Smrtící soud

Smrtící soud https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/2381/smrtici-soud-2381.jpg 5 161 14

Eva Dallasová série

Oběťmi jsou tentokrát policisté. Pátrání, jež se okamžitě rozběhne však vrhne podezřelý stín na jejich čest. Zdá se, že všichni zabití brali úplatky a tajně pracovali pro jistého mocného muže. Evino vyšetřování zabředá do slepé uličky. Jako by se ocitla v tíživé noční můře, nedokáže se pohnout z místa. Kdo a proč se tak snaží mařit vyšetřování? Čí zájmy za vším stojí? Zatím se zdá, že jí házejí klacky pod nohy i vlastní spolupracovníci, mezi nimi i muž, s nímž si svého času prožila milostný románek.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Columbus (ČR)

Judgement in Death , 2000

Ajrad1981
14.02.2022 4 z 5

K úplné spokojenosti mi tentokrát něco chybí. A možná že i něco přebývá. Chyběly mi střety Evy se Summersetem. A ta manželská roztržka mi tam přišla úplně zbytečná rušila mě. Celkově mi to přišlo jako bez šťávy, dialogy i popisy, ale to mohlo být překladem. A co mě vytáčelo, ale za to taky autorka nemůže, byly chybějící mezery mezi pasážemi. Je tam třeba popis toho, co dělá Eva na centrále, a najednou bez nějakého upozornění čtete o někom jiném na jiném místě. To byl fakt takový problém ty pasáže oddělit prázdným řádkem?!

helenkan
24.10.2019 5 z 5

Další super díl. Poprvé taky vážnější hádka mezi Evou a Roarkem.

bekule
27.08.2019 5 z 5

Dalo mi hodně práce tento díl před lety sehnat, knihovna jej jako jediný neměla, ale už tehdy jsem nelitovala.Pro mě jeden z nejlepších, těžký náročný případ a zároveň i hodně "akce" v Evině životě. Také poprvé řídí Eva akci celého oddělení. Opravdu jeden ze zásadních dílů.
A můj oblíbenec Summmerset:
"Když vešla do ložnice, první, co uviděla, byly květiny. Těžko si
jich mohla nevšimnout, protože jich stála přímo uprostřed místnosti
úplná záplava a voněly tak sladce, že ji z toho málem rozbolely zuby.
V dalším okamžiku zjistila, že květiny mají dlouhé kostnaté
nohy v černých kalhotách.
Summerset. Sprcha bude muset počkat.
„Ty jsou pro mne? Ale, božínku, to jste nemusel. Jestli
nedokážete víc krotit svou vášeň ke mně, tak vám Roarke vykopne
váš kostnatý zadek na ulici a mně připraví dokonalý život.“

Jessybelle
25.01.2018 5 z 5

Oddechovka? Dá se vůbec o závislosti jménem Smrtící série mluvit jako o oddechovce? Já ji prostě miluji. Čtu pěkně popořadě, pozvolna, vychutnám si každou knihu...a na konci každé knihy vždy překvapení, že jsem to tak rychle dočetla...

munka
19.01.2018 5 z 5

Ďalší skvelý príbeh plný zvratov a napätia okorenený problémami medzi Evou a Roarkom, ktorý sa snaží chrániť svoju ženu za každú cenu. Super séria.

TaLu
19.10.2017 5 z 5

Jsou knihy, které nám nabídnou odpočinek, napětí i romantiku zároveň. Při čtení této knihy jsem si uvědomila, že tam vše z výše jmenovaného je. A zároveň je tam to "něco" navíc, pro co se mi stala tato série blízkou.
Mezi řádky lze nalézt myšlenky a názory, které bych popsala stejně, pokud bych to uměla. Autorka se vlastně stává mou "mluvčí" - sděluje vztahy, osudy a příběhy formou, u které se mi chce alespoň někdy zavolat ANO. Tentokráte to vnitřní propojení vzešlo z myšlenky, že pomsta, jakkoli se zdá oprávněná, ničí nejen svého nositele, ale velmi často semele i další nevinné lidi, kteří by pak sami mohli považovat za spravedlnost další mstu. Přes všechno těžké, někdy až hrůzné, co život přináší, musí mít někdo odvahu říci dost. Vnitřní sílu přerušit řetěz zla, který se na svém počátku jevil jako dobro. Hrana mezi dobrem a zlem může být někdy tak tenká, že je obtížné ji rozpoznat. A o tom je tento díl. A nejen o tom. Děkuji autorce za chvíle s její knihou, i když její pojetí světa v mírné budoucnosti je opravdu úsměvné. Ale kdo by to řešil, až se za 50 let knihy vydají znovu, tak se letopočet klidně může posunout a třeba se jednou něco z toho popisovaného stane skutečností :o)

moudivlacek
13.03.2017 5 z 5

A opět skvělý příběh, jsem ráda, že Eva tu má trošku problémy s Roarkem, byli mi tím víc bližší, že nebyli vylíčeni jako dokonalý bezchybný pár.
Dedukce Evy a tvrdohlavost a starost o Evu od Roarke mě dojímají v každém díle. Nic mi nezabrání pustit se do dalšího dílu.

Laf
22.08.2016 5 z 5

Skvěle propracovaný příběh plný napětí a zvratů a na pozadí celého děje se zase něco nového dozvídáme o hlavních postavách. Prostě nejlepší série :)

mariva
21.05.2015 5 z 5

Eva Dallasová prostě nemá chybu! Výborná detektivka, jeden z dílů té první části série Smrtící, který jsem delší dobu nemohla sehnat. Ale jsem ráda, že se to podařilo a četbu jsem jsi užila.

Petulik13
21.04.2014 5 z 5

Další suprový krimi příběh s Evou

georginaa
26.12.2013 5 z 5

Pořád mě udivuje, jak jsou příběhy složité a zároveň tak pochopitelné. Vždy to ale pochopím až na konci knihy. Jak si Robb dá takovou práci, aby to vedlo k dokonalosti a zároveň k pochopení, co se děje v hlavě Evě D. Ona už v půli knihy ví, kdo by mohl být vrah a já stále dumám jak k tomu mohla přijít. Je i pochopitelné mít nějaký únik od reality, jinak by se z toho všeho mohla zbláznit. A jediný únik je ke svému manželovi, který je jí oporou i když se všemi vyšetřováními vždy nesouhlasí. Její sbírku smrtící ... stále doplňuji a stále se těším na nové díly. Tento díl je opravdu povedený.

meinita
26.03.2013 5 z 5

tato kniha opět nezklamala :-) mám ráda příběhy evy d. a jejího manžílka R.

Evus
26.10.2012 5 z 5

Jeden z nejlepších dílů, ale mít doma takového chlapa, jako je Roark, asi bych ho přizabila

lanusinka
25.10.2012 5 z 5

Webster je prostě k nakousnutí. To mi nikdo nevymluví. Podle jedna z nejlepších vedlejších postav série...

J. D. Robb (p)
americká, 1950