Smrtící zrada

Smrtící zrada https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/2383/mid_smrtici-zrada-3zT-2383.jpg 5 180 25

Eva Dallasová série

Oběti jsou nejprve nelidsky ztýrané a posléze uškrcené stříbrným drátem. Spojuje je ovšem ještě něco: všechno jsou to zaměstnanci či přátelé Evina miliardářského manžela Roarkea. Ten má ale i bez toho starostí víc než dost: v jeho luxusním hotelu právě probíhá aukce šperků a kostýmů slavné divadelní herečky a do toho přijíždí jeho dávný přítel z mládí – a z temné minulosti - z Dublinu. Vrah je znám, je to nájemný škrtič Yost, otázkou tedy je, kdo si ho najal?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Columbus (ČR)

Betrayal in Death , 2001

Ulala
22.09.2023 5 z 5

Opět napínavé, opět zajímavé a čtivé.

Petrasim
26.08.2023 4 z 5

Kniha se hezky četla, ale na základě recenzí jsem čekala trochu víc.

Ajrad1981
28.04.2023 4 z 5

Vůbec jsem si nejdřív nedokázala vybavit, že už jsem to četla, anotace mi nic neříkala a ani první kapitola se mi nevybavovala. Až na začátku té druhé přišlo osvícení, vzpomněla jsem si, kdo byl zrádce i v v čem ta zrada spočívala. Ale vzájemné propletence jsem si musela osvěžit, nicméně čtení jsem si užila tenkrát i teď.

pip11
26.04.2023 3 z 5

Tato kniha mohla být na plný počet, nebýt pár částí, jejichž četbu bych si velmi ráda odpustila. Za to dávám hodnocení dolů.

roso.mak
12.11.2020 2 z 5

Nevim, zda to bylo tim, ze jsem zacala nahodnou knihou ze serie, ale kniha se mi zdala hodne slaba. Kdyz zacnu tou budoucnosti... kniha psana v roce 2005 do budoucnosti a nenakupije se online a neexistuje kvalitni rozpoznavani obliceju, vec ktera uz je dnes denni chleb?

A kdyz toto vypustim, co se tyce knihy jako takove, je to slabota. Trictvrte knihy je nudne, pak tam rychle pribyde nekolik prevratnych faktu, nasleduje akcni scena, umrou vsichni spravni lide, aby nevznikaly diry v pribehu, a hura konec zvonec.

mfajmanova
06.10.2020 3 z 5

Příjemné odpočinkové čtení.

jarkaska
30.09.2020 5 z 5

Opět další strhující příběh Evy Dallasové.

Johana
14.05.2020 1 z 5

Bohužel jsem nepřekonala nudu, která zavládla po svižném úvodu s činanou vraždou... Peripetie se sexem, jakože to tam musí být, mne nebaví. A pokud se neděje nic dalšího, tak to balím. Jelikož to byl můj první pokus s touto autorkou, tak musím dát alespoň jednu hvězdu za zjištění, že dáma umí dobře řemeslně psát. Ostatně se dovídám, že jde o pseudonym, čili zkusím ještě něco dalšího - zde jsem asi neměla šťastnou ruku.

bekule
19.09.2019 5 z 5

Už jsem zvykla že v této sérii bývají většinou vraždy obzvlášť zvrácené a drsné, škoda že zločinci z toho nakonec vyváznou moc snadno, na rozdíl od utrpení jejich obětí nebo pozůstalých. Eva se tentokrát dočkala toužené reakce Roarka na Summerseta ale kupodivu se z nastalé situace nemohla radovat, dokonce se postavila na Summersetovu obranu. McNaba je mi líto, Peabodyová by zasloužila dostat pořádnou ťafku.

georginaa
13.06.2019 5 z 5

Tentokrát je evidentní, že někdo jde po přátelích Roarka a Eva je z toho fakt na nervy. Co se týče nájemného škrtiče, musí ho Eva za každou cenu zastavit. Opět super příběh.

hrosik3
01.01.2019 5 z 5

Další super čtení ze série.

helenkan
06.03.2018 5 z 5

Pro mě super čtení.Dala bych i víc než pět *. :-)

Jessybelle
08.02.2018 5 z 5

Tak tohle nebylo vůbec špatný. Líbí se mi jak Eva a Summerset vedou svou slovní válku, i jak Peabodyová občas dokáže Dallasovou doběhnout. A tohle všechno krásně doplňuje celý příběh...těším se na další díl...

munka
23.01.2018 5 z 5

Skvelý príbeh. Človeka až zamrazí pri niektorých scénach. Klobúk dolu pred autorkinou fantáziou. Teším sa na ďalšie diely.

syskas
22.10.2017 3 z 5

Čítala som, lebo som potrebovala do "výzvy" knihu, ktorej dej sa odohráva v budúcnosti. Hoci ak by z nej autorka vynechala technické hračky, tak sa pokojne mohla odohrávať v súčasnosti :-)).

Prvých cca 100 strán som sa nudila. Za celý ten čas som sa dozvedela len zopár faktov a akosi sa to celé nechcelo rozbehnúť. Ale potom to už šlo. Čím ďalej som čítala, tým to bolo zaujímavejšie. Takže nakoniec 3 hviezdičky.

TaLu
22.10.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knih v sérii. Píši to v souvislosti s těmito knihami asi opakovaně, takže to něco vypovídá buď o kvalitě celé série nebo o mně, jakožto čtenáři. Velmi jsem si užila zamotané klubko, které Eva za vydatné pomoci svého týmu musela opět rozplétat. Zločiny tentokráte opravdu z nejhorších, až mrazí při pomyšlení, že člověk člověku může způsobit tolik zla. Kéž by to zůstávalo vždy jen na stránkách skvělých thrillerů. Vztahy hlavních postav dosvědčují, že nesvítí vždy slunce. A poctivě vypracované příběhy vedlejších postav dokazují, že není vše jen černé, či bílé.
Na erotické "odbočky" jsem si již zvykla a abych pravdu řekla, tak jim to všem přeji, jakkoli osobně pochybuji, že by byly všechny proveditelné - ale knihy jsou vlastně mírné sci-fi :o)
Vtipné dialogy a špičkování opět milým bonusem. Fanouškům netřeba doporučovat, ale pokud někdo chce vyzkoušet jeden díl, například do Čtenářské výzvy, tak myslím, že by tato volba mohla být šťastná.

specialista
14.10.2017

Dobrá detektivka. Přečetl jsem jedním dechem. A protože mám velkou představivost, tak to byla hrůza. Už se těším na další od této autorky.

Laf
30.09.2017 5 z 5

Další díl, který nezklamal a úplně mě vtáhl do děje. Skvělá série. Doporučuji :)

Sweet-jahudka
08.07.2017 5 z 5

Místy trošku brutálnější děj, ale napínavé až od začátku do konce.

moudivlacek
29.05.2017 5 z 5

Připadá mi, že každý další díl je lepší a lepší, nebo je to možná tím, že když čtu ty příběhy, mám pocit, jako když ty lidičky z knihy znám. Cítím s nimi bolest i radost.
Jsem ráda, že Eva má velkou oporu v Roarke, a tento díl se ukáže, že i ona pro něj.
Oni k sobě prostě patří, a tak mohou oba zvládat své démony z minulosti a ještě řešit případy Evy a Roarka.
Těším se na další díl.