mfajmanova mfajmanova komentáře u knih

Kvásková kuchařka: Chleba - pečivo - sladkosti - vaření Kvásková kuchařka: Chleba - pečivo - sladkosti - vaření Jana Berková

Krásně a srozumitelně napsaná knížka o kvásku a kváskovém pečení. Asi nejlepší z těch, které jsem zatím na našem trhu našla.

30.12.2020 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Další knížka od Michaely Klevisové, která se výborně četla. Poutavý, napínavý příběh a krásně vykreslené postavy a osudy i mimo kriminální zápletku.

29.12.2020 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Moje druhá knížka od Aleny Mornštajnové. Přečtena rychle, asi za tři dny. Musím samozřejmě srovnávat s Hanou, která mě hodně zasáhla a asi dlouho nebude mít konkurenci. Takže tak moc jako Hana se mi Tiché roky nelíbily, ale i tak byla knížka výborná. Četla jsem jedním dechem a až do konce příběhu mě něco dokázalo překvapit a zapadnout do souvislostí.

27.12.2020 5 z 5

Upečeno s láskou: Kváskový chléb a pečivo Upečeno s láskou: Kváskový chléb a pečivo Iva Trhoňová

Úžasná kniha o kváskovém pečení, doporučuji!

26.11.2020 5 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Krásné, milé povídky, které pohladí po duši nejen kočkomily.

03.11.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Příjemná, čtivá detektivka.

31.10.2020 4 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Super téma, knížka se hezky četla, ale měla být tak třikrát tlustší a více rozvedená.

30.10.2020 3 z 5

Rodinné povídky Rodinné povídky * antologie

Pro mě velké zklamání, přejmenovala bych sbírku na "Povídky o nefunkčních rodinách". Čekala jsem trochu humoru nebo milého pohlazení, ale bohužel jsem se nedočkala.

27.10.2020 2 z 5

Neutečeš Neutečeš Dominika Hájková

Zajímavý námět, ale forma mi moc nesedla.

25.10.2020 3 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Super detektivka, nemohla jsem se odtrhnout. Ke konci jsem se ale už ale nemohla dočkat závěru, protože mi to nedělalo dobře.

24.10.2020 4 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Ze začátku jsem vůbec nechápala, o co jde a po pár stránkách jsem chtěla knížku odložit. Pak jsem otevřela asi v polovině, kousek se začetla a dala tomu druhou šanci zase od začátku. Po finálním dočtení mám chuť dát si to znovu, protože teď už by mi myslím ten zmatený začátek dával smysl.

20.10.2020 4 z 5

Blázni umírají v pátek Blázni umírají v pátek A. A. Fair (p)

Prečteno v rámci čtenářské výzvy, jinak bych si knížku asi nevybrala.

15.10.2020 3 z 5

Kdoule Kdoule Ivana Chřibková

Předchozí dvě autorčiny knížky mi sedly o trošičku víc, ale i Kdoule se mi hezky četla a pobavila mě.

10.10.2020 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Krásná knížka s postřehy ze života, v nichž se nejeden najde. Byla bych moc ráda za pokračování!

09.10.2020 5 z 5

Jíst a žít - Moderní kuchařka na  dalších 100 let Jíst a žít - Moderní kuchařka na dalších 100 let Kateřina Winterová

Moc krásná kniha, která by neměla chybět v knihovně milovníka televizního Herbáře.

09.10.2020 5 z 5

Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli Michaela Učňová

Knížku jsem dostala jako dárek, protože ráda sleduji stejnojmenný televizní pořad. Četla se hezky, ale v receptech jsem narazila na pár nesrovnalostí, což mne zamrzelo.

09.10.2020 3 z 5

Veterinářka Veterinářka Gillian Hick

Moc hezká milá knížka, která se pěkně četla. Doporučuji všem milovníkům zvířat!

09.10.2020 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Na můj vkus příliš mnoho postav, ve kterých jsem se čím dál víc ztrácela.

07.10.2020 3 z 5

Smrtící zrada Smrtící zrada J. D. Robb (p)

Příjemné odpočinkové čtení.

06.10.2020 3 z 5

Blues: Blues pro bláznivou holku Blues: Blues pro bláznivou holku Václav Hrabě

V rámci čtenářské výzvy jsem po pětadvaceti letech oprášila svoji oblíbenou knížku a je pořád stejně dobrá!

05.10.2020 5 z 5