Vražda bez soucitu

Vražda bez soucitu https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464369/bmid_vrazda-bez-soucitu-QT6-464369.jpg 4 151 42

Julia Schwarzová svou práci na pitevně miluje a se smrtí se umí vypořádat. Horší je to s nočními můrami, které ji v poslední době připravují o spánek. Soustředí se tedy raději na to, kdo mučil a zavraždil mladou policistku, kterou našli mrtvou v kufru jejího vlastního auta. Komisař Kessler nejdříve hledá vraha mezi dealery drog, kterým byla na stopě. Předpokládaný pachatel ale skončí pod koly vlaku a začnou se objevovat nové oběti. Když Julia konečně pochopí, jak spolu jednotlivé stopy souvisejí, dojde jí, že uvízla v síti manipulací a intrik nevypočitatelného sériového vraha.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Cosmopolis

Nachtspiel , 2017

miloslav5679
miloslav5679
16.03.2024 5 z 5

Knihu hodnotím ako dobrú, veci, ktoré mi akože vadili, sa vysvetlili a boli súčasťou deja. Kniha začína od začiatku bez nejakého dlhého rozbiehania a zločin sa dokonca točí v úplnej blízkosti vyšetrovateľov, co len pridáva na napätí. Jediné, co by sa dalo trochu vytknúť, že v nepisanych pravidlách detektívky by mal hlavný páchateľ byt niekto, kto sa v knihe vyskytuje ako postava vo veľkej časti knihy..

Dyna08
Dyna08
22.01.2024 5 z 5

Tahle série se mi opravdu líbí, je oddechová i napínavá

berila
berila
26.11.2023 4 z 5

Tato série začala dobře a dobře i pokračuje. Určitě budu pokračovat i dalšími díly. Určitě k přečtení doporučím.

Joyce24
Joyce24
07.08.2023 4 z 5

Tento díl se mi četl dobře, ale jak už někteří přede mnou zmiňovali, Juliina naivita byla někdy až do očí bijící. Nicméně budu pokračovat v četbě dalších dílů této série.

rilajaan
rilajaan
05.07.2023 4 z 5

Nebylo to špatné, četlo se to dobře.

Čmeláček
Čmeláček
04.06.2023 5 z 5

Ani tahle kniha nebyla špatná. A opravdu to je nenáročné čtení, no ale zase proč ne a mně tohle občas na oddech naprosto vyhovuje :). Jo a taky to není žádný akčňák, ale po všech těch thrillerech, které čtu obvykle, je to fakt docela příjemná změna. Takže i tomuto případu, kde je zavražděná policistka Kim, dávám plný počet stars.

Doubravka1975
Doubravka1975
02.06.2023 4 z 5

2. díl série Julia Schwarzová a Florian Kessler a o trošku lepší a akčnější než 1. díl. Julii trápí noční můry 15 let staré rodinné tragédie a do toho se objeví ve svém autě mrtvá polocistka Kim....
Tak žádné velké zdržování a jdu hned na další díl Vražda v ledu

martineden
martineden
01.05.2023 3 z 5

(SPOILER) Čtivé, napínavé, ale je tam pár do očí bijících nesrovnalostí. Julie je bystrá, vyšetřovatel ji bere na místo činu, protože Julie má smysl pro detail a nic jí neunikne, přesto si nevšimne ve svém bytě, že tam jaksi jsou věci navíc? Okno, kamera?! To je tedy opravdu úlet...

anája
anája
02.04.2023 5 z 5

Dej byl napínavý. Moc dobrý detektivní thriller.

Pája699
Pája699
23.03.2023 3 z 5

(SPOILER) První díl nic moc, tento byl o kousek lepší ale pořád mi tam něco vadí a ruší při čtení. Děj napínaví, strhující a čte se to lehce. Občas mi přišlo, že se to točí v zamotaném kruhu. Jen ta Julie, já vám nevím, ta její naivita a zase se pouští do vyšetřování na vlastní pěst. Hodněkrát mě zvedla ze židle :-D A upřímně stále nevím, zda v této sérii pokračovat...skvělých knih je přeci jen na trhu hodně.

Jedno takové pozitivum...konečně víme, jak to bylo s bratrem Michaelem a kdo stojí za jeho vraždou.

postrach
postrach
11.03.2023 5 z 5

Souhlasím,že je tenhle díl lepší a propracovanější.Závěr dobře napsaný.Jdu na další díl.

Kristulda
Kristulda
02.03.2023 4 z 5

Kniha se četla velmi dobře, hlavní hrdinové jsou sympatičtí, jen v tomhle díle byla Juliina naivita až neuvěřitelná. Ale série se mi celkově moc líbí a těším se na další díl.

Cheynn
Cheynn
26.01.2023 5 z 5

Oproti prvnímu dílu je děj strhující a nemohla jsem se od čtení odtrhnout.

kolacky
kolacky
19.12.2022 4 z 5

Docela dobré čtení. Chvílemi se mi Julia zdála naivnější, než by měla být, ale zvládla situaci celkem dobře. A nakonec i maminka se určitě trochu uklidní, když...

Knižnítoulky
Knižnítoulky
21.11.2022 4 z 5

Kniha je velmi čtivá a strhující, dá se přečíst jedním dechem. Rozhodně je o něco lepší než první díl.

čef
čef
23.10.2022 4 z 5

Kniha dodržuje v současnosti používané schémata, hemží se tu zde policistkami, patoložkou, homosexuály... Nepřekvapí také množství sexuálního násilí na mužích i ženách, tady se trochu více rozebírá toto prostředí na netu. Patoložka je trochu natvrdlá, není schopná adekvátně reagovat na jevy u ní v bytě a pouští se, kdovíproč do samostatného pátrání. Přesto se kniha dá dobře zvládnout, i když takových je mnoho.

ctenarkaEva
ctenarkaEva
27.09.2022 3 z 5

Pocity z této knihy mám tak půl na půl. Chvílemi se mi líbila a bavila mě, chvílemi mi ale přišla překombinovaná a zvláštní.

katka.oo
katka.oo
29.08.2022 4 z 5

Nenáročné oddechové pokračování mé další nové oblíbené série, knížka se mi velmi dobře četla, obě hlavní postavy jsem si oblíbila a už čekám na další díl.

Avila
Avila
27.08.2022 3 z 5

Neurazí ale také nijak zvlášť nenadchne... Kniha se čte celkem dobře ale chybí tady.... no prostě tady něco chybí. Děj je od poloviny celkem předvídatelný a chování Julie mi přišlo občas dětinské a amatérské. Ale jako oddechové čtení u kterého nemusíte přemýšlet fajn.

alzbeta4340
alzbeta4340
25.07.2022 4 z 5

Po delší době jsem se vrátila k těmto vyšetřovatelům. Příběh se mi líbil, soukromí Julie už mi bylo známé, takže mi ho autorka nemusela složitě objasňovat, což knize hodně pomohlo. Hlavní zápletku jsem ale odhadla hned a troufám si tvrdit, že to bude u většiny čtenářů stejně. Knihu proto hodnotím jako jednodušší, ale čtivou detektivku.