Vražda v ledu

Vražda v ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477472/bmid_vrazda-v-ledu-oJq-477472.jpg 4 132 36

Jedné mrazivé zimní noci je patoložka Julia Schwarzová zavolána k mrtvému tělu. Na efektně nasvícené ploše na náměstí však vidí jen krásnou ledovou sochu. Při pohledu zblízka si s hrůzou uvědomí, že uvnitř je mladá žena. Nikdo neviděl, jak se tam socha dostala, nikdo neví, jak byla oběť v ledu uvězněna. Navíc není možné provést pitvu, dokud socha neroztaje. Než však Julia může vzít do ruky skalpel, podivný umělec udeří znovu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Winterkalt , 2018

essene
24.03.2024 5 z 5

Bylo to pěkné,propracované,udržovalo v napětí

archivářka115
01.12.2023 5 z 5

To je druhá knížka, kterou jsem si přečetla. Musím přiznat, že se mi autorčiny knížky líbí. Dobře se čtou a mají zajímavý děj. Už mám připravenou další knížku, kterou si budu číst.

baji42
02.09.2023 4 z 5

Celkem zajímavá detektivka s neotřelým úvodem. Ono je asi stále těžší přijít v tomto směru s něčím originálním.

Pája699
22.06.2023 4 z 5

Není to sice na plný počet, ale tento díl mě bavil zatím nejvíce. To znamená, že u této série zůstanu a budu v ní pokračovat. Mělo to hlavu a patu. Julie mě tentokrát moc nerozčilovala, i když tam měla své momenty :-D ale to v každém díle.
Děj krásně plynul, taková pohoda a nenáročná literatura, která se čte lehce .-)

krejcovka76
18.06.2023 4 z 5

Příběh nebyl špatný. Hlavní hrdinka mi byla sympatická, ale u detektivek miluju, když mě udržují v napětí, když nechci odejít od rozečtené knížky a to bohužel u tohoto příběhu nebylo. Celkově se nečetla špatně, ale v závěru mě zamrzela podoba s jedním světoznámým filmem. Proto o * méně. Uvidím až vyzkouším další titul autorky.

martineden
18.06.2023 3 z 5

Šílené vraždy, ale na Julii si nepřijdou! Chvílemi už mi to připadalo přitažené za vlasy... Ale vraha jsem tedy neodhadla ani náhodou. Takže vlastně dobrý.

Čmeláček
08.06.2023 5 z 5

Tak tohle se mně líbilo hlavně kvůli tomu ledu :). To byl dobrý, zajímavý nápad. No a taky mám rád Julču s Floriánem, že jo? :))) Tohle fakt není žádná náročná literatura, ale je to docela příjemné počteníčko. Takže za ten oddech udílím pět stars :).

Doubravka1975
05.06.2023 4 z 5

3. díl série Julia Schwarzová a Florian Kessler a zase o trošku lepší a tentokrát mrazivější a propracovanější než předešlé díly. Zajímavé prostředí chladu a mrazu, výroba ledových soch.
Mnoho dívek sní o tom, že zazáří ve světle reflektorů. A některým se to splní ...

Kristulda
19.03.2023 5 z 5

Tato série je zatím celá povedená, teda četla jsem tři díly a určitě si přečtu další. Příběh super, vraha jsem neodhalila do poslední chvíle. A dvojice Julie a Florian se mi moc líbí.

postrach
14.03.2023 5 z 5

Zdá se díl od dílu lepší,propracovanější.Zase povedený konec.....

Cheynn
26.01.2023 5 z 5

Fajn čtení, super zápletka a gradující napětí, do poslední chvíle jsem neodhadla, kdo by za vraždami mohl být.

lenka.plaszova
08.01.2023 5 z 5

První dva díly série jsem zatím nečetla, ale určitě si je přidám na seznam. Líbilo se mi, že knížka byla "jiná" - vyšetřování se aktivně účastnila patoložka (což mi ze začátku přišlo vlastně zvláštní). Za mě to byla jedna z mála knih, kdy jsem byla napnutá od začátku až do úplného konce.

kolacky
19.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Úchyl jako z Psycha! Jsem ráda, že baleťáci vyvázli, uf, bylo to hodně těsné.

Knižnítoulky
03.12.2022 5 z 5

Tento díl se opravdu povedl. Čtenář má chuť zatleskat a hned se vrhnout na další díl. Mohu vřele doporučit.

katka.oo
06.11.2022 4 z 5

Budu se opakovat, ale opět nenáročné pohodové čtení, sympatická Julia s Florianem, zajímavý případ, dobrá série, která se mi líbí a určitě v ní budu pokračovat.

alzbeta4340
03.10.2022 3 z 5

Příliš napnutá jsem tedy nebyla, ale nápad s ledovými sochami byl dobrý - určitě by se uplatnil i v nějakém TV seriálu. Pachatele jsem tentokrát neodhadla, vodítek jsem si nevšimla - anebo vůbec nebyly.

moudivlacek
24.07.2022 4 z 5

Julia a Fabian se dostanou k vyšetřování vražd, které nejsou zase až tak běžné. Mladé ženy v ledu. Samozřejmě se najdou podezřelí, ale to by bylo moc jednoduché. Navíc Florian si u sebe všiml něčeho zvláštního, a to dost ovlivní vzájemný počáteční vztah s Julií.
Julie má novou asistentku, a později by měla dostat nového šéfa. Obojí ji dost ovlivní.
Motiv vraha naprosto neuznávám, pro mě jen my samotní máme právo rozhodovat o sobě a svém životě. Vrah je šílenec a manipulátor, a prostě svým způsobem je jen pro mne ubožákem.
Těším se na další díl.

babicka_amalka
05.07.2022 3 z 5

tentokrát slabší; jsem zvědavá na další díl, snad se to zase posune výš :-)

krevetka79
03.06.2022 5 z 5

Třetí díl opět nezklamal.
Napínavý a zajímavý případ, ze kterého mrazí. Velmi čtivě napsané. Odlehčené rozvíjejícím se vztahem mezi hlavními hrdiny.
Už se těším na další díl, který brzy vyjde.

Modesty
27.03.2022 1 z 5

První a zároveň poslední přečtená knížka od autorky. Podprůměrná krimi.