Smrtící svůdnost

Smrtící svůdnost https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/1708/bmid_smrtici-svudnost-Znx-1708.jpg 5 191 22

Eva Dallasová série

Mladou ženu kdosi shodil z balkonu. Poručík Eva Dallasová, policejní vyšetřovatelka najde neobvyklé místo činu: postel v ložnici oběti je pokryta růžovými lístky. Jen místo lásky nakonec přišla smrt… Stopy vedou do výzkumného ústavu, kde se před lety rozběhl nanejvýš zajímavý a ne tak docela legální projekt. Svůdný, romantický zabiják, který svým budoucím obětem posílá po internetu verše klasiků, jako by se policii vysmíval. Jako by s ní i s oběťmi hrál podivnou, zvrácenou hru. Eva vsadí na jedinou kartu: jako návnadu mu nabídne sama sebe. K tomu ale potřebuje svou přítelkyni Trinu, supermoderní vizážistku, která ji svými názory na správné odívání a líčení zpravidla přivádí k šílenství. U toho samozřejmě nesmí chybět ani zpěvačka Mavis a její přítel, avantgardní módní návrhář. Když přičtete Evina vášnivého miliardářského manžela Roarka, milostné trable Eviny asistentky Peabodyové a celý ten vzrušující koktejl plný obsluhujících robotů, létajících autobusů a videofonů, jste už zase až po uši v oblíbeném světě svých hrdinů.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Columbus (ČR)

Seduction in Death , 2001

Ulala
01.10.2023 5 z 5

Postupně si doplňuji první díly ( ke kterým se mi podaří dostat) série o Evě Dallasové. Musím říct, že novější jsou více propracované, autorka se méně soustřeďuje na sex a lépe popisuje techniku z let cca 2060, přesto je ráda čtu a určitě budu pokračovat. Těším se na nový díl, který vyjde letos.

Ajrad1981
27.09.2023 4 z 5

Další z knih, co jsem asi před patnácti lety četla, ovšem pamatovala jsem si z toho jen to, jak Peabodyová určovala dobu smrti první mrtvoly. Pak už se jen občas dostavil pocit - Jo, tohle už jsem četla. - ale že by se mi vybavil děj už předem, to ne. Což je celkem fajn, aspoň jsem nebyla ochuzená o prožitek.
Kniha si celkem drží standard série, jen mě tady dost otravoval vztah - nevztah mezi Delií a Ianem. Ale blýská se na lepší časy. :-) Jo, a taky mě zklamal konec, tady mi nějak nestačí, že pachatel byl odhalen a usvědčen, chtělo to víc.

nycol
16.04.2023 4 z 5

To by šlo! Knihu jsem objevila v knihobudce na letišti, podle obálky bych si ji nekoupila ani za dvacku v levných knihách a ejhle, dalo se to a bylo to docela dobrý.

jarkaska
02.05.2021 5 z 5

Další příběh ze série Evy Dallasové nezklamal. Kniha se četla jedním dechem. Už se těším na další příběh.

bekule
27.10.2019 5 z 5

Ani při druhém čtení neztrácí kniha napětí a vtip.A právě ten vždypřítomný humor a nadsázka dělá tuto sérii výjmečnou, i když nikdy také nechybí připomínka že po každé vraždě kromě oběti zůstávají také zlomení pozůstalí.

leonessa
16.07.2019 4 z 5

Zase jedna moc pěkná z teto série. ☺

georginaa
13.06.2019 5 z 5

Eva se chce dostat na kobylku vrahovi, který svým obětem píše verše po internetu. A jak jinak na něj narazit, než narafičit případnou oběť, a tou chce být Eva osobně. Jako pomoc si Eva přizve své přátelé, kteří jsou ve svých oborech ti nejlepší a pomůžou jí z vizáží.

hana4834
02.10.2018 4 z 5

Skvělá detektivka asi si seženu všechny díly ????

Jessybelle
13.03.2018 5 z 5

Zase nezklamala, prostě je to moje oddechovka a to mi nikdo nevezme...

munka
25.01.2018 5 z 5

Vždy keď siahnem po knihe tejto autorky, čakám čím má prekvapí. Aj keď tentoraz už pomaly na začiatku viem kto je vrahom, neuberá to na dramatičnosti a napätí . Opäť skvelý príbeh.

TaLu
30.10.2017 5 z 5

Opět výborný příběh. Začínám být zřejmě vůči sérii nekritická, ale když já se vždy tak dobře bavím !
Originální zápletka, promyšlené zločiny, minulost podepisující se na osudech lidí v budoucnosti. Tentokráte bez jediného hluchého místa, strhující spád vyčerpal dokonce i jinak nezdolnou Evu a jejího manžela. Právě ta všezahrnující únava udělala z Evy ještě bližšího člověka. Každý potřebuje odpočinout. Například ve chvílích s touto knihou. To, že tentokráte poznáváme zločince velmi záhy, ničemu nevadí. Naopak mi to ukázalo, jak různé postupy dokáže autorka použít a znovu žasnu nad její fantazií.
Nakonec jeden osobní postřeh - myslím, že občas bychom měli mladou generaci odtrhnout od těch jejich "ťupkátek" a ukázat jim krásu práce na zdravém vzduchu.

Laf
03.10.2017 5 z 5

Další skvělý detektivní příběh, který jsem si užívala od první stránky do poslední :) Nejlepší série.

monte
10.09.2017 4 z 5

Další skvělá detektivka.

moudivlacek
14.06.2017 5 z 5

Opět skvělý díl, kde kromě opětovně brilantního detektivního úsudku poručíka Evy, také se úspěšně rozvíjí její soukromý život. Roarke a Eva je prostě skvěle se doplňující dvojka, kde jeden bez druhého by nezvládl takové životní překážky. A další skvělá dvojka McNab a Peebodyová.
A že tu je i sex (jeden z komentářů) mi vůbec nevadí, proboha, nejsou to přeci roboti, jsou to lidi, a navíc se říká, že sex odbourá skvěle stres.
Už se těším na další díl.

IvanaB
10.06.2016 2 z 5

Zkusila jsem první díl a dala jsem šanci dalšímu a tím končím. Jako detektivka ujde, i když sci-fi nemusím, není to tam tak výrazné, ale ta erotika mi tam vadí. Samá dokonalá těla, vlhké klíny, vášeň... nic pro mě.

helenkan
26.11.2015 5 z 5

Nic jiného nemůžu napsat,než báječné počteníčko. A jsem do série ,,Smrtící" hotovej blázen.

mariva
22.09.2014 5 z 5

Eva Dallasová nikdy nezklame - napětí, humor, prostě výborná četba.

Mergirus
06.02.2014 5 z 5

V této knize mi nic nechybělo...byla tu zápletka, humor a erotika, to jest vše, co požaduji od Nory Roberts.

emsomsakova
26.11.2013 4 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Baječná! Určitě si chci od J.D.Robb koupit ještě nějakou.

meinita
20.04.2013 5 z 5

Dallasová rozhodně nikdy nenudí, autorka má stále nápady na zajímavé zápletky.