Nebe mé lásky

Bohatý rančer Jack Mercy ve své závěti určí, že jeho tři dcery - které se navzájem vůbec neznají, protože jsou z různých manželství svého otce - musejí spolu strávit celý rok na ranči, jinak že o svoje mnohamilionové dědictví přijdou. Na samotě, jen ve společnosti dělníků a několika sousedů, tedy žije světácká scénáristka Tess, plachá učitelka Lily, kterou pronásleduje její bývalý násilnický manžel, a praktická Willa, jež vyrůstá na ranči od dětství. Než si na sebe zvyknou, dojde k mnoha sporům a hádkám, ale nakonec je stmelí nejen touha po dědictví, ale i strach z šíleného masového vraha, který řádí v okolí, láska ke třem mladým rančerům a nakonec i skrytá, nicméně silná, povahová příbuznost.......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2401/nebe-me-lasky.jpg 4.5286

Geraldova

Vydáno: , Alpress

Montana Sky, 1996

Kniha Nebe mé lásky

bekule
12.11.2021

Nejvíc mě asi bavil skvěle vylíčený život a práce na ranči během celého roku.To NR umí velmi dobře ,vždy přiblížit různé prostředí a povolání .Kdo očekává romatiku bude zklamán,protože rázná Willa si nezadá s hasičkou Rowan ze "Zahráváš si s ohněm" možná je ještě drsnější. Jakmile se začne schylovat jen k náznaku něčeho něžnějšího hned se ohání ráznou pěstí nebo příkrým slovem a jedna z jejích sester se jí zdatně přibližuje a k romantice autorka nesklouzne ani v úplném závěru. Zápletka je tentokrát hodně vražedná a krvavá, vrah o sobě dá vědět velmi brzy na začátku a jeho zločiny se táhnou celou knihou až do konce.

Elapheg
24.10.2021

Na Noru Robertsovou jsem byl zvědavý, jak píše. Na začátku bych měl zmínit, že nejdříve jsem viděl film před mnoha lety a pač jsem si z něj nepamatoval důležité detaily, zkusil jsem knihu. Rančer Jack Mercy ustanoví v závěti podmínku, že ranč po jeho smrti dostanou jeho tři dcery Willa, Lily a Tess jedině tehdy, když na ranči spolu dokáží jeden rok žít. Do té doby se vůbec neznaly a každá vyrůstala jinde. Každá je odjinud a na ranči vyrůstala jen Willa. Postupné seznamování sester naruší série vražd v okolí ranče. Některé scény byly dost ostré, sice proložené romantikou, ale dost ostré. Co se vražd týče, Nora Robertsová je rozhodně ostřejší než Sandra Brown, milostné zápletky má dobré, ale Sandra Brown má promyšlenější thrillerové zápletky. Kniha Nebe mé lásky se mi líbila, ale je to thriller říznutý romantikou. Je to příběh, který mi byl docela sypmatický. Kdysi jsem kolem koní chvíli amatérsky vypomáhal, takže některé práce na ranči mi byly blízké. Myslím, že knihu mohu doporučit romantickým duším. Pět hvězd si kniha zaslouží. :-)

harena
03.07.2021

Po dlouhé době jsem si přečetla další "Robertsovku" a jsem moc spokojená. Zařadila bych knihu jako thriller pro ženy. Není to jenom romanťárna, láska a sex, je tu i napětí, protože kolem ranče se potloukají nebezpeční zločinci a občas se objeví i nějaká mrtvolka. Děj je vlastně prozrazen v anotaci, jak to dopadne se dá předpokládat, ale vrah je tajemný až do konce. Moc se mi líbí, jaká slovní spojení Nora užívá, např. " vlčí čelisti vichru jím zmítaly", "světlo ho švihlo jako blesk neředěného alkoholu", baterka blikala jako splašený mol" atd, a protože tu nechyběl ani humor, čtení jsem si užila a brzy si zase nějakou knihu od NR přečtu.

katkaq
20.04.2021

Hrozně mě mrzí, že se tady autorka nerozhodla pro klasickou triologii. Ráda bych viděla rozpracovaný příběh každé sestry a věřím, že bych si je i víc užila. Romantika propojená detektivní až téměř hororovou zápletkou, která neurazí. Roberts zkrátka umí psát.

Sabča817
21.03.2021

Super kniha! 1z nejlepších této autorky. Teda ta 1. kapitola s pohřbem nic moc, ale zbytek knihy mě pohltil. Též mi bylo od začátku jasné, kdo se jak spáruje. Vraha jsem typovala někoho jiného, pak přišlo veliké překvapení. Sestry byly sympatické, až jsem jim záviděla jejich sesterský vztah. Rozhodně DOPORUČUJU přečíst! :-)

jinbr
09.12.2020

Nora má podobný styl jako Sandra Brown, s tím rozdílem, že s klidem nechá ve svých románech umřít více lidí. V tomto případě jsem až do konce tápala, kdo to byl. Líbil se mi vývoj vztahu tří sester, i když změna názoru Tess byla taková trochu moc překotná. Ale jinak to bylo napínavé čtení, prostředí ranče se mi také vždy líbí.

georginaa
20.10.2020

Kniha mě velice bavila - opět můj oblíbený ranč. Tři sestry, každá žila jiný svůj život a když je dala dohromady smrt jejich otce, musely spolu začít vycházet. I když to ze začátku bylo divoké, přeci jenom tamní život je něco jiného než ve městě. Holky si na sebe zvykly a dokonce našly i nové lásky. Líbilo se mi , že je tam i taková menší detektivní zápletka. Film byl též pěkný, povedl se.

pip11
21.09.2020

Bylo zde na mě přespříliš krvavých detailů a násilí… Příběhy sester byly fajn, takže jen kvůli nim jsem to dočetla.