Vražda za trest

Vražda za trest https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521605/bmid_vrazda-za-trest-eO9-521605.jpg 4 69 21

V omšelém skladišti kontejnerů policie nalezla tělo mladé ženy bez zjevných známek násilí. Až soudní lékařka Julia Schwarzová zjistila, že dívce někdo uřízl uši a přišil jí jiné. Je tedy někde další mrtvola? Brzy je objeveno tělo muže bez rukou. V jeho kuchyni pak policie najde krabičku s ušima mrtvé dívky. Je zřejmé, že mezi těmi dvěma musí být nějaká souvislost. Julia a Florian si uvědomí, že mají co do činění s inteligentním sériovým vrahem, který si každý krok předem přesně naplánuje. Julia se k němu dostane hodně blízko, jenže i to pachatel předvídal a připravil se.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Verloschen , 2021

85098211
29.03.2024 5 z 5

(SPOILER) Když já si opravdu nemůžu pomoct, ale detektivky z této řady se mi pokaždé líbí a jsou pro mě určitým způsobem odpočinkové. I tuto knihu jsem poslouchala jako audio v jazyce originálu a případ, který vyšetřují (nejen) Julia Schwarzová a Florian Kessler, byl opravdu dokonale zamotaný ;-). Někdo zde totiž vraždí pečlivě vybrané oběti a každé z nich odstraní jednu část těla, kterou posléze nahradí stejnou, ovšem někoho jiného. Poměrně brzy je jasné, že se musí jednat o hodně inteligentního vraha, který ale policii dost dlouho uniká. Kromě toho je zde tentokrát ovšem ještě jedna dějová linka, odehrávající se v nedávné minulosti. A ta je opravdu smutná a zároveň tragická... Jak bude souviset s aktuálním případem, si už musíte přečíst sami. A já pevně doufám, že se ještě s oběma sympatickými vyšetřovateli, mezi kterými to tak krásně jiskří i v jejich soukromí, někdy setkám...

Kristulda
29.02.2024 5 z 5

Skvělé napsaná detektivka.

astra3
31.01.2024 3 z 5

Chtěla bych vidět, kde je možné dělat vrchní patoložku a zároveň zvládat vyšetřovat případ. Dost nerealistické.

kolacky
12.01.2024 4 z 5

Za mě dobré. Bylo tak nějak jasné, že celá patálie má co dělat s Annou, zamotávalo se to kolem ní a napadlo mě, že přišívané exponáty mají souvislost s hříchy dotyčných obětí. Ale pachatele jsem neodhadla ani náhodou! Dobře za Terezu.

ctenarkaEva
26.12.2023

Tak tento díl mě bohužel vůbec neoslovil a nebavil. Měla jsem problém knihu dočíst.

krevetka79
11.12.2023 5 z 5

Další pokračování série s Floriánem a Julii a spol.
Tohle byl pro mě zatím nejlepší díl ze série.
Myšlenka a zpracování opravdu parádní. Prolínání dějů mě v knížkách baví.
Chvíli mi trvalo, než jsem si některé věci pospojovala.
Ale napětí od začátku do konce. Čtivě a skvěle napsané.
A vztahy mezi hlavními hrdiny příjemně osvěžují děj.Vždyť v soukromí jsou to také jen lidé.
Mohu jen doporučit.

postrach
28.11.2023 5 z 5

Trefný název.Dobře zvolené téma zpracování vysvětlení a závěr.

archivářka115
25.11.2023 4 z 5

Tato knížka je první, kterou jsem četl od této spisovatelky. Byla zajímavá, dobře se četla a určitě si přečtu další. Bylo zvláštní, že hlavní hrdinkou byla soudní lékařka. Florian se měl víc zapojit do vyšetřovíní

13werka
24.11.2023 3 z 5

Knížku považuji za takovou nekomplikovanou detektivku se zajímavým motivem vražd. Jen je asi trochu škoda, že v jinak celkem logickém příběhu je část způsobu, jakým se pachatel snaží zamést stopy, včetně chování vyšetřovatelů trochu přitažená za vlasy. A Florian mi přijde v příběhu docela upozaděný. A možná ještě stojí za to dodat, že ačkoliv se jedná o sedmý příběh série, tak ho lze bez velkých problémů číst i bez znalosti těch předchozích. Možná po nich mrknu, až budu mít na něco nekomplikovaného chuť

Mermaida
18.11.2023 4 z 5

Opět skvělé počtení. Tahle autorčina série se mi líbí čím dál tím víc. Přišla mi propracovaná a promyšlená. Myšlenka a téma "vražd za trest" mi přišla skvěle uchopená a celkem i originální. Na knize mě baví i to, že se autorka nevěnuje pouze danému případu, ale i hlavním hrdinům a jejich soukromí. Celkově jde o nenáročnou detektivku, která se příjemně čte, má spád a nekomplikovaný děj.

katka.oo
13.11.2023 4 z 5

Další díl ze série Julia a Florian a opět dobré čtení, nenáročné, nekomplikované, čtivé (tak jako i ostatní díly), dobrá zápletka, hlavní postavy sympatické, těším se na pokračování.

JustWomen
09.11.2023 4 z 5

Dobrý thriller, nemělo to sice chybu, ale zároveň se nekonalo žádné wow. Trochu napověděl jaký bude konec i název knihy a příběh Anny.

BlaV.
22.10.2023 5 z 5

Těšila jsem na další knihu s Julií a Florianem. Už je přečtená. Opět skvělý příběh, klidně by mohl být i delší a podrobnější. Takto byl přečtený velmi rychle - těžko se kniha odkládala. Hodnocení opět plný počet.

zuzana2599
19.10.2023 4 z 5

Sérii detektivek od německé autorky Catherine Shepherd čtu moc ráda, líbí se mi jejich nekomplikovanost, čtivost, přímočarost a v neposlední řadě i patoložka Julie Schwarzová. Takže i Vražda za trest mě nezklamala a čtení jsem si vychutnala.
Staré hříchy vrhají dlouhé stíny - Agatha Christie

babicka_amalka
19.10.2023 3 z 5

za mě velké zklamání - až na posledních cca 30-35 stránek jen donekonečna se táhnoucí a opakující děj;
zdá se mi, že série má v kvalitě spíš sestupnou a unavenou tendenci, jako by autorce poněkud docházel dech;

jana3099
14.10.2023 5 z 5

Opravdu vydařená série a tento další díl to plně potvrzuje.

kacaaba
13.10.2023 5 z 5

Další skvělý díl. Čtenář se nenudí, pořád se něco děje. Napínavé, akční a i romantik si tam něco najde. Za mě super, 5* mi u této autorky nestačí.

Paja1709
12.10.2023 5 z 5

Další skvělý dil ze série. Nakonec všechno do sebe pěkně zapadlo. Těším se na další.

klaraj093
02.10.2023 5 z 5

Opět super díl, nemám co vytknout. Kniha mě hrozně bavila a přečetla jsem jí v podstatě za den. Tyhle rychlé detektivky mě baví. Má to spád, dej rychle ubíhá. + Navíc do konce knihy člověk neví kdo je opravdu vrah a hrozně mě tenhle styl baví, doufám že bude autorka pokračovat ve psaní.

romanka26
01.10.2023 5 z 5

Opět vynikající detektivka, přečteno během dne jedním dechem.. Tato autorka patří společně s Carterem a Bryndzou mezi mé nejoblíbenější.. Těším se moc na další díl!