Vražda na hřišti

Vražda na hřišti https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500115/bmid_vrazda-na-hristi-9wD-500115.jpg 4 94 32

U skluzavky na dětském hřišti je nalezena mrtvá mladá žena v bílých nabíraných šatech. Vlasy má spletené do copů a vypadá jako vzorná školačka. Při ohledání soudní lékařka Julia Schwarzová zjistí, že v jejím srdci vězí zlomený šíp. Nikde ale není žádná krev. Vyšetřování nabírá na obrátkách, když je na hřišti v sousedství objevena další mrtvá, opět s copánky a ve stejných šatech. Ukáže se, že dívky měly ještě něco společného – obě bojovaly se závislostí. Je jasné, že je má na svědomí stejný pachatel. Bude vraždit dál?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Cosmopolis

Artiges Mädchen , 2020

kolacky
12.01.2024 4 z 5

Kdo si sa.ra myslel, že je? Pán nad životy jiných? Strašně moc jsem držela palce Elle, protože to byla malá holčička a nic špatného si nezasloužila.

archivářka115
27.12.2023 3 z 5

Musím přiznat, že mě knížka zklamala. Četla jsem jí pomalu a vůbec mě nebavila.
To bude asi poslední knížka, kterou jsem od autorky přečetla.

m_martina
25.11.2023 5 z 5

Po dlouhé době jsem se vrátila k této řadě, kterou jsem si oblíbila hned po přečtení prvního případu. A opravdu to byla i tentokrát dobrá zápletka. Kniha se mi četla dobře, bylo to takové oddechové a pohodové čtení. Těším se na další díl.

krejcovka76
14.11.2023 3 z 5

Knížka je čtivá, příběh zajímavý, ale pořád mi chybí ten pocit, že se bojím otočit stránku, že se nemůžu od knížky odtrhnout. Přečteno, ale znovu už jí číst nemusím.

Knižnítoulky
12.09.2023 5 z 5

Catherine Shepherdová drží styl masových vrahů a dějové linie jsou si velmi podobné. Jedná se o velmi povedenou oddechovou detektivku.

Kristulda
11.09.2023 4 z 5

Tento díl se mi líbil víc než předešlý. Autorka píše čtivé, je to napínavé, taková lehčí četba k oddychu. Určitě si přečtu další díl.

čef
31.08.2023 4 z 5

Stejný styl jako předchozí díly, příběh trochu k neuvěření. Téma jsou drogy a tak už víme, co se bude řešit. Zachránce drogově závislých je léčí opravdu originálním způsobem. Trochu ploché vyprávění, které se ale dobře čte, se ovšem dá snadno předělat do dalšího dílu Kobry 11.

Jiparis
28.08.2023 4 z 5

Bizarní umístění obětí a pachatelem je někdo, od koho bychom to nečekali. Linka vztahů mezi hlavními postavami je slabší.

Čmeláček
27.07.2023 5 z 5

Na oddech dobrá kniha, je to taková pohodová detektivka, u které si nemusíte moc namáhat šedé buňky mozkové :). Julča s Floriánem jsou fajn a je docela škoda, že to byl poslední díl. No ale třeba se bude konat překvapení a něco dalšího vydají? :)

Doubravka1975
02.07.2023 4 z 5

5. a poslední díl série Julia Schwarzová a Florian Kessler a opět povedený příběh, čtivé, krátké kapitoly. Děj není zbytečně překombinovaný, aktuální nesmrtelné téma závislosti.
Pěkná pohodová kriminální série - doporučuji

klaraj093
29.05.2023 4 z 5

Děj rychle plyne a konec je poměrně nečekaný. Kniha je sice lehké čtení, ale svým způsobem napínavá. Tyhle jednoduché detektivky na oddech mě baví.

JustWomen
18.05.2023 2 z 5

Nic nového, originálního a napínavého. Spousta postav, podezřelých a spousta ztraceného času.

ek2157
11.05.2023 5 z 5

Moc hezky se čte

85098211
20.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Autorka a její případy, ve kterých vystupují soudní lékařka Julia Schwarzová a komisař Florian Kessler, mne prozatím nikdy nezklamaly. Poslouchám je pokaždé jako audio v jazyce originálu a mimo jiné jsou i dost dobře načtené ;-). Tentokrát dochází hned na začátku knihy k děsivému nálezu na dětském hřišti. Zavražděná mladá žena je totiž naaranžovaná jako malá, hodná školačka v nabíraných šatech a s upletenými copánky. Julia Schwarzová zjistí, že její srdce bylo probodnuté šípem, ale na místě činu je podezřele málo krve, proto je hned jasné, že oběť musela zemřít někde jinde. No a poměrně brzy je opodál nalezena druhá mrtvá. Všechno tedy ukazuje na sériového vraha. Julia a Florian tedy začínají hrát o čas, pokud mají zabránit dalším vraždám...
A jak už jsem psala u předchozích knih z této série, proto se nyní budu nutně opakovat ;-), mám autorčin styl psaní opravdu ráda, protože čtenář nemá zmatek ani v ději, ani v postavách. Všechno je krásně přehledné a také tento případ je dobře napsaný. Ve finále se v nebezpečí života ocitnou dokonce i Julia a její asistentka Lenja. Víc už ale psát nebudu, knihu hodnotím pěti hvězdičkami a pevně doufám, že se brzy na českém knižním trhu objeví také další případy s Julií a Florianem ;-).

katka.oo
01.04.2023 4 z 5

Pokračování série s Julií a Florianem se mi opět líbilo, nenáročné jednoduché čtení, já jsem spokojená a bude se těšit na další díl.

Majulle
04.03.2023 4 z 5

Právě jsem dočetla, na knize k mě zaujala hlavně obálka. Byla taková přitažlivá, tak jsem si knihu přečetla. Sice je to už pátý dil v sérii, ale nevadí. Když těch sérií je už tolik že musím přečíst snad všechny Kniha se četla doře, byly zde krátké kapitoly, střídal se příběh z pohledu vyšetřovatelů, obětí a vraha. Kniha byla jednoduše napsaná ale i tak měla čtivou zápletku. Řekla bych taková odpočinková knížka

Makůvka
10.02.2023 4 z 5

Mě se to opět líbilo, jako všechny díly této série. Bylo to čtivé, nechybělo tomu napětí a musím se přiznat, že tentokrát jsem byla vedle, měla jsem vytipovaného jiného vraha.
I když všechny vraždy jsou hrozné a násilné, tady se to obešlo bez potoků krve a vše, tak nějak plynulo poklidně, bez velkých vytáček. I llinie osobního vztahu Julie a Floriana byl nenásilně vpraven do děje a nijak tempo vyšetřování nerušil.
Takže za mě dobrý a budu se těšit na další vyšetřování nějakého toho zapeklitého případu s celým tímto sympatickým týmem.

LidkaDino
22.01.2023 4 z 5

Svižným tempem napsaná detektivka. Děj rychle ubývá a oběti přibývají. Překvapilo mě kdo byl vrah. Hlavní hrdinové byli chytří, ale bohužel vrah rychlý. Určitě doporučuji

krevetka79
16.01.2023 5 z 5

Skvělé pokračování série.
Autorčin styl se mi líbí každým dílem víc a víc.
Florián a Julia jsou sehraná dvojka ve vyšetřování, spolu s Lenkou a Martinem.
Ani v této knize nechybí spád, čtivost a napětí až do konce příběhu.
Těším se o čem bude další pokračování.

astra3
08.01.2023 5 z 5

Florian a Julia vyřeší každou vraždu. Napínavé. Doporučuji.

Catherine Shepherd
německá, 1975
2020  77%Vražda na blatech
2021  82%Vražda bez soucitu
2021  84%Vražda v ledu
2022  84%Vražda s nápovědou
2022  87%Vražda na hřišti

Kniha Vražda na hřišti je v