Medvědín přehled

Medvědín
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390262/bmid_medvedin-s5t-390262.jpg 4 2161 2161

Medvědín / Medveďovce série

1. díl >

Pro většinu lidí neznamená vítězství na juniorském mistrovství v ledním hokeji nic moc, ale pro obyvatele Medvědína to znamená všechno. Vítězství jako tohle by totiž mohlo přitáhnout pozornost k upadajícímu městečku: přilákat státní dotace a talentované sportovce, kteří by dali Medvědínu přednost před velkými městy v okolí. Vítězství jako tohle by rozhodně znamenalo všechno pro hubeného teenagera Amata, který je všude mimo led za vyvrhela; pro Kevina, hvězdného hráče, jenž stojí jen krůček od zářivé budoucnosti v NHL; i pro Petera, jejich obětavého generálního manažera, jehož vlastní profesionální hokejová kariéra skončila tragédií. Tým by mohl mít šanci splnit sny celého města. Ale jedné noci během zapíjení klíčového vítězství se něco stane mezi Kevinem a Peterovou dcerou — a druhý den to vypadá, že se všechno změnilo.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host
Originální název:

Björnstad , 2016


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Medvědín. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (614)

alzbeta2843
předevčírem 5 z 5

Už dlho sa nestalo, aby ma nejaká kniha tak pohltila, nahnevala i potešila. Tak by sa dal asi zhrnúť dej tejto knihy. Mala som určité predstavy, ale teda toto predčilo moje očakávania. Musím povedať, že som niekoľkokrát chcela knihu hodiť o stenu od zlosti, ale zároveň som nemohla odtrhnúť oči, aby som vedela ako sa dej bude vyvíjať.
Kniha popisuje malé mesto, kde je množstvo obyvateľov zapálených do hokeja. Život v meste Medvedín nie je jednoduchý a preto pre väčšinu obyvateľstva je hokejový tím jediný zmysel života. Čo sa však stane ak sa budú musia ľudia rozhodnúť na akú stranu sa postaviť? Je zaujimavé ako sa rovnaká situácia javí každému inak. Ale práve život nie je čierny alebo biely a postupom času chápem rozhodnutia niektorých postáv. Táto kniha sa mi dostala pod kožu a hoci ma uspokojila ako nakoniec skončila, i tak sa teším na čítanie pokračovania príbehov postáv.

Kiruška
08.06.2024 5 z 5

Knihy od Fredrica Backmana mám moc ráda . Medvědín je opravdu dobře napsaný. Dobře se čte. Najdete spoustu momentů , které Vám přinesou moudra, myšlenky , postřehy. Kniha nejen o hokeji , ale hodnotách života. A sportovního chování.


Clouderella
28.05.2024 4 z 5

Moje první kniha od Backmana,kterému jsem dlouho odolávala. Chyba. Velmi čtivá kniha popisující chování a psychologii jednotlivců pod vlivem jejich okolí, když se stanou svědky násilného činu, nebo snad dobře vymyšlené lži? Na jednu stranu autor skvěle popsal stádní chování lidí, protože víc lidí zmůže víc než jeden, na druhou stranu vykreslil několik výjimečně charakterních postav, které se nebojí vystoupit veřejně navzdory důsledkům, které to pro ně znamená a pokud tak neučinily hned, čestně přiznaly svou chybu. Několikrát jsem se zamyslela,jak bych samotná reagovala,kdybych byla v kůži obyvatel Medvědína a jediné,co můžu říct, tak opravdu nevím. Hokejové prostředí už jen skvěle dokreslilo příběh o hodnotách a boji proti názoru a přesvědčení většiny.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (11)

Lidé postávají mlčky s pootevřenýma očima a přivřenými mozky, až elektronické vstupní karty potvrdí píchačkám jejich existenci.


V dospělosti prožíváme dny, kdy máme pocit, že meleme z posledního. Najednou nevíme, za co vlastně tak dlouho, úporně bojujeme, jsme pohřbení ve skutečnosti a všednosti a ptáme se, jak dlouho to ještě vydržíme. Skvělé je, že všichni takových dnů ustojíme víc, než si myslíme. Děsivé je, že nikdo neví, kolik přesně.


Kultura je jak to, co podporujeme, tak to, co tolerujeme.


Více citátů z knihy najdete u autora.


Kniha Medvědín v seznamech

v Právě čtených44x
v Přečtených2 904x
ve Čtenářské výzvě458x
v Doporučených297x
v Knihotéce699x
v Chystám se číst883x
v Chci si koupit151x
v dalších seznamech16x