Zrozená z ohně

Sestry Concannovy pocházejí ze západního Irska, ze země, z jejíhož nekonečného tajuplného ducha tyto ženy čerpají. Toto je příběh nespoutané umělkyně, která nemůže utéci před svou vlastní minulostí, stejně jako se nedokáže skrýt před láskou. Maggie - ta nadaná, svéhlavá, nezkrotná a umíněná bytost je ZROZENÁ Z OHNĚ. Umělecká sklářka, jejíž nevšední, vynikající díla nejsou jen pouhými objekty pro potěchu oka, ale doslova součástí její nejvlastnější podstaty. Muž, který otisk sklářčiny duše skrze její umění postřehne, přísahá, že této ženě musí zajistit fascinující kariéru. Sotva však galerista Rogan Sweney vkročí do Maggiina ateliéru, jeho srdce beznadějně zahoří. A rány Maggiiny temné minulosti pak zvolna zaceluje a hojí nádherná, něžná a všeodpouštějící láska......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2454/big_zrozena-z-ohne-1e2-2454.jpg 4.3212

Zrození 1.

Vydáno: , Columbus (ČR)

Born in Fire, 1994

Kniha Zrozená z ohně

PéťaH.
09.04.2021

Oddechová romantika. Moc se mi líbily popisy tvoření sklářských děl, proto jsem po knize sáhla.

cukrovka
16.02.2021

Klasická oddechová romantika obohacená o popis sklářského řemesla. Správné jiskření mezi hlavními hrdiny a zajímavé prostředí Irska.

Kudík
17.10.2020

Zajímavý příběh, nejvíc se mi líbilo asi povolání hlavní hrdinky tohoto dílu, a to nejstarší ze sester Concannových Maggie Mae, která se "vyučila" uměleckou sklářkou. Popis práce, výroby vlastního skla a různých chemikálií byl pro mě něco nového. I tvorba některých jejích děl. Dále bylo zábavné číst o tom, když se dávají dohromady dva naprosté protiklady, jako samotářská, nepořádná, umíněná a náladová Maggie s tvrdohlavým a neústupným Roganem. :) Vedlejší postavy byly taky bezva, ať už ml. sestra Brianna, jeho babička Christinne, anebo Joseph a Patricie. A to až na Tomovu manželku a matku děvčat Maeve. To co Maggie s ní prožívala, ať už ve svých 12letech nebo v dospělosti je hnus. Co ještě oceňuji, je popis Irska. Uměla bych si živě představit dovolenou v penzionu Trnková chaloupka.

jinbr
25.08.2020

Moc hezký příběh. Často mi ukápla slza. Protože to je trilogie, některé věci jsou odkryté až v posledním díle. Ale ten celkový obrázek jde do hloubky a ukazuje i na trochu zvrácenou stranu rigidní víry.

petraj30
14.11.2019

Velmi zajímavý a netradiční příběh. I když žijeme v moderním světě, stále někde - především ve velkých městech můžeme vidět rozdělení společnosti - boháči a obyčejní lidé, kteří nic nezdědili a na život si vydělávají poctivou prací a právě toto zažila hrdinka Maggie.
Maggie neměla lehké dětství, proto se chovala velice nevyzpytatelně, jako taková neřízená střela a vlastně chápu, proč se tak chovala k Roganovi. O takové hrdince jsem ještě nečetla a bylo to příjemné zpestření, proto taky docházelo k mnoha vtipným dialogům.
Velmi se těším na další díl, na příběh Brie i hrdinů z minulého dílu a taky tak trochu doufám pokračování vztahu matka - dcera.
Nora Roberts krásně popisuje přírodu a okolí, i teď mám chuť tam s rodinou zakotvit:-)

caldap
24.10.2019

Opravdu velice povedená trilogie. První a druhý díl byl radost číst, takzvaně jedním dechem. Dvě sestry, které spolu vyrůstají, ale obě tak povahově odlišné. Stojí za to si přečíst tyto knihy, určitě nezklamou.

Skalara
15.11.2018

Jednoduché čtení, kniha zajímavá přečtená jedním dechem. S radostí jsem se pustila do druhého dílu.

munka
25.05.2018

Pekný príbeh na odreagovanie. Čo ma však zaujalo,boli opisy práce sklenára. Postava Maggie má veľmi nenadchla, ale asi taká mala byť, aby mal príbeh tú správnu atmosféru.