Zuzanin dech

Jsou tři. Zpočátku děti. Svět je v rovnováze. Později se všechno změní. Ona miluje jednoho z nich, ji milují oba dva. Zuzana Liebeskindová je dcera cukrovarníka. Nic jí nechybí, kráčí životem lehce, obklopena láskou. Vzduchem se vznášejí vlákna přepáleného cukru. Třicátá léta dvacátého století v malém městečku Holašovice jsou sladká. Teprve během německé okupace začne Zuzana dospívat. Bolestně vrůstá do dějin a dějiny se vpisují do ní. Protože má židovský původ, je její osud předem daný. Transport. Koncentrák. Zuzanini přátelé Hanuš a Jan zůstávají v Holašovicích. Jejich cesty se však rozcházejí. Po skončení války se Zuzana vrací z koncentračního tábora, ztráty jsou ale větší, než čekala. Dokáže po všem, co prožila, ještě milovat? A má vůbec na výběr?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428845/big_zuzanin-dech-mkh-428845.jpeg 4.62160

Kniha Zuzanin dech

maryska09

Nezapomenutelná kniha jak svým příběhem tak i stylem vypravování. Zcela v ní chybí přímá řeč, ale i přesto (nebo možná díky tomu) je kniha svižná, čtivá a je těžké se od ní odtrhnout. Ačkoli Zuzana vyrůstá jako skleníková květina, jedná se o velmi silnou postavu a každý jí musí držet palce. Doporučuji

MarieEyes

Krásné čtení

Simi129

Krásná kniha, silný příběh. Styl autorky mi sedl. Ikdyž tam bylo násilí.....Doporučuji. Klidně bych brala pokračování.

medlovice

Ve Starém Městě u UH stál cukrovar. Vápenka a její komín donedávna ještě stál. Možná , že i tam žila nějaká dívka, která byla svědkem a obětí zkázy. Nezáviděla jsem Zuzaně její sladké dětství , její svobodu. vždyt žila v jakési kleci až příliš schovaná před světem. Jako ta vosa v limonádě. V této knize nejsou štastné postavy, ale jsou živočišně dravé a potřebují cítit, že žijí, alkohol , cukr, sex , krev, hodně krve , ta je tu všude a za všech nebezpečných situací Zuzana dýchá , nadechne se a čtenář chce dýchat s ní ,cítit ten cukr a melasu a karamel ve vzduchu. olíznout rozbitý ret .
Tak Zuzano, dýchej.

Alilka

Smutný a velmi silný příběh. Když jsem se do knihy začetla, nedalo se odtrhnout... Pokud není, brala bych pokračování, Zuzana si zasloužila po tom všem co prožila, zažít ještě něco hezkého...

Vivetkav

Kniha měla od začátku spád.. nebyla nijak dopodrobna rozepsána, ale tím byla velmi čtivá.. krásný román.. doporučuji

Kacased

Bylo to hezké čtení. Očekávala jsem více z doby války, ale přesto knihu doporučuji.

Bedřich63

Dobrá kniha. Mně se líbila. Zajímavý styl autorky. Píše dobře. Příběh docela silný. Plný emocí. První část knihy idylická. Spousta násilí v druhé polovině knihy.