Zrozená z ohně

Sestry Concannovy pocházejí ze západního Irska, ze země, z jejíhož nekonečného tajuplného ducha tyto ženy čerpají. Toto je příběh nespoutané umělkyně, která nemůže utéci před svou vlastní minulostí, stejně jako se nedokáže skrýt před láskou. Maggie - ta nadaná, svéhlavá, nezkrotná a umíněná bytost je ZROZENÁ Z OHNĚ. Umělecká sklářka, jejíž nevšední, vynikající díla nejsou jen pouhými objekty pro potěchu oka, ale doslova součástí její nejvlastnější podstaty. Muž, který otisk sklářčiny duše skrze její umění postřehne, přísahá, že této ženě musí zajistit fascinující kariéru. Sotva však galerista Rogan Sweney vkročí do Maggiina ateliéru, jeho srdce beznadějně zahoří. A rány Maggiiny temné minulosti pak zvolna zaceluje a hojí nádherná, něžná a všeodpouštějící láska......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2454/zrozena-z-ohne-2454.jpg 4.3203

Zrození 1.

Vydáno, Columbus (ČR)

Born in Fire, 1994

Kniha Zrozená z ohně

Kudík

Zajímavý příběh, nejvíc se mi líbilo asi povolání hlavní hrdinky tohoto dílu, a to nejstarší ze sester Concannových Maggie Mae, která se "vyučila" uměleckou sklářkou. Popis práce, výroby vlastního skla a různých chemikálií byl pro mě něco nového. I tvorba některých jejích děl. Dále bylo zábavné číst o tom, když se dávají dohromady dva naprosté protiklady, jako samotářská, nepořádná, umíněná a náladová Maggie s tvrdohlavým a neústupným Roganem. :) Vedlejší postavy byly taky bezva, ať už ml. sestra Brianna, jeho babička Christinne, anebo Joseph a Patricie. A to až na Tomovu manželku a matku děvčat Maeve. To co Maggie s ní prožívala, ať už ve svých 12letech nebo v dospělosti je hnus. Co ještě oceňuji, je popis Irska. Uměla bych si živě představit dovolenou v penzionu Trnková chaloupka.

jinbr

Moc hezký příběh. Často mi ukápla slza. Protože to je trilogie, některé věci jsou odkryté až v posledním díle. Ale ten celkový obrázek jde do hloubky a ukazuje i na trochu zvrácenou stranu rigidní víry.

petraj30
14.11.2019

Velmi zajímavý a netradiční příběh. I když žijeme v moderním světě, stále někde - především ve velkých městech můžeme vidět rozdělení společnosti - boháči a obyčejní lidé, kteří nic nezdědili a na život si vydělávají poctivou prací a právě toto zažila hrdinka Maggie.
Maggie neměla lehké dětství, proto se chovala velice nevyzpytatelně, jako taková neřízená střela a vlastně chápu, proč se tak chovala k Roganovi. O takové hrdince jsem ještě nečetla a bylo to příjemné zpestření, proto taky docházelo k mnoha vtipným dialogům.
Velmi se těším na další díl, na příběh Brie i hrdinů z minulého dílu a taky tak trochu doufám pokračování vztahu matka - dcera.
Nora Roberts krásně popisuje přírodu a okolí, i teď mám chuť tam s rodinou zakotvit:-)

caldap
24.10.2019

Opravdu velice povedená trilogie. První a druhý díl byl radost číst, takzvaně jedním dechem. Dvě sestry, které spolu vyrůstají, ale obě tak povahově odlišné. Stojí za to si přečíst tyto knihy, určitě nezklamou.

Skalara
15.11.2018

Jednoduché čtení, kniha zajímavá přečtená jedním dechem. S radostí jsem se pustila do druhého dílu.

munka
25.05.2018

Pekný príbeh na odreagovanie. Čo ma však zaujalo,boli opisy práce sklenára. Postava Maggie má veľmi nenadchla, ale asi taká mala byť, aby mal príbeh tú správnu atmosféru.

moudivlacek
19.03.2017

Přede mnou se otevřela zase jedna skvělá série, ano je to klasika červená knihovna, ale pro mne zase skvělé autorčino vylíčení postav. Nádherně vtipné a živé dialogy hlavních hrdinů, z Maggie je opravdu cítit živý oheň, který zahřeje, zachrání život, ale dokáže i pěkně sežehnout. A taková je přesně Maggie. Její pravý opak se zdá být Rogan. Ale od první chvíle jsem měla pocit, že prostě ti dva patří k sobě. Velice mě překvapila jeho babička a její vitalitu jsem obdivovala ve všech směrech. Nakonec klobouk dolů i před Patricií, že nezahořkla a dokázala poznat svou lásku. A také můj obdiv rádoby k tiché Brie, i když tuším, že její povaha v dalších dílech ještě ukáže své.
Miluji příběhy z Irska a tento mohu na odreagování jen a jen doporučit.

vikimi
09.06.2016

Ani mi v tehle knizce zadna detektivni zapletka nechybela, ale zase mi to melo vetsi naboj a napeti.
Cetla se lehke a pribeh byl moc zdarily!

Miluji tě, nenávidím tě
Miluji tě, nenávidím tě