Zrozená z ledu

Zrozená z ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1082/bmid_zrozena-z-ledu-ymx-1082.jpg 4 206 21

Zrození série

Ačkoli jsou Maggie a Brianna Concannonovy sestry, liší se tichá a obětavá Brianna od umíněné a impulsivní Maggie právě tolik jako led od ohně, které jim autorka už v názvech obou knih přisoudila coby výstižné symboly. Zatímco Maggie dobývá svět uměleckými úspěchy a ve šťastném manželství s milovaným mužem pečuje o novorozeného synka, jedinou Brianninou radostí se zdá být její malý penzion, v němž neúnavně vaří, peče a všemožně se stará o hosty ze všech koutů světa. Vypadá to, že takto, bez vzrušení a v poklidu, budou probíhat už všechny její další dny. V jednom z těch dnů se však ubytuje nový host. Americký spisovatel, světoznámý autor bestsellerů Grayson Thane, přijíždí do západního Irska, aby tam hledal inspiraci a klid k náročné práci na novém thrilleru. Je přesvědčen, že neradostná minulost z něho učinila beznadějného samotáře, věčného tuláka bez domova. Jenomže láska, ten všemocný a věčný cit, dokáže minout jen málokoho. A tak Grayson Thane náhle váhá sám nad sebou a mírnou, poddajnou Briannu zaskočí silný vztah k muži, o němž donedávna četla jen na záložkách jeho knih.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Columbus (ČR)

Born in Ice , 1995

georginaa
georginaa
12.07.2022 4 z 5

Druhý díl navazuje na první. Maggie, která se vdala s galeristou z prvního dílu, se stala šťastnou maminkou. Sestra Brianna má svůj malý penzion a stará se o své hosty, nic ji nechybí. Dokud se jednou nepřihlásí host, jenž ho zná z jeho knih. Přitahuje jí to k němu a neví co si s tím počít. Jenže osud si nevybereš, je to prostě předurčeno. Tak se do sebe nakonec zamilují. Pohodové romantické počteníčko.

cukrovka
cukrovka
20.02.2021 4 z 5

Čtivá romantika. Líbilo se mi propojení s prvním dílem. Víc se mi líbila temperamentní Maggie z předešlého dílu, ale i Brianna se svou ledovou klidností zaujala.

Kudík
Kudík
18.10.2020 4 z 5

Brianna byla dle slov své starší sestry Maggie přezdívaná jako "svatá" a v jistém slova smyslu to byla pravda. Navíc, co ta všechno zvládala... až jsem se při čtení styděla. Vedla kompletně penzion, včetně vaření, praní, úklidu, zahrady..... a večer si ještě stihla číst. :) Díky za oživení v podobě Graysona Thanea a jeho knižních vražd. Celkově povedená série, a i rozrůstající se rodina.

jinbr
jinbr
25.08.2020 4 z 5

Tento díl byl možná o malý kousek slabší než ten první, ale zase doplnil do skládačky další dílky celkového příběhu rodičů a jejich vlivu na děti.

petraj30
petraj30
15.11.2019 4 z 5

Na příběh Brianny jsem se velmi těšila, ale bohužel jsem se trochu nudila a to hlavně ze začátku. Řekla bych, že tam bylo splácáno všechno dohromady a popisováno téměř vše na co pomysleli.
Brianna byla v některých situacích až moc klidná na rozdíl od nevyzpytatelné Maggie. Sice byl děj klidný a člověk zde vyloženě vdechoval pohodu, ale byl to takový stereotyp.
Začalo se to rozjíždět asi od poloviny, při jejich cestování jsem se nasmála. Některé dialogy byly úžasné, ale teprve konec byl naprosto kouzelný. Velmi se mi líbilo, jak Gray prozřel - to nemělo chybu.
Jednička byla podle mě živější, ale dvojka má určitě taky své čtenáře. Tak to završíme trojkou, abych to měla kompletní

caldap
caldap
28.09.2019 5 z 5

Druh knihy, kterou začnete číst a skončíte až na konci. Doporučuji.

pip11
pip11
04.03.2019 4 z 5

Pěkné, čtivé, asi se poohlédnu po třetím díle.

Skalara
Skalara
15.11.2018 5 z 5

Tato kniha se mi nejvíce líbila z celkové série.

walabie
walabie
12.07.2018 5 z 5

Úžasné čtení...

munka
munka
28.05.2018 5 z 5

Prvý diel sa mi páčil, ale tento ešte viac. Už sa teším na tretí diel.

moudivlacek
moudivlacek
22.04.2017 4 z 5

I tento díl se mi líbil a moc, i když já mám raději živelnou Maggie. Ale Brianna je představitelkou dívky, či mladé ženy, která si myslí, že už nemá šanci na lásku a upne se na povinnosti a jedině v práci nachází smysl života a díky ní i je schopna držet si kolem bariéru před city z okolí.
A jsem ráda, že ledy povolily...
Moc pěkná série, jsem zvědavá na ten třetí o nevlastní sestře těchto dívek.

Aracely
Aracely
17.01.2016 5 z 5

Krásný a velmi čtivý příběh. Je to od Nory , takže bych ani nic jiného nečekala ... :-)

Jako by byla Zrozená z ledu , tak uzavřená, samotářská a poddajná je Brianna, na jejíž dlouho zamčené dveře a chladné srdce přece jen zaklepala láska ...

Recenze v záložkách :-)

zuzana1107
zuzana1107
08.12.2015 5 z 5

2. díl se čte dobře jako první)

postrach
postrach
31.10.2015

JSEM TEPRVE NA ZAČÁTKU.JSEM ZVĚDAVÁ,JAK SE BUDE DĚJ VYVÍJET.

Safrika
Safrika
21.09.2015 4 z 5

Tento díl se mi líbíl nejméně z této trilogie, ale i tak byl skvělý.

Laf
Laf
02.09.2015 4 z 5

Super čtení. Dle mého ještě lepší než první díl a lepší zápletky. Můžu jen doporučit.

lifeoptimist
lifeoptimist
02.05.2015 5 z 5

Fakt skvělá :-), první díl byl super, ale tady ten se mi líbil víc, protože tam byly i části, kdy jsem se musela opravdu od plic zasmát, super a těším se na další díl

vaili
vaili
30.06.2014 4 z 5

No zahrádka, kytky a vaření mě tak nefascinovalo jako výroba skla., ale pořad kniha jejiž přečtení není úplná ztráta času :))

kika 13
kika 13
03.03.2013 3 z 5

Zajímavé téma,dobře psané.

zoja
zoja
09.07.2012 5 z 5

Rozhodně nejlepší kniha z celé série, Brianna je sice takový domácí tvor, ale hezky se s Graysonem doplňují, zvlášť ve třetím díle, kdy je možné je sem tam sledovat :-)