Medvědín

Pro většinu lidí neznamená vítězství na juniorském mistrovství v ledním hokeji nic moc, ale pro obyvatele Medvědína to znamená všechno. Vítězství jako tohle by totiž mohlo přitáhnout pozornost k upadajícímu městečku: přilákat státní dotace a talentované sportovce, kteří by dali Medvědínu přednost před velkými městy v okolí. Vítězství jako tohle by rozhodně znamenalo všechno pro hubeného teenagera Amata, který je všude mimo led za vyvrhela; pro Kevina, hvězdného hráče, jenž stojí jen krůček od zářivé budoucnosti v NHL; i pro Petera, jejich obětavého generálního manažera, jehož vlastní profesionální hokejová kariéra skončila tragédií. Tým by mohl mít šanci splnit sny celého města. Ale jedné noci během zapíjení klíčového vítězství se něco stane mezi Kevinem a Peterovou dcerou — a druhý den to vypadá, že se všechno změnilo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390262/big_medvedin-s5t-390262.jpg 4.51580

Medvědín 1.

Vydáno: , Host

Björnstad, 2016

Kniha Medvědín

annettka1098

První polovina knihy pro mne byla velmi náročná. Autor se nás snaží seznámit se všemi protagonisty, kterých bohužel není málo. Střídání protagonistů navíc nemá žádný řád a během jedná kapitoly se vystřídá několik postav. V jednu chvíli jsem měla pocit, že si snad budu muset napsat tahák kdo je kdo, jenže to není rodinná sága, kde byste si namalovali strom.
 Cca v polovině nastane zvrat, který je postupně naznačován, vy tušíte, že se ta věc stane a když to skutečně přijde, nejste ani tak zaskočeni tím, že se to stalo, jako tím, jak se zachovají obyvatelé města. Najednou se ve vás tak bouří emoce (u mě to byl neskutečný vztek), že vůbec neřešíte styl psaní nebo střídání postav.
 Nechci nic spoilerovat, ale upřímně říkám, že bych nikdy nechtěla v Medvědíně žít! Snad nikdy pro mne nebylo hodnocení knihy tak těžké! Jak můžu říct, že se mi ta kniha líbila, když jsem její obsah chvílemi nenáviděla? Nicméně jestli bylo autorovým cílem vyvolat ve mně tyto emoce, pak se mu to podařilo na 100 %.
 Vzhledem k tomu, že jsem knihu na jejím začátku dokonce odložila a nebýt to štafeta, tak bych možná ani nedočetla, na druhou stranu autor ve mne dokázal vyvolat velmi silné emoce:
HODNOCENÍ: 70 %

Julinka679

Medvědín je pro mě velkým a hlavně milým překvapením. Když jsem zjistila, že se jedná o knihu pojednávající o hokejovém městečku, tak jsem kolem knihy spíše pár let "tancovala". Nejsem moc sportovní fanoušek ale je pravda, že pokud bych jím byla tak asi tím hokejovým. Když jsem byla v knihovně tak tahle knížka na mě jen tak vyskočila a já se nakonec podvolila a jsem ráda, že jsem tak udělala.
Pro mě je Medvědín jedním velkým wow, knížka je vtipná, drsná, smutná ale hlavně hokejová a to je tím nejlepším ale i nejhorším, co toto město potkalo.
Ti, co četli tak možná jako já byli při čtení naštvaní ale nakonec to v rámci možností dobře dopadlo.
Už se těším na další díl protože tohle bylo dokonalé! Za mě 5* a naprosto doporučuji!

fénix56

Přestože hokej miluji, začátek knihy mne neuchvátil. Moc mne nebavily některé souvislosti kolem hokeje, přestupy z různých skupin, hierarchie trenérů, ředitelů, sponzorů.... Taky mi chvilku mi trvalo než jsem se v postavách zorientovala. Ale pak jsem se chytila a četla a četla....
V Medvědíně, které žije odjakživa jen hokejem, jsou pocity sounáležitosti důležitější než pravda. Protože lidé vždy vidí jen to, co chtějí vidět. I když to někomu může ublížit. Taky mi to připomnělo dánský film Hon, kde šlo sice o jiný problém, ale konečné důsledky jsou stejné.
Prásk.

Alisce

Ze začátku mě kniha moc nebavila. Přišlo mi, že je prvních 50 stran o tom samém. Nejsem velký nadšenec do týmových sportů, takže jsem se nemohla pořádně vcítit do kůže milovníka hokeje. Autor mě však do toho hokejového prostředí dostal. Ani jsem něvěděla jak, ale najednou jsem prožívala každou stránku a děsila se co bude dál. Backman je vážně třída.

lenkavildomcova
28.12.2021

Tak musím přiznat, že se mi do čtení této knihy moc nechtělo, ale nakonec, za mě jedna z nejlepších knih, které jsem letos přečetla. Skvěle vybudované postavy, výborné téma, děj měl spád. Škoda, že nemůžu dát více než 5 hvězd.

INCOGNITOREADER
10.12.2021

Přiznávám, že tady jdu naprosto proti většině. Není to tím, že bych si myslel, že je kniha špatná. Jsem přesvědčený o tom, že jen není pro mě. Poslouchal jsem jako audio. Ale i bravurně načtené Pavlem Soukupem mě to bohužel nebavilo. Připadalo mi to, jako Prázdné místo od J. K. Rowlling. Obrovské množství postav, a velmi pomalý děj. Navíc téma hokej. Dalsí vyjímka = nemám rád hokej .... První půlka knihy, byla pro mě doslova utrpení a musel jsem se nutit do poslechu, než jsem se nakonec rozhodl, že i když je audtor tak oblíbený a jeho knihy tak vysoko hodnocené, tak není naprosto nic špatného na tom si přiznat, že mě prostě nesedí.
Už druhá kniha autora a dopadla stejně. Odložená. Myslím, že je jasné, že není pro mě.

Verunka289
03.12.2021

Backman je vždy sázka na jistotu. I když je zvláštní, že zrovna této knize (sérii) jsem se docela dlouhou dobu vyhýbala, protože jsem měla strach, že mě tady Backman zklame, že to budou nějaké žvásty o hokeji (aby nedošlo k mýlce, na hokej koukám ráda, ale číst bych o něm asi nepotřebovala). Ale tato kniha o hokeji vlastně vůbec není. Je to kniha o týmovém duchu, o přátelství, o závisti, zklamání, strachu, bolesti. Je to kniha o bezmezné lásce rodičů k dětem, o takové lásce, která nevidí nebo spíš nechce vidět chyby, o neschopnosti přijmout porážku.

alibaba72
13.11.2021

Skvělé čtení, původně se mně do toho nechtělo, protože já nejsem úplně sportovní fanoušek, ale překonal jsem se a knihu jsem přečetl. No tedy je skvělá, velmi dobře se čte a už mám doma i volné pokračování.