Všichni tě opustí

Všichni tě opustí https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522934/bmid_vsichni-te-opusti-5tn-522934.jpg 4 51 15

Eva Dallasová série

Na dětském hřišti je nalezeno naaranžované tělo ženy. Pod stuhou omotanou kolem krku je ale patrná smrtelná rána a u těla leží papírek s nápisem pastelkou: "Zlá maminka". Poručík Eva Dallasová ví, že tentokrát se bude muset vypořádat s vrahem, jehož pronásledují traumata z dětství a duševní porucha, a to dříve než přijdou na řadu další oběti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Alpress

Abandoned in Death , 2022

mailis
19.04.2024 2 z 5

První setkání s Evou Dallasovou.
Kniha mi nesedla, nevím zda je to tím, že jsme předcházející díly nečetla, ale pro mě zklamání a to mám knihy autorky ( Robb- Robertsove) docela v oblibě. Nenašla jsem žádné napětí, tak nějak se to přečíst dalo, ale určitě nebudu vyhledávat další díly.

TaLu
12.04.2024 4 z 5

Měla jsem štěstí, že na mě čekaly hned dvě knihy ze série Smrtící. Eva za chvíli oslaví třetí výročí svatby. Autorka tuto knižní sérii píše téměř 25.let, takže je možné, že Evu jednou "dohoníme", i když zatím by nás čekaly teď někdy Městské války a to není o co stát.
Případ mrtvých žen ponechaných na místech, kde si hrají děti, s nápisem "zlá maminka" otřese celým vyšetřovacím týmem. Evě se navíc bolestně připomíná její vlastní dětství prožité v krutých podmínkách. Vyšetřování nabírá na obrátkách, ale bude to stačit, než vrah znovu udeří?
Přemýšlela jsem, proč na mě příběh dýchá trošku jinou atmosférou, a ejhle jiná překladatelka....

Inka8
06.04.2024 5 z 5

Poručík Eva Dallasová se mi líbí od první knihy,kterou jsem o ní přečetla. Ani tato mě nezklamala. Jen jsem vůbec nepředpokládala kdo tím pachatelem ve skutečnosti je. Vřele všem doporučuji přečíst

Litocha
24.03.2024 3 z 5

K Evě jsem se dostala po delší době, což mi prospělo. Ocenila jsem, že tentokrát není vševědoucí (v předchozích dílech mě začalo štvát, jak se vždycky zázračně upne na podezřelého, který je skutečným vrahem). Radost mi naopak neudělal návrat Eviných snů, které se zase vrátily, ale alespoň tentokrát nebyly "prorocké". Potěšilo mě setkání s oblíbenými vedlejšími postavami, Jamiem a Quillou, i to, že tentokrát se neobjevily slovní přestřelky se Summersetem - neustálé opakování začíná být časem otravné.
Knížka se jako obvykle četla dobře, člověk nemohl nefandit Mary Kate, ale vyšší hodnocení nemůžu dát kvůli nevěrohodnému osudu "zlé maminky". Holka vyrostlá v takových podmínkách, s takovou genetickou výbavou a pětadvacet let žijící takový život, feťačka a prostitutka by podle mě prostě lusknutím prstu nedokázala obrátit svůj život a svou osobnost o 180 stupňů.
Ale jinak to bylo příjemně strávených několik hodin a Eva pořád zůstává nejoblíbenějšími knížkami od Nory Roberts.

munka
09.03.2024 5 z 5

Napínavé čítanie od začiatku až do konca. Zaujímavá zápletka. Vždy sa poteším novému dielu.

helenkan
20.02.2024 5 z 5

To bylo šokující překvápko. Tohohle pachatele určitě nikdo při čtení neuhádne. Další úžasný díl s Evou Dalasovou. Autorka si zaslouží velký obdiv. Tolik dílů série a stále stejně skvělé a napínavé čtení.

mirunda
23.01.2024 5 z 5

Výborná knížka. Nemohla jsem jí odložit, jak byla napínavá. Vůbec bych pachatele netipovala. Knihy s Evou nikdy neomrzí.

MirrorIsis
05.12.2023 5 z 5

Tentokrát hodně napětí a zajímavé rozuzlení. Moc pěkné...

kolacky
26.11.2023 5 z 5

Docela nečekaný pachatel. Ale opět skvělá Das a její tým v čele s Roarkem, zajímavý námět - a zase s reminiscencemi na Evino dětství. Tahle série se neomrzí.

georginaa
23.11.2023 5 z 5

Mému kocourkovi jsem občas řekla broučku, po přečtení už mu tak říkat nebudu. Totálně mě ten chorý člověk dostal, jako bych sama byla uvězněná. Dallasová a Peabodyová opět musely zapojit veškeré síly, aby toho vraha dostaly a zachránily další adeptku únosu. Nicméně Nora předvedla další příběh plný zvratů, nekonečných hlášek, které mě baví a trochu to odlehčí. Skvělá detektivní práce.

cerna7151
20.11.2023 4 z 5

Tuhle sérii s Evou mám moc ráda a vždy se těším na další díl. Je to taková srdcovka :-)

biki
04.11.2023 4 z 5

Autorka se drží trendu posledních dílů - opět se v podstatě jedná o čistou detektivku s klasickým detektivním pátráním a sbíráním forenzních důkazů, jen s minimem nějaké akce. I když se kniha jako vždy tradičně dobře čte, tentokrát mi k úplné spokojenosti přece jenom něco scházelo.

PetraN17
01.11.2023 5 z 5

Není to na čistých pět hvězd, možná proto, že mi díl tentokrát přišel méně nervy drásající. Zvykla jsem si na takový kalup a že je Eva v neustálém ohrožení života, kdežto tady šlo “jen o to, aby se nezvyšoval počet obětí :)))

Ulala
21.10.2023 5 z 5

Nový příběh, zajímavý nápad. Dallasovou mám ráda a proto vítám každý další díl. Doufám, že brzy bude další.

KatieKuli
20.10.2023 4 z 5

Dallasová a Peabodyová jsou zpět! Už po 54. a přece pokaždé jiný příběh. Tři unesené ženy, jejich čas se krátí a Dallasová s Peabodyovou musí poskládat všechny kousky skládačky dřív než bude pozdě a obětí bude více. Kdo je brouček, který hledá svou hodnou a pravou maminku?

J. D. Robb (p)
americká, 1950
2000  86%Smrtící nahota
1997  89%Nebe mé lásky
2000  87%Past na dobrodruha
1997  86%Zrozená z ohně
2011  82%Kouzlo okamžiku

Kniha Všichni tě opustí je v