)
Co by můj syn měl vědět o světě 2017, F. Backman

Kniha se mi líbila, ale na Backmanovy předešlé romány nemá! Je humorná, úsměvná, ale tím to tak nějak končí.. Nebylo to to, co jsem od knihy očekávala, ale rozhodně mě nezklamala, měla něco "svýho" - taková oddechovka z Fredrikova srdce a pocitů...


Ať myši nepláčou
srpen - září 2017
Ať myši nepláčou 2012, M. Váňová

Kniha mi úplně nesedla. Chyběla mi čtivost a uvěřitelnost. Propletení postav mi přišlo až skoro nevěrohodné. Nikdo z hlavních postav mi nebyl sympatický.


Za zavřenými dveřmi
září 2017 (04.-08.)
Za zavřenými dveřmi 2017, B. Paris

Za mě skvělé strhující čtení. Hltala jsem stránku po stránce, čtení mělo spád, bylo podmanivé, nešlo se od knihy jen tak odtrhnout. A u vyústění a prolnutí minulosti s přítomností se mi tajil dech. Já byla z knihy nadšená.


Zelená míle
srpen 2017 (25.-31.)
Zelená míle 2014, S. King

Moje první Kingovka! Zelenou míli znám z filmového zpracování a viděla jsem ji už mnohokrát, ale až teď jsem sáhla po knižní předloze. Hlavně díky čtenářské výzvě - kniha od autora z žebříčku 100 nejoblíbenějších autorů. Knižní zpracování se mi líbilo, četla se mi lehce (možná i tím, že jsem věděla, jak to všechno dopadne). Styl autora mi sedl, ale myslím, že by bylo dobré zkusit nějakou Kingovku, ktrou vůbec neznám.


Okamžiky štěstí
30. srpen 2017
Okamžiky štěstí 2016, P. Hartl

Opět skvělá kniha od Hartla! Velice povedený dvojromán ze života, smutný i humorný. Některé propletení hrdinů bylo až "směsně naivní", ale stejně byla celá kniha taková kouzelná, když opomenu oba smutné začátky. Já začala knihu od Veroniky. A jsem za to ráda, i když u ní jsem si dost pobrečela, kdežto u Jáchyma pak už ne... Knihu jsem četla skoro s dvoutýdenní pauzou (mezi příběhy Veroniky a Jáchyma), ale jinak jsem měla obě části přečtené za pár hodin :-) Kniha se mi četla skvěle, žádné hluché místo, pokud to zrovna situace v příběhu dovolila, tak jsem se u knihy i bavila .-) Rozhodně doporučiji! *Číst první Veroniku - budete tak mít lepší celek, než když začnete od Jáchyma (pak byste už hodně věcí od Veroniky věděli do předu i to kdo vše jí vstoupí do života..)


Bajky barda Beedleho
červenec 2017 (26.-28.)
Bajky barda Beedleho 2017, J. K. Rowling


Harry Potter a kámen mudrců
červenec 2017 (10.-25.)
Harry Potter a kámen mudrců 2017, J. K. Rowling


Mluv
červenec 2017 (04.-14.)
Mluv 2016, L. H. Anderson

Nevím, jak tuhle knihu hodnotit. Nečetla se mi zrovna moc dobře, plno pasáží mi přišlo rušivých, ale příběh sám o sobě je nápaditý a poutavý.


Ráchelina kniha
květen - červen 2017
Ráchelina kniha 2016, S. Værøyvik

Po měsíci dočteno! Ufff! Silná to kniha (a nemyslím tloušťkou!). Ze začátku jsem měla problém se čtivostí knihy. Až někdy za polovinou dostala pro mne spád takový, že jsem se konečně začetla a nechtěla knihu odložit. Celkově byla kniha krásná. Jen ten Ráchelin život byl poměrně smutný, ale vlastně se snoubil i s tím příjemnějším , což spíše ukazuje až konec knihy. A emočně? Nemám slov - dokonce mi tekly slzy i v tramvaji (spolucestující divně čuměli...). Myslím, že tuhle knihu si budu hodně dlouho pamatovat, přestože naše společné začátky nebyly nic moc. Ale ten konec je vykompenzoval!


Šarlotin anděl
červen 2017 (16.-19.)
Šarlotin anděl 2016, D. Martincová

Och... Ty emoce, nejde je od knihy oddělit... Na začátek bych upřesnila, že kniha je (určena) pro čtenáře, kteří věří (nebo si dovedou představit), že je něco víc než jen MY - TADY A TEĎ! Možná, že odstavec ke konci knihy o tom, co popisuje čtenářka níže podemnou, byl lehce přehnaný, ale věřím, že plno věcí si způsobujeme na planetě Zemi sami (v což je evidentně přesvědčená i paní autorka)... Ale zpět ke knize, mě přišla fantastická (ačkoliv úplně na ty ezoterický věci nevěřím). Líbilo se mi celé podání a provázání knihy s tím, jak anděl Noelah provází Šarlotu zpětně jejím životem a vzpomínky, a dík tomu se dozvídáme, co vše prožila a proč. Dle mého názoru není tato kniha odpad - jen si zatím nenašla správné čtenáře. Pozor - kniha nepatří do rukou striktním realistům!! Ti takovou knihu odsoudí a poplivou! Škoda... mohla mít potenciál.


Chlapec v pruhovaném pyžamu
květen 2017 (22.-30.)
Chlapec v pruhovaném pyžamu 2017, J. Boyne

Tato kniha o nevšedním pohledu na události spojené s Druhou světovou válkou očima devítiletého německého chlapce mě dostala a ohromila. Sice byla psaná jednodušším stylem, přesto měla něco, co jí na čtivosti neubralo. Podle mě rozhodně stojí za přečtení. PS: Film také stojí za to, přestože ten konec na mě působil daleko hůře než v knize..


Vlak naděje
květen 2017 (16.-22.)
Vlak naděje 2015, C. B. Kline

Krásná a dojemná kniha, nejen o tom, jak děti dokáží být silné, získala ode mě 5 hvězdiček. Čas s knihou mi rychle utíkal, četla se svižně, děj plynul. Líbily se mi i pasáže o Molly, ale daleko víc mě do děje v táhly vzpomínky Vivien. Knihu doporučuji všemi deseti.


Je mi třicet a jsem single
květen 2017 (02.-15.)
Je mi třicet a jsem single 2016, I. Kleníková

Velmi příjemné a oddechové čtení v podobě krátkých fejetonů (původně sloupků z deníku Metro) ze života single. Líbilo se mi humorné podání.


Čmeláci v srdci
duben 2017 (20.-29.)
Čmeláci v srdci 2015, P. Hülsmann

Krásné a příjemné čtení, co pohladí (nejen) po duši, vykouzlí vám úsměv na tváři, a možná i dojme k slzám. Mě se četla knížka překvapivě lehce. A líbila se mi! A k tomu skvělá věta: "Láska tě nesmí odrovnat!"


Dobří sousedé
duben 2017 (17.-19.)
Dobří sousedé 2017, A. Banner

V době čtení mi vadilo veškeré vyrušení zvenčí, nechtělo se mi knihu vůbec zavírat a odkládat. Měla čtivý a plynulý děj se zajímavou zápletkou. Konec na můj vkus trochu neurčitý, jak se nakonec Sarah zachová (ale to je můj osobní problém s "jasně" neuzavřenými konci). Jinak to ale pro mě byla příjemná kniha. Rozhodně nebyla špatná, ale ani super výborná.


Manželé odvedle
duben 2017 (13.-16.)
Manželé odvedle 2017, S. Lapena

Jeden z mých prvních thrillerů - a jsem nadmíru spokojená. Četla se s lehkostí, neobešla se bez napětí a zvratů. Nechtělo se mi od knihy odtrhnout. Jen ten konec už byl až moc dramatický (dle mého skromného názoru). Každopádně skvělé čtivo - doporučuji!


Obuvníkova žena
březen - duben 2017
Obuvníkova žena 2014, A. Trigiani

Krásná kniha nejen o lásce. A také smutná. Přesto stojí za přečtení.


1 2 3 4 >