Děti s hvězdou

Příběh naděje z Evropy sužované válkou. Od autora bestselleru Osvětimská ukolébavka. Píše se rok 1941 a v okupované Francii se stupňuje nacistický teror. Mladí židovští bratři Jacob a Moses zůstali v Paříži úplně sami – jejich rodiče jsou daleko a teta, která je měla na starosti, zemřela. Existuje jediný způsob, jak se vyhnout transportu do koncentračního tábora: útěk. Na své cestě za ztracenými rodiči poznají mnoho podob lidskosti, která je důkazem, že naděje přežívá i mezi hrůzami války....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452121/big_deti-s-hvezdou-D8J-452121.jpg 3.739

Vydáno: , CPress

Los niños de la estrella amarilla, 2017

Kniha Děti s hvězdou

Neluš

Na mě kniha působila moc přeplácaně, asi od půlky jsem pak už přeskakovala. Osvětimská ukolébavka se mi od autora líbila víc.

Venny345

Je mi to vždy líto, když nemohu napsat kladnou recenzi, ale nerada bych lhala. Všechny knihy z druhé světové války nám ukazují jak dobře se máme. Všechny tyto knihy mě vždy donutí se zamyslet se nad životem.
Ovšem, tato kniha byla ušita horkou jehlou. Samozřejmě byl příběh smutný, ale knihu si radim na seznam "rádoby válečných románů", které bohužel nejsou úplně kvalitní.

Katka2382

Nemohu si pomoci,ale taky mi to přišlo takové hodně pohádkové.
A především nepochopím rodiče,že zanechají své děti v jámě lvové a prchnou pryč.Já osobně bych to udělala přesně naopak.

HockeyGirl

Příběh bratrů Mosese a Jacoba pojednává o tom, jak bratři hledají svoje rodiče. Jejich cesta k nim je nelehká, vede je přes překážky, které jsou pro ně těžké a jsou rádi, když jim někdo pomůže. Ale není to vždycky pomoc, které se dočkají. Někteří je přijmou s otevřenou náručí, někdo je ale vidí jako hnusnou havěť a špínu kvůli tomu, že jsou Židé. Kolik lidí jim pomáhalo a kolik utrpení pak museli snášet, se kluci už nikdy nedozvěděli. Příběh je čtivý, napínavý, poutavý a smutný. Jen číst to, že příběh se opravdu stal jiným dětem, je smutné a bolestivé. Ale to byla válka... Dávám 4*, určitě se mi víc líbila Osvětimská ukolébavka.

Potvurka735

Souhlasím s komentářem níže. Příběh se mi velmi líbil, ale přišlo mi, že v podstatě není možné, aby takhle malé děti přejely půl světa. Navíc také nechápu, že by rodiče odjeli do Argentiny a nechali je v Paříži, pokud ani neví, co s nimi je. Ale jinak se mi příběh hezky četl, líbil se mi, takže za přečtení určitě stojí.

radus

Námět by vůbec nebyl špatný, ale čekala jsem, že příběh bude pojat trochu jinak. I když se jednalo o děti, Židy, válku... tak jsem z toho necítila strach a napětí, příběh mě tolik nestrhnul, protože byl moc zidealizovaný. Kluci vlastně pořád naráželi na hodné lidi, kteří jim pomáhali, každý jim řekl svá moudra a oni se z toho poučili... prostě na mě moc pohádka. A pro rodiče, kteří opustili v takové situaci své děti, taktéž nemám moc pochopení, proto hodnotím jako průměr ***

M100

Kniha se mi libila. Nejvíce to jak nám chlapci ukázali jak důležitá je víra a vytrvalost. Jít si za svým snem. Když člověk věří dokáže hodně.

-markéta-

Opět trochu jiný příběh z válečného období. Za mě super knížka! Snad 1000x jsem brečela, 100x dostala mini infarkt.
Příběh je plný naděje, lásky, riskování životů, přátelství, nenávisti - od každého trochu. Kniha měla doopravdy všechno, co jsem potřebovala. Až do konce jsem se v duchu modlila za dobrý konec.
Je neskutečné, kolik odvahy 2 malí kluci měli a co všechno dokázali (samozřejmě s pomocí ostatních) a že neztratili naději a šli, než došli. To samé u lidí, kteří jim pomáhali, riskovali svůj život kvůli malým chlapcům, kvůli Židům, i když věděli, co jim hrozí, kdyby se na to přišlo.
Osvětimská ukolébavka byla super a tohle taky, moc doporučuji!