Osvobození

V šestnácti letech Nancy opustila rodnou Austrálii, aby nalezla nový domov a životní lásku v Marseille. Ovšem během nacistické okupace nedokázala stát stranou a jako čím dál slavnější a hlavně nepolapitelnější Bílá myš se stala německým silám trnem v oku. Když byla odhalena, musela uprchnout do Anglie, zatímco jejího manžela Henriho zadrželo gestapo. Nancy se však nikdy nevzdává - po tvrdém výcviku se vrací do esesáky a gestapáky zamořené Francie, aby pomohla osvobodit svůj nový domov i milovaného Henriho......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442789/osvobozeni-jf6-442789.jpg 3.972
Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Ikar (ČR)

Liberation, 2020

Kniha Osvobození

Laviedete
20. listopadu

Chvilku mi trvalo se do románu začíst, ale po pár úvodních kapitolách nabral na rychlosti a strhujícím příběhu. Nakonec to byly dva dlouhé večery až do noci, protože nešlo knihu odložit.

HanulkaK.
19. listopadu

Kdyby se dalo dát 3,5 hvězdičky, dala bych je, celkově dobrá kniha, ale možná to bylo tím, že ji napsali dva lidé společně, připadalo mi to takové neucelené, stylově zvláštní... Chvílemi úplně nevýrazné, unylé, pak zase velice poutavé...

lištička123
19. listopadu

Moc pěkná a zajímavá kniha, která stojí za přečtení. Nedávám plný počet, protože si myslím, že strop je ještě kousek výš.

evasamankova
02. listopadu

Poslouchala jsem jako audioknihu a mohu jedině doporučit.

bergle
01. listopadu

Osvobození je kniha o 2 světové válce z pohledu ženy, je dle skutečné události s úpravami pro knihu. Moc pěkná kniha, já bych ji klidně zařadila do TOP 10 knih které jsem četla. Určitě mohu jen doporučit.

Xaveza

Skvělá kniha. Výborný příběh a ještě dle skutečné události. Po otevření knihy...jsem nejedla...nepila...protože jsem byla ve Francii s Nancy....víc takových knih.

Mlsnákočka

Z této knihy mám rozporuplné pocity. Podle anotací má jít o strhující příběh jedné z největších hrdinek 2. světové války Nancy Wakeové, řečené Bílá myš. Nesedl mi styl vyprávění ani hlavní hrdinka. Neztotožnila jsem se s ní. To by se u knihy nemělo stát. Celé mně to přišlo jako převyprávění nějakého příběhu bez kouska citu a emocí. Ráda bych dala více hvězdiček, ale vůči ostatním knížkám by to nebylo fér.

Denisa.knizky

Silny pribeh o obdovuhodne vuli, neobycejne odvaze a mozna az posetile touze neco zmenit, bohuzel i za cenu velkych osobnich ztrat. Jen diky temto pribehum, zaplat panbuh ne zcela ojedinelym ac velmi vyjimecnym, mame privilegium zit alespon v takovem svete v jakem zijeme, sice neidealnim ale zcela jiste lepsim nez ten, ktery je popisovan v tomto silnem a smutnem pribehu. Za sebe dekuji vsem tem, kteri se zrekli vlastniho pohodli a mezi vlastnim zivotem a zivotem a idealy spolecnosti si vybrali spolecnost, obdivuhodne a nemelo by se zapomenout. Bojim se, ze od druhe svetove valky a od revoluci behem padu komunismu zijeme v dobe, kdy takoveto osobnosti budeme opet potrebovat.
Pribeh je psan velmi ctive, samozrejme vyzdvihuje nejen odvahu jednotlivce ale i fakt, ze se jedna o zenu v temer vyhradne muzskem kolektivu. O to impresivnejsi pociny spionky Nancy jsou. Pribeh se cte velmi rychle a doporucuji tem, kteri jiz o teto tematice zakladni povedomi maji a chteji se podivat na druhou svetovou valku troche z jineho uhlu pohledu.

Řeka bohů IV. - Vnitřní oko
Řeka bohů IV. - Vnitřní oko