Nebe mé lásky

kniha od:

Nebe mé lásky https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2401/nebe-me-lasky.jpg 4.4 313
Koupit Koupit eknihu Bazar

Bohatý rančer Jack Mercy ve své závěti určí, že jeho tři dcery - které se navzájem vůbec neznají, protože jsou z různých manželství svého otce - musejí spolu strávit celý rok na ranči, jinak že o svoje mnohamilionové dědictví přijdou. Na samotě, jen ve společnosti dělníků a několika sousedů, tedy žije světácká scénáristka Tess, plachá učitelka Lily, kterou pronásleduje její bývalý násilnický manžel, a praktická Willa, jež vyrůstá na ranči od dětství. Než si na sebe zvyknou, dojde k mnoha sporům a hádkám, ale nakonec je stmelí nejen touha po dědictví, ale i strach z šíleného masového vraha, který řádí v okolí, láska ke třem mladým rančerům a nakonec i skrytá, nicméně silná, povahová příbuznost....... celý text

Série:

Geraldova


Žánr:
Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Alpress
Originální název:

Montana Sky , 1996


více info...

Komentáře (47)

Komentáře 47 Recenze 2

Janík61
Janík61
21.09.2023 4 z 5

Příjemné čtení s předvídatelným koncem a milostnými zápletkami, ale to vůbec nevadilo. Kniha se mě líbila.

Staňule48
Staňule48
06.09.2023 3 z 5

Velmi nenáročné čtení..ale na oddech dobrý.
Líbilo se mi vykreslení prostředí. Montana je nádherná.


Tamirai
Tamirai
09.07.2023 5 z 5

Veľmi sa mi páčila tato kniha. Prostredie hôr a vlastne aj rančov v tom okolí bolo super. Ja by som sama síce asi chovala z toho asi len kone a sliepočky by mali svoj priestor a mala by som z nich tak vajíčka :).

Každopádne k príbehu - fu, bolo to napínavé, milé aj vtipné. Nečakala som, že sa môj tip na zločinca zmení, a že ma niečo prekvapí, ale bolo to tak.
Super.
A pokiaľ ide o setry, lepšie to byť nemohlo, každá tak iná a pritom mali niečo spoločné. Aj to ako to dopadlo, tak to malo byť.

Moja romantická duša je spokojná. Všetko dobre skončilo - preto čítam takéto knihy, toto nepovažujem za spoiler.

Nora a jej knihy ma zatiaľ nikdy nesklamali.

pegasek
pegasek
24.01.2023 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha.Na to že má skoro 500 stran jsem ji měla přečtenou za 3 dny.jedna z nejlepších knih

bekule
bekule
12.11.2021 5 z 5

Nejvíc mě asi bavil skvěle vylíčený život a práce na ranči během celého roku.To NR umí velmi dobře ,vždy přiblížit různé prostředí a povolání .Kdo očekává romatiku bude zklamán,protože rázná Willa si nezadá s hasičkou Rowan ze "Zahráváš si s ohněm" možná je ještě drsnější. Jakmile se začne schylovat jen k náznaku něčeho něžnějšího hned se ohání ráznou pěstí nebo příkrým slovem a jedna z jejích sester se jí zdatně přibližuje a k romantice autorka nesklouzne ani v úplném závěru. Zápletka je tentokrát hodně vražedná a krvavá, vrah o sobě dá vědět velmi brzy na začátku a jeho zločiny se táhnou celou knihou až do konce.

Elapheg
Elapheg
24.10.2021 5 z 5

Na Noru Robertsovou jsem byl zvědavý, jak píše. Na začátku bych měl zmínit, že nejdříve jsem viděl film před mnoha lety a pač jsem si z něj nepamatoval důležité detaily, zkusil jsem knihu. Rančer Jack Mercy ustanoví v závěti podmínku, že ranč po jeho smrti dostanou jeho tři dcery Willa, Lily a Tess jedině tehdy, když na ranči spolu dokáží jeden rok žít. Do té doby se vůbec neznaly a každá vyrůstala jinde. Každá je odjinud a na ranči vyrůstala jen Willa. Postupné seznamování sester naruší série vražd v okolí ranče. Některé scény byly dost ostré, sice proložené romantikou, ale dost ostré. Co se vražd týče, Nora Robertsová je rozhodně ostřejší než Sandra Brown, milostné zápletky má dobré, ale Sandra Brown má promyšlenější thrillerové zápletky. Kniha Nebe mé lásky se mi líbila, ale je to thriller říznutý romantikou. Je to příběh, který mi byl docela sypmatický. Kdysi jsem kolem koní chvíli amatérsky vypomáhal, takže některé práce na ranči mi byly blízké. Myslím, že knihu mohu doporučit romantickým duším. Pět hvězd si kniha zaslouží. :-)

harena
harena
03.07.2021 5 z 5

Po dlouhé době jsem si přečetla další "Robertsovku" a jsem moc spokojená. Zařadila bych knihu jako thriller pro ženy. Není to jenom romanťárna, láska a sex, je tu i napětí, protože kolem ranče se potloukají nebezpeční zločinci a občas se objeví i nějaká mrtvolka. Děj je vlastně prozrazen v anotaci, jak to dopadne se dá předpokládat, ale vrah je tajemný až do konce. Moc se mi líbí, jaká slovní spojení Nora užívá, např. " vlčí čelisti vichru jím zmítaly", "světlo ho švihlo jako blesk neředěného alkoholu", baterka blikala jako splašený mol" atd, a protože tu nechyběl ani humor, čtení jsem si užila a brzy si zase nějakou knihu od NR přečtu.

katkaq
katkaq
20.04.2021 3 z 5

Hrozně mě mrzí, že se tady autorka nerozhodla pro klasickou triologii. Ráda bych viděla rozpracovaný příběh každé sestry a věřím, že bych si je i víc užila. Romantika propojená detektivní až téměř hororovou zápletkou, která neurazí. Roberts zkrátka umí psát.

Sabča817
Sabča817
21.03.2021 5 z 5

Super kniha! 1z nejlepších této autorky. Teda ta 1. kapitola s pohřbem nic moc, ale zbytek knihy mě pohltil. Též mi bylo od začátku jasné, kdo se jak spáruje. Vraha jsem typovala někoho jiného, pak přišlo veliké překvapení. Sestry byly sympatické, až jsem jim záviděla jejich sesterský vztah. Rozhodně DOPORUČUJU přečíst! :-)

jinbr
jinbr
09.12.2020 5 z 5

Nora má podobný styl jako Sandra Brown, s tím rozdílem, že s klidem nechá ve svých románech umřít více lidí. V tomto případě jsem až do konce tápala, kdo to byl. Líbil se mi vývoj vztahu tří sester, i když změna názoru Tess byla taková trochu moc překotná. Ale jinak to bylo napínavé čtení, prostředí ranče se mi také vždy líbí.

georginaa
georginaa
20.10.2020 5 z 5

Kniha mě velice bavila - opět můj oblíbený ranč. Tři sestry, každá žila jiný svůj život a když je dala dohromady smrt jejich otce, musely spolu začít vycházet. I když to ze začátku bylo divoké, přeci jenom tamní život je něco jiného než ve městě. Holky si na sebe zvykly a dokonce našly i nové lásky. Líbilo se mi , že je tam i taková menší detektivní zápletka. Film byl též pěkný, povedl se.

pip11
pip11
21.09.2020 2 z 5

Bylo zde na mě přespříliš krvavých detailů a násilí… Příběhy sester byly fajn, takže jen kvůli nim jsem to dočetla.

petula4539
petula4539
10.08.2020 5 z 5

Moc pěkná kniha, tak sem si zvykla na děj,postavy a vše,ze je mi lito ze sem dočetla. Hned bych brala nějaké pokračování ???? vřele doporučuji

helenah
helenah
12.06.2020 5 z 5

Taková moje srdcovka, ke které se pravidelně vracím. Nejprve jsem přečetla, pak viděla i televizní film Montana Sky, který podle ní byl natočený. Postavy knihy dostaly tvář-ty kladné mám ráda ještě víc, ty záporné mi jsou ještě víc protivné :-) Doporučuji jako příjemnou letní četbu.

Kudík
Kudík
30.04.2020 4 z 5

Nevím, jak přesně hodnotit tuto knihu. Možná kdyby měla o pár stránek méně, tak by jí to jen prospělo (samozřejmě bez vynechání popisu krajiny).
Nevlastní sestry byly zajímavé, ale osobně se mi nejvíce zamlouvala nejstarší Tess. Musím přiznat, že u několika jejích výstupů a dialogů jsem se upřímně zasmála. Ohledně pachatele jsem si nebyla jistá (a to zda je to on, na kterého to ukazovalo). Potom jsem jej uhodla a dokonce jsem i mimo "šílenství" trefila také motiv. Musím přiznat, že mě mrzelo, že jsem se trefila.

Evaho73
Evaho73
24.11.2019 3 z 5

Prvá kniha od Nory Roberts, ktorú som dokázala dočítať a žiaľ musím skonštatovať, že chémia medzi nami nezafungovala ani tentokrát.
Sama neviem čím to je, lebo je to vraj jedna z najčítanejších autoriek.
Páčili sa mi opisy krásnej nespútanej prírody a to je asi všetko. Hlavné postavy nie sú vyprofilované podľa môjho vkusu, buď sú príliš dominantné alebo naopak. Dej bol zbytočne rozťahaný, zápletky síce zavádzajúce, ale nie tým správnym spôsobom, ktorý by ma dokázal zaujať.
Mám pocit, že v knihe bolo až príliš feminizmu, ktorému bolo ťažko uveriť. Pasovať ženu do mužských schopností a potláčať pritom jej ženskosť mi v celkovom ponímaní pripadalo, ako keby to bol homosexuálny vzťah dvoch chlapov a to mi nejak nesadlo.

petraj30
petraj30
09.10.2019 5 z 5

Opravdu úžasný příběh, až mě mrzelo, že už jsem na konci. Příběh mě opravdu uchvátil, skoro jako bych to prožívala s nimi a po přečtení jsem měla chuť odstěhovat se do divočiny :-)
Velmi jsem si užívala jejich postupné poznávání a sbližování, docházelo tam k mnoha vtipným i napínavým situacím
Moc se těším na další knihy od této spisovatelky

veverka26
veverka26
23.07.2019 5 z 5

Přečtena již 3x a neustále baví. Oblíbila jsem si postavy i napínavý děj.

Dreisii
Dreisii
19.07.2019 5 z 5

Tak to mi nedalo spát dokud jsem to nepřečetla :) skvěle napsané.

zuzana1995
zuzana1995
10.01.2019 5 z 5

Vynikající, napínavé, romantické, vtipné neočekávané rozuzlení.

Skalara
Skalara
15.11.2018 5 z 5

Úžasná kniha a hlavně jsem až do konce knihy měla podezření, že všechny ty nesnáze na ranči dělá někdo jiný.

Barča92
Barča92
17.04.2018 5 z 5

Úžasná, čtivá kniha. Příběh se mi velice líbil. Nechybí romantika, zápletka, napětí. Prostě stará, dobrá Nora Roberts. Doporučuji přečíst a také kouknout na film.

Klarv
Klarv
03.01.2018 5 z 5

Čekala jsem, že to bude oddechová romantika či erotika před spaním. Nakonec se divím, že jsem z toho neměla noční můry. Tolik vraž a krve... Kniha je říznutá romantikou, erotikou, ale mimo to i detektivkou a románem o hledání rodiny. Četlo se to pěkně. Líbilo se mi, jak se postupně vyvíjel vztah mezi hlavními postavami a nakonec ani vraha jsem neuměla odhadnout. Téměř celou knihu jsem si byla naprosto jistá, kdo to je. Nakonec jsem měla tip druhý a ani ten nevyšel. :) Takže za mě výborné!

Evka3814
Evka3814
11.11.2017 5 z 5

Krásná kniha,čtivá úplně mě pohltila. Napínavý příběh, mužů jen a jen doporučit

Laf
Laf
01.11.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem bezmála četla jedním dechem od začátku do konce. Pěkný příběh se spoustou zápletek a zajímavým závěrem. Moc se mi líbila a můžu jen doporučit :)

locin
locin
24.04.2017 5 z 5

Není to klasický romantický příběh. Ano samozřejmě, láskyplný románek proběhne, jinak by to u knihy od NR ani nešlo. Ale tohle rozhodně není žádná červená knihovna. Je to hlavně příběh protkaný zapeklitým tajemství Mercyho ranče.
A rozhodně budete naprosto překvapeni co z knihy nakonec vyplyne. Já rozhodně byla a v budoucnu se ke knize zase moc ráda vrátím. :)

Valeška
Valeška
23.08.2016 2 z 5

Mnoho násilí, happy end, nic moc...

LiLLu
LiLLu
25.03.2016 5 z 5

Hezký plynulý příběh s lehkou detektivní zápletkou. Moje první kniha od téhle spisovatelky. Možná ne uplne poslední. Hlavně je to něco jiného, co je dneska tak děsně modení (17ti letá školačka se skrytými schopnostmi co zachranuje svět- už jsem na to uplně alergická) Kniha měla ale spoustu chyb z překladu, to ale nebránilo ve čtení. Čekala jsem hroznou slaďárnu, ale byla jsem mile překvapená, že to uplně tak sladký nebylo:-) Příběh byl možná převídatelný, ale co už...v dnešní době násilý proč to něčím neodlehčit:-)

xindl007
xindl007
06.10.2015 4 z 5

Pěkná knížka, Nora se pomalu a jistě začíná řadit mezi moje oblíbené spisovatelky.

TaLu
TaLu
08.07.2015 5 z 5

Napínavé, čtivé, romantické i detektivní zápletka. Jedna z prvních ( pokud ne úplně první) kniha, kterou jsem před mnoha lety od autorky přečetla. A možná právě díky této knize, jsem s radostí sáhla po dalších jejích dílech.

babča56
babča56
08.02.2015 4 z 5

Dobře napsané. Oddechovka.

zp87
zp87
15.12.2014 5 z 5

Krásná kniha, přestože velmi obsáhlá, měla jsem ji přečtenou za pár dní. Oddechovka, romantika, klidné, příjemné čtení. Tuto knihu si moc ráda přečtu znovu (i když už budu vědět, kdo to tam v horách Montany řádí a vraždí).
S Norou mám trochu problém - nikdy nevím, do čeho jdu. Některéknížky mi přijdou naprosto úžasné - třeba Nebe mé lásky nebo Past na dobrodruha a celá série bratrů Quinnů ... a jiné knihy musím po pár stranách odložit a sáhnout po něčem jiném...

Po přečtení jsem se podívala i na film - ale ten je slabým odvarem - nic moc - nesedí mi tam představitelé hlavních postav a ani samotné zfilmování - ale to je asi normální, každý čtenář má své představy o příběhu a filmaři se nám nemůžou strefit do vkusu všem.

Antena
Antena
30.10.2014 5 z 5

Užasná kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Je to slaďák, ale jednou za čas to určitě neuškodí ponořit se do krásného prostředí rančerů, nachvilku vypnout a neřešit každodení problémy. Vedle romantiky se zde objevuje i menší detektivní zápletka. Vřele doporučuji k přečtení.

medvídě
medvídě
06.08.2014 5 z 5

Film je nadhernej, mam ho rada a videla jsem ho nepocitatelne .. ale na knizku nema, je v ní mnohem více a nektere veci i uplne jinak, ale mohu doporucit obe varianty :-)

Roberts opet nezklamala :-)

mazzone
mazzone
01.08.2014 3 z 5

Knihy od Robertsovej mám veľmi rada a táto zo začiatku vyzerala slubne - ale je tu veľa z krimi prostredia, veľa vrážd a tá romantika mi tam potom už moc nesedela...

Inak námet knihy vynikajúci, kedze som zbožnovala McLaudove dcéry, čakal som, že to bude napísané lepsie.

debe
debe
17.04.2014 4 z 5

Tak není pochyb, že autorka má pro psaní cit, ale trošku mi ten závěr přišel překombinovaný nebo zbytečně natažený. Jinak prostředí bezva, děj ušel, jako oddechovka bezva.

Nelly
Nelly
28.03.2014 3 z 5

Bohužel jsem před lety viděla filmové zpracování této knihy, takže mnoho představ se odvíjelo od filmu, který samozřejmě nemohl být tak obsáhlý jako kniha. Pořád ale platí, že kniha je lepší než film...

Mirkaha
Mirkaha
29.11.2013 3 z 5

Tato kniha mě trochu zklamala. I když to mělo trochu kriminální zápletku, byl to pro mě dost velký slaďák, hlavně na konci. Připomínalo mi to klasický americký film s dojemným závěrem.

inule
inule
29.05.2013 5 z 5

Napínavé od začátku do konce. Opravdu se postavy a děje kolem nich vzájemně velmi dobře prolínají. Člověk se neztrácí v tom, o kom je zrovna řeč. Bezva čtení. Doporučuju :-)

jaja10
jaja10
12.05.2013 5 z 5

Kniha je mnohem, mnohem lepší, než její filmové zpracování...

Štítky knihy

zfilmováno Montana

Autorovy další knížky

Nora Roberts
americká, 1950
2000  85%Smrtící nahota
1997  88%Nebe mé lásky
2000  87%Past na dobrodruha
1997  86%Zrozená z ohně
2011  82%Kouzlo okamžiku

Kniha Nebe mé lásky je v

Právě čtených3x
Přečtených527x
Čtenářské výzvě25x
Doporučených31x
Knihotéce230x
Chystám se číst90x
Chci si koupit8x
dalších seznamech5x