Nora Roberts

J. D. Robb, Sarah Hardesty, Jill March · pseudonymy

americká, 1950

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Brzy vyjde

Krutá rozkoš

Krutá rozkoš - Nora Roberts

Poručíka Evu Dallasovou zaujmou na místě činu nákladné, elegantní šaty a drahá kosmetika na těle třináctileté dívky. Zdá se, že dívku někdo připravoval k roli sexuální ot... detail knihy

Komentáře (68)

ivana7717
ivana7717
30.12.2021

Od autorky som čítala pomerne veľa kníh, napr. sériu Eva Dallasová. Knihy sú pútavé s jednoduchšou kriminálnou zápletkou, ale keď čitateľ nechce čítať ťažké kriminálky,tak Nora Roberts je dobrá voľba. Škoda, že v slovenčine nie je preložených toľko kníh ako v češtine. Častokrát ich čítam len v elektronickej podobe.

LilluLong
LilluLong
24.03.2021

od autorky mam dost knih ale zatial som neprecitala od nej nic / denne stihnem jednu knihu precitat/,i ked recenzie su fakt dobre.Poradte s ktorou zacat?


helenkan
helenkan
25.02.2021

Znám tvou minulost dnes objednáno. Těším se. Už mi chybí jen dvě Smrtící svědectví a Smrtící vize. :-)

petulik330
petulik330
01.01.2021

Překvapuje mě to množství knih, které napsala. Nemůžu o žádné její knize kterou jsem zatím četla říct, že by byla vyloženě špatná. Všechny jsem přečetla do konce a ani jednu jsem neodložila před dočtením.
Tuto autorku můžu doporučit, protože se nezaměřuje jen na jeden žánr.

EvikU.
EvikU.
13.11.2020

Tak Noru Roberts zná asi každý. Opravdu velký počet knih. Některé její knihy jsou malinko slabší, ale většina se mi fakt líbí. Nejradši od ní mám ty spojené s mystičnem a romantikou, pak detektivní, ale vlastně nepohrdnu ani čistě romantickou. Prostě mám autorku ráda a mohu doporučit.

lucie3944
lucie3944
03.08.2020

Jedna z mála autorek, ke které se pravidelně vracím. A je to především serie Smrtící...., která mě baví stále stejně jako na začátku. A taky jediná ze spisovatelek, kde mám konkrétně tuto serii celou v knižní podobě.... Nemusím její knihy o čarodějkách, ale cokoliv s kriminální tematikou je moje.

helenkan
helenkan
10.06.2020

Autorku velice obdivuji za její nápady a fantasii. Její série Smrtící je naprosto skvělá. Všechny díly jsou napínavé a nutí vás číst dokud nejste na konci. Nikde se neopakuje a to už teď vychází 48. díl Nebezpečné známosti. Jen mě mrzí,že mi chybí pět dílů :-( do doplnění celé série.

FairyD.
FairyD.
19.04.2020

Je to autorka ktorá musí mať neskutočné vedomosti a hlavne fantáziu. Každý príbeh je originálny (a že ich nenapísala malo). Dokonale opisuje prostredie v ktorom sa príbeh má odohrávať, či už je to fantasy, príbehy o láske, triler, detektívka (pri ktorej zisťovanie vraha je niekedy vážne náročné a výsledok mnohokrát prekvapí).... . Dokáže čítateľa vtiahnuť do deja, až sa cíti akoby sa príbeh odohrával priamo pred ním ba dokonca on bol súčasťou príbehu. Opis prostredia, postáv je tak podrobný až si to vieme živo predstaviť. Dialógy,komunikácie, situácie - sú plné pocitov. Často vyvolávajú úsmevy či slzy. Vzbudzujú radosť/smútok, lásku/nenávisť, napätie,zlosť,strach a mnoho iných citov. S hlavnými postavami,s ich osudmi,pri jej charakteristike, sa človek jednoducho musí stotožniť. Má široké spektrum knih, nehovorím iba o žánroch ale knihy: typické oddychovky ba dokonca aj knihy na zamyslenie, takže jednoznačne je z čoho vyberáť a každý si tak príde na svoje.

Iva B.
Iva B.
03.04.2020

Od této autorky čtu hlavně její sérii s poručíkem Evou Dallasovou. Ta mě moc baví. Jiné knížky nevyhledávám, ale co já vím, třeba jednou.. Moje mamka jich má plno, bude z čeho vybírat :)

mako275
mako275
25.01.2019

@terry 11 - ide o prípad, ktorý vyšiel v zbierke troch krátkych prípadov - sú to Midnight in Death, Interlude in Death, Haunted in Death. Ja som si to kúpila po nemecky - kniha sa volá Mörderspiele. Do češtiny alebo slovenčiny to nebolo zatiaľ preložené.

intelektuálka
intelektuálka
13.11.2018

Kdysi jsem četla knihy ze série Eva Dallas - a nyní se dívám, že nové tituly jsou dobře hodnocené - tak je znovu zkusím

georginaa
georginaa
01.11.2018

Smrtící......čtení pro všechny čtenářky co milují Noru Roberts či J.D.Robb. Její příběhy jsou velmi čtivé, nic se neopakuje, vše to mám spád a hlavně série s Evou Dallasovou je nejlepší série vše dob, mám zatím všechny díly co u nás vyšly (45) a pořád se těším na další a další, to mě snad nikdy neomrzí, nemohla by psát i rychleji ???? :-)

Terry11
Terry11
10.10.2018

Prosím, mohli byste mi poradit - v dile "Smrtici posedlost" se vzpomina na případ, kdy byla dr. MIROVA unesena jakýmsi Palmerem, jenž zároveň vylákal na silvestrovskou oslavu i Evu a obě tam malem zemřely. Byl tento pripad zpracovan, nebo na něj obě jen vzpominaji? Dekuji.

Zuzka296
Zuzka296
17.06.2018

Táto autorka vie tak dobre spojiť detektívku a romantiku,(čo sú moje naj žánre), že každú jej knihu čítam a ani neviem ako a už je koniec a ja chcem aby ešte pokračovala....

helenkan
helenkan
22.07.2017

Píše krásné romantické příběhy. A poslední dobou jsem si také oblíbila sérii Smrtící,kterou píše pod pseudonymem J.D.Robb. Skvělé čtení.

1825
1825
27.05.2017

Prosim , ktera knizka navazuje tak trosku na serii: gallagherova-hospoda??

bekule
bekule
09.05.2017

Zatím čtu jen J.D.Robb - Smrtící sérii a náležitě si ji vychutnávám takže jsem si povolila maximálně 2 knihy za měsíc a snažím se číst co nejpomaleji.

Šerďa2012
Šerďa2012
17.03.2017

Moje oblíbená spisovatelka. Jako Nora Roberts píše úžasné příběhy. Ale zbožňuji ji jako J.D. Robb. Její detektivky mají spád, zajímavé zápletky, humor. Čtou se jedním dechem. Nadchla mě.

Sargarepa
Sargarepa
15.03.2017

moje top spisovatelka až tady jsem zjistila kolik knih ještě nemám přečtených budu na tom muset zapracovat čte se sama takže to půjde lehce :-)

angelbooks
angelbooks
30.12.2016

Myslela jsem, že krom J. Garwoodové a A. Quick už si nenajdu žádnou oblíbenou autorky románů. Přečetla jsem od N. Roberts už dost románů na to, abych mohla říct, že tato autorka patří do mé TOP 5 autorek románů.
Vždycky se na její knihy moc těším :).

emma24
emma24
17.07.2016

Abych pravdu řekla, tak zpočátku jsem její knihy hltala, ale časem se mi to všechno nějak slévalo, takže nehodnotím, protože už nevím, které knihy to byly. To jsou pohádky pro dospělé i když uznávám, že některé situace jsou tam obdobné, které jsem sama prožila, ale to je všechno.

Luccy78
Luccy78
30.06.2016

Nora Roberts patří k nejplodnějším a nejčtenějším autorkám romantické literatury na světě a taky si u čtenářek získala mimořádnou oblibu. V jejích knihách nechybí přesvědčivé a neotřelé zápletky stejně jako záhady, napětí a psychologické momenty. Jak Nora přiznává, právě romance a romantické napětí vždy byly a jsou její tvůrčí doménou a ani v budoucnu se nehodlá věnovat jinému literárnímu žánru. Nosí v hlavě tolik námětů, že je ani do svých sto dvaceti let nestačí všechny napsat. Říká, že miluje atmosféru psaní, kdy je natolik uchvácena příběhem a postavami, že prostě nemůže přestat. "To je důvod, proč je psaní pro mě lehké. Prostě se musím dozvědět, co se stane dál!"

Audreyh
Audreyh
24.05.2016

Jedna z mých nejoblíbenějších autorek. Musím ale říct, že ty novější knížky s vraždou a happy endem se nedají srovnat se staršími kousky. Nora dokáže krásně popsat prostředí, charaktery a příběhy bývají originální. Nejoblíbenější knihy - Nebe mé lásky a Zkouška důvěry. Uplně se v těch horách vidím ...

Helena Lacková
Helena Lacková
07.04.2016

Zrození - krásná pohádka o třech sestrách

jeannote
jeannote
26.10.2015

Autorku jsem si velmi oblíbila, její série Bratři Quinnové, Inn BoonsBoro, Tři klíče nebo Zrození se mi velmi líbily, ale co mě úplně nadchlo, tak série Smrtící, mám přečteno od 1. do 27.dílu a teď začínám 29.díl - a zde je ta chybička, prosím Vás vyšel 28.díl a pod jakým názvem? lze ho někde sehnat?

Suza
Suza
12.08.2015

Od autorky čtu hlavně její romantické série (několik jich má mamka, několik já), myslím že kromě Snové máme až do Písně sedmi všechny, které vycházely u Alpressu. Mám ráda její vtipné dialogy a špičkování mezi přáteli a sourozenci i její styl psaní. Bohužel tím, že knihy seká jak Baťa cvičky, se dost vytrácí originalita,takže příště spolehnu na městskou knihovnu

TaLu
TaLu
08.07.2015

Tuto autorku jsem objevila už před lety. Přečetla jsem od ní mnoho knih a téměř vždy se velmi dobře bavila.
V posledním čase jsem objevila sérii s hrdinkou Evou Dallasovou a opravdu se mi čte velmi dobře. Přijde mi, že při psaní těchto thrillerů z mírné budoucnosti se baví i sama autorka.
Ovšem pozor - pokud máte raději romantiku, vyberte si z knih, které nepsala pod pseudonymem J.D. Robb.
Právě u této autorky jsem si uvědomila, jak je dobré, když píše úplně odlišný žánr, že zvolila i jiný pseudonym.
Doufám, že ji bude psaní bavit i nadále a napíše nám ještě mnoho smrtících zápletek, musí mít úžasnou fantazii, protože se u této obsažné série nikdy nenudím.

janeausten
janeausten
02.04.2015

V smrtící sérii nadskakuji při každém použitém jazykovém klišé a přeskakuji erotické scény (nejsem prudérní, jen mi to prostě přijde komické a zdržuje to děj). Přesto mám přečteno všechno, co u nás vyšlo kromě posledních 4 dílů a k těm se propracovávám. Jako když jíte nějaké jídlo, o kterém víte, že nezdravé a z nic moc surovin, ale přesto se po tom můžete umlátit. Jako sci-fi je to úsměvné, ale zdá se mi, že to může být problém překladu. Když mohou být ajťáci označeni za elektronikáře... Mohlo by být i hůř - že by je překladatel označil za počítačovníky. :-D. Ovšem vesmír si autorka představuje jako Mánička svatební noc. Přes tu velkou spoustu výhrad se dost dobře bavím. Žádná literatura, ale jako čtivo k odreagování je to světové.

Mocharka
Mocharka
07.10.2014

Od této autorky přečtu vše co mají u nás v knihovně.Je to pohodovka u které si odpočinu po každodením kolotoči v práci a doma.Mám ji ráda.

christian gray
christian gray
02.10.2014

Co jsem od Nory četla vždycky to bylo velmi dobré. Ještě se nestalo abych odložila nějakou její knihu a řekla to se nedalo číst. Má velmi příjemné psaní. Moje maminka její knížky hlavně"SMRTÍCÍ" doslova hltá.